BNP Paribas Open: Kontaveit dosahuje třetího kola ve dvou setech nad Puigem

Anett Kontaveit se zapsala do historie BNP Paribas Otevřeno Sobotní odpoledne. Estonec udělal ze tří kouzla, čímž si ve třetím kole zajistil postup, když tvrdě držel Monicu Puigovou 6-3, 7-6 (4) na stadionu Five v Indian Wells Tennis Garden. Bylo to vůbec poprvé, kdy se někdo z její země dostal do osmifinále a málem v zápase ušel vzdálenost.Ti dva se setkali potřetí se sérií i poté, co Estonka vyhrála tři settery zpět v Sydney, kde vyhrála třetí drtivou převahou. Kontaveit by mohla mít těžký čas dostat se do žlábku, který jí pomůže hrát s Puigem, který ve čtvrtých setech uhrál ztrátu s Evgeniya Rodinou ve čtvrtek. Vzhledem k tomu, že Portoričanka před týdnem předvedla svou sílu poté, co byla nemocná, byla světová jednička 58 kvůli 23leté ženě přerušena.

Po návratu z 0-30 si vysloužila brzkou přestávku, aby si vynutila dvojku a vyhrála první šanci na bod AD. Nemohla konsolidovat držení, protože Kontaveit dostal skok na Portoričan, aby se zlomil a úspěšně konsolidoval držení ve třetím. Dlouho neudržela vedení, když Puig vytočený forhendovým podáním vyrovnal na dva. Kontaveit získal na pětadvacetiletém mladíkovi další výhodu, než zaútočil na druhé podání, které bojovalo o Puiga. S přestávkou v ruce se 21. nasazený držel v sedmé, aby držel velící úchop 5-2 na setu.Když se Puig dostal do kouta, světová jednička 21 získala tři setboly, ale sledovala, jak Portoričan vrací úder, aby si vynutil dvojku. Hlubokým podáním zamířila na forhend Kontaveit, aby donutila své návraty k dlouhému návratu.

Udržovala nedávnou pozitivitu, aby využila šanci na brejk při podání Estonky, ale bod 21. AD pro 21. semeno návrat ukončil návratem, který se vracel dlouho a uzavíral 31 minut. Kontaveit získala 16 z 21 bodů z prvního podání, což znamenalo poškození Puig, která měla málo co ukázat z obou konců jejího podání, které byly blízko a pod 50 procenty.

Kontaveit byl ve druhém setu stále na bodu a vyšel odstřelovačem při prvním podání, které proměnilo brejk na Puiga. Její údery dávaly rány 25leté hráčce, která v prvních dvou zápasech sloužila pouze 33 procentům.Ve třetím se nějak spojila, než zavolala Kamau Murraye, který se jí pokusil problémy vyřešit. Neměla vliv na službu svého soupeře, která měla podobu držení lásky k rozpětí dvou her.

Mít míč v ruce během pátého jí nedalo moc diktátu, protože se musela bránit na dvojce a Kontaveit jí dýchal na krk. Probojovala se třemi přestávkami, kde byla zajištěna druhá šance na bod AD na Kontaveit, který vypálil široký return, čímž se její vedení dostalo do jediné hry.

Zjevně získala hybnost a sebevědomí, které přemohly Kontaveit, aby vynutil dvojku a lovil přestávku. Snaha od Puig přišla krátká, když předala estonský herní bod a vítězství s nevynucenou chybou.Právě když to vypadalo, že je 21. semeno zachráněno, Puigova servisní hra vyprodukovala běh 40-0 s šancí držet. Získala to ve druhém herním bodě, který přistál dlouho, aby se vrátil do hry po sedmé. Kontaveit velmi chtěla zadržet Puiga při podání v osmém, ale chyba způsobila Deuce pro Puiga, který věděl, že šance by přišla, kdyby na Estonce tlačila.

Přes čtyři brejky a dva body AD to Portoričan dostal, aby se vrátil podávat v devátém za střelu na vedení setu. Díky nejsilnějšímu držení zápasu si Puig zajistil výhru 5: 4 s Kontaveitem na laně. Vyzvala svého trenéra Nigela Searse, aby vyšel a vrátil ji na správnou cestu s otevřeným oknem, které by obsahovalo scénář přímých sestav. V desáté se držela, aby přinutila set hluboko dvěma vyhrát pro každého hráče.

Kontaveit hrál tvrdě proti Puigovu podání, které přineslo několik náročných okamžiků, ale našlo způsoby, jak přesměrovat návrat k zisku bodů. Dorazila na místo, kde čekala na svou šanci dostat Puiga pryč, než vypálila vítěze, což jí nakonec pomohlo zachytit přestávku a sloužit zápasu. Dlouhé míče vyměnila s Puigem přes čtyři body, než jí krájený return dal bod zlomu. Kontaveit měl eso, ale rozhodčí to nazval dobrým a nařídil přehrání bodu. Kontaveit si v hněvu povzdechl, ale odmítl vyzvat. Stálo by ji to, když se zmýlila, když předala Puigovi šanci hrát dál a tajbrejk nechal hrát v sadě.

Získala vedení 2-1, když jí Puig dával body za chyby. Brzy to bylo 3: 1 s mini-breakem v rukou Kontaveit, kde brzy poté přistála jako vítězka line drive. Puig snížil okraj na polovinu a brzy měl Estonce zpět na jedno s míčem v ruce. Pop-up ukončil rally pro osmý bod, který putoval Kontaveitovi, než konečný bod od Puiga dosáhl stavu 5: 4. Výhodu měl Estonec, který dosáhl 6: 4, než zaznamenal zápasový bod při podání, což byl vítěz line drive, který skončil 1 hodinu a 35 minut při zaznamenávání osobní historie.

Díky tomu, že držela body získané při prvním podání vysoko a vrátila se silná, jí to dalo šanci zlepšit její rekord v poušti. V pondělí by čelila další těžké konkurentce v Anastasiji Sevastové ze sousedního Lotyšska.

Populární Problémy

Vánoční speciál „I Love Lucy“ se vysílá dnes večer v 8:00 hodin na CBS. Zde je návod, jak můžete show sledovat živě na svém počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

Jak udržet svého psa zaneprázdněného po celé hodiny. Máte pohoří s vysokou energií, který prostě nemůže relaxovat? Máte pocit viny, že jste nechali psa doma, když celý den chodíte do práce? Najít něco, čím byste svého psa zabavili, se může zdát obtížné. V...

Andy Murray potvrzuje, že Amelie Mauresmo bude ve Wimbledonu.

Weintraub rozčiluje Becka, Sela přežívá v Taškentu

Jak zabalit zápěstí. Vaše zápěstí je citlivé na podmínky, které způsobují bolest. Bolest zápěstí může pocházet ze zranění, jako je náhlá námaha nebo vyvrtnutí, ze zdravotního stavu, jako je artritida nebo syndrom karpálního tunelu, nebo z ...