Jak se zbavit bílých skvrn na nehtech

Z lékařského hlediska jsou tyto malé bílé skvrny, které se někdy objevují jako tečky nebo čáry na prstech na rukou a nohou, známé jako leukonychie. Obvykle jsou benigní a způsobené zraněním, alergií nebo nedostatkem vitamínů. Většinou můžete bílá místa ošetřit doma různými přírodními prostředky. Pokud se bílá místa nerozjasní, navštivte lékaře k posouzení. Ve vzácných případech mohou bílé skvrny na nehtech naznačovat základní zdravotní problémy.

Metoda 1 ze 3: Použití domácích prostředků

 1. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 1

  1 Hydratujte své nehty denně. Ujistěte se, že kromě rukou používáte na nehty také zvlhčovač. Každý večer před spaním si na nehty vetřete výživný olej na ruce nebo olej z vitaminu E. To může vašim nehtům pomoci zůstat silné a zdravé a může snížit výskyt bílých teček.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 2

  2 Zkuste esenciální oleje. Je známo, že éterické oleje hojí bílé skvrny způsobené poraněním nehtu nebo nehtové houby. Nejlépe funguje čajovníkový olej a pomerančový olej. Smíchejte několik kapek esenciálních olejů s nosným olejem, jako je olivový olej, a poté si olej vetřete na nehty. Pomerančový olej byste měli nechat nasáknout asi 45 minut, zatímco čajovníkový olej by měl namočit asi 15 až 20 minut.
  • Po aplikaci olejů si nehty vždy opláchněte a umyjte.


 3. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 3

  3 Namočte si nehty do bílého octa a vody. V míse smíchejte jeden díl bílého octa s jedním dílem vody. Ponořte si nehty do misky. Namočte je na 10 minut a poté opláchněte a osušte nehty. Udělejte to asi čtyřikrát týdně a můžete začít pozorovat zmenšení bílých míst.
  • Pokud máte citlivou pokožku, použijte vyšší poměr vody k octu.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 4

  4 Plátky citronu potřete nehty. Citron má hodně vitaminu C a nedostatek tohoto vitaminu někdy způsobuje bílé skvrny na nehtech. Chcete -li použít citrony, jednoduše nakrájejte citron na polovinu a rozetřete plátek na nehty. Před opláchnutím a vysušením nehtů nechte šťávu působit 20 až 30 minut.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 5

  5 Namočte si nehty do neslazeného jogurtu. Přírodní neslazený jogurt bez přidaných příchutí může posílit zdraví nehtů a potenciálně snížit výskyt bílých skvrn. Do misky dejte přibližně tři polévkové lžíce jogurtu a nehty do ní ponořte na 10 až 15 minut. Až budete hotovi, opláchněte si nehty v teplé vodě.
  • Do jogurtu můžete také přidat pár kapek citronové šťávy nebo oleje z vitaminu E.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 6

  6 Použijte alkalické tablety. Alka seltzer tablety je známo, že snížení bílých skvrn pro některé. Kápněte pár tablet do teplé vody a namočte si nehty na pět minut do vody.
 7. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 7

  7 Nechte je vyrůst. Klíčem k odstranění bílých skvrn na nehtech je většinou trpělivost. Bílé skvrny obvykle časem vyblednou nebo vyrostou. I když můžete podniknout kroky k urychlení procesu, někdy musíte prostě počkat. reklama

Metoda 2 ze 3: Provádění změn životního stylu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 8

  1 Změňte svůj jídelníček. Nedostatek zinku, vitaminu C, vápníku a bílkovin může někdy způsobit bílé tečky na nehtech. Zvýšení příjmu těchto vitamínů a minerálů může pomoci zmenšit skvrny.
  • Jezte ovoce, jako jsou pomeranče, citrony, grapefruity a jablka, abyste získali vitamín C.
  • Brokolice, zelí, kale, tuřín, drůbež, ryby a ořechy také poskytují potřebné živiny pro zdraví nehtů.
  • Můžete také zkusit užívat multivitamin, který koupíte v každém obchodě s potravinami nebo drogerii. To může pomoci, pokud máte citlivost na jídlo, která vám brání v získávání živin přímo z jídla.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 9

  2 Vyhněte se kousání a trhání nehtů. Ve skutečnosti si můžete poškodit vlastní nehty špatnými návyky, jako je trhání a kousání. Pokud jste náchylní hrát si s nehty, přestaňte to dělat. Při menším trhání a kousání můžete zaznamenat zmenšení bílých míst.
  • Pokud máte potíže s trháním nebo kousáním nehtů, zkuste si přes nehty obléknout bandasky. Pomoci může také lakování nehtů, protože možná nebudete chtít zničit čerstvě nalakované nehty.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 10

  3 Upravte si obuv. Pokud se na vašich nehtech na nohou objevují také bílá místa, vyměňte si boty, které máte na sobě. Pevné, nepohodlné boty mohou poškodit nehty na nohou a způsobit bílé skvrny. Vyměňte boty, které běžně nosíte, za prostornější a pohodlnější odrůdy a zjistěte, zda nezaznamenáte zmenšení bílých míst.
  • To je zvláště důležité, pokud se věnujete aktivitám, jako je běh, běh nebo jiné energické cvičení. Pohodlná tenisová obuv je pro zdraví vašich nehtů životně důležitá.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 11

  4 Při čištění používejte rukavice. Nikdy nedělejte věci jako nádobí, utírání prachu nebo jiné domácí práce holýma rukama. I když se takové činnosti nemusí zdát náročné, ve skutečnosti mohou vaše nehty poškodit a vysušit. Pro optimální zdraví nehtů investujte do gumových rukavic, které budete používat při čištění.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 12

  5 Nelakujte si nehty příliš často. Pokud si pravidelně lakujete nehty, snažte se je nemalovat dva dny po sobě. Lak na nehty může vyschnout a poškodit nehty, což vede k problémům, jako jsou skvrny. Měli byste také věnovat pozornost tomu, jak vaše nehty reagují na lesk. Pokud máte tendenci dělat skvrny po použití konkrétního laku, můžete mít alergii, která způsobuje tuto reakci. Přestaňte ten leštidlo hned používat.
  • Také minimalizujte manikúru. Pokuste se o profesionální manikúru pouze při zvláštních příležitostech, pokud máte sklony k bílým skvrnám.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhledávání lékařské péče

 1. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 13

  1 Navštivte lékaře, pokud jde o bílá místa, která nezmizí. Pokud vaše nehtové skvrny nezmizí při domácím ošetření, domluvte si schůzku s lékařem. I když to obvykle není škodlivé, bílé skvrny na nehtech mohou někdy naznačovat základní problémy, jako je anémie nebo problémy s játry. Také v případě, že máte nehtovou houbu, možná budete potřebovat léky na předpis.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 14

  2 Užívejte perorální protiplísňové léky, pokud je lékař předepisuje. Pokud váš lékař diagnostikuje houbovou infekci jako příčinu vašich bílých skvrn, může vám předepsat orální protiplísňové léky. Obvykle se tyto léky užívají po dobu 6 až 12 týdnů a měly by případně odstranit příznaky skvrn vyvolaných plísní nehtů.
  • Než začnete užívat protiplísňové léky, nezapomeňte diskutovat o všech stávajících zdravotních problémech, které máte. Protiplísňové léky mohou způsobit vyrážku nebo poškodit játra.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se bílých skvrn na nehtech Krok 15

  3 Vyzkoušejte léčivý lak nebo krém na nehty. Lékař může také předepsat protiplísňový krém nebo lak, který nanesete na nehty. Krém obvykle nanášíte na nehty po stanovenou dobu. To může trvat několik týdnů až rok. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje máma říká, že mám bílé místo, protože nejím zdravě. Je to správně? Kdokoli může získat bílé místo, pokud si poraní nehet, bez ohledu na to, jak je zdravý. Čím zdravěji však budete jíst, tím silnější budou vaše nehty, takže budou mít tendenci být odolnější vůči zranění než slabé nehty.
 • Otázka Mám opravdu velký bílý bod, jak ho zastavím? Jezte hodně jídla se zinkem. To pomáhá. Zkuste kuře nebo hořkou čokoládu.
 • Otázka Jak si zabráníte kousat si nehty? Existují speciálně ochucené leštidla, která vám pomohou přestat je kousat. Když kousnete hřebík, ochutnáte lak a přestanete. Ty však nefungují pro každého. Je to jako porušit jakýkoli jiný zvyk; musíš se vycvičit, abys to nedělal.
 • Otázka Jsou křehké nehty známkou nedostatku bílkovin? Ano. Abyste si vypěstovali silné a zdravé nehty, potřebujete ve své stravě dobré množství bílkovin.
 • Otázka Nechci si lakovat nehty a nemůžu si přestat kousat nehty. Je to, jako bych byl závislý! Závislost je příliš silné slovo, ale je pravděpodobné, že ji používáte k rozptýlení sebe sama, možná dokonce ke zklidnění sebe sama, a vyvolává úzkost z přemýšlení o odstranění této svépomocné rutiny, přestože to nehtům škodí. Nemusíte si lakovat nehty; stačí nanést čirý lak. Abyste si přestali kousat nehty, pořiďte si jeden z těch nevkusných čirých laků, vyrobených speciálně pro lidi, kteří si koušou nehty. Tímto způsobem, kdykoli budete mít chuť si kousat nehty, špatná chuť vám připomene, že nemáte a vytvoříte k tomu averzi. Pravděpodobně bude užitečné zjistit, proč se musíte také rozptýlit, abyste se mohli vypořádat s příčinou špatného návyku.
 • Otázka Mám bílá místa už více než rok; Jsem v mých tweens. Je to špatné? Pro jistotu by bylo užitečné vědět, jaká jsou místa. Mohlo by to být právě tady, kde vám rostou nehty a mohly by se vyjasnit, pokud necháte nehty růst. Pravděpodobně je nejlepší promluvit si se svým lékařem o přizpůsobené radě.
 • Otázka Jak mohu nanášet lak na nehty, aniž by se tak často odlupoval? pokud jste to ještě nezkusili, po 1 nebo 2 vrstvách laku na nehty naneste dvě vrstvy čirého laku na nehty. To by mělo pomoci.
 • Otázka Jak mohu odstranit gelový lak na nehty bez odlupování nebo odlupování? Použijte nějaký gelový odlakovač. Můžete si ji koupit v supermarketech nebo v obchodech s kosmetickými potřebami. Můžete také zajít do salonu a požádat je, aby vám odstranili gelový lak.
 • Otázka Jak mám zabránit trhání nehtu během štípání nehtů? Nemůžeš. Když si štípete nehty, trháte vrstvy nehtového lůžka. Použijte odstraňovač laku na nehty a neroztrhá žádné vrstvy nehtového lůžka.
 • Otázka Můžete namočit nehty na prstech v kokosovém nebo olivovém oleji přes leštěné nehty? Ano, i když to může vašemu laku na nehty uškodit. Kokosový a olivový olej je známo, že některým pomáhá redukovat bílé skvrny, ale pravděpodobně je účinnější aplikovat je přímo na nehty. Před namáčením nehtů odstraňte lak.

Populární Problémy

Neopatrný Djokovič se dostává do třetího kola French Open

Jak cvičit zenovou jízdu. Řízení může být stresujícím zážitkem, díky kterému se i mírný člověk stane za volantem netrpělivý, sobecký a nezdvořilý. Není to jen špatné pro vaše duševní a emocionální zdraví; může...

Obhájcem titulu je Agnieszka Radwanska.

Pohled na 5 nejlepších umělců na turnaji WTA Tour 2017.

Jak nosit tenisky Alexander Mcqueen. Tenisky Alexander McQueen jsou designové tenisky, které jsou bílé s barevným pruhem v patě a přicházejí v několika různých odstínech. Je známo, že jsou velmi pohodlné a snadno se nosí ...

Roger Federer, Alexander Zverev a Dominic Thiem soutěží o slávu finále ATP, ale jak to zvládli s rýmováním coneyho?