Jak získat test s kyselinou močovou

Kyselina močová je odpadní produkt, který vaše ledviny normálně odfiltrují z vašeho těla. Pokud se vaše tělo o kyselinu močovou řádně nestará, mohou se vaše hladiny kyseliny močové zvýšit, což může vést ke stavům, jako je dna nebo ledvinové kameny. Provedení jednoduchého testu krve nebo moči ke kontrole vaší kyseliny močové je skvělý způsob, jak pomoci lékaři diagnostikovat tyto problémy. Jakmile se připravíte na test a necháte si odebrat krev nebo odebrat vzorek moči, počkejte na své výsledky. Váš lékař tyto znalosti využije, aby byl zdravý a šťastný!

Metoda 1 ze 4: Příprava na zkoušky

 1. Obrázek s názvem Test hladiny testosteronu Krok 10

  1 Uvědomte si, že budete možná potřebovat test kyseliny močové. K diagnostice ledvinových kamenů nebo dny se nejčastěji provádějí testy kyseliny močové. Pokud máte otoky nebo bolesti kloubů, které se v noci zhoršují, můžete mít dnu. Pokud pociťujete silnou bolest zad, boků a břicha a také růžovou, červenou nebo hnědou moč, můžete mít ledvinové kameny.
  • V obou případech je dobré nechat se otestovat, zda tyto příznaky způsobuje vysoká hladina kyseliny močové.


 2. Obrázek s názvem Najít pohotovostního zubaře Krok 12

  2 Domluvte si schůzku se svým lékařem. Pokud máte obavy, že máte v těle abnormální hladiny kyseliny močové, okamžitě zavolejte svého lékaře. Buďte konkrétní o svých příznacích, stejně jako o svém aktuálním zdravotním stavu, lécích a dietě. Poté si naplánujte schůzku na testování.
  • K diagnostice dny a ledvinových kamenů lze použít testy krve i moči. Váš lékař vám může doporučit provést jeden nebo druhý z těchto testů nebo obojí. K diagnostice ledvinových kamenů se obecně častěji používají 24hodinové testy moči.
 3. Obrázek s názvem Noste kontakty suchýma očima Krok 1

  3 Informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte. Léky na předpis i na předpis mohou ovlivnit výsledky testu. Informujte svého lékaře o všech lécích, vitamínech a/nebo doplňcích, které užíváte. Měli byste je také informovat, pokud někdy užíváte něco jako aspirin k léčbě bolestí hlavy.
  • Vy a váš lékař budete společně hledat, kdy a zda byste měli přestat užívat léky. Zvláště pokud jste na předpis, nepřestávejte užívat léky, pokud vám to lékař neřekl.
  • Pokud provádíte test moči, uvědomte si, že výsledky mohou ovlivnit také alkoholické nápoje a vitamín C. Zeptejte se svého lékaře, co musíte udělat, abyste zajistili, že vaše výsledky jsou přesné.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si protizánětlivé potraviny Krok 10

  4 Před rozborem krve nejezte a nepijte čtyři hodiny. Vyhněte se konzumaci všeho jídla a pití, pokud vám to lékař neřekne jinak. Postupujte podle pokynů svého lékaře.
  • Obecně neexistují žádná dietní omezení pro testy moči. Alkoholické nápoje a vitamín C však mohou ovlivnit výsledky. Zeptejte se svého lékaře konkrétně, jestli by chtěli, abyste přestali jíst nebo pít, než začnete test.
 5. Obrázek s názvem Hubněte s vodou Krok 1

  5 Pokračujte v pitné vodě pro testy krve a moči. Pokud vám lékař výslovně neřekne, abyste tak neučinili, měli byste i nadále pít vodu. Naplní vám to žíly a usnadní vám odebrání krve na test. Je také důležité zůstat hydratovaný pro testy moči. Provádějí se po dobu 24 hodin, takže k získání přesných výsledků budete muset vyprodukovat dostatek moči.
  • Nepotřebujete pít více vody, než obvykle. Dodržujte doporučené denní množství asi 8-10 sklenic.
 6. Obrázek s názvem Heal a Bruise Step 14

  6 Pro krevní testy noste košili s volnými rukávy. Budete muset natáhnout rukávy za loket, aby se vám natáhla krev. Pokud si vyberete košili, která to usnadní, krevní test může rychle začít. reklama

Metoda 2 ze 4: Získání krevního testu na kyselinu močovou

 1. Obrázek s názvem Prevence nízkého krevního cukru Krok 12

  1 Zjistěte, zda potřebujete jízdu na zkoušku. Pokud se cítíte zdraví a nevadí vám krevní testy, měli byste být schopni řídit sami. Pokud však během odběru krve pocítíte slabost nebo závratě, je nejlepší, aby vás řídil přítel nebo člen rodiny. Je také důležité mít kamaráda, který vás vezme, pokud vaše zdraví není skvělé.
  • Měli byste také říci osobě, která vám odebírá krev, o vašich předchozích zkušenostech s těmito typy testů. Mohou tě ​​položit, abys nezranil, když omdlíš.
 2. Obrázek s názvem Nakreslete krev z těžko zasažitelných žil 1. krok

  2 Řekněte zdravotníkovi, z které paže byste chtěli odebrat krev. Krev se obvykle odebírá ze zakřivení lokte. Po tomto testu by nemělo být příliš mnoho bolesti nebo otoku. Pro každý případ se můžete zeptat, zda lze z vaší nedominantní paže odebírat krev. Zdravotník bude také chtít hledat nejlepší žíly.
  • Výběr dobré žíly omezí bolest a způsobí, že krevní test proběhne o něco rychleji.
  • Pokud váš zdravotník nenajde dobrou žílu ani v jedné paži, může hledat jiné místo, ze kterého by mohl čerpat.
 3. Obrázek s názvem Test hladiny testosteronu Krok 1

  3 Zůstaňte uvolněni, zatímco zdravotník čerpá krev. Zdravotník vám přiváže elastickou pásku kolem nadloktí a otře místo vpichu alkoholem. Poté vloží jehlu do žíly a vypustí krev do malé zkumavky. Nakonec jehlu vyjmou a uvolní gumu.
  • Pokud jste nervózní, nedívejte se na svou paži, zatímco se vám odebírá krev.
  • Možná budou muset naplnit více než jednu zkumavku. Nebojte se, pokud tomu tak je.
 4. Obrázek s názvem Nakreslete krev z těžko zasažitelných žil Krok 9

  4 Vytvořte tlak na místo losování. Zdravotník vám pravděpodobně dá malou gázovou podložku a požádá vás, abyste na místo působili tlakem. Budou chtít tuby hned označit a uložit. Jakmile je hotovo, tlak odstraní a udělají vám malý obvaz.
  • Mohou také použít kompresní obvaz, který udrží tlak a zastaví krvácení rychleji poté, co opustíte kancelář. Tento obvaz byste neměli potřebovat déle než několik hodin po testu.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 20

  5 Očekávejte malé množství modřin nebo zarudnutí. Ve většině případů se místo odběru krve uzdraví za pouhý den nebo dva. Může se zdát trochu červené nebo dokonce pohmožděné, protože se hojí. To je normální.
 6. Obrázek s názvem Nakreslete krev z těžko zasažitelných žil 2. krok

  6 Pokud se žíla zdá oteklá, použijte teplý obklad. Ve vzácných případech může žíla použitá při testu nabobtnat. Není to vážné, ale může to být bolestivé. Vytvořte teplý obklad zahřátím navlhčené žínky v mikrovlnné troubě po dobu 30-60 sekund. Aplikujte jej na web několikrát denně po dobu 20 minut.
 7. Obrázek s názvem Léčba tetanu Krok 1

  7 Zavolejte svého lékaře, pokud se vám po krevním testu objeví horečka. Pokud se bolest a otok v místě odběru krve zhorší, může se vyvinout infekce. Jedná se o velmi vzácnou reakci. Pokud ovšem vyvinout horečku, okamžitě kontaktujte svého lékaře.
  • Pokud máte horečku 103 ℉ (39 ℃) nebo vyšší, může vám lékař doporučit jít na pohotovost.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Užívání testu moči na kyselinu močovou

 1. Obrázek s názvem Získejte vzorek moči od psa - krok 2

  1 Získejte od svého lékaře sběrnou nádobu. Všechny testy moči s kyselinou močovou vyžadují, abyste odebrali 24hodinový vzorek moči. To znamená, že budete muset sbírat moč, když jste doma. Zavolejte svého lékaře a zeptejte se ho, kdy byste měli vyzvednout sběrnou nádobu. Také vám řeknou, kdy začít s testem a jak zacházet s léky, stravovacími návyky a doplňky.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se hemoroidů Krok 11

  2 První den ráno počůrejte na záchod. Sbírat moč v nádobě začnete, až půjdete příště na záchod. Při prvním močení však používejte toaletu jako obvykle.
 3. Obrázek s názvem Pomozte mužskému dítěti poskytnout vzorek moči Krok 5

  3 Močte do nádoby po zbytek prvního dne. Po zbytek dne a noci opatrně vyčůrejte do nádoby. Pokud vám lékař neposkytne další pokyny, měli byste použít stejnou nádobu pokaždé, když jdete na toaletu. Pokud nesbíráte vzorek, uchovávejte nádobu uzavřenou a v chladničce.
  • Je dobré si poznamenat, kdy začínáte s vlastní sbírkou. Ve shromažďování budete muset pokračovat celých 24 hodin poté, co začnete.
  • Zajistěte, aby každý ve vaší domácnosti věděl, že nádobou bude lednice. Nechcete, aby to někdo vyhodil nebo otevřel.
 4. Obrázek s názvem Léčba dehydratace Krok 11

  4 Močte do kontejneru ráno druhý den. Začněte močit do kontejneru, jakmile se probudíte. Pokračujte ve sběru moči, dokud nedosáhnete 24hodinové značky.
 5. Obrázek s názvem Pomozte mužskému dítěti poskytnout vzorek moči Krok 15

  5 Utěsněte a označte nádobu a vraťte ji lékaři. Vraťte nádobu svému lékaři co nejdříve (obvykle stejný den, kdy dokončíte test). Ujistěte se, že je nádoba zcela bezpečná. Pokud dojde k úniku, bude vzorek považován za neplatný. Pomocí trvalé značky vložte na nádobu své jméno, datum narození, datum vzorku a jméno svého lékaře.
  • Některé kontejnery mohou být opatřeny předem zadaným štítkem se všemi příslušnými informacemi.
  • Můžete být také požádáni o zaslání kontejneru do laboratoře k testování. Pokud tomu tak je, pošlete jej v den dokončení testu podle pokynů k testu.
 6. Obrázek s názvem Do Brain Training Step 3

  6 Nečekejte žádné problémy spojené s testem. S testem moči na kyselinu močovou nejsou spojena žádná rizika. Pokud se vám po testu udělá špatně, téměř jistě to nemá nic společného s odběrem moči. reklama

Metoda 4 ze 4: Péče o sebe po testu

 1. Obrázek s názvem Detekce krve v moči Krok 4

  1 Počkejte jeden den na své výsledky. Výsledky testů krve a moči na bázi kyseliny močové by měly být rychle k dispozici. Váš lékař je pravděpodobně nejprve zkontroluje a poté vám je poskytne. Pošlou vám je elektronicky, zavolají vám nebo vás vezmou do své kanceláře, kde je prodiskutujete.
 2. Obrázek s názvem Léčba komplikací srpkovité choroby (SCD) Krok 17

  2 Výsledky krevních testů prodiskutujte se svým lékařem. Váš lékař vám pomůže porozumět vašim výsledkům a tomu, co znamenají. Test vám poskytne rozsah uvádějící miligramy (mg) kyseliny močové přítomné v decilitru (dL) vaší krve. Mějte na paměti, že normální rozsahy se mohou lišit od osoby k osobě.
  • U mužů by normální rozmezí bylo obvykle: 2,5-8,0 mg/dl.
  • U žen by normální rozmezí bylo obecně: 1,9-7,5 mg/dl.
  • U dětí by normální rozmezí bylo obecně: 3,0-4,0 mg/dl.
  • „Normální“ pro vás může být mimo typický normální rozsah, v závislosti na vašem zdravotním stavu a dokonce i laboratoři, kterou váš lékař používá.
 3. Obrázek s názvem Zastavte silnou průjem Krok 13

  3 Promluvte si o výsledcích vyšetření moči se svým lékařem. Výsledky vašich testů moči vám řeknou, kolik kyseliny močové je ve vašem vzorku v miligramech. Zatímco vám lékař vysvětlí vaše výsledky, podívejte se na normální rozmezí asi 250-750 mg ve 24hodinovém vzorku.
  • Stejně jako krevní test mohou výsledky ovlivnit laboratorní metody a vaše individuální zdraví.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se se sakroiliakální bolestí kloubů, krok 9

  4 Proveďte následné testy. Pokud vaše výsledky testů ukazují, že máte abnormální hladiny kyseliny močové, může váš lékař chtít další informace. Pokud mají například podezření, že máte dnu, mohou z postiženého kloubu čerpat tekutinu. K diagnostice ledvinových kamenů lze také použít zobrazovací testy, jako jsou rentgenové snímky nebo CT vyšetření.
 5. Obrázek s názvem Použijte stabilizátory nálady během těhotenství, krok 10

  5 Získejte léčbu na základě svých výsledků. Existuje mnoho potenciálních příčin abnormálních hladin kyseliny močové. Váš lékař vám může doporučit omezit příjem bílkovin pokud máte vysokou hladinu kyseliny močové, nebo ji zvyšte, pokud je vaše hladina nízká. Mohou také změnit všechny léky, které užíváte, které by mohly být zdrojem problému. Poraďte se se svým lékařem, abyste vytvořili plán, který vám bude vyhovovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zatímco dna a ledvinové kameny jsou nejčastějšími problémy spojenými s vysokou kyselinou močovou, existují i ​​jiné důvody, které by vám lékař doporučil. Například vysoká kyselina močová může být také spojena se stavem, ke kterému dochází během pozdního těhotenství preeklampsie.
 • Poruchy ledvin, poruchy kostní dřeně a chemoterapie mohou také způsobit zvýšení hladin.
 • Nízké hladiny kyseliny močové mohou být známkou alkoholismu, onemocnění jater nebo onemocnění ledvin.

reklama

Populární Problémy

„Natalee Holloway: Her Friends Speak“ je nejnovější speciál na Reelz. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak jej sledovat online.

Zde je návod, jak můžete sérii 8 Last Man Standing sledovat online.

Odborníci se shodují, že zlomené paže vyžadují okamžité lékařské ošetření, protože správné ošetření pro vás bude záviset na místě a závažnosti přestávky. Pokud je vaše ruka zlomená, pravděpodobně si všimnete silné bolesti, otoku, modřin, ...

Představení finále dvouhry žen US Open 2019 mezi Serenou Williamsovou a Biancou Andreescuovou.

Jak zdravit jako voják. Pozdrav rukou je jednou z nejstarších a nejvyšších forem respektu ve Spojených státech. Ať už jste voják nebo se jen chcete naučit zdravit jako muži a ženy amerických ozbrojených sil, tento ...