Australian Open 2017: Rafael Nadal postoupil do svého prvního semifinále Slam po třech letech

Hra, set, zápas! Muž z Manacoru vypadá na tento Australian Open hrozivěRafael Nadal postoupil do svého prvního semifinále Slam po třech letech, když ve středu ve čtvrtfinále Australian Open 2017 v Melbourne porazil třetího nasazeného Miloše Raonice, 6: 4, 7: 6 (7), 6: 4. . Naposledy byl čtrnáctinásobný vítěz Major Rafa v posledních čtyřech Majorách na French Open 2014, což je jeho poslední slamový titul.

Devátý nasazený se setká s 15. nasazeným Grigorem Dimitrovem o místo ve vrcholovém střetu.Raonic v posledním setkání porazil Nadala

Ti dva se setkali jen něco málo přes dva týdny ve čtvrtfinále Brisbane International, kde se Kanaďan vrátil ze setu a zlomil se, aby vyhrál ve třech pulzujících setech. Očekávalo se, že Rafa si po té prohře udělal domácí úkol a byl plně připraven na Raonona v tomto střetnutí.

Postavil se blíže k základní čáře a vrátil míč brzy a s dravostí, která v jeho raketě v poslední době chyběla. Jako kompetentní volejbal devátý semeno využil každou příležitost k autoritativnímu útoku na síť a neustále vysazoval Kanaďana ze své komfortní zóny.Rafa brzy vyvinul tlak a hned v první hře zápasu, který vyprávěl příběh prvního setu, si vynutil dvojku. Třetí semeno vypadalo tváří v tvář Nadalovu náporu velmi nejistě ohledně své strategie.

tenisový stůl pádlo

Southpaw získal svůj první bod zlomu v šesté hře, ale Rafaův návrat pásku ustřihl a převrátil se na bok kurtu. Šampión z roku 2009 na svou další šanci, která se představila v další Raonicově servisní hře, na sebe nenechal dlouho čekat.

Vítěz Wimbledonu 2016 si v bodě zlomu spletl režii a Rafa vytáhl první krev, aby šel 4-3 nahoru. Ve zbytku setu se z bývalé světové jedničky nevyskytlo žádné zakoktání a otvírák si vzal do pytle, 6-4.Raonic chmýří nastavené body v sadě 2

Raonic vypadal, že se uvolnil v počátečních fázích druhého setu, což Rafa přesvědčilo na zadní noze. Objevila se jiskřivá obrana Španělska, který si zachránil bod zlomu a vykroutil se tak ze zdlouhavé hry o servis 1: 1.

Třetí semeno hledalo po páté hře lékařský oddechový čas, aby si ošetřilo podkolenní šlachu, po kterém oba pokračovali v podání.

V desáté hře nabraly věci dramatický spád. Raonic zapnul žár na Nadalovi, protože jeho vysoce kvalifikovaný rival vypadal lehce zranitelně. Kanaďanka vytáhla dva brejkboly, oba zachránilo deváté nasazení dvěma přesnými podáními. Raonic měl další šanci na brejk, jen aby viděl, jak ho vyhladil divoký Nadal down-the-line forhendem.

Rafa se v té hře dostal z vězení a set zamířil do tie-breaku.

Raonic v sedmém bodě pozvedl svou hru o několik stupňů, aby u sítě přišel s ohromujícím výpadem a udělal malý rozchod. Dlouho nemohl udržet svou výhodu, protože Nadal předvedl brilantní přihrávku, aby ji vymazal.

Kanaďan od té doby osciluje mezi velkolepým a pozemským. Poté, co udělal velkolepý lob, aby si vydělal další mini-přestávku, dvakrát pokazil setpoint a vrátil jistič zpět na 6-6.

Raonic poté načechral další setpoint forhendovou chybou a hned viděl, jak Rafa vydělává. Raonic praskl s další forhendovou chybou na setpointu a Nadal pokračoval ve dvou setech chycením druhého, 7-6 (7).

Ve třetím setu nebyl v Rafově intenzitě žádný útlum a on se pokusil udělat svůj první tah, když Miloš podával ve 2-3. I když z toho udělal dvojkovou hru, průlom se mu nepovedl.

Raonic nakonec v desáté hře zamrkal a při svém podání klesl 0-40, přičemž Rafa zrychlil tempo zápasu. Španěl postoupil do semifinále, když na jeho straně hřiště přistál Raonicův volej.

Populární Problémy

Seznam pěti nejlepších mužských tenistů v historii tohoto sportu.

Zde je návod, jak sledovat nový speciál HBO Mel Brooks Unwrapped, který má premiéru v pátek 13. prosince ve 21 hodin. ET/PT.

Jak se cítit a vypadat hezky. Je pravděpodobné, že jste svým největším kritikem, pokud jde o to, jak vypadat a cítit se hezky. Naštěstí můžete bojovat se svými negativními myšlenkami a osvojit si zdravé návyky, které vám pomohou přijmout vaši skutečnou ...

Zde je návod, jak sledovat pondělní zápas Wizards vs Lakers online, pokud nemáte kabel.