Jak se dostat do Versailles

Panství Versailles, postavené Ludvíkem XIV. Nedaleko Paříže, je díky svému historickému významu a obrovskému paláci jednou z hlavních francouzských atrakcí. Máte několik různých možností dopravy do Versailles. Pařížský RATP nebo systém veřejné dopravy vám umožní cestovat do Versailles vlakem nebo autobusem poměrně levně. Do této oblíbené destinace se také můžete dostat autem, rezervovat prohlídku autobusem s průvodcem nebo si vzít taxi.Metoda 1 ze 3: Jízda vlakem

 1. 1 Najděte si nejbližší železniční stanici, která se napojuje na linku RER. Zeptejte se svého hotelového recepčního, správce hostelu nebo hostitele v Paříži nebo okolí, jak daleko je nejbližší vlakové nádraží spojující linku RER. Linka RER je součástí systému rychlé dopravy, který spojuje předměstí Paříže a centrum města. Pokud máte přístup k internetu, můžete také vyhledat nejbližší bod připojení k vaší poloze.
  • Vlaková nádraží, která spojují vlakové linky RER C, jsou Musee d'Orsay, Les Invalides, Gare d'Austerlitz, St. Michel-Notre Dame, Pont de l'Alma a Champ de Mars-Tour Eiffel.
 2. 2 Kupte si zpáteční jízdenku na linku RER C5 do stanice Versailles-Rive Gauche. Než se dostanete na nástupiště vlakem, zakupte si zpáteční jízdenku v pokladně nebo v automatu na zelené lístky. Platba by měla být provedena v hotovosti nebo kreditní kartou. Získáte 2 lístky - 1 na cestu do Versailles a 1 na cestu domů.
  • Zpáteční cesta v současné době stojí asi 7 eur na osobu.
  • Linka C5 je nejrychlejší, nejlevnější a nejefektivnější způsob, jak se dostat do Versailles.
  • Můžete také jet linkou C7 na stanici Gare de Versailles-Chantiers a vydat se na delší procházku do Versailles.
 3. 3 Vložte svůj tiket do turniketu, abyste získali přístup k platformě RER. Po uložení jízdenky do přední části turniketu si ji vyzvedněte na druhé straně. Jakmile se turniket odemkne, projděte jím. Postupujte podle pokynů a najděte nástupiště C5, kde se dostanete do vlaku.
 4. 4 Opusťte stanici RER a jděte po rue de Paris, abyste se dostali do Versailles. Po výjezdu ze stanice přejděte přes ulici. Zahněte doleva mezi zeleným kioskem a kavárnou na Rue de Paris. Jeďte po této silnici, dokud se nedostanete k branám Versailles. reklama

Metoda 2 ze 3: Jak se tam dostat autobusem

 1. 1 Přejděte na stanici Pont de Sevres v centru Paříže. Chcete -li dostat správný veřejný autobus do Versailles, najděte si cestu ke stanici metra Pont de Sevres. Na tuto stanici na konci linky 9 můžete jet pařížským metrem. Pro snadnější cestu si můžete také udělat krátký výlet taxíkem.
  • Jednosměrné cesty metrem v současné době stojí 1,90 eura na osobu.
 2. 2 Jeďte autobusem číslo 171, který přijede na Versailles-Place d'Armes. Ve stanici metra Pont de Sevres podle značek najděte zastávku autobusové linky 171. Když nastoupíte do autobusu, potvrďte u řidiče, že autobus jede směrem k Versailles. Věnujte pozornost zastávkám nebo požádejte řidiče, aby vás upozornil, když přijedete do Versailles.
  • Chcete -li se zeptat svého řidiče francouzsky, zkuste říci: „Mohl byste mi říci, kdy budeme ve Versailles?“
  • Autobusové časy najdete na webových stránkách RATP na adrese https://www.ratp.fr/index.php/en/horaires .
  • Jedna autobusová jízdenka do Versailles stojí v současnosti 1,90 eura.
  • Cesta autobusem bude v závislosti na provozu trvat přibližně 30 minut.
 3. 3 Vydejte se na autobusovou prohlídku s průvodcem z Paříže jako alternativu k veřejným autobusům. Pokud je to možné, prozkoumejte před cestou autobusové výlety do Versailles z Paříže, protože ceny se u jednotlivých společností velmi liší. Případně můžete navštívit centrum cestovního ruchu ve městě nebo požádat svého hostitele nebo správce o radu ohledně rezervace autobusového zájezdu nebo vyhledání kyvadlové dopravy do Versailles. To vám z cesty ulehčí hádání a může vám nabídnout informativní prohlídku panství.reklama

Metoda 3 ze 3: Jízda do Versailles

 1. 1 Jeďte po automatické cestě A13 směrem na Rouen. Chcete -li se dostat do Versailles, opusťte centrum Paříže a najeďte na Autoroute A13 směrem na Rouen. Jeďte alespoň 30 minut a sledujte východy. Použijte exit 5, který by měl být označen jako „Versailles Center“.
  • Z důvodu provozu bude tato cesta obvykle trvat déle než minimálně 30 minut.
 2. 2 Sledujte značky, které vás nasměrují do Versailles. Vzhledem k tomu, že Versailles je nejoblíbenější destinací pro lidi využívající tento výstup z autoroute, existuje mnoho značek, které řidiči nasměrují. Sledujte tyto značky až do Versailleského panství. Měli byste dorazit na parkoviště před branami.
 3. 3 Zaplaťte za parkování na 1 z několika pozemků na sídle ve Versailles. Chcete -li zaparkovat na 24hodinovém parkovišti, zatáhněte na parkovišti Place d'Armes před palácem. Chcete -li nechat auto blíže parku Versailles, vyberte si z mnoha kanálů Grand Canal, Petit Trianon, Grand Trianon a Queen’s Hamlet. Tyto pozemky jsou otevřeny pouze od 9 do 17:30. většinu dní.
  • Parkování v současné době stojí asi 6 eur.
  • Parkování je pro osoby se zdravotním postižením zdarma po předložení příslušných dokumentů obsluze parkoviště na parkovišti.
 4. 4 Pokud nemůžete řídit, vezměte si taxi do Versailles za zhruba 70–100 eur. Pokud nemůžete jet do Versailles, ale chtěli byste jet autem, můžete se tam vydat na výlet taxíkem. Z Paříže aktuálně zaplatíte za cestu 70 eur a více, v závislosti na provozu. Pokud se do Versailles vydáte přímo z letiště, zaplatíte zhruba 80 eur z Paris-Orly nebo 100 eur z Charles de Gaulle.
  • Pokud vám pomohou se zavazadly, měli byste dát svému taxikáři spropitné 1 nebo 2 eura.
  • Můžete si také stáhnout evropskou aplikaci pro sdílení jízd, jako je pařížská aplikace BlaBlaCar, abyste si mohli zajezdit s jiným uživatelem, který cestuje autem do Versailles.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho a jak dlouho trvá jízda vlakem z Notre Dame do Versailleského paláce? Asi hodinu a stojí kolem 8 eur. Byl jsem tam před několika lety, takže ceny se mohly změnit!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kapesní kapsy jsou u pařížských vlaků běžnou záležitostí, takže při cestování sledujte své věci.
 • Palác Versailles je v pondělí zavřený, ale pro návštěvníky je otevřen každý druhý den v 9 hodin.
 • Vstup do zahrad ve Versailles je zdarma, kromě dnů, kdy se konají hudební show. Harmonogram pořadů najdete na http://en.chateauversailles.fr/news/shows/fountains-shows-and-musical-gardens#the-musical-fountains-show .
 • Od listopadu do března je Versailles otevřeno a návštěvníkům zdarma první neděli v měsíci. Ostatní dny stojí vstup 20 eur.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Ve čtyřhře se představí také Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut a Dominic Thiem-Philipp Kohlschreiber.

Zde je návod, jak sledovat epizody „Údolí boomu“ na počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení, i když nemáte kabel.

Prezentace případu pro finále Wimbledonu 2015.

Jak navštívit Williamsburg. Williamsburg je krásné historické město ve Virginii. Každý, kdo navštíví, si určitě užije zábavu, ať už jdete jako rodina, pár, s přáteli nebo sami. Pokud uvažujete o plánování ...Ukázka střetu třetího kola Australian Open mezi Naomi Osaka a Coco Gauff.