Elena Rybakina porazila Dariu Kasatkinovou v Abu Dhabi a získala druhý titul v sezóně, sedmý v kariéře

24letý hráč zvítězil 6-1, 6-4 a v pondělí se vrátí zpět do Top 4 turné.Elena Rybakina zažívá v této sezóně boom nebo propadá – buď prohrála svůj druhý zápas na turnaji, nebo vyhrála celou věc.

Tento týden v Abu Dhabi byl příkladem toho druhého, i když její cesta k titulu byla stěží přímočará. První set, který uhrála, prohrála s Danielle Collinsovou a Liudmilu Samsonovou překonala v semifinále poprvé na pět pokusů.Při překonávání těchto překážek Rybakina ukázala, že je blízko svého nebezpečného maxima, což se ukázalo v nedělním finále proti Darii Kasatkinové. Sedmá nasazená Ruska unikla Beatriz Haddad Maiaové v semifinále přes tiebreak třetího setu, ale dnes pro Rybakinu nestačila a propadla 6-1, 6-4.

'Doufám, že budeme hrát ještě hodně finále proti sobě,' řekla Kasatkina po zápase na kurtu. 'Uvidíme výsledek v příštím.'

Elena Rybakina vyhrála svůj třetí turnaj na tvrdém hřišti od roku 2023 BNP Paribas Open, všechny na úrovni 1000 nebo 500.Při rozebírání tohoto zápasu je hlavním tématem to, co se stalo při prvním podání Kastakinové. Pouze 18 z jejích 38 bodů při prvním podání vedlo k pozitivnímu výsledku, zatímco Rybakina svým prvním zásahem proměnila 70,3 % bodů. Kasatkina sváděla od začátku bitvu, která se nedala překonat, i přes její bystrost od základní čáry.

Byl to třetí zápas v řadě Rybakina vyhrála první set 6-1 nebo 6-0, ale na rozdíl od semifinále se Samsonovou nenechala svou soupeřku, aby ji ovládla. Zatímco Kasatkina si ve druhém setu připsala dva pauzy na podání, její nespolehlivý podání byl pro Rybakinu spolehlivým terčem. Ve druhém setu čtyřikrát chybovala (a devětkrát celkově), čímž poskytla Rybakinové příliš mnoho šancí způsobit zranění.Kasatkina kontrolovaná agresivita od základní čáry jí umožnila vyrovnat druhý set na 3, ale Rybakina vyhrála tři z posledních čtyř her, aby zvítězila – a v jejich přímém souboji 3:2.

Titul je pro Rybakinu druhým v roce 2024 (vyhrála také v Brisbane), sedmým v kariéře a čtvrtým na tvrdých kurtech. Zítra se posune přes Jessicu Pegulaovou na 4. místo žebříčku WTA.

Oba finalisté budou tento týden opět v akci na úrovni 1000 v Dauhá.

'Doufám, že se oba uzdravíme,' řekla Rybakina, 'a možná tam budeme hrát finále.'

Populární Problémy

Udělá Rafael Nadal lehkou práci Davida Goffina, nebo může talentovaný Belgičan v jejich střetu R3 vyzvat Španěla na vlastní pevnost?

Hrudní mušky jsou skvělým způsobem, jak zacílit prsní svaly nebo svaly hrudníku, a snadno se začlení do tréninku horní části těla. (V161155_b02). 18. listopadu 2019. Použijte sadu činek, a pokud ji máte, létejte na ...

Roger Federer se nedávno objevil v reklamě, ve které zpíval na melodii „S malou pomocí mých přátel“. Není to poprvé, co si Švýcar vyzkoušel zpívání.

Podívejte se na plat a výdělky Rafaela Nadala z tenisu a několik doporučení. Podíváme se také na to, jak Nadal utrácí své peníze.

Nebraska zahájila v sobotu fotbalovou sezónu 2019 proti South Alabamě. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Sabine Lisicki drží rekord v nejrychlejším podání v historii ženského tenisu. Místo v seznamu najde i několik dalších pozoruhodných hráčů - včetně Venus a Sereny Williamsové.