Jak odstranit barvu z oblečení

Všichni jsme tam byli. Nevinný řemeslný projekt vede k skvrnám barvy na vaší oblíbené košili nebo džínách (také jste byli tak opatrní!). Dobrou zprávou je, že skvrny od barvy lze obvykle odstranit z oblečení a existuje několik různých triků, které můžete vyzkoušet. Nejlepší metoda odstraňování barvy z oblečení ve skutečnosti závisí na typu barvy. Budete také chtít být velmi opatrní při odstraňování barvy z jemných tkanin, abyste je nepoškodili. Nebojte se - máme pro vás všechny níže uvedené podrobnosti.

Metoda 1 ze 3: Odstranění skvrn z latexové barvy

 1. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 1

  1 Identifikujte skvrny od latexové barvy. Latexová barva je nejběžnější barvou používanou v moderních interiérech a je oblíbenou volbou pro levné řemeslné barvy. Je také známá jako akrylová nebo akrylová latexová barva.
  • Zkontrolujte, zda v plechovce nebo tubě s barvou nejsou slova „latex“ nebo „akrylový latex“. Pokud uvidíte tento štítek, odstraňte skvrnu podle následujících pokynů.
  • Pokud není plechovka barvy k dispozici, zamyslete se nad svými minulými malířskými projekty. Čistili jste si štětce vodou nebo ředidlem? Pokud jste použili vodu, s největší pravděpodobností jste pracovali s latexovou barvou a můžete použít níže uvedené kroky.


 2. 2 Odstraňte přebytečnou barvu z oděvu. Jakmile dojde k rozlití, seškrábněte co nejvíce barvy pomocí nože na máslo, hrany lžíce nebo podobného předmětu. Čím déle musí barva zaschnout, tím menší je pravděpodobnost, že ji odstraníte.
  • Pokud barva již zaschla nebo odstraňujete starou skvrnu, seškrábněte co nejvíce, než se ji pokusíte vyčistit vodou nebo jiným tekutým prostředkem.
  • Pokud má váš oděv mnoho vrstev zaschlé barvy, můžete mnoho z nich odstranit páskou. Na povrch skvrny naneste silnou pásku, jako je například lepicí páska, gafferova páska nebo páska pro automatické opravy, poté pásku rychle odstraňte. Mělo by s sebou přinést zaschlou barvu!
  • Nezapomeňte zodpovědně zlikvidovat přebytečnou barvu podle postupu likvidace uvedeného na plechovce s barvou.
  ODBORNÁ TIP

  Susan Stockerová

  Guru pro čištění Susan Stocker provozuje a vlastní Susan’s Green Cleaning, #1 Green Cleaning Company v Seattlu. V regionu je dobře známá vynikajícími protokoly zákaznických služeb - získala ocenění Better Business Torch Award za etiku a integritu za rok 2017 a energickou podporu spravedlivých mezd, zaměstnaneckých výhod a ekologických úklidových postupů. Susan Stockerová
  Guru úklidu

  Náš odborník souhlasí: Pokud je barva stále mokrá, naneste na ni prostředek na mytí nádobí, poté vydrhněte a opláchněte studenou vodou. Pokud je barva zaschlá, seškrábejte ji co nejvíce kovovou lžící a poté zbývající barvu setřete suchým bílým hadříkem a alkoholem.

 3. 3 Opláchněte skvrnu teplou tekoucí vodou. Latexová barva je směsí vody a akrylu, takže je velká šance, že čerstvou barvu odstraníte vodou. Začněte máchání ze zadní strany látky. Při oplachování otřete nebo oškrábejte barvu, aby se uvolnilo její držení a pomohlo vodě proniknout skrz skvrnu.
 4. 4 Na skvrnu naneste čisticí roztok. Použití emulgátoru pomůže rozbít a odstranit skvrnu od barvy. Můžete použít zakoupený čisticí prostředek, jako je Goof Off, nebo můžete použít domácí řešení.
  • Směs mýdla na ruce a mycího prostředku na nádobí je skvělým čisticím prostředkem na barvy, zejména na čerstvé skvrny. Ruční mýdlo a prací prostředek smíchejte v malé misce v poměru 1: 1. Pomocí houbičky naneste roztok na skvrnu od barvy a opakovaně ji utírejte po dobu nejméně 1 minuty. Poté opláchněte v teplé vodě a podle potřeby opakujte, dokud skvrna nezmizí nebo téměř nezmizí.
  • Pokud pracujete se zaschlou skvrnou, použijte k odstranění barvy lak na vlasy nebo isopropylalkohol. Jednu minutu vetřete lakem na vlasy nebo alkoholem na skvrnu, poté opláchněte teplou vodou. Tento krok opakujte podle potřeby, dokud skvrna nezmizí nebo vážně nezmizí.
 5. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 5

  5 Prádlo normálně vyperte. Poté, co z oděvu vypláchnete poslední vybraný čisticí prostředek, vyperte jej podle pokynů pro péči o předmět. Praní by mělo odstranit veškerou zbývající barvu, ale před sušením oděvu zkontrolujte, zda je skvrna zcela odstraněna. Sušení zbývající skvrny pouze ztěžuje její odstranění. reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění skvrn od olejové barvy

 1. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 6

  1 Identifikujte skvrny od olejové barvy. Ačkoli olejová barva byla kdysi populární volbou pro všechny typy projektů, nyní se používá především pro umění a speciální řemesla. Olejová barva má tendenci být silnější a lesklejší než latexová barva a schnutí trvá podstatně déle.
  • Pokud si nejste jisti, zda máte co do činění s skvrnou od olejové barvy, zkontrolujte v plechovce nebo tubě barvy slova „olejová barva“ nebo „olejová barva“.
  • Pokud plechovka nebo tuba na barvu není k dispozici, zkuste si vzpomenout, jak jste po malování vyčistili štětce nebo jiné materiály. Použili jste vodu nebo bylo nutné ředidlo na barvy, například terpentýn? Pokud jste použili terpentýn, lakový benzín nebo jiný podobný produkt, s největší pravděpodobností jste použili olejovou barvu a můžete postupovat podle níže uvedených kroků.
 2. 2 Odstraňte co nejvíce barvy. Pokud je barva stále mokrá, přebytečnou barvu seškrábněte nožem nebo hranou lžíce a poté skvrnu setřete bílým hadříkem. Pokud barva zaschla, vydrhněte ji nožem nebo štětcem se silnými štětinami.
  • Neaplikujte vodu ani skvrnu neoplachujte. To jen ztěžuje odstranění skvrny.
 3. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 8

  3 Rozhodněte se, jaké rozpouštědlo nebo ředidlo olejové barvy použít. K odstranění skvrny od olejové barvy budete muset použít chemické rozpouštědlo. K dispozici je mnoho produktů a vaše skvrna může vyžadovat konkrétní čistič.
  • Zkontrolujte, zda v plechovce s barvou není doporučený čistič.
  • Pokud pracujete se speciálními řemeslnými barvami, podívejte se do obchodu s uměleckými potřebami na specializovaný čistič.
  • Pokud nemůžete najít doporučení pro konkrétní čisticí prostředek nebo pokud nemáte čas najít a zakoupit doporučené rozpouštědlo, můžete na většinu skvrn na bázi oleje použít terpentýn nebo lakový benzín. Destilovaný terpentýn lze zakoupit v jakémkoli obchodě s domácími potřebami nebo v obchodě s barvami.
  • Terpentýn byste však nikdy neměli používat na látky obsahující acetát, triacetát nebo umělé hedvábí, proto si před pokračováním zkontrolujte informace o péči o oděv.
 4. 4 Na oděv naneste rozpouštědlo olejové barvy. Obraťte potřísněný oděv naruby a položte jej na bílý savý hadřík nebo hromadu papírových ručníků. Pomocí jiného bílého hadříku nebo papírového ručníku houbičkou nebo skvrnou potřete barvené místo, dokud skvrna nezmizí.
  • Vyměňte hadřík nebo ručníky pod oblečením, jakmile zvlhnou. To pomůže zajistit, aby hadříky při rozpouštění barvy nadále absorbovaly.
  • Dávejte pozor, aby vám látka nekrvácela nebo neběžela. Pokud si všimnete, že barvy ve vašem oblečení začínají téct, přestaňte používat rozpouštědlo. Je nepravděpodobné, že z této položky budete moci odstranit skvrnu od barvy.
 5. 5 Namočte oděv do teplé vody. Nechte oděv namočit alespoň hodinu, nejlépe déle. Občas potřete obarvenou oblast rukama, abyste uvolnili zbývající rozpouštědlo.
  • Před namáčením vetřete do znečištěné oblasti vysoce kvalitní prací prostředek.
  • Pokud nemáte prací prášek, vmíchejte do teplé vody mýdlo na mytí, které pomůže odstranit tuk v barvě a rozpouštědle.
 6. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 11

  6 Ihned po namočení oděv vyperte. Sundejte si oděv z teplé vody, potřísněnou oblast naposledy vydrhněte a poté vyperte podle pokynů pro péči. reklama

Metoda 3 ze 3: Odstranění barvy z citlivých tkanin

 1. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 12

  1 Identifikujte citlivé oblečení nebo oděvy určené pouze k chemickému čištění. Pokud si nejste jisti, zda váš oděv lze čistit pouze chemicky, zkontrolujte informace o péči a obsah látky na jeho štítku. Mezi tkaniny, které se běžně chemicky čistí, patří pouze acetát, hedvábí, vlna a samet. I když váš oděv tyto materiály neobsahuje, pokud je na visačce uvedeno „Pouze suché čištění“, odstraňte případné skvrny z latexu nebo olejové barvy podle níže uvedených pokynů.
 2. 2 Přebytečnou barvu odstraňte nožem na máslo nebo lžící. Nejlepší je ošetřit skvrny od barvy, když jsou ještě mokré, takže nezapomeňte odstranit co nejvíce barvy, jakmile si skvrny všimnete.
  • Citlivé tkaniny je možné poškodit příliš tvrdým čištěním nebo drsnými kartáči. Z tohoto důvodu je nejlepší odstranit přebytečnou barvu pomocí matné strany lžíce nebo jiného podobně matného předmětu.
 3. 3 Skvrnu odstraňte suchým čisticím roztokem. Pomocí houbičky navlhčené suchým čisticím roztokem, jako je Afta, skvrnu jemně setřete. Aby se skvrna nerozšířila, začněte skvrnou od vnějšího okraje skvrny a postupujte do středu.
 4. Obrázek s názvem Odstranění barvy z oblečení Krok 15

  4 Dále skvrnu setřete suchým spotterem. Suché skvrny obsahují suchá rozpouštědla, která absorbují mastné a olejové skvrny, a jsou zvláště užitečné při odstraňování skvrn od olejových barev.
  • Můžete si koupit suchý spotter, nebo si ho můžete vyrobit doma pomocí kokosového oleje a tekutého čisticího rozpouštědla.
 5. 5 Po odstranění skvrny suchým spotterem navlhčete hadřík suchým spotterem a položte jej na skvrnu. To pomůže vytáhnout skvrnu od barvy z oblečení. Na skvrnu držte hadřík a suchou skvrnu, dokud nezmizí.
  • Abyste zamezili stékání nebo krvácení skvrny, často měňte hadřík.
  • Skvrnu a čistý hadřík udržujte vlhké pomocí suchého spotteru. Za sucha barvu neodstraní a ponechání skvrny zaschnout bude později obtížnější odstranit.
 6. 6 Opláchněte rozpouštědlem pro chemické čištění. Jakmile je skvrna zcela odstraněna, opláchněte oblast ještě jednou rozpouštědlem pro chemické čištění. To pomůže odstranit suchý pijan a veškerý zbývající olej nebo mastnotu. Poté nechte oblečení normálně zaschnout. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak to udělám, když je barva suchá? Můžete použít třecí alkohol nebo lak na vlasy, jak je uvedeno výše. To pomáhá a ocet a soda bikarbona by to mohly zvládnout.
 • Otázka Jak odstraním bílou barvu z černé košile? Na skvrnu od barvy naneste ocet a nechte jej vsáknout. Ocet opláchněte a poté dejte košili do prádla, aby se vyprala jako obvykle.
 • Otázka Mohu odstranit barvu z oblečení pomocí odlakovače? Aceton, přestože je extrémně dobrý v odstraňování určitých typů skvrn, může ve skutečnosti rozpustit určité plasty a určité syntetické tkaniny. Pouze při použití na tkaninách jste si naprosto jisti, že aceton nepoškodí, ale obecně to není dobrá volba.
 • Otázka Jak získám z bílého trička červenou skvrnu? Můžete zkusit skvrnu vyprat ručně minerálním lihem a poté opláchnout vodou. Poté normálně vyperte a usušte v pračce. Tričko si můžete také vybělit, pokud je to bezpečné pro materiál, ze kterého je tričko vyrobeno.
 • Otázka Mohu použít bělidlo k odstranění skvrn z bílé košile? Měli byste použít Resolve. Trochu nastříkejte na oblast, nechte působit maximálně 5 minut a omyjte v extrémně horké vodě.
 • Otázka Mám na tričku skvrnu od dřeva, jak to mohu dostat ven? Použijte hodně mýdla a drhněte tak tvrdě, jak můžete. Nepoužívejte žádné teplo. Skvrna vybledne, dokud není příliš viditelná.
 • Otázka Jak odstraním zaschlou vodní barvu z hedvábných kalhot? Ručně je umyjte jemně a bez chemikálií, pouze pomocí mírně mýdlové vody.
 • Otázka Jak získám vosk z košile? Namočený hadřík namočte do benzínu, petroleje nebo jiného paliva, otřete jej kartáčem a poté omyjte mýdlem.
 • Otázka Jak získám lesklou barvu z nylonu? Na postižené místo naneste další vrstvu barvy a poté jednoduše odlepte. Mělo by to zmizet snadno. Nebo to zkuste s trochou aviváže.
Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním olejovou barvu z oděvu?
 • Jak odstraním zaschlou barvu z uniformy?
 • Jak odlíčím mikinu?
 • Jak získám akrylovou barvu z oblečení?
 • Jak odstraním zaschlý latex z polyesterového přepravního vaku?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Nůž na máslo nebo podobný, nudný předmět
 • Emulgátor (Goof Off nebo domácí roztok)
 • Mýdlo na praní
 • Olejové nátěrové rozpouštědlo nebo terpentýn
 • Čisticí roztok
 • Suchý pozorovatel

Populární Problémy

Jak se dostat z povinnosti federální poroty. Federální okresní soudy vybírají občany pro službu federální poroty ze seznamů registrovaných voličů a držitelů řidičských průkazů. Http://www.uscourts.gov/services-forms/jury-service/learn-about-jury-service ...

Cowboys a Washington se setkávají v důležitém zápase NFC na Den díkůvzdání. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Jak kmitat klikáním. Pokud vás baví hraní počítačových her, pak víte, že klikání je důležité. Ve střílečkách z pohledu první osoby a v Minecraftu vám rychlé klikání může přinést více zásahů a větší poškození. Rychlé klikání je důležité pro většinu populárních her ....

Patrioti jsou v neděli velkými favority proti delfínům. Zde je návod, jak sledovat streamování hry zdarma online.

Zde je návod, jak sledovat sobotní hru Rockets vs Blazers online, ať už žijete v Houstonu, Portlandu nebo na jiném trhu.

Jak seznámit své děti s matematickými hrami. V závislosti na přirozeném sklonu vašeho dítěte může být matematika buď hračkou, nebo úplným trapasem. Pokud vaše dítě v předmětu bojuje nebo ho prostě nezajímá, může být obtížné získat ...