Jak se dostat do esportu

Esports je vysoce konkurenceschopné a rychle rostoucí odvětví. Hraní videoher na profesionální úrovni vyžaduje čas, obětavost a spoustu dovedností. Abyste si mohli vybudovat kariéru v esportu, budete muset ve hře rozvinout odborné znalosti a etablovat se v komunitě. Jakmile vytvoříte přítomnost ve své komunitě esportů, můžete začít generovat příjem prostřednictvím svého obsahu, sponzorství a výher v prize money na turnajích.

Část 1 ze 4: Nalezení správné hry pro vás

 1. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 1

  1 Vyberte si žánr, který vám vyhovuje. Existuje mnoho druhů konkurenčních videoher. Měli byste si vybrat herní žánr, který vám už hraní vyhovuje. Ještě důležitější je, abyste si vybrali hru, kterou opravdu milujete, protože ji budete hodně hrát!
  • Existuje mnoho různých žánrů soutěžních her, ale nejběžnější jsou střílečky z pohledu první osoby (FPS), online bitevní arény pro více hráčů (MOBA), bojové hry (FGC), strategie v reálném čase (RTS), sportovní hry, rytmické hry, battle royale, sběratelské karetní hry (CCG) a rozsáhlé online hry pro více hráčů (MMO).


 2. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 2

  2 Sledujte soutěžní hry. Všechny konkurenční videohry mají širokou škálu videoobsahu online, prostřednictvím herních platforem a v televizi. Podívejte se na některá videa hrajících profesionálů, abyste získali představu o tom, jaké herní tituly vypadají zajímavě. Pokud plánujete být profesionálním konkurentem esportů, získáte tím také představu o druhu obsahu, který budete muset vytvořit.
  • Existuje několik webů s přímým přenosem, které se zaměřují na konkurenční videohry. Nejrozšířenější jsou Twitch, Azubu a MLG.
  • Jednotliví konkurenti esportů mají téměř vždy vlastní kanál pro živé přenosy a kanál YouTube. Toto jsou také skvělé zdroje videa, které byste měli vyzkoušet.
 3. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 3

  3 Vyberte si nějaké hry, které chcete hrát. K ukázce byste si měli vybrat mezi 1 a 3 herními tituly. Než se rozhodnete, kterou z nich začnete hrát profesionálně, chcete se ujistit, že vás hra opravdu baví a cítit se relativně sebejistě.
  • Ve hře se můžete vždy zlepšovat více tréninkem, ale pokud zjistíte, že se nudíte, měli byste pravděpodobně přejít na jinou hru.
 4. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 4

  4 Vyberte si svoji herní platformu. Pokud je hra, kterou jste si vybrali, k dispozici na různých platformách, budete si muset vybrat, která je pro vás nejlepší. Některé hry budou k dispozici pouze na určitých platformách nebo mohou být exkluzivní pro jednu značku konzole nebo osobní počítač.
  • Při výběru platformy záleží na rozpočtu. Nintendo je obecně nejméně nákladnou herní platformou k nákupu. Xbox a PlayStation jsou obvykle cenově podobné. Cena osobního počítače se může velmi lišit v závislosti na požadovaných dílech a na tom, zda jste schopni jej postavit sami.
  reklama

Část 2 ze 4: Vynikající ve vaší hře

 1. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 5

  1 Zaměřte se na jednu hru. Aby mohli lidé soutěžit v esportu na profesionální úrovni, musí se soustředit na jedinou hru. Budete muset opravdu znát mechaniku, taktiku a schopnosti hráče ve vaší hře. Kromě toho budete muset být odborníkem na roli, kterou jste si vybrali ve hře, kterou hrajete.
 2. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 6

  2 Procvičujte si hru často. Pokud to s esportem myslíte vážně, měli byste s ním zacházet jako s prací na plný úvazek. Hraní vaší hry 40 hodin týdně je pravděpodobně nutné pro soutěžení v esportu.
  • Plánování tréninkových hodin vám pomůže zůstat oddaní a důslední. Měli byste dokonce napsat seznam oblastí, na kterých musíte zapracovat, a vybrat si konkrétní časy, kdy se na ně budete soustředit.
  • Jak budete rozvíjet své dovednosti, měli byste vyhledat další hráče, kteří jsou zruční ve hře s a proti. Porážením hráčů s nízkými dovednostmi se moc nezlepšíte, ale prohrou s vysoce kvalifikovaným protivníkem se můžete hodně naučit.
 3. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 7

  3 Prostudujte si taktiku ostatních hráčů. Naučit se, jak vaši hru hrají ostatní, vám pomůže připravit se na soutěže a rozvíjet vlastní strategie. Můžete snadno identifikovat nejlepší hráče ve své hře a sledovat jejich kanály YouTube a živé přenosy.
 4. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 8

  4 Zúčastněte se výcvikových táborů a speciálních akcí. Mnoho oblastí nabízí esportové tábory, kde můžete získat speciální koučování a spojit se s ostatními hráči. Tyto výcvikové tábory a akce se mohou pohybovat od příležitostného setkání v místním obchodě s hrami až po rozsáhlé sjezdy s účastníky z celého světa. Hledejte online a najděte tábor nebo událost pro vaši hru, která vyhovuje vašim potřebám.
  • Většina výcvikových táborů a akcí, které jsou profesionálně organizovány, bude vyžadovat zakoupení vstupenky.
  reklama

Část 3 ze 4: Získání vašeho jména

 1. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 9

  1 Komunikujte s ostatními hráči. Využijte online fóra ke své hře a seznamte se s dalšími lidmi, kteří vaši hru hrají. Mnoho her má také textový a hlasový chat, takže si můžete s lidmi povídat, zatímco hru hrajete. Seznámení s ostatními lidmi, kteří hrají vaši hru, je skvělý způsob, jak se seznámit s komunitou a její kulturou.
  • Pokud bydlíte poblíž místního herního obchodu, který nabízí konkurenceschopné hraní nebo pořádáte večírky a akce, měli byste se u něj zastavit a pokusit se lidi poznat. Je možné, že vaši hru hraje méně lidí, ale stále je to skvělý způsob, jak sdílet své nadšení pro esporty a sítě.
 2. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 10

  2 Vytvořte online prezentaci. Používání sociálních médií, živé vysílání a vytváření obsahu online je zásadní pro úspěšnou kariéru v esportu. Získání sledujících prostřednictvím obsahu, který jste vytvořili online, je pravděpodobně nejdůležitější součástí obživy prostřednictvím esportu. Pokud váš obsah sleduje mnoho lidí, mnoho stránek vám zaplatí a můžete přilákat sponzory.
  • Každá esportová hra má účet na Twitteru a můžete jej použít k vybudování vlastní značky a spojení s dalšími lidmi, kteří milují hru, kterou hrajete.
  • Důrazně doporučujeme mít kanál živého přenosu na jednom z hlavních serverů pro streamování esportů. Měli byste vytvořit a Youtube kanál, kde můžete zveřejňovat svůj videoobsah. To bude důležitým zdrojem příjmů, jak si vybudujete větší sledovanost.
  • Měli byste také požádat o dary od svých fanoušků pomocí crowdfundingového webu. Mnoho konkurentů v oblasti esportů a profesionálních hráčů videoher využívá Patreon k přijímání darů.
 3. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 11

  3 Připojte se k týmu nebo lize. Práce s týmem nebo celou ligou hráčů posílí vaše dovednosti a spojí vás s dalšími lidmi, kteří hrají vaši hru. Pravidelná soutěžní hra je jedním z nejlepších postupů, které můžete získat. Spolupráce s ostatními, kteří sdílejí vaši vášeň pro esporty, vám pomůže udržet si motivaci a rozšíří vaši síť esportů.
  • Pomocí online fór pro svou hru můžete najít lidi, se kterými budete pravidelně hrát. Většina her má vlastní oficiální fóra, několik fanouškovských stránek s fóry a obvykle má vlastní sekci ve fórech esportových webových stránek.
  • Mnoho her má cechy, klany nebo podobné herní organizace, které spojují lidi, kteří pravidelně hrají. Vyhledejte konkurenceschopnou a seriózní skupinu a požádejte o připojení.
  • Pokud jste si již vybudovali pověst vážného konkurenta, může vás kontaktovat tým.
 4. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 12

  4 Dobrovolně získejte zkušenosti a kontakty. Mnoho společností požaduje placené a neplacené pozice dobrovolníků, zejména na velkých akcích. Dobrovolnictví vám poskytne cenné pracovní zkušenosti v odvětví esportu. Je to také skvělá příležitost k navázání kontaktu s dalšími lidmi v esportu.
  • Zkontrolujte online, zda se ve vaší oblasti konají turnaje, večírky nebo jiné akce. Pokud na svém webu nezavolávají dobrovolníky, obraťte se na hostitele nebo místo konání, abyste zjistili, zda by mohli vaši pomoc využít.
  • Nezapomeňte do svého životopisu uvést svou dobrovolnickou práci. Potenciální zaměstnavatelé budou ohromeni vaší iniciativou a dobrými zprávami z vašich referencí.
  reklama

Část 4 ze 4: Vydělávání peněz v esportu

 1. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 13

  1 Zpeněžte svoji online přítomnost. Pokud máte dostatek sledujících, můžete vydělat peníze z příjmů z reklamy, pokud máte svůj obsah na webech jako YouTube a Twitch. Některé z těchto webů hostujících obsah umožňují vašim sledovatelům darovat přímo. Pokud ne, můžete požádat o dary na svůj účet Patreon.
  • Chcete -li maximalizovat své příjmy z online zdrojů, ujistěte se, že máte odkazy, které spojují všechny weby, kde je hostován váš obsah. Pokud například máte kanál YouTube, poskytněte odkazy na své stránky Patreon, Twitter a živé přenosy. Čím více kliknutí získáte, tím více peněz můžete vydělat!
 2. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 14

  2 Soutěžte na turnajích. Jakmile si budete jisti svými schopnostmi, měli byste vstoupit do soutěžních turnajů. Turnaje se konají po celý rok a měli byste se jich pokusit zúčastnit co nejvíce. Vítězství na turnaji vám může získat pozornost a dokonce i finanční odměnu, ale vždy získáte dobrou zkušenost jen z účasti.
  • Před vstupem do živé události nebo na profesionální okruh byste měli vyzkoušet své dovednosti na co největším počtu místních i online turnajů.
  • Existuje mnoho způsobů, jak vydělat peníze prostřednictvím esportu, ale většina komunit vidí soutěžení a umístění v turnajích jako známku skutečného profesionála v oblasti esportu.
 3. Obrázek s názvem Get Into Esports Krok 15

  3 Přilákejte a oslovte velké sponzory. Neexistuje jediný způsob, jak získat významné sponzorství, ale bude to snazší, pokud jste si již vytvořili významné pokračování a zúčastnili jste se soutěžních akcí. V ideálním případě by vás nebo váš tým s nabídkou kontaktoval sponzor. Častěji budete muset potenciální sponzory kontaktovat úvodním e -mailem.
  • Při kontaktu s potenciálním sponzorem se ujistěte, že jste zdvořilí a profesionální. Hlavním zájmem sponzorů je jejich pověst. Pokud jste urážliví na veřejnosti nebo v soukromí, pravděpodobně odradíte od sponzorství.
  • Získání velkého sponzorství vytváří stálý tok příjmů, který vám umožní cvičit, soutěžit a generovat obsah na nejvyšší konkurenční úrovni. Přestože výhra v prize money z turnajů může činit i více, příjmy ze sponzorství jsou určeny vaší smlouvou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem v týmu Esports (Super Smash Bros. Ultimate, Nintendo Switch), ale nemám konzolu. V současné době si nemohu dovolit jeden, nějaké nápady, jak ho brzy získat? Diskutabilní jelen Můžete se podívat na eBay nebo na jakékoli stránky, které by mohly levně prodávat. Mějte na paměti, že s největší pravděpodobností bude použita konzole.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nemůžete vyhrát každý zápas, ale vždy můžete mít přátelský přístup. Pokud se na lidi velmi zlobíte, když prohráváte, můžete si vytvořit špatnou pověst. Z prohry se můžete hodně naučit, ale ze špatného sportu můžete hodně ztratit.
 • Zůstat zdravý a fyzicky aktivní je nezbytný pro udržení konkurenceschopnosti. Abyste si dokázali udržet bystrou mysl a rychlé reflexy, musíte jíst zdravě a cvičit.
 • V odvětví esportu existuje mnoho dalších profesních příležitostí, které nevyžadují, abyste patřili k nejlepším ve své hře. Pokud milujete esporty, ale nemůžete hrát hru na konkurenční úrovni, zvažte uplatnění svých dovedností v oblasti související s esporty. Týmy potřebují manažery, obchodníky a kouče. Velké akce mají hlasatele, promotéry a celé produkční štáby.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak Juke ve fotbale. Americký fotbal často dostává špatnou pověst jako hru, která si cení především brutální, nesoustředěné tělesnosti. Ve skutečnosti i ti nejobjemnější linemen musí hrát s rychlostí, přesností a mentální hbitostí, aby byli ...

Jak odstranit starosti. Přistihnete se, že přemýšlíte stále o stejných věcech? Často přemýšlíte o věcech, které se nestaly, ale mohly by se stát? Pokud ano, pravděpodobně trpíte starostmi. Starosti jsou formou ...

Novak Djokovič udělal další obrovský krok ve svém pochodu k nesmrtelnosti, když ve finále Wimbledonu 2021 porazil Matteo Berrettiniho 6-7 (4), 6-4, 6-4, 6-3.

Serena Williamsová se připravuje na další výzvu k titulu na Australian Open, ale bude to zatím nejkomplikovanější pokus její kariéry.

Jak hrát mudlovský famfrpál. Pokud milujete sérii knih o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingová, pravděpodobně bys skočila do šance hrát famfrpál. Ačkoli mudlovská verze tohoto sportu nezahrnuje létající košťata, stále je to ...