Jak se zbavit stehových značek

Stehy se obvykle provádějí při hlubokých řezech nebo ranách nebo po operaci a vyžadují řádnou údržbu a každodenní čištění, aby se zajistilo, že po stezích nezůstane jizva. Kůže každého se hojí jinak a někdy vám zůstanou stopy stehů nebo jizvy způsobené stehy; existuje však několik metod, které můžete zkusit snížit výskyt stehových značek a zabránit jakémukoli dlouhodobému jizvení.Metoda 1 ze 2: Použití domácí léčby

 1. 1 Během dne udržujte značky stehů zakryté a čisté. Ačkoli si můžete myslet, že ponechání vašich stehů dýchat tím, že je necháte odkryté, pomůže to urychlit hojení, ale toto může oddálit hojení až o 50 procent. Vlhkost a vlhkost může zabránit tvorbě strupů a vést k prodlouženému hojení nebo infekci. Při hojení stop stehu zakryjte suchým sterilním obvazem.
  • Váš lékař vám může dát antibiotickou mast nebo vám doporučit použít volně prodejnou mast, jako je Neosporin. To pomůže zabránit infekci a povzbudí vaše stehové značky k rychlému hojení.
  • Při každém použití masti na značky použijte čerstvý obvaz. Po týdnu používání masti můžete přejít na obyčejnou vazelínu, abyste podpořili růst nové kůže přes značky stehu.
 2. 2 Použijte silikonové podložky, které pomohou značkám správně se uzdravit. Vyvíjejte konstantní tlak na značky stehů pomocí silikonových polštářků, jako jsou kosmetické podložky Curad Scar Therapy, čisté silikonové fólie ReJuveness a listy na jizvy Syprex. To může značkám pomoci uzdravit se a vyrovnat jakékoli jizvy.
  • Mnoho silikonových podložek je vyrobeno tak, aby vám umožnilo stříhat je tak, aby odpovídaly tvaru vašich stehových značek.
 3. 3 Neaplikujte na značky vitamín E nebo peroxid vodíku. Navzdory obecné víře byl vitamín E studiemi prokázán zabránit hojení ran, spíše než podporovat hojení. U některých lidí se také může vyvinout alergická reakce na vitamín E. Místo gelu s vitamínem E naneste na stehy značky léčivou mast nebo antibiotický krém.
  • Ačkoli aplikace peroxidu vodíku na otevřené řezy nebo stopy může pomoci dezinfikovat oblast, je známo, že peroxid vodíku ničí růst nových kožních buněk a zpomaluje proces hojení vašeho těla.
 4. 4 Chraňte značky stehu před sluncem pomocí opalovacího krému. Sluneční ultrafialové světlo může mít škodlivý účinek na vaše značky stehů a zpomalit proces hojení. Každé ráno si vypláchněte pokožku, včetně značek stehů, opalovacím krémem, než vyjdete ven.
  • Použijte širokospektrální opalovací krém s SPF 30.
 5. 5 Jakmile se značky stehů zahojí, masírujte oblast. Masírování zhojených stehových značek pomůže rozbít všechny pásy kolagenu, které se přichytily k podkladové tkáni.
  • Oblast byste měli jemně masírovat pleťovou vodou v kruhovém pohybu po dobu 15 až 30 sekund několikrát denně.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Použití profesionální léčby

 1. 1 Nechte si odstranit stehy do týdne. Poraďte se svým lékařem o odstranění vnějších stehů, než zanechají stopy, což jsou malé hrbolky, které se objevují na obou stranách řezu. Pokud je to možné, nechte lékaře odstranit vnější stehy po jednom týdnu, aby se zabránilo jakémukoli trvalému zjizvení.
 2. 2 Poraďte se svým lékařem o ošetření laserem. Pokud jde o vážnější profesionální možnost, zvažte použití cíleného laserového ošetření k odstranění značek stehu nebo zjizvení stehu. Použití laserového ošetření čerstvých jizev během šesti až osmi týdnů od poranění může vést k efektivnější léčbě a odstranění jizvy. Existují dva typy laserových ošetření:
  • Pulzní barvivové lasery: Jedná se o neablativní laserové ošetření, které využívá intenzivní, cílený záblesk světla. Teplo je pak absorbováno krevními cévami ve vaší pokožce a může pomoci zlepšit strukturu a tloušťku jizev. Může také snížit jakékoli zarudnutí kolem jizvy.
  • Frakční ablativní lasery: Toto ošetření strčí malé otvory do jizvy. To stimuluje produkci kolagenu a může předělat jizvu tak, aby vypadala méně nápadně. Tento typ laserového ošetření se doporučuje pro mělké jizvy.
  • Většina ošetření laserem bude vyžadovat více ošetření a může stát od 300 do 600 USD za relaci.
 3. 3 Navštivte svého lékaře, pokud se značky stehu začervenají, jsou podrážděné nebo oteklé. Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, stejně jako horečku a zvýšenou bolest v okolí stehů, měli byste navštívit svého lékaře. Stehy mohou být infikované nebo jste mohli mít alergickou reakci na antibakteriální krém.
  • Váš lékař bude muset vyšetřit a ošetřit značky stehu, aby se zabránilo další infekci nebo komplikacím.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu odstranit stopy stehu na levé ruce, které jsou staré 4-5 let? Použijte metody v článku. Pomoci může krém na jizvy.
 • Otázka Jak odstraním starou stehovou jizvu na obočí? Postupujte podle kroků v tomto článku. Mělo by to fungovat, ale může to chvíli trvat.
 • Otázka Lze tyto metody použít na můj nos? Ano, mohou! Doporučuji také vyzkoušet šípkový olej.
 • Otázka Jak mohu odstranit značky stehu? Bylo prokázáno, že třením tekutiny z kapsle vitaminu E do jizev, jako jsou stopy stehů, se sníží jizvy nebo alespoň zlepší jejich vzhled. Bude to pravděpodobně trvat několik měsíců, ale mělo by se to zlepšit.
 • Otázka Jak mohu odstranit stopy stehů na mé hlavě? Bude to trvat. Postupujte podle kroků v tomto článku a použijte krém na jizvy ke snížení jejich vzhledu.
 • Otázka Jak mohu odstranit značky stehů na mé paži? Třikrát denně na oblast naneste čajovníkový olej nebo extrakt vitaminu E, abyste snížili výskyt stehových stop.
 • Otázka Jak odstraním jizvy ze stehů na rtech? Používejte bioOleje nebo dětský olej, obvykle pomáhají s blednoucími jizvami. Také krémy na jizvy po akné, jako je benzoylperoxid, pomáhají, ale jsou to sušicí činidla, takže budete muset neustále zvlhčovat. Po nějaké době uvidíte zlepšení jizvy stehu kvůli pokračujícímu novému růstu kůže.
 • Otázka Jak odstraním stopy stehů na mé paži? Můžete zkusit kokosové máslo nebo olej, ale kůže každého je jiná. Vezměte si trochu kokosového oleje a každé ráno a večer ho vmasírujte na jizvu; díky tomu jizvy časem velmi pěkně vyblednou. To také funguje na všech nežádoucích nerovnostech, které se objeví kdekoli kromě vašeho obličeje.
 • Otázka Jak mohu své stehy odstranit sám? Nikdy neodstraňujte stehy sami! Přejděte na nejbližší pohotovost nebo k lékaři, aby vám je odstranili. Sejmutí je na vlastní pěst může vést k vážným infekcím a případně dalším problémům.
Nezodpovězené otázky
 • Na tváři mám stopy po stehu, kterým je 17 let. Jak se jich zbavím?
 • Jak odstraním stich značku na břiše?
 • Jak mohu svému dítěti odstranit značku stehu na čele?
 • Moje strie se objevila po operaci a je vyboulená. Jak jej mohu odstranit?
 • Na tváři mám stopy po stehu, kterým je 17 let. Jak se jich zbavím?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak se dostat do Versailles. Panství Versailles, postavené Ludvíkem XIV. Nedaleko Paříže, je díky svému historickému významu a obrovskému paláci jednou z hlavních francouzských atrakcí. Máte několik různých možností pro ...

Zde je kompletní přehled a podrobný průvodce, jak sledovat ESPN Plus na tabletu iPad.

Věk pro Tsonga není relevantní: trenér

Vypadá to, že to bude Djokovic show na ATP WTF - ale co čeká turnaj? Analýza.Recenze knihy: Rafa - můj příběh