Jak vyrobit hliněnou prasátko

Prasátka existují už mnoho let, ale začalo to v patnáctém století, kdy bylo slovo „prasátko“ označováno jako oranžová hlína. Tato hlína se používala na zavařování sklenic a nádobí. V osmnáctém století nyní slovo „prasátko“ znělo podobně jako slovo „prase“. Takže člověk vytvaroval „prasátko“, které vypadalo jako prase.Tyto prasátka jsou skvělým dárkem pro děti, které ušetří jejich drobné. Ale nebylo by zábavnější vyrobit si ho sami? A kdo řekl, že to musí být prase? Co když chcete sloní banku? Nebo želva? Pokud byste rádi vlastnili ručně vyrobenou prasátko, přečtěte si tento článek a zjistěte, jak si ji vyrobit!

Kroky

 1. 1 Rozhodněte se, co byste chtěli vyrobit. Je důležité plánovat dopředu, abyste věděli, co děláte. A nemusíte dělat prase, místo toho můžete udělat štěňátko! Buďte kreativní, i když prasátko je určitě dobré vyrobit. Zamyslete se nad svými zájmy nebo domácími mazlíčky, jako jsou kočky nebo fotbal. Cokoli, co je docela kulaté nebo má tělo, může fungovat. Pokud jste uvízli bez nápadů, zde je několik z nich, abychom jmenovali alespoň některé:
  • Jakékoli zvíře : obvykle velmi jednoduché struktury a také roztomilé! Pokud máte rádi zvířata, tudy se můžete vydat. Některé konkrétnější nápady pro zvíře jsou psi, kočky, želvy, sloni, koně a králíci.
  • Sportovní : Udělejte míč, pokud jste milovník sportu! Můžete si vyrobit fotbalový, fotbalový, basketbalový nebo bowlingový míč (se třemi kulatými otvory místo jedné malé štěrbiny).
  • Jídlo : Velmi kreativní nápad, ale může být ošidný! Pokud si chcete připravit jídlo, zkuste hamburger, cupcake, jablko nebo dokonce hromadu palačinek!
 2. 2 Vezměte velký kus hlíny a stočte ho. Ujistěte se, že je velmi kulatý, jinak to nebude prasátko! Pokud však děláte banku, kde tělo není úplně kulaté, jako je fotbal, tvarujte hlínu více do tohoto tvaru. Ale u zvířat můžete později přidat detaily, jako je hlava a ocas, to je jen tělo nebo základna banky, kde budou peníze drženy.
 3. 3 Když je kulatý, vezměte hliněný nůž a rozřízněte jíl přímo uprostřed. Ujistěte se, že jsou poloviny rovnoměrné, takže se snažte co nejlépe proříznout střed. Měly by být také čisté (bez slz). Nyní budete mít dva půlkruhy.
 4. 4 Vyrobte dvě misky. Vezměte jeden kus hlíny a zatlačte palec středem, ale ne úplně. Začněte hníst prsty směrem ven, tlačte hlínu uprostřed a udělejte důlek, jako mísu. Ujistěte se, že je poněkud hluboký, ale zkontrolujte okraje. Neměly by být příliš tlusté, ne tlustší než 1 1/2 3,8 cm, ale ve spodní části nesmí být tenčí než 1/4 palce. Udělejte to s oběma polovinami.
 5. 5 Vyhodnoťte hlínu. Vezměte bodovací nástroj a rychle jím švihněte po šířce okrajů mísy. Udělejte to oběma miskám. Ujistěte se, že jdete úplně kolem misek. Zabodujete hlínu, aby se obě mísy brzy spojily a držely pohromadě.
 6. 6 Ponořte prst do vody a naneste jej na obě míče, které jste skórovali. Možná budete muset vodu nanést více než jednou. Stiskněte obě poloviny k sobě a naneste více vody na trhlinu, kde se mísy spojují. Stejným způsobem můžete také použít prsty. Po nanesení vody nebo uhlazení hlíny prsty byste trhlinu neměli vidět. Nyní máte opět jeden kus hlíny.
 7. 7 Vyřízněte štěrbiny hliněným nožem. V horní části prasátka vložte nůž, dokud neprojde celou cestu. To obejděte a vyřízněte tvar obdélníku. Toto je slot na mince. Nedělejte tento slot příliš velký, ne širší než centimetr.
  • Vytvořte také slot pro spodní část banky. Udělejte totéž, co jste udělali pro horní slot na mince, ale udělejte z toho kruh. Ujistěte se, že je dostatečně velká na to, aby mohla vyjít čtvrtina, ale nedělejte ji příliš velkou, jinak všechny mince rychle projdou.
 8. 8 Přidejte podrobnosti do těla banky. Toto je zábavná část! Pokud vyrábíte zvíře, navalte na hlavu další kusy hlíny a přilepte je na tělo banky bodováním, přidáním vody a uhlazením prsty. U určitých zvířat přidejte ocas.
  • Nohy : pro nohy vytvořte oválné tvary a jemně je vyrovnejte na povrchu. Poté je můžete přidat ke svému zvířeti. To funguje skvěle se slony a želvami! Ale ujistěte se, že nohy jsou dostatečně silné, aby podporovaly zbytek těla.
  • Tvář : Chcete -li přidat obličej, použijte hliněný nůž k vypíchnutí očí a tlamy pro vaše zvíře.
  • Nůž na hlínu můžete použít i na další detaily, například na psaní písmen, číslic nebo čehokoli, co by přidalo vaší bance.
 9. 9 Uvařte hlínu. Vložte banku do trouby na několik minut. Teplota by měla být 50 stupňů Celsia (122 stupňů Fahrenheita).
 10. 10 Hlínu natřeme glazurou. Být kreativní! Nakreslete svou banku tak, jak se vám to líbí. Svému prasátku můžete přidat puntíky nebo do košíčku purpurovou polevu. Je však dobré natřít banku alespoň dvakrát, aby barvy zůstaly. Nechte polevu hodinu nebo dvě zaschnout.
  • Opět vložte hlínu do trouby (volitelně) na 93 stupňů Celsia (200 stupňů Fahrenheita) na 10 minut.
  • Užijte si své prasátko!
 11. jedenáct Hotovo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nemusím do toho dávat díru, abych mohl dostat peníze ven? Je běžné rozbít hliněnou banku poté, co jste ji až po okraj naplnili svými penězi. Jen málokdy se tím poškodí peníze, takže si nemusíte dělat starosti. Ale pokud chcete zachránit kousek hlíny, doporučuji vyřezat malý kruh na mince a dolarové bankovky, které ve spodní části proklouznou, a na obou stranách vypíchnout dvě malé dírky. Jakmile dokončíte zbývající kroky, najděte kruh a dva malé otvory. Vezměte kůži, hadřík atd. A provažte je provázkem navlečeným skrz malé otvory a spojte je s krycím materiálem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Ujistěte se, že když uděláte hlínu do špetkových hrnců, je tam docela dost místa na mince.
 • U králíka přilepte vatičku na ocas!
 • Ujistěte se, že jsou otvory dostatečně velké na to, aby do nich mohly vniknout mince. Vyzkoušejte to; Vezměte čtvrtinu a přidržte ji přes otvory, ale nenechávejte ji zapadnout. Pokud se hodí, pak jste dobří!
 • Pomocí vody i prstů uhlaďte povrch praskliny v hlíně.
 • Jsou to skvělé dárky na dovolenou, narozeniny nebo jen tak pro zábavu!
 • Pamatujte si, že nemusíte dělat prase! Vždy to však můžete, i když existuje mnoho dalších možností.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud jste dítě, nechte vařit hlínu dospělého.
 • Nikdy nenanášejte jíl glazurou pouze jednou.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jíl
 • Glazura v různých barvách
 • Hliněný nůž
 • Bodovací nástroj
 • voda
 • trouba
 • štětec

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Naučte se, jak odemknout a otevřít zamčené vnitřní dveře bez klíče pomocí jednoduchých technik a nástrojů. Objevte podrobné pokyny a užitečné tipy pro získání přístupu do zamčené místnosti nebo skříně bez poškození dveří nebo zámku.

Světová sedmička Alexander Zverev překonal těžký začátek a několik nervózních chvil, aby v neděli zvedl 14. titul v kariéře, když ve finále 2021 Abierto Mexicano Telcel porazil Stefanose Tsitsipase.

Americký fotbalový tým mužů se v neděli utká s Venezuelou. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu online.Video: Roger Federer v super zpomaleném pohybu - forhend, bekhend a podání