Jak mluvit se svými dětmi o obrazu těla

V dnešním světě je nesmírně důležité učit děti tělní pozitivitě již od útlého věku. Jsou obklopeni nerealistickými mediálními obrazy těl a slyší negativní komentáře o tom, jak lidé vypadají od dospělých i od vrstevníků. Mluvit se svým dítětem o image těla mu může pomoci rozvíjet pozitivní pohled na své tělo a sebe sama. Pomozte svému dítěti soustředit se na všechny jeho vlastnosti, nejen na vzhled a přijímat všechny různé typy lidí. Můžete také jít příkladem pozitivity těla tím, že se vyhnete negativním komentářům o sobě a ostatních a budete podporovat zdravý životní styl pro vaši rodinu.

Metoda 1 ze 3: Naučte své dítě být tělem pozitivní

 1. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 1

  1 Zdůrazněte vlastnosti svého dítěte. I když je důležité, aby vaše dítě bylo hrdé na to, jak vypadá, nemělo by jeho vzhledu být věnována žádná hodnota. Zajistěte, aby se vaše dítě naučilo, že obraz těla a vlastní hodnota pochází ze všeho, včetně vlastností, vlastností a talentu, které má. Klade menší důraz na vzhled a více důraz na to, jak se vaše dítě chová .
  • Vaše dítě by si například mělo uvědomit, že jeho soucit, inteligence, humor a zvídavá povaha jsou věci, o kterých si můžete být jisti. Tyto věci jsou stejně důležité jako jejich vzhled, aby byly hodné osoby.
  • Když vaše dítě udělá něco hezkého pro někoho jiného, ​​řekněte mu: „Jsem hrdý, že jsi sdílel svou hračku“ nebo „Děkuji, že jsi pro ni nesl tašku sousedky. To od vás bylo velmi milé. ' Pokud se vaše dítě hodně ptá, podpořte toto chování slovy: „Je úžasné, že se tak zajímáš o svět. Pokládejte si otázky o věcech, které vás zajímají. Proč nezačnete hledat odpovědi? Možná to společně zvládneme. '


 2. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 2

  2 Povzbuďte své dítě, aby bylo spokojeno s tím, jak vypadá. Jednou z hlavních tendencí mladých lidí je srovnávat se s ostatními. Mohou se srovnávat s vrstevníky nebo lidmi v televizi, z nichž mnozí jsou mnohem starší a hrají mladší mládež. Pomozte svému dítěti naučit se být spokojené s tím, jak vypadá, místo aby se srovnávalo s někým jiným.
  • Vaše dítě může být naštvané, protože má akné a ostatní dospívající ne, nebo mělo růstový spurt, díky kterému jsou vyšší než všichni ostatní.
  • Řekněte svému dítěti: „Akné je přirozenou součástí puberty. Není se za co stydět. Dostaneme vám však nějaké mytí akné, které to pomůže uzdravit “nebo„ Ano, ta druhá dívka má hezké vlasy. A ty také. Můžeš vypadat jinak, ale máš také pěkné rysy, jako jsou oči a úsměv. “
  • Ukažte svému dítěti, že lidé v televizi a časopisech nejsou realistickým obrazem někoho. Můžete mluvit o photoshopu, vizážistech, CGI a retuších, které v médiích zobrazují nerealistický obraz.
 3. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 3

  3 Pochvalte své dítě. Poskytujte svému dítěti pozitivní zpětnou vazbu, nikoli kritiku. Měli byste pochválit vzhled, vlastnosti a talent svého dítěte. Poskytnutí prostředí pozitivního na tělo doma jim může pomoci rozvíjet sebevědomí a cítit se sebevědoměji kolem svých vrstevníků.
  • Můžete například říci: „To tričko ti sluší“, „Tvoje kytarové schopnosti se opravdu zlepšují“ nebo „To byla opravdu laskavá věc, kterou jsi udělal pro našeho souseda. Jsi tak laskavý a přemýšlivý člověk. “ Chvalte jejich fyzické schopnosti, jako je jejich síla, energie nebo rovnováha, spolu s vlastnostmi, jako je inteligence, humor nebo soucit.
  • Vyhněte se kritice svého dítěte, i když si děláte legraci. Škádlení vašeho dítěte za to, že je „baculaté“ nebo „pomalé“ nebo má pupínky, skřípavý hlas nebo je v nepříjemné výšce, může negativně ovlivnit jejich sebevědomí.
  • Naučte své dítě také skládat komplimenty jemu nebo sobě. Pokuste se své dítě povzbudit, aby si každý den našlo jednu hezkou věc, kterou by si řeklo. Například vaše dítě může pochválit slovy: „Hej! Podívejte se, jak silné vypadají moje nohy v těchto volejbalových šortkách. ' Nebo: „Moje vlasy vypadají tak dobře kudrnaté, dnes je nechám znovu uschnout na vzduchu.“
 4. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 4

  4 Podporujte zapojení dítěte do aktivit. Jedním ze způsobů, jak pomoci obrazu těla vašeho dítěte, je zapojit ho do aktivit. Když mluvíte se svým dítětem o image těla, zeptejte se ho, co je zajímá. Podporujte zájmy svého dítěte a pomozte mu najít potvrzení a důvěru prostřednictvím sledování jeho zájmů a talentu.
  • Pokud má vaše dítě například zájem o hudbu, nechte ho chodit na hodiny hlasu, klavíru nebo kytary. Pokud je zajímá kresba, podpořte je v malování, kreslení nebo fotografování. Nechte je připojit se ke sportu nebo si zajít na lekce tance.
  • Pomozte svému dítěti uvědomit si, že obraz těla a sebevědomí pochází z více zdrojů, nejen z jeho vzhledu.
 5. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 5

  5 Promluvte si se svými dětmi o důležitosti fyzické aktivity. Výživné stravování je pouze součástí rozvoje zdravého těla a image těla. Fyzická aktivita je další klíčovou součástí zdravého životního stylu. Diskutujte se svým dítětem o důležitosti fyzické zdatnosti a péči o své tělo. Připomeňte jim, že sport nebo návštěva posilovny nejsou jedinými způsoby, jak mohou být aktivní.
  • Povzbuďte své dítě, aby vyzkoušelo různé druhy aktivit. Mohou milovat týmové sporty nebo sport jeden na jednoho, jako je tenis. Mohou dávat přednost běhu nebo procházce, cvičit bojová umění, učit se jógu nebo vyzkoušet taneční kurz.
  • Najděte způsoby, jak by mohla být aktivní celá rodina. Vydejte se na túry a procházky do přírody, jezdte společně na kole nebo si zaplavte u jezera.
 6. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 6

  6 Učte respekt k lidem všech typů těla. Děti jsou obklopeny společností, která jim říká, že tuk je špatný nebo ošklivý. Média také podporují myšlenku, že lidí, kteří vypadají jinak, je nějak méně. Měli byste své dítě naučit, že každý je důležitý a platný, bez ohledu na jeho postavu nebo vzhled. Nedovolte svým dětem, aby si dělaly legraci z dětí, které váží více, dětí, které mají speciální potřeby, nebo dětí, které jsou jiné v jiných ohledech. Podporujte pozitivní mluvení o lidech, kteří vypadají jinak.
  • Měli byste učit, že každý je jiný a že jiný je krásný. Lidé mají různé barvy vlasů, tvary těla, barvy pleti a rysy, a to vše je v pořádku.
  • Zahrňte do svého domova spoustu rozmanitosti. Zahrňte například hračky, filmy a knihy, které zobrazují těla všech tvarů a velikostí.
  • Pokud například vy a vaše dítě vidíte někoho, kdo vypadá jinak, řekněte: „Ten člověk vypadá jinak než vy. Svět je plný zajímavých, krásných lidí všech různých tvarů a vzhledů. '
  • Pokud si vaše dítě z někoho dělá legraci, opravte ho a naučte ho respektovat ostatní. Můžete říci: „Neměli byste si dělat legraci z lidí, kteří jsou jiní než vy. Je v pořádku, že lidé jsou různí. Zkuste poznat lidi jiné než vy a spřátelit se s nimi. Můžete se toho tolik naučit od lidí odlišných od vás a uvidíte, jak krásní jsou všichni bez ohledu na to, jak vypadají. '
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pomáháme vašemu dítěti vypořádat se s negativními tělesnými problémy

 1. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 7

  1 Ujišťujte své dítě, když vyjadřuje sebekritiku. Když vaše dítě vyroste a dostane se do puberty, začne více než pravděpodobně samo sebe kritizovat. Mohou trávit více času stáním u zrcadla nebo prováděním dalších úprav. Pomozte jim přestat se kritizovat poskytnutím přijetí, porozumění a pozitivního ujištění.
  • Vaše dítě může například říkat věci jako „nesnáším nos“, „jsem příliš malý“ nebo „jsem ošklivý“. Ujistěte je, že tyto věci nejsou pravdivé nebo že na jejich vzhledu není nic špatného. Pomozte jim připomenout, aby se nesrovnávali s ostatními a vážili si jejich jedinečnosti.
  • Zkuste své dítě naučit, jak mluvit, když má takovéto myšlenky. Můžete například svému dítěti říci něco jako: „Vím, jak se cítíš, když řekneš, že nemáš rád část svého těla. Věděli jste, že někdy mohou být naše mozky příliš kritické a často tyto myšlenky nejsou ani pravdivé? Když zjistím, že říkám, že můj nos je příliš velký, připomenu si, že můj nos je jen můj nos, a říkám svému mozku, aby o svém nosu mlčel, protože je tu tolik zábavnějších věcí, na které se musím soustředit. '
 2. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 8

  2 Stanovte si hranice osobní péče. Abyste svému dítěti pomohli naučit se zdravému tělu a sebekázni, měli byste mu pomoci stanovit hranice, pokud jde o jeho osobní péči. Umožněte jim trávit čas na vlasech, líčení a oblečení, ale pomozte jim upustit od posedlosti.
  • Můžete jim například dopřát každé ráno určitý čas v koupelně, ale pomozte jim pochopit, že by měli sdílet prostor s ostatními. Umožněte jim příležitostně si koupit nové oblečení, ale pomozte jim neutrácet všechny své peníze posedlostí nákupem oblečení a doplňků.
  • Pokud je vaše dítě příliš posedlé svým vzhledem nebo tráví příliš mnoho času před zrcadlem, promluvte si s ním o vyvážení jeho života. Pomozte jim uvědomit si, že jejich vzhled je pouze jedním aspektem jejich osobnosti.
  • Pokud věříte, že má vaše dítě problém, jako je např Tělesná dysmorfická porucha , měli byste je vzít k lékaři nebo psychologovi.
 3. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 9

  3 Mluvte o mýtu dokonalosti. Vaše dítě si může myslet, že musí vypadat nebo se chovat perfektně. Mohou se dívat na lidi v televizi nebo ve svých třídách a věří, že jsou dokonalí. Pomozte jim uvědomit si, že neexistuje nic jako dokonalý člověk, tělo nebo vzhled. Dejte svému dítěti najevo, že neexistuje žádný způsob, jak by lidé mohli vypadat nebo jednat.
  • Vaše dítě může například věřit, že populární děti ve své třídě jsou dokonalé, nebo že herci ve filmech jsou dokonalí. Připomeňte jim, že každý má věci, které se mu na sobě nelíbí nebo se cítí nejistě, a to je v pořádku. Ujišťujte je však, že nikdo nemůže být dokonalý a snažit se být dokonalý je nedosažitelný cíl.
  • Řekněte svému dítěti: „Nikdo není dokonalý. Neměli byste se snažit být perfektní. I když si můžete myslet, že je někdo dokonalý, pamatujte, že každý má chyby, a to je v pořádku. '
 4. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 10

  4 Vyhněte se genderovým stereotypům. Genderové stereotypy mohou negativně ovlivnit obraz těla dítěte. Naučit vaši dceru, že by měla mít ráda jen panenky a růžovou a vašeho syna, že by měl rád sport a neprojevovat emoce, může pro vaše dítě vytvořit nerealistická a škodlivá očekávání. Místo toho si promluvte se svými dětmi o tom, jak se jim může líbit nebo dělat cokoli bez ohledu na jejich pohlaví.
  • Některým dívkám se například líbí nákladní auta a sport a některým chlapcům panenky a růžová barva. Odstraňte genderová omezení na své dítě, aby se mohlo naučit být si sebejisté, bez ohledu na jeho zájmy nebo záliby.
  • Hypermasculine obrázky, které zobrazují muže jako agresivní s velkými svaly, mohou mladé lidi naučit nesprávným předpokladům o mužích a mužnosti. Hyper ženská zobrazení žen v úhledných šatech s velkými prsy nebo jednajících bezmocných a neinteligentních vysílá špatnou zprávu mladým lidem. Omezte expozici svého dítěte těmto obrázkům, a pokud je uvidí, pomozte jim pochopit, že tyto stereotypy nejsou realitou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Podpora pozitivního domácího prostředí pro tělo

 1. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 11

  1 Upřednostněte zdravou volbu ve své rodině. Ve své rodině byste měli učinit zdravou volbu prioritou. Měli byste své dítě učit o zdravém stravování a dostatečné fyzické aktivitě. Zahrňte své dítě do procesu výběru jídla a aktivit. To vašemu dítěti pomůže cítit se součástí rodiny a získat důvěru ve své vlastní volby.
  • Vezměte s sebou například své dítě na nákupy a nechte ho, aby vám pomohlo s výběrem zeleniny, ovoce a zdravých obilovin. Nechte své dítě vybrat si, které zdravé svačiny by chtělo jíst.
  • Povzbuďte své dítě, aby si vybralo aktivity, kterých se má rodina zúčastnit. Dítě se může rozhodnout, že by se rodina měla vydat na túru, jízdu na kole nebo do parku a zahrát si baseball.
 2. 2 Věnujte pozornost zprávám, které vaše dítě dostává z vnějších zdrojů. Je to těžké, ale snažte se sledovat videa, televizní pořady, filmy a webové stránky, které vaše dítě vidí, zvláště když je malé. Pokud si všimnete něčeho, co by mohlo povzbudit vaše dítě, aby se cítilo se svým tělem špatně, vyhraďte si čas a promluvte si o tom.
  • Starší dospívající by měli mít trochu větší autonomii s tím, co sledují, ale měli byste s nimi pravidelně vést rozhovory o tom, co vidí.
  • Také povzbuďte své dítě, aby k vám přišlo, pokud slyší něco, co vás rozčiluje, když nejste poblíž.
  • Je v pořádku, když něco vidíš, ale nejsi si jistý, co hned říct. Vždy o tom můžete chvíli přemýšlet a vrátit se, abyste si se svým dítětem promluvili později.
 3. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 12

  3 Sledujte, co říkáte. Vaše děti se od vás učí. To znamená, že byste se měli vždy zamyslet nad tím, co je učíte. To je zvláště důležité u obrazu těla. Způsob, jakým se díváte na své vlastní tělo a mluvíte o něm, se bude filtrovat na vaše dítě. Mluvte o sobě pozitivně, abyste byli dobrým příkladem.
  • Zdržte se například toho, že řeknete: „Dnes vypadám tak tlustě“ nebo „Díky těmto šatům vypadám obrovsky“. Měli byste se také vyvarovat říkání věcí jako: „Vypadá, že přibrala“ nebo „Páni, ten muž je tlustý“.
 4. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 13

  4 Místo hubnutí se zaměřte na to, abyste byli zdraví. Pokud vy nebo někdo z vaší rodiny potřebuje zhubnout, zamyslete se nad tím, jak to svému dítěti prezentujete. Zaměřte se na výběr zdravého stravování a fyzickou aktivitu místo diety nebo hubnutí. Dávejte pozor, abyste se nezúčastňovali nadměrných nebo obsedantních cvičebních rutin, které by mohly vyslat vašemu dítěti špatnou zprávu. Řekněte svému dítěti, že jste se rozhodli žít zdravěji.
  • Zdůrazňování důležitosti zdravého životního stylu může vašemu dítěti pomoci osvojit si dobré návyky a získat lepší představu o sobě, než kdybyste se tolik soustředili na váhu nebo číslo na váze.
 5. Obrázek s názvem Promluvte si se svými dětmi o obrazu těla Krok 14

  5 Odstraňte některá slova ze svého domova. Dalším způsobem, jak můžete svému dítěti vytvořit zdravý obraz o sobě samém, je vyhýbat se používání určitých slov. Když mluvíte o image těla, možná se budete chtít vyhýbat slovům jako „tlustý“ nebo „hubený“. Možná nebudete chtít mluvit o váze a číslech a vyhýbat se slovu „dieta“.
  • Označování lidí na základě jejich velikosti může poškodit obraz těla dítěte. Soustředění se na číslo na stupnici a zjištění, že diety jsou řešením, díky kterému bude jejich tělo přijatelnější, může vést k poruchám příjmu potravy a nezdravému chování.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vědět, zda má moje dítě problémy s obrazem těla? Jade Giffin, MA, LCAT, ATR-BC
  Umělecká psychoterapeutka Jade Giffin je umělecká psychoterapeutka se sídlem v New Yorku v New Yorku. Přináší více než desetiletou zkušenost specializující se na léčbu traumatu a smutku, problémů před a po porodu a rodičovství, zvládání úzkosti a stresu, péči o sebe a sociální, emocionální a problémy s učením pro dospělé, teenagery a děti. Jade je držitelkou titulu BA v psychologii a výtvarném umění na Barnard College a magisterského titulu v oboru arteterapie na New York University s vyznamenáním. Je držitelkou ceny Hughes Fellow a Lehman Award za poskytování vynikající klinické práce. Role Jade také zahrnuje klinického supervizora, vývojáře terapeutických programů, publikovaného výzkumníka a moderátora. Jade Giffin, MA, LCAT, ATR-BC Odborný psychoterapeut Expertní odpověď Nejprve otevřeně a upřímně promluvte o tom, co prožívají. Buďte bezpečným prostorem, kde mohou vyjádřit své pocity, aniž by byli zavřeni. Pokud se vám zdá něco problematického, chvíli si u toho sedněte a poté, co budete mít čas na rozmyšlenou, si konverzaci zopakujte - při komunikaci s vašimi dětmi neexistuje žádné datum vypršení platnosti a nemusíte mít vždy to pravé, řekni v tu chvíli.
 • Otázka Je Tess Holliday dobrým vzorem? TheDailyBay Ano, ukazuje, že nemusíte být hubená, abyste byla krásná. Dívky a chlapci by měli milovat to, kým jsou, a milovat své tělo bez ohledu na to.
 • Otázka Jak mám pomoci dítěti uvědomit si, že existují i ​​jiné věci než vzhled, které jsou důležité a které musí přestat být posedlé? Čtěte knihy a povídejte si se svým dítětem o tom, jak je morálka důležitější. Všechny děti procházejí fázemi, kdy jsou posedlé vzhledem, ale pomoci může modelování toho, jak je postava na prvním místě, a potvrzení jejich vlastností a povahových vlastností.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Daria Gavrilova vstoupila do druhého kola rozrušenou výhrou nad 13. nasazenou Kristinou Mladenovicovou na turnaji WTA Premier v Cincinnati.

Zde je návod, jak sledovat dokumentární film 'Chuck & Tito' 30 za 30 online.

Jak žít s klasickým typem Ehlers Danlos. Klasický typ Ehlers-Danlos je typem Ehlers-Danlosova syndromu (EDS), geneticky dědičného zdravotního stavu. Klasický EDS je stav, který ovlivňuje vaši pojivovou tkáň (jako ...

Jak vystřelit z pušky. Zapomeňte na to, co si myslíte, že znáte z videoher a filmů: naučit se správně střílet z pušky vyžaduje cvičení, přípravu a bezpečnost. Naučit se základy formy vám pomůže vyvinout správné základy pro ...

Po dominantním výkonu z minulého týdne se Oregon v sobotu večer utká s Montanou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.