Jak se zbavit vyrážky mezi nohama

Odřená kůže se může zdát jako menší problém. Ale když se vám oděv otírá o kůži delší dobu, odření může způsobit větší problémy. Většina vyrážek mezi nohami je způsobena odíráním. Kůže může být podrážděná a pokud se pot zachytí pod kůží, může dojít k infekci vyrážky. Naštěstí lze většinu vyrážek léčit doma, než nastanou komplikace.

Část 1 ze 2: Léčba vyrážky

 1. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 1

  1 Vyberte si oblečení, které dýchá. Noste bavlnu a přírodní vlákna po celý den. Vaše spodní prádlo by mělo být 100% bavlna. Při cvičení noste syntetický materiál (například nylon nebo polyester), který odvádí vlhkost a rychle schne. Vaše oblečení by se mělo vždy cítit pohodlně.
  • Snažte se nenosit materiály, které jsou hrubé, poškrábané nebo zachycují vlhkost (jako vlna nebo kůže).


 2. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 2

  2 Noste volné oblečení. Oděv kolem nohou by měl být dostatečně volný, aby pokožka zůstala suchá a dýchala. Oblečení by vám nemělo připadat těsné ani sevřít kůži. Příliš těsné oblečení se bude třít o vaši pokožku a způsobovat odření.
  • Většina vyrážek mezi nohami je způsobena odíráním nebo přemnožením kvasinek. Nekontrolovaná nebo vysoká hladina glukózy v krvi (cukr) u diabetika typu 2 může také způsobit přemnožení kvasinek.
  • K tření obvykle dochází podél vnitřních stehen (linie kalhotek je obvykle počátečním bodem a poté se vyrážka rozšíří přes stehno), třísla, podpaží, pod prsy a pod břichem nebo mezi svitky kůže.
  • Někdy se to může také objevit na bradavkách nebo kolem nich (zejména u kojících nebo kojících žen, pokud k tomu dojde, požádejte lékaře, aby také zkontroloval ústa vašeho dítěte na drozd aka kvasinkovou infekci!)
  • Pokud se odření neléčí, může dojít k jeho zanícení a infekci.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 3

  3 Udržujte pokožku suchou. Vždy udržujte vlhkost mimo kůži, zvláště poté, co jste se koupali nebo sprchovali. Vezměte si čistý bavlněný ručník a jemně si vmasírujte kůži. Tření by mohlo vyrážku dráždit. Můžete také použít vysoušeč vlasů na nejnižší úrovni k úplnému vysušení oblasti vyrážky. Vyvarujte se používání vysokých teplot, které mohou vyrážku zhoršit.
  • Je důležité udržovat oblast suchou a bez potu. Pot má totiž vysoký obsah minerálů, které mohou vaši kožní vyrážku ještě zhoršit.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 4

  4 Vědět, kdy navštívit lékaře. Většinu vyrážek způsobených odíráním lze léčit doma bez lékařského zásahu. Pokud se však vaše vyrážka nezlepší do 4 až 5 dnů nebo se zhorší, zavolejte svého lékaře na schůzku. To je zvláště důležité, pokud máte podezření, že je vaše vyrážka infikovaná (pokud máte horečku, bolest, otok nebo hnis kolem vyrážky).
  • Odstranění tření z vyrážky, udržení čistoty a promazání oblasti by vám mělo do jednoho nebo dvou dnů poskytnout určitou úlevu. Pokud se do této doby nezačnete cítit lépe, promluvte si se svým lékařem.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 5

  5 Dodržujte doporučení lékaře k léčbě. Váš lékař provede fyzické vyšetření, aby zjistil, zda vaše vyrážka vykazuje léze. Pokud si váš lékař myslí, že máte bakteriální infekci, lékař pravděpodobně nařídí kultivaci. Tento test sdělí vašemu lékaři, jaký kmen bakterií nebo plísní způsobuje vaši infekci a jaká léčba je nutná. Váš lékař vám může předepsat jednu nebo více z následujících možností:
  • Aktuální antimykotika (pokud jsou způsobena kvasinkami)
  • Orální antimykotika (pokud topická antimykotika neléčí vyrážku)
  • Perorální antibiotika (pokud jsou způsobena bakteriemi)
  • Aktuální antibiotika (pokud jsou způsobena bakteriemi)
  • Bílý ocet a voda (smíchané půl na půl) naneste jemnými tampóny po pečlivém vykoupání oblasti. Poté použijte vyrážku, svědění nebo v případě potřeby lék na kvasinkovou infekci.
  reklama

Část 2 ze 2: Zmírnění svědění

 1. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 6

  1 Vyčistěte oblast vyrážky. Vzhledem k tomu, že oblast bude citlivá a může se potit, je důležité ji umýt jemným mýdlem bez vůně. Omyjte a opláchněte teplou nebo studenou vodou a ujistěte se, že mýdlo zcela opláchnete. Extra zbytkové mýdlo by mohlo vaši pokožku ještě více podráždit.
  • Zvažte použití olejového mýdla na rostlinné bázi. Podívejte se na mýdlo vyrobené z rostlinného oleje (jako je olivový, palmový nebo sójový), rostlinného glycerinu nebo rostlinného másla (jako je kokos nebo bambucké máslo).
  • Určitě se vykoupejte ihned po velkém pocení. Tím se zabrání zachycení vlhkosti v oblasti vyrážky.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 7

  2 Naneste sušicí prášek. Jakmile je vaše pokožka čistá a vysušená, můžete lehce nanést prášek, abyste zabránili hromadění vlhkosti mezi pokožkou. Vyberte dětský pudr bez vůně, ale zkontrolujte, zda neobsahuje mastek (který byste měli používat pouze v malých množstvích).
  • Pokud dětský pudr, který používáte, obsahuje mastek, používejte jej střídmě. Některé studie spojily mastek se zvýšeným rizikem rakoviny vaječníků u žen.
  • Vyhněte se aplikaci kukuřičného škrobu, protože bakterie a houby se z něj mohou skutečně živit a způsobit infekci kůže.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama, krok 8

  3 Namažte kůži. Udržujte své nohy zvlhčené, aby se o sebe netřepaly. Použijte přírodní lubrikant, jako je mandlový olej, ricinový olej, lanolin nebo měsíčkový olej. Před aplikací lubrikantu se ujistěte, že je vaše pokožka čistá a suchá. Zvažte umístění čisté gázy přes vyrážku na ochranu pokožky.
  • Pokud si všimnete, že se vyrážka stále otírá o váš oděv nebo kůži, naneste lubrikant alespoň dvakrát denně nebo častěji.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama, krok 9

  4 Přidejte éterický olej do maziva. Zatímco mazání pokožky je důležité, můžete také použít bylinné esenciální oleje, které mají léčivé vlastnosti. Můžete také přidat léčivý med pro jeho antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Chcete -li bylinky použít, přidejte 1 až 2 kapky některého z následujících olejů do 4 polévkových lžic lubrikantu:
  • Měsíčkový olej: olej z této květiny dokáže hojit kožní rány a působí protizánětlivě.
  • Třezalka tečkovaná: obvykle se používá k léčbě deprese a úzkosti, ale tradičně se používá k léčbě podráždění pokožky. Děti nebo ženy, které jsou těhotné nebo kojící, by neměly používat třezalku tečkovanou.
  • Olej z arniky: K pochopení léčivých vlastností tohoto bylinného oleje, vyrobeného z květů, jsou zapotřebí další studie. Děti nebo ženy, které jsou těhotné nebo kojící, by neměly používat arnikový olej.
  • Řebříčkový olej: tento esenciální olej z řebříčku má protizánětlivé vlastnosti a podporuje hojení.
  • Neemový olej: má protizánětlivé vlastnosti a hojení ran. S úspěchem se používá také u dětí s popáleninami.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama Krok 10

  5 Směs vyzkoušejte na kůži. Protože je vaše pokožka již citlivá, měli byste určit, zda směs bylinného oleje způsobí alergickou reakci. Namočte vatový tampon do směsi a naneste malé množství na vnitřní stranu lokte. Umístěte obvaz a počkejte 10 až 15 minut. Pokud si nevšimnete reakce (jako vyrážka, píchání nebo svědění), můžete směs bezpečně používat po celý den. Pokuste se jej aplikovat alespoň 3 nebo 4krát, abyste zajistili, že se vyrážka bude vždy léčit.
  • Tyto bylinné směsi by neměly používat děti do 5 let.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky mezi nohama, krok 11

  6 Dejte si ovesnou koupel. Nalijte 1 až 2 šálky svinutého ocelového řezaného ovsa do nylonové punčochy po kolena. Punčochu zauzlete, aby se nemohl vysypat žádný oves, a přivaž ji k kohoutku vany. Pusťte vlažnou vodu, aby voda protékala ovsem, když plní vanu. Namočte 15 až 20 minut a pokožku osušte. Udělejte to jednou denně.
  • Uklidňující koupel je obzvláště užitečná, pokud je oblast tření velká.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Žádný z těchto olejů nemám. Existuje nějaký druh léčby, který by mu pomohl zmizet doma? Ano. Vazelína funguje také dobře, obvykle po dobu pěti dnů nebo méně.
 • Otázka Kdy bych měl vidět svého praktického lékaře? Klaryis Měli byste navštívit svého praktického lékaře, pokud je vyrážka doprovázena dalšími příznaky, jako jsou puchýře nebo intenzivní svědění, nebo pokud vyrážka nezmizí do 4 až 5 dnů.
 • Otázka Z čeho by mohla být vyrážka mezi záhyby horních stehen? Mohlo to být způsobeno tím, že máte příliš těsné kalhoty a vaše nohy se o ně otírají.
 • Otázka Co když mám vyrážku, která nezmizí? Pokud vaše vyrážka nezmizí, je nejlepší navštívit lékaře nebo dermatologa.
 • Otázka Co jiného mohu použít, když právě nemám žádné oleje nebo vazelínu? John Mason Pokud ho máte, zkuste kokosový olej. Nezáleží na tom, zda je rafinovaný a filtrovaný (obvykle čirá kapalina) nebo nerafinovaný (obvykle bílá pevná látka při pokojové teplotě). Je to dobré pro pokožku a také pomůže snížit tření. Předpokládejme však, že to také nemáte. A většina krémů na ruce by fungovala, alespoň krátkodobě. Problém je v tom, že budou mít několik přísad, možná barvivo a vůni. To vše může vyvolat alergii nebo být jednoduše dráždivé - ve zkratce to může fungovat. Zkusil bych nejprve kožní test (dát nějaký na nedráždivou oblast a dát tomu nějaký čas) ve snaze vyhnout se zhoršení.
 • Otázka Aby mě svědivá vyrážka méně dráždila, co bych pro to mohl udělat? John Mason Zkuste nějaký hydrokortizonový krém. Některé značky mají další zvlhčovače, které mohou také pomoci.
Nezodpovězené otázky
 • Jak zastavím vyrážku na nohou?
 • Jak poznám, že mám tepelnou vyrážku nebo ekzém?
 • Mohu použít krém Sudoi na vyrážku mezi nohama?
 • Jak zastavím svědění vyrážky?
 • Které produkty fungují dobře při léčbě vyrážek a svědění mezi nohami?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Sportovci a lidé, kteří jsou obézní nebo mají nadváhu, jsou vystaveni riziku tření. Pokud máte nadváhu nebo obezitu, lékař vám může doporučit zhubnout, aby se zabránilo tření způsobujícímu kožní vyrážky. Pokud jste sportovec, možná budete muset zapracovat na udržení suché pokožky během a po cvičení.

reklama

Populární Problémy

Jak přežít svůj první rok v Color Guard. Už jste někdy viděli jednu z poločasových show na fotbalovém zápase vaší střední školy a všimli jste si všech lidí, kteří točí a házejí předměty jako vlajky, pušky a šavle? No ...Hloubkové srovnání Federera v roce 2000 a Federera v roce 2010.Lloyd Harris zaznamenal ve čtvrtek největší výhru v kariéře, když porazil Rafaela Nadala 6: 4, 1: 6, 6: 4, aby postoupil do čtvrtfinále Citi Open 2021.

Odpočítávání 10 nejlepších hráčů s nejvyššími výdělky v kariéře za celou dobu. Zde se podíváme na 10 nejlepších nejbohatších tenistů všech dob, pokud jde o finanční odměnyServe-and-volley se v posledních letech zdálo být ztraceným uměním-ale někteří hráči stále tuto techniku ​​do určité míry používají.8. nasazený Alex de Minaur se v prvním kole ATP European Open utká s francouzským veteránem Richardem Gasquetem. Bude to druhé setkání mezi hráči, přičemž De Minaur vyhrál své první setkání na nedávném US Open.