Jak se zbavit bolesti cvičením

Specifické formy cvičení mohou pomoci snížit úroveň chronické bolesti dolní části zad (LBP), bolesti fibromyalgie, bolesti krku, ramen a loktů. Roste také důkaz, že osteoartritida, revmatoidní artritida, neuropatická bolest (když jsou nervy poškozené a způsobující bolest) a ankylozující spondylitida (geneticky související onemocnění, které způsobuje bolest zad) reagují na cvičení; nicméně než se pokusíte použít cvičení ke zmírnění bolesti, měli byste si promluvit se svým lékařem, protože některé stavy se mohou cvičením zhoršit.

Metoda 1 ze 2: Vyhledání lékařské rady

 1. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením Krok 1

  1 Zavolejte svého lékaře, než něco uděláte. Pokud máte bolesti, prvním krokem je kontaktovat svého lékaře. Pokud váš lékař neléčí vaši bolest účinně nebo vás neodkáže k fyzickému nebo cvičebnímu terapeutovi, zvažte získání druhého stanoviska nebo návštěvu odborníka na bolest. Specialista na bolest je lékař, který se specializuje na léčbu bolesti.
  • Jakmile máte diagnózu od lékaře, můžete tyto informace použít k


 2. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením Krok 2

  2 Uvědomte si, že cvičení může bolest zhoršit. Některá zranění a stavy se mohou cvičením ještě zhoršit, proto je nejlepší zjistit příčinu bolesti, než se ji pokusíte odcvičit. Největší nebezpečí je v nadměrném namáhání. Například:
  • Nadměrné natažení může mít za následek natržené svaly, mikrotrh a mikrokrvácení.
  • Nesprávné provádění pohybových cvičení může způsobit mikro slzy, mikroblesky a dislokace.
  • Intenzivní aerobní a vytrvalostní cvičení mohou způsobit infarkt nebo mrtvici.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením Krok 3

  3 Zvažte návštěvu chiropraktika. Pro bolesti dolní části zad a krku může být chiropraktik ideálním zdravotníkem, který vám poskytne doporučení a vzdělání týkající se nejlepších forem cvičení pro vás. U akutní bolesti může být prvním krokem použití formy pasivní terapie ke zmírnění bolesti. Tyto terapie mohou zahrnovat:
  • Elektrická svalová stimulace pomocí jednotky TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace). TENS se skládá z podložek, které si přiložíte na kůži. Podložky přenášejí velmi malý elektrický náboj přes kůži a sval pod kůží. Předpokládá se, že elektrická stimulace uvolňuje přírodní léky proti bolesti a blokuje přenos bolesti.
  • Terapie teplem a chladem. Tato terapie zahrnuje aplikaci teplých zábalů, studených zábalů nebo střídání horkých a studených zábalů do oblasti způsobující bolest. U bolestí dolní části zad a krku může být konkrétní příčina bolesti a typ bolesti důležité při určování, jakou terapii nebo kombinaci použít. Měli byste se poradit s chiropraktikem nebo fyzickým nebo cvičebním terapeutem, abyste zjistili, který je pro vaši formu bolesti nejlepší.
  • Masážní terapie může pomoci uvolnit napnuté svaly. Pokud jsou vaše svaly velmi napjaté, pak to často může bolest ještě zhoršit.
  • Chiropraxe manipulace. Pokud jsou vaše obratle špatně zarovnané, často dochází k bolestem zad a svalů. Chiropraktická manipulace může vyrovnat obratle a snížit bolest.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením Krok 4

  4 Při cvičení se řiďte pokyny svého praktického lékaře. Jakmile se akutní bolest sníží, zvažte cvičební program, který zahrnuje protahování, posilovací cvičení a aerobní cvičení s malým dopadem. Můžete také zvážit cvičení ve vodě.
  • Provádějte pouze cvičení doporučená lékařem, chiropraktikem nebo fyzickým/cvičebním terapeutem. Budou rozumět vašemu stavu, vašemu tělu a vašim omezením.
  • Pokuste se najít rovnováhu mezi „tlačením se“ a zraněním. Musíte na sebe trochu tlačit, ale také vědět, kdy dost stačí. Naučte se držet krok, abyste si neublížili nebo se znovu nezranili.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí cvičení podle pokynů

 1. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením Krok 5

  1 Vyzkoušejte cviky na pohyb a flexibilitu. Cvičení na pohyb a flexibilitu vám pomohou znovu získat nebo zlepšit, jak dobře a jak pružně můžete pohybovat klouby v celém rozsahu, přes který by klouby měly být schopné projít.
  • Tato cvičení budou zahrnovat úseky a další pohyby (někdy aktivní a někdy pasivní), které provedou kloub celým rozsahem pohybu. Aktivní pohyby jsou ty, které provádíte sami, zatímco pasivní pohyby jsou ty, kterými terapeut pohybuje vašimi klouby.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením, krok 6

  2 Zahrňte několik aerobních a vytrvalostních cvičení. Tato cvičení pomáhají zlepšit vaše srdce a plíce a zvýšit vytrvalost. Současná doporučení jsou 150 minut středně intenzivního aerobního cvičení týdně nebo 75 minut intenzivního aerobního cvičení týdně. Mezi běžné druhy aerobního cvičení patří:
  • Chůze
  • Na kole
  • Plavání
  • Běhání
  • Taneční
  • Veslování
 3. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením Krok 7

  3 Přidejte posilovací cvičení. Posilovací cvičení mohou pomoci podpořit a chránit vaše klouby. Zeptejte se svého lékaře, chiropraktika nebo fyzického terapeuta na typy cvičení, které ve svém stavu můžete a nemůžete dělat. Některá silová cvičení vás mohou vystavit vyššímu riziku zranění nebo zhoršit váš stav.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti cvičením, krok 8

  4 Provádějte relaxační cvičení. Nedávný výzkum naznačil, že tai chi, jóga, pilates a dechová cvičení mohou snížit příznaky bolesti způsobené fibromyalgií. Začlenění relaxačních cvičení do vaší každodenní rutiny může také zlepšit vaše celkové zdraví, snížit stres a snížit bolest. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud trpíte chronickou bolestí, vždy se před zahájením cvičení poraďte se svým lékařem. Lékař může doporučit cvičení s nízkým dopadem nebo režim, který bude zvláště prospěšný vašemu stavu.
 • Pomalu implementujte svůj cvičební režim. Lidé, kteří trpí bolestmi kloubů a nemocí, jsou zřídka schopni dodržovat stejný druh cvičebního režimu jako lidé zdraví. Cvičení můžete zvyšovat v malých přírůstcích, jak zjistíte, že vám prospívá.

reklama

Varování

 • Pozor, ne všechny silové tréninky jsou dobré pro osoby trpící chronickou bolestí. Zeptejte se svého lékaře, zda existují cvičení, kterým byste se měli vyhnout.
 • Pokud vás bolí klouby nebo záda, vyhněte se úplnému sedu, zvedání nohou, cvičením v ohybu a velkým váhám. Ty mohou váš stav zhoršit.
reklama

Populární Problémy

Značka obuvi Roger Federer podporovaná společností On AG zaznamenala během období výluky nárůst prodejů. Curychský manufaftuer On AG je jednou z nejrychleji rostoucích značek běžeckých bot na světě.

Braxton Family Values ​​je zpět pro sezónu 7, která má premiéru ve čtvrtek večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.

Zde je návod, jak streamovat premiéru páté série Total Bellas online, pokud nemáte kabel.

Váš průvodce streamováním filmu The Proud Family Movie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Bacardi Rum byl založen na Kubě v roce 1862 a od té doby je oblíbeným duchem mezi návštěvníky večírků, nočních klubů a večeří. Rumy Bacardi jsou sladší a hladší než vodka, takže jsou ideální pro různé míchané nápoje ...

Česká republika (dříve Československo) za ta léta vychrlila mnoho grandslamových šampionů v kategoriích dvouhry, čtyřhry a smíšené čtyřhry.