Jak se zbavit bolesti cvičením

Specifické formy cvičení mohou pomoci snížit úroveň chronické bolesti dolní části zad (LBP), bolesti fibromyalgie, bolesti krku, ramen a loktů. Roste také důkaz, že osteoartritida, revmatoidní artritida, neuropatická bolest (když jsou nervy poškozené a způsobující bolest) a ankylozující spondylitida (geneticky související onemocnění, které způsobuje bolest zad) reagují na cvičení; nicméně než se pokusíte použít cvičení ke zmírnění bolesti, měli byste si promluvit se svým lékařem, protože některé stavy se mohou cvičením zhoršit.Metoda 1 ze 2: Vyhledání lékařské rady

 1. 1 Zavolejte svého lékaře, než něco uděláte. Pokud máte bolesti, prvním krokem je kontaktovat svého lékaře. Pokud váš lékař neléčí vaši bolest účinně nebo vás neodkáže k fyzickému nebo cvičebnímu terapeutovi, zvažte získání druhého stanoviska nebo návštěvu odborníka na bolest. Specialista na bolest je lékař, který se specializuje na léčbu bolesti.
  • Jakmile máte diagnózu od lékaře, můžete tyto informace použít k
 2. 2 Uvědomte si, že cvičení může bolest zhoršit. Některá zranění a stavy se mohou cvičením ještě zhoršit, proto je nejlepší zjistit příčinu bolesti, než se ji pokusíte odcvičit. Největší nebezpečí je v nadměrném namáhání. Například:
  • Nadměrné natažení může mít za následek natržené svaly, mikrotrh a mikrokrvácení.
  • Nesprávné provádění pohybových cvičení může způsobit mikro slzy, mikroblesky a dislokace.
  • Intenzivní aerobní a vytrvalostní cvičení mohou způsobit infarkt nebo mrtvici.
 3. 3 Zvažte návštěvu chiropraktika. Pro bolesti dolní části zad a krku může být chiropraktik ideálním zdravotníkem, který vám poskytne doporučení a vzdělání týkající se nejlepších forem cvičení pro vás. U akutní bolesti může být prvním krokem použití formy pasivní terapie ke zmírnění bolesti. Tyto terapie mohou zahrnovat:
  • Elektrická svalová stimulace pomocí jednotky TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace). TENS se skládá z podložek, které si přiložíte na kůži. Podložky přenášejí velmi malý elektrický náboj přes kůži a sval pod kůží. Předpokládá se, že elektrická stimulace uvolňuje přírodní léky proti bolesti a blokuje přenos bolesti.
  • Terapie teplem a chladem. Tato terapie zahrnuje aplikaci teplých zábalů, studených zábalů nebo střídání horkých a studených zábalů do oblasti způsobující bolest. U bolestí dolní části zad a krku může být konkrétní příčina bolesti a typ bolesti důležité při určování, jakou terapii nebo kombinaci použít. Měli byste se poradit s chiropraktikem nebo fyzickým nebo cvičebním terapeutem, abyste zjistili, který je pro vaši formu bolesti nejlepší.
  • Masážní terapie může pomoci uvolnit napnuté svaly. Pokud jsou vaše svaly velmi napjaté, pak to často může bolest ještě zhoršit.
  • Chiropraxe manipulace. Pokud jsou vaše obratle špatně zarovnané, často dochází k bolestem zad a svalů. Chiropraktická manipulace může vyrovnat obratle a snížit bolest.
 4. 4 Při cvičení se řiďte pokyny svého praktického lékaře. Jakmile se akutní bolest sníží, zvažte cvičební program, který zahrnuje protahování, posilovací cvičení a aerobní cvičení s malým dopadem. Můžete také zvážit cvičení ve vodě.
  • Provádějte pouze cvičení doporučená lékařem, chiropraktikem nebo fyzickým/cvičebním terapeutem. Budou rozumět vašemu stavu, vašemu tělu a vašim omezením.
  • Pokuste se najít rovnováhu mezi „tlačením se“ a zraněním. Musíte na sebe trochu tlačit, ale také vědět, kdy dost stačí. Naučte se držet krok, abyste si neublížili nebo se znovu nezranili.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí cvičení podle pokynů

 1. 1 Vyzkoušejte cviky na pohyb a flexibilitu. Cvičení na pohyb a flexibilitu vám pomohou znovu získat nebo zlepšit, jak dobře a jak pružně můžete pohybovat klouby v celém rozsahu, přes který by klouby měly být schopné projít.
  • Tato cvičení budou zahrnovat úseky a další pohyby (někdy aktivní a někdy pasivní), které provedou kloub celým rozsahem pohybu. Aktivní pohyby jsou ty, které provádíte sami, zatímco pasivní pohyby jsou ty, kterými terapeut pohybuje vašimi klouby.
 2. 2 Zahrňte několik aerobních a vytrvalostních cvičení. Tato cvičení pomáhají zlepšit vaše srdce a plíce a zvýšit vytrvalost. Současná doporučení jsou 150 minut středně intenzivního aerobního cvičení týdně nebo 75 minut intenzivního aerobního cvičení týdně. Mezi běžné druhy aerobního cvičení patří:
  • Chůze
  • Na kole
  • Plavání
  • Běhání
  • Taneční
  • Veslování
 3. 3 Přidejte posilovací cvičení. Posilovací cvičení mohou pomoci podpořit a chránit vaše klouby. Zeptejte se svého lékaře, chiropraktika nebo fyzického terapeuta na typy cvičení, které ve svém stavu můžete a nemůžete dělat. Některá silová cvičení vás mohou vystavit vyššímu riziku zranění nebo zhoršit váš stav.
 4. 4 Provádějte relaxační cvičení. Nedávný výzkum naznačil, že tai chi, jóga, pilates a dechová cvičení mohou snížit příznaky bolesti způsobené fibromyalgií. Začlenění relaxačních cvičení do vaší každodenní rutiny může také zlepšit vaše celkové zdraví, snížit stres a snížit bolest. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud trpíte chronickou bolestí, vždy se před zahájením cvičení poraďte se svým lékařem. Lékař může doporučit cvičení s nízkým dopadem nebo režim, který bude zvláště prospěšný vašemu stavu.
 • Pomalu implementujte svůj cvičební režim. Lidé, kteří trpí bolestmi kloubů a nemocí, jsou zřídka schopni dodržovat stejný druh cvičebního režimu jako lidé zdraví. Cvičení můžete zvyšovat v malých přírůstcích, jak zjistíte, že vám prospívá.

reklama

Varování

 • Pozor, ne všechny silové tréninky jsou dobré pro osoby trpící chronickou bolestí. Zeptejte se svého lékaře, zda existují cvičení, kterým byste se měli vyhnout.
 • Pokud vás bolí klouby nebo záda, vyhněte se úplnému sedu, zvedání nohou, cvičením v ohybu a velkým váhám. Ty mohou váš stav zhoršit.
reklama

Populární Problémy

Bývalý argentinský hráč Juan Monaco tvrdil, že věděl, že Rafael Nadal bude legendou až v roce 2005. Monaco také dlouze hovořilo o přátelství, které sdílel se Španělem, a o jednom konkrétním zápase z roku 2007.

Jak zabránit tomu, aby váš pes jedl trávu. Vezmeme -li psa na procházku nebo ho necháme hrát na dvoře, může to představovat zajímavé, ale celkem běžné chování psů: pojídání trávy. Jíst trávu může signalizovat mnoho věcí, včetně nutričních ...Váš průvodce streamováním The Search for Santa Paws online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Jak zkrátit popruhy batohu. Batohy mají dva popruhy, které poskytují batůžkářům volnost při úpravě jejich stylu nebo úrovně pohodlí. V průběhu času mohou opotřebované popruhy proklouznout mechanismem a zvládnout odhodit váhu z jednoho ramene ...

Barack Obama si sedne s LeBronem Jamesem v nejnovější epizodě 'The Shop'. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma, pokud nemáte HBO.Jak nosit čelenku. Nosit čelenku je skvělý způsob, jak okořenit účes a dodat vašemu outfitu šmrnc. Čelenku můžete nosit různými způsoby a téměř pro každou příležitost, podle toho, jaký styl si vyberete a jak ...