Jak se dostat do Zhuhai z Hongkongu

Můžete snadno cestovat z Hongkongu do Zhuhai! Pokud chcete rychlou a přímou trasu, jeďte trajektem. Po 1. červenci 2018 můžete přes mega most cestovat buď autem, nebo autobusem. Jakmile se dostanete do Zhuhai, podívejte se na oblíbené destinace, jako je Lovers 'Road, podzemní trh a Chimelong Ocean Kingdom. S trochou plánování je cestování do Zhuhai hračka.Metoda 1 ze 3: Užívání trajektu

 1. 1 Zkontrolujte online, abyste zjistili, které místo trajektu je vám nejblíže. Chcete -li zjistit, který terminál je vám nejbližší, navštivte http://www.cksp.com.hk/en . Tato stránka také uvádí adresy terminálů.
  • Trajektem se můžete přepravit z terminálů, včetně mezinárodního letiště v Hongkongu, trajektového terminálu HK-Macau, terminálu China Ferry a Shekou Ferry Terminal.
  • Pokud letíte do Hongkongu, můžete jet autobusem z letiště na trajektové nádraží. Letištní expresní autobus je zdarma k použití. Jeďte autobusem K2 na hongkongský trajektový terminál. Jízdní řád autobusu si můžete prohlédnout na adrese https://www.hongkongairport.com/en/transport/to-from-airport/public-buses.page .
 2. 2 Vyberte si čas odjezdu, který vám vyhovuje. Chcete -li zobrazit časy odjezdů, navštivte http://www.cksp.com.hk/en . Odchody z Hongkongu do Zhuhai jsou v průměru každé 1-2 hodiny.
 3. 3 Zaplaťte poplatek u přepážky na prodej vstupenek, až dorazíte. Na trajekt si nemusíte kupovat lístek předem. Jednoduše se dostavte o 10–15 minut dříve, abyste mohli zaplatit cestu. Jednosměrné do a ze Zhuhai stojí přibližně 260 HK $/280 ¥ (2,50 $).
  • Je lepší se ukázat dříve než později. Vstupenky jsou obvykle k dispozici, ale mohly by být vyprodány.
  • Většina terminálů přijímá hotovost i kreditní kartu.
 4. 4 Cestujte na trajektu asi 1 hodinu. Trajektem se pohodlně dostanete z Hongkongu do Zhuhai zhruba za 55-70 minut. Posaďte se a relaxujte při plavbě po moři.
  • Na počkání můžete poslouchat hudbu, číst si knihu nebo si zdřímnout.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Cestování přes Megabridge

 1. 1 Cestujte přes mega most. Most Hongkong – Zhuhai – Macau se skládá ze 3 mostů a 1 podmořského tunelu, překlenujícího kanál Lingdingyang. Kanál Lingdingyang spojuje Hongkong se Zhuhai, takže lidé mohou snadno cestovat mezi oběma městy. Stavba byla oficiálně dokončena 14. listopadu 2017.
  • Jedná se o jeden z nejdelších mostů s pevným spojením, což z něj činí významný mezník pro Čínu.
 2. 2 Pokud máte vlastní auto, jeďte přes most. Jakmile je most otevřen pro dopravu, můžete se snadno projet. Most překlenuje asi 35 mil (56 km).
  • To je skvělý nápad, pokud žijete například v jednom městě a cestujete za prací.
  • Cestovní doba bude jasnější poté, co bude most v provozu. Cesta přes most by měla trvat přibližně 1 hodinu.
  • Pokud si půjčíte auto z letiště, můžete také snadno přejet most.
 3. 3 Jeďte autobusem přes most a získejte rychlou a nákladově efektivní možnost. Jakmile bude most otevřen pro přepravu, pojede mezi hraničními kontrolními body z Hongkongu, Zhuhai a Macaa zhruba 90–140 autobusů. Očekává se, že autobusy budou odjíždět každých 5 minut během zaneprázdněných časů a každých 10-15 minut, když není tak zaneprázdněno. V noci bude autobus jezdit každých 15-30 minut.
  • Tento autobus bude stát mnohem méně než jízda trajektem.
  • Jakmile bude most otevřen pro přepravu, bude zveřejněn jízdní řád autobusu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Objevování Zhuhai

 1. 1 Pokud si chcete protáhnout nohy, projděte se po Lovers’s Road. Lovers ‘Road je pobřežní chodník ve čtvrti Jinwan. Můžete se procházet nahoru a dolů po 16,9 km chodníků a podívat se na malebná turistická místa, jako je socha Zhuhai Fisher Girl.
  • Procházka má také nádherný výhled na panorama Macaa.
 2. 2 Navštivte ostrov Hebao, pokud chcete relaxační den v přírodě. Hebao je nedaleký útěk na ostrově, který je ideální pro relaxační a uvolněný den. Zde si můžete lehnout a opalovat se, udělat si piknik nebo si udělat výlet. Je zde často ticho a soukromí, takže se můžete dostat pryč od ruchu města.
  • Na ostrově Hebao jsou 2 restaurace.
  • Jakmile jste v přístavu Zhuhai, jeďte autobusem 706 na ostrov Gaolan a poté trajektem na ostrov Hebao. Zavolejte na tísňovou linku 86-756-7268363.
  • Ostrov Hebao se nachází ve městě Nanshui, okres Jinwan, Zhuhai 519050, Čína.
 3. 3 Nakupujte na podzemním trhu poblíž Macaa. Macao je nedaleké město Zhuhai a hned vedle hranic (na straně Zhuhai) je bludiště podzemních obchodů. Zde můžete nakupovat oblečení, šperky, obuv, doplňky a podobně. Můžešsmlouvats majiteli obchodů získat 50-70% slevu na zboží.
  • Kromě toho je na trhu mnoho prodejců potravin. Můžete vyzkoušet místnípolévkové knedlíky, například.
 4. 4 Navštivte Chimelong Ocean Kingdom a podívejte se na velkou rozmanitost mořského života. Chimelong Ocean Kingdom má jedno z největších akvárií na světě a má mnoho tvorů, o kterých jste pravděpodobně nikdy nevěděli. Muzeum je otevřeno od neděle do soboty od 10:00 do 20:30.
  • Je to skvělý nápad, pokud cestujete s dětmi.
  • Vstupenky pro dospělé stojí 350 ¥ (3,22 $) a dětské jízdenky stojí 245 ¥ (2,26 $).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Funguje most z Hongkongu do Zhuhai? Jonathan Wong V současné době je a můžete jet raketoplánem, který vás vezme mezi přístavem HK a přístavem Zhuhai a Macau.
 • Otázka Jsem obyvatel Hongkongu. Potřebuji k návštěvě Zhuhai vízum? Jonathan Wong Pokud jste rezidentem HK, nepotřebujete vízum do Zhuhai, ale potřebujete „povolení k cestování po pevnině pro obyvatele Hongkongu a Macaa“ (aka 回鄉證 nebo „povolení k návratu domů“) a váš občanský průkaz HK.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Jelikož je most zcela nový, je těžké vědět, jak dlouho bude dojíždění trvat. Nejrychlejší a nejspolehlivější variantu je trajekt.
reklama

Populární Problémy

Jak se houpačka na hlíně blíží ke konci, pozornost bude věnována 125. ročníku Roland Garros, který začíná 30. května.

Jak zlepšit drenáž kolem bazénových palub. Milujete svůj bazén a myslíte si, že je skvělý. Bavíte se a neustále si hrajete. Je tu jen jeden problém, kdykoli prší, dojde k malé povodni kolem vašeho bazénu. Nejen, že je to ...Francouzská tenisová federace (FTF), organizátoři osamělého antukového hřiště, French Open, známého také jako Roland Garros, a All India Tennis Association (AITA) v úterý zahájily v Indii Rendez-Vous à Roland-Garros.