Jak se naučit plotu

Chtěli jste někdy vědět, jak bojovat s mečem? U některých neuvěřitelně sportovní šerm nevymřel. Daleko od toho. Pravidla se stala poměrně složitými; Bylo vynalezeno elektrické zařízení, které pomáhá při sportu, a školy šermu existují ve všech částech země. Je to vzrušující sport na olympijských hrách, který kombinuje tradice sahající stovky let zpět s moderní technologií. Naštěstí dny šermířů skončily, takže si můžete užít spoustu zábavy při šermu, aniž byste riskovali život a končetiny.

Část 1 ze 6: Získání informací, než začnete

 1. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 1

  1 Rozhodněte se, proč chcete plot. Je to pro? zdatnost , soutěž nebo historická přitažlivost? To vše jsou legitimní důvody a každý vede k jinému typu šermu a školení. Šerm je staré umění, které má velké tradice a kultury, takže vám může připadat zábavnější, když se do něj ponoříte. Šerm je skvělý způsob, jak se naučit mentální i fyzické dovednosti a disciplínu. Ale je to také skvělé cvičení a skvělá zábava i pro příležitostnější šermíře!
 2. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 2

  2 Výzkum různých typů oplocení. Šerm má velmi silné tradice a řadu odlišných škol s různými styly a přístupy. Italské, španělské a francouzské školy, jejichž historie sahá až do stovky let, dominují ve světě šermu. Rozdíl mezi těmito školami může být relativně malý, zaměřený na specifika různých zbraní, ale stojí za to mít základní znalosti, než začnete.
  • První knihu o šermu, Pojednání o zbrani, napsal Španěl Diego de Valera mezi lety 1458 a 1471.
  • Dozvíte se také něco o historii šermu, která vás může inspirovat k tomu, abyste se chopili meče.


 3. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 3

  3 Najděte ve svém okolí šermířský klub nebo školu. Dalším krokem je najít někde ve vašem okolí, abyste mohli začít. Možná zjistíte, že existuje více možností šermu, než jste si představovali, a proto prozkoumejte každou školu v dosahu cestování. Při výběru oplocení byste měli mít na paměti následující kritéria klub :
  • Odpovídá klub vašim cílům? Pokud chcete soutěžit na turnajích nebo dokonce na olympijských hrách, potřebujete klub, který je vysoce konkurenceschopný. Pokud se chcete bavit a vyprávět vtipy Monty Python, chcete klidnější klub.
  • Vynucuje klub řádně bezpečnost? Mohou šermíři používat své čepele, aniž by měli masky? Pokud je takové hraní koní povoleno, vyhněte se tomuto klubu.
  • Je klub snadno dostupný? Ačkoli to nemá nic společného se samotným šermem, chcete se pravidelně dostat do a ze svého klubu.
  • Znáte někoho, kdo oplocuje? Zjistěte, kam jdou a co si o místě myslí.
  • Má klub dobrou kombinaci začátečníků, mírně pokročilých a pokročilých šermířů? Když začínáte, je příjemné mít lidi na vaší úrovni. Mít řadu schopností obecně znamená klub s určitou stabilitou a dlouhou životností.
  • Existuje dostatek trenérů, abyste mohli pravidelně navštěvovat soukromé lekce? Soukromé lekce od a trenér jsou nezbytné pro začínajícího (a středně pokročilého až pokročilého) šermíře.
  • Učí zbraň, kterou se chcete naučit? Mnoho šermířských škol a klubů vyučuje pouze jeden nebo dva druhy šermu, takže se ujistěte, že mají ten, který chcete, než se odhodláte.
  reklama

Část 2 ze 6: Vstup do klubu a začátek

 1. Obrázek s názvem Naučte se plot Krok 4

  1 Spojit se. Jakmile se rozhodnete, kam chcete zajít, domluvte si zkušební období nebo ochutnávku, abyste zjistili, co si myslíte. Můžete také jen sedět ve třídě, abyste zjistili, jak to všechno funguje, a získat přehled o koučovacích technikách a stylech.
 2. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 5

  2 Začněte chodit do skupinových kurzů. Vrhněte se do toho, ale určitě věnujte pozornost stylu tříd, buďte ohleduplní a poslouchejte. Šerm je kombinací fyzických dovedností a mentální bystrosti a spousty sebekázně. Buďte připraveni opravdu se soustředit na to, co se učíte, což znamená teorii i praxi.
  • Pravidla mohou být komplikovaná, takže si udělejte domácí úkol a zeptejte se na cokoli, čím si nejste jisti nebo z čeho jste zmatení.
 3. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 6

  3 Zkuste zjistit, kdo je ve vašem klubu nejlepší dostupný trenér. Obvykle budou mít několik hodin týdně, během kterých se s nimi vejdete do soukromých lekcí. Někdy tomu tak není a bude nutné absolvovat skupinové lekce od tohoto trenéra, pokud vůbec nějaké chcete. Vezměte je do toho, pokud je to nabízeno, ale zkuste najít jiného trenéra, který by vám také poskytl soukromé lekce. reklama

Část 3 ze 6: Zvládnutí základů

 1. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 7

  1 Naučte se používat svůj meč správně a bezpečně. Je důležité, abyste věděli, jak držet meč. Nemávej kolem sebe a nemiř na nikoho, kdo nemá ochrannou masku. Když ho držíte, držte meč mečem směrem k podlaze. Pokud se pohybujete a držíte meč, držte jej za bod, nikoli za rukojeť. Pokud potřebujete sundat nebo sundat masku oběma rukama, nejprve meč dejte dolů.
  • Vždy byste měli zkontrolovat stav svého meče a zajistit, aby měl hrot nepoškozený a v dobrém stavu kryt.
 2. Obrázek s názvem Naučte se plot Krok 8

  2 Seznamte se se základní terminologií. Budete muset dobře porozumět základnímu lexikonu šermu. Některé z nejdůležitějších pojmů, které je třeba se naučit na začátku, jsou: En garde, Attack, Parry, Riposte, Counter Riposte. Útok je útočná akce, odrazte obrannou. Riposte je protiútok po parry a counter-risposte je útok, který následuje po parale riposte.
  • Najděte si čas na přečtení a glosář pojmů šermu seznámit se s nimi.
  • Někteří lidé mohou používat francouzská nebo italská slova.
 3. Obrázek s názvem Naučte se plot Krok 9

  3 Zvládněte základní práci nohou. Práce nohou je v šermu naprosto zásadní, proto je důležité rozvíjet pohyb a snadný pohyb. Základem, který se budete muset naučit, jsou pozice En Garde a jednoduchý postup a ústup. Pozice En Garde je vaší výchozí pozicí. Postavíte se bokem, vedete rukou meče, chodidlo na této straně směřuje k vašemu soupeři, zatímco vaše zadní noha směřuje zhruba na 90 stupňů. Při postupu vpřed vede přední noha a při ústupu zadní noha.
  • Snažte se dosáhnout rovnoměrné rovnováhy hmotnosti a buďte na nohou, abyste se mohli rychle pohybovat.
  • Jak budete postupovat, naučíte se více technik, jako je útok na výpady.
 4. Obrázek s názvem Naučte se plot Krok 10

  4 Naučte se správné držení zbraně. Než se začnete učit technikám meče, musíte zvládnout úchop a naučit se správně držet meč. Existují různé styly a váš instruktor bude pravděpodobně dávat přednost svým studentům. Různé meče mají také různé úchopy, takže se je musíte naučit s instruktorem.
  • Běžnou chybou pro začátečníky je příliš těsné držení. Potřebujete uvolněná a pružná zápěstí.
 5. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 11

  5 Naučte se první techniky práce s čepelí. Jakmile získáte pohodlný a technicky dobrý úchop, můžete se naučit první prvky práce s čepelí. To může záviset na výběru instruktora a zbraně, ale můžete očekávat, že se nejprve naučíte přímý tah a jednoduché odrazení. Jedná se o jednoduché útočné a obranné pohyby, na kterých pak budete stavět s variacemi a doplňky.
 6. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 12

  6 Rozhodněte se pro svůj meč. Jakmile začnete, možná se budete chtít zaměřit na jednu zbraň, které dáváte přednost. Váš trenér vám pravděpodobně předloží výběr zbraní (fólie, epée nebo šavle), nebo vám dá fólii bez takové volby. Mnoho mistrů a trenérů v šermu se domnívá, že správným řádem, jak se naučit zbraně, je fólie-épée-šavle. Někdy se setkáte s trenérem, který se pokusí začít studenty s Epée nebo Sabre (to je ve skutečnosti docela běžné mezi středoškolskými trenéry, protože potřebují rychle generovat šermíře ve všech zbraních).
  • Někteří se domnívají, že je lepší vždy začít s fólií, protože, jak tvrdí, fólie poskytuje bodovou kontrolu nezbytnou pro épée, přednost v jízdě zajišťuje, že vyvinete správnou techniku, a přednost v jízdě je základním aspektem fólie a šavle.
  • Druhá strana by tvrdila, že zatímco většina z toho je případem épée, můžete se od Sabre perfektně naučit pravý způsob jízdy a techniku. Nakonec je to na vás.
  reklama

Část 4 ze 6: Vybavování

 1. Obrázek s názvem Naučit se plot 13. krok

  1 Zjistěte si potřebné vybavení. Šerm je poměrně náročný sport, proto se informujte o speciálním ochranném oděvu, který je vyžadován, stejně jako o mečích. Některé z ochranných oděvů pro šerm se liší podle pohlaví a jsou k dispozici v různých verzích pro praváky a leváky. Než začnete přemýšlet o koupi jakéhokoli vybavení, proveďte několik šetření a zjistěte, zda si můžete půjčit vybavení klubu.
 2. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 14

  2 Použijte vybavení klubu. Mnoho klubů má obchody s náhradním vybavením, takže si na prvních pár lekcí půjčte vybavení, abyste se ujistili, že se vám tento sport líbí natolik, že můžete pokračovat. Vybavení klubu je často staré a opotřebované tenkým používáním, masky nepříjemné z potu šermířů a zbraně ohnuté za bod uznání jako meč. To se nakonec stane i vašemu vlastnímu vybavení, ale přinejmenším využijete několik let.
  • Může to být staré a trochu ošuntělé, ale chovejte se ke klubovému vybavení s respektem a nebuďte s ním nedbalí.
 3. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 15

  3 Až budete připraveni, kupte si vlastní vybavení. Oplocení zařízení může být drahé. Několik stovek dolarů nebo eur, buďte tedy naprosto pozitivní, že budete nějakou dobu šermovat, než si to půjdete koupit. Určitě si ale promluvte se svým trenérem, co dostanete, než půjdete do obchodu. USFA vede seznam prodejců v USA. reklama

Část 5 ze 6: Vylepšení mimo třídu

 1. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 16

  1 Proveďte spoustu cvičení. Prakticky všichni šermíři souhlasí s tím, že jsou nudní, ale nikdo nepopírá, že vrtačky zlepší vaše šerm. Tip, který je méně nudný, je představit si, že na skutečného protivníka používáte skutečnou zbraň (pouze pokud jste macabre). Ale jako všechny věci, praxe dělá mistra.
 2. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 17

  2 Sledujte profíky. Věnujte nějaký čas sledování profesionálních soutěží, abyste se dozvěděli více o nejvyšší úrovni tohoto sportu. Sledování odborníků vás také může inspirovat k dalšímu procvičování a zvýšit vaši lásku k šermu tím, že ji budete cvičit tak skvěle. Pokud máte možnost vidět poblíž velkou soutěž, směle do toho!
 3. Obrázek s názvem Naučit se plot 18. krok

  3 Přečtěte si knihy na toto téma. Může se to zdát jako provozování sportu až k fanatismu, ale knihy o šermu jsou často užitečné. „On Fencing“ od Alda Nadiho je svazek plný velkého počtu cvičení, cvičení a rad a „Magnum Libre de Escrime“ Rudyho Volkmana je fantastickým zdrojem pro začátečníky.
 4. Obrázek s názvem Naučit se plot 19. krok

  4 Zlepšete svou kondici. I když to na netrénované oko možná nevypadá, šerm je fyzicky náročný sport. Pracujte na zlepšení své všeobecné kondice mimo své hodiny, abyste vylepšili svou výdrž a bystrost mečem. reklama

Část 6 ze 6: Jít na soutěže

 1. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 20

  1 Připravte se na soutěže. Velká část šermu a nejlepší způsob, jak vyzkoušet své dovednosti a změřit svůj pokrok, je účast na oficiálních šermířských soutěžích. Než půjdete skutečně soutěžit, možná budete chtít jít na soutěž jako divák, abyste získali pocit z akce a atmosféry.
  • Věnujte pozornost bodování a zkuste se poučit z toho, co sledujete.
 2. Obrázek s názvem Naučte se plot 21. krok

  2 Jděte na soutěže! To nelze dostatečně zdůraznit! Když jdete do soutěže, jste pod tlakem, abyste podali dobrý výkon. Tento tlak může odhalit slabé stránky vašeho oplocení, na kterých můžete pracovat se svým trenérem. Nechoďte však na soutěže, dokud si váš pán/trenér nebude myslet, že jste připraveni. Existuje určitá úroveň připravenosti, na které byste měli být, než se vrhnete do skutečného turnaje.
 3. Obrázek s názvem Naučit se plot Krok 22

  3 Vyhrát nějaké zápasy! Jakmile rozvinete své schopnosti a sebevědomí a trenér vám dá zelenou, dejte veškerou svoji práci do praxe a vyhrajte nějaké zápasy. Soutěže vyžadují vážnou mentální sílu, takže se vždy chovejte chladně a respektujte svého soupeře a rozhodčího po celou dobu. Důležitá je důstojnost a pokora ve vítězství a porážce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je už pozdě začít šermovat v patnácti letech? Vůbec ne. Začít plotem můžete v každém věku.
 • Otázka Je možné trénovat doma? Ano, můžete si přinést zbraň domů nebo můžete použít koště a stínový plot, nebo si jen procvičovat práci nohou bez zbraně. Pokud máte doma zbraň a výstroj, můžete cvičit se sourozencem nebo přítelem a navzájem si dávat mini lekce.
 • Otázka Vyžaduje šerm nějaké pohyby zápěstí? Ano, v šermu je spousta tahů, které vyžadují dobré pohyby zápěstí. Ve skutečnosti jsou při šermu nejpoužívanější pohyby zápěstí.
 • Otázka Je mi 11 let. Je pro mě v pořádku plot? Bez hnutí Nejlepší odpověď Ano. Škola vám však může v daném věku bránit v provádění určitých věcí, a to i se souhlasem rodičů.
 • Otázka Jak poznám, jaký styl oplocení je pro mě nejvhodnější? Zkuste použít každý styl proti soupeři, porovnejte skóre a jděte s tím, který vám přinesl nejvyšší skóre. Můžete také cvičit více stylů, abyste získali větší všestrannost ve svém stylu šermu.
 • Otázka Mohu začít šermovat v 60 letech? Ano, pokud jste dostatečně zdraví, abyste mohli začít s novou fyzickou aktivitou.
 • Otázka Jakou rukou mám použít plot? Vaše sportovně dominantní ruka. Píšu pravou rukou a pravou rukou házím míč, takže používám pravou ruku.
 • Otázka Proč nemohu oplotit v trenýrkách? Potřebujete plné vybavení a ochranné vybavení, protože šerm je potenciálně nebezpečný sport. Kraťasy vás neochrání před poškozením.
 • Otázka Co když nemám dost peněz na nákup oplocení? Možná si budete moci půjčit vybavení. Kontaktujte učitele ve vašem okolí nebo hledejte použité vybavení.
 • Otázka Mohu se ještě naučit ohradit, když mi je už 30? Můžete plotovat v každém věku! Začal jsem šermovat, když mi bylo dvanáct, ale v klubu jsem viděl lidi kolem 20 a 30 let. Takže ano, můžete!

Populární Problémy

Air Zoom Vapor X je populární tenisová obuv, ale není pro každého. Před nákupem si prohlédněte naši recenzi a test, abyste zjistili, zda jsou pro vás to pravé.

Jak zvýšit kreativitu. Je obtížné - ne -li nemožné - měřit kreativitu a každý je kreativní svým vlastním způsobem. Existují však kroky, kterými můžete vyjádřit svoji kreativitu častěji a více ...

Toto je třetí wimbledonské finále pro šampiona Andyho Murraye z roku 2013.

Noční děsy jsou jiné než běžné noční můry. Pokud zažíváte noční děsy, můžete během spánku mlátit, křičet nebo plakat. Noční děsy nejsou obvykle nebezpečné, ale mohou představovat hrozbu, pokud se pohybujete ve spánku. Jestli ty...

Jak vychovat kotě. Když si vezmete kotě domů, přidáváte do své rodiny na dlouhou dobu roztomilého a mazlivého společníka. Přebíráte také odpovědnost za výchovu tohoto kotěte a ujistěte se, že jeho fyzické a ...

S vůlí dodržovat tréninkový režim a potenciálním posunem ve vašem dietním chování se můžete posunout ke svému cíli získat štíhlé paže. Mějte však na paměti, že nemůžete zhubnout z jedné konkrétní části těla ....