Jak podat injekci B12

Vitamín B12 je důležitý pro reprodukci buněk, tvorbu krve, vývoj mozku a růst kostí. Jedinci trpící příznaky nízkého vitaminu B12 (nebo zhoubné anémie), jako je deprese, vyčerpání, chudokrevnost a špatná paměť, se mohou svého lékaře zeptat na injekce vitaminu B12. Lékař odebere krev, aby změřil celkové hladiny vitaminu B12 v krvi ve vašem těle, a pokud jsou nízké, mohou být alternativou injekce B12. Injekce vitaminu B12 obsahují umělou formu vitaminu B12 nazývanou kyanokobalamin. Měli byste také promluvit se svým lékařem o alergiích nebo jiných stavech, které mohou mít nežádoucí reakci na vitamín B12. Ačkoli si můžete injekce vitaminu B12 podávat sami, nejbezpečnějším způsobem je nechat si injekci podat někým po zaškolení zdravotnickým pracovníkem.

badminton zdvojnásobuje porci

Část 1 ze 2: Příprava na podání injekce

 1. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 1

  1 Poraďte se svým lékařem o injekcích vitaminu B12. Promluvte si se svým lékařem o tom, proč mohou být injekce vitaminu B12 pro vás dobrou léčbou. Váš lékař bude chtít provést několik testů ke kontrole hladin B12 ve vaší krvi a případně další laboratorní práci. Pokud se váš lékař domnívá, že jste dobrým kandidátem na injekce vitaminu B12, dá vám recept na určité dávkování. Měla by vás také naučit, jak provést injekci, nebo ukázat osobě, která vám injekce bude dělat. Neměli byste se pokoušet spravovat tyto záběry bez řádného školení.
  • Poté budete muset vyplnit recept v místní lékárně. Nikdy neužívejte více než předepsané množství vitaminu B12.
  • Při používání injekcí vitaminu B12 může lékař vyžadovat pravidelné krevní testy, aby zkontroloval reakci vašeho těla na injekce.


 2. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 2

  2 Diskutujte o možných komplikacích injekce vitaminu B12 se svým lékařem. Promluvte si se svým lékařem o alergiích a dalších onemocněních, kvůli nimž byste neměli nárok na výstřel B12. Protože injekce vitaminu B12 obsahují kyanokobalamin, neměli byste tento lék používat, pokud jste alergičtí na kyanokobalamin nebo kobalt, nebo pokud máte Leberovu chorobu, což je dědičná forma ztráty zraku. Neměli byste dostat výstřel, pokud máte některou z následujících možností:
  • Příznaky nachlazení nebo alergie, které postihují váš nos, jako je přetížení dutin nebo kýchání.
  • Onemocnění ledvin nebo jater.
  • Nedostatek železa nebo kyseliny listové.
  • Jakýkoli typ infekce.
  • Pokud dostáváte nějaké léky nebo léčby, které ovlivňují vaši kostní dřeň.
  • Pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během užívání injekcí vitaminu B12. Kyanokobalamin může přejít do mateřského mléka a může poškodit kojící dítě.
 3. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 3

  3 Uvědomte si výhody injekcí vitaminu B12. Pokud trpíte anémií nebo nedostatkem vitaminu B12, možná budete jako formu léčby potřebovat injekce vitaminu B12. Někteří lidé mají také potíže se vstřebáváním vitaminu B12 v potravinách nebo prostřednictvím perorálních doplňků vitaminu B12 a uchýlí se k injekcím vitaminu B12. Vegetariáni, kteří nekonzumují žádné živočišné potraviny, mohou také těžit z doplňků vitaminu B12, aby zajistili, že zůstanou zdraví.
  • Mějte však na paměti, že injekce vitaminu B12 nejsou lékařsky prokázané, že pomáhají při hubnutí.
 4. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 4

  4 Vyberte místo vpichu. Ideální místo vpichu závisí na vašem věku a na úrovni pohodlí osoby podávající injekci. První injekci by měl podat zdravotnický pracovník, aby mohl sledovat vaši reakci a kontrolovat případné nežádoucí účinky. Existují čtyři běžná místa vpichu:
  • Nadloktí: Tato stránka je často používána pro dospělé, kteří jsou mladí nebo středního věku. Starší dospělí mohou toto místo použít, pokud je sval v horní části paže, jejich deltový sval, dobře vyvinutý. Dávky vyšší než 1 ml by však neměly být podávány přes paži.
  • Stehno: Toto je nejčastější místo, které používají lidé, kteří si sami podávají injekce nebo podávají injekci kojencům nebo malým dětem. Je to dobré místo kvůli vysokému množství tuku a svalů pod kůží stehna. Cílový sval, vastus lateralis, je v polovině cesty mezi třísly a kolenem, asi 6–8 palců od záhybu nohy.
  • Vnější bok: Toto místo, které se nachází na straně vašeho těla pod kyčelní kostí, je dobré pro mladé lidi i dospělé. Většina odborníků doporučuje používat tuto oblast, protože neexistují žádné hlavní krevní cévy nebo nervy, které by mohly být propíchnuty v důsledku injekce.
  • Hýždě: Vaše horní, vnější hýždě nebo dorsogluteální svaly na obou stranách těla jsou běžnými místy vpichu. Toto místo by měl používat pouze lékař, protože se nachází v blízkosti hlavních cév a vašeho sedacího nervu, který by se mohl poškodit, pokud by injekce nebyla podána správně.
 5. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 5

  5 Vyberte způsob injekce. Ačkoli se může zdát docela jednoduchý proces injekce někoho jehlou a pístem, existují dvě injekční metody, které lze použít pro injekci vitaminu B12:
  • Intramuskulární: Tyto injekce jsou běžnější, protože mívají lepší výsledky. Jehla bude zavedena pod úhlem 90 stupňů, což jehlu zasune hluboko do svalové tkáně. Jakmile je jehla ve svalu, píst by měl být mírně zatažen, aby se zajistilo, že jehla není v cévě; pokud není nasávána žádná krev, pak lze lék pomalu protlačit. Když je vitamín B12 protlačen jehlou, bude okamžitě absorbován okolním svalem. Tím zajistíte, že veškerý B12 bude absorbován do vašeho těla.
  • Subkutánní: Tyto injekce jsou méně časté. Jehla bude zavedena pod úhlem 45 stupňů, těsně pod kůži, na rozdíl od hluboko ve vašem svalu. Vnější kůži lze odtáhnout ze svalové tkáně, aby se zajistilo, že jehla neprorazí sval. Nejlepším místem pro tento typ injekce je vaše paže.
  reklama

Část 2 ze 2: Podání injekce

 1. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 6

  1 Shromážděte své materiály. Připravte si domácí ošetřovací plochu na čistém pultu vašeho domova nebo prostoru. Budete potřebovat:
  • Předepsaný roztok vitaminu B12.
  • Zakrytá čistá jehla a stříkačka.
  • Bavlněné koule.
  • Tření alkoholu.
  • Pomůcky pro malé kapely.
  • Nádoba odolná proti propíchnutí k likvidaci použité jehly.
 2. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 7

  2 Vyčistěte injekční oblast. Ujistěte se, že zvolené místo vpichu je odkryté a odhalená holá kůže osoby. Poté namočte vatový tampon do třecího alkoholu. Krouživými pohyby očistěte pokožku osoby pomocí vaty.
  • Nechte místo vyschnout.
 3. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 8

  3 Vyčistěte povrch roztoku B12. Pomocí nového vatového tamponu namočeného v třecím alkoholu otřete povrch nádoby roztokem B12.
  • Nechte to uschnout.
 4. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 9

  4 Otočte nádobu s roztokem dnem vzhůru. Vyjměte čistou jehlu z obalu a sejměte z ní ochranný kryt.
 5. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 10

  5 Vytáhněte stříkačku zpět na požadované množství pro injekci. Poté jej vložte do lahvičky. Vytlačte vzduch ze stříkačky stlačením pístu a poté pomalu zatáhněte za píst, dokud se stříkačka nenaplní na požadované množství.
  • Lehce klepněte na injekční stříkačku prstem, abyste odstranili vzduchové bubliny ze stříkačky.
 6. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 11

  6 Vyjměte jehlu z lahvičky. Lehce zatlačte na stříkačku, aby se rozptýlilo malé množství doplňku vitaminu B12, aby se zajistilo, že ze stříkačky bude vzduch.
 7. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 12

  7 Podejte injekci. Pomocí palce a ukazováčku volné ruky držte kůži v místě vpichu posměch. Bez ohledu na to, kde se zvolená injekce nachází na těle osoby, kůže by měla být hladká a napnutá, aby bylo podávání tohoto doplňku snazší.
  • Nechte osobu vědět, že si doplněk aplikujete. Poté jehlu vpíchněte do kůže v pravém úhlu. Držte jehlu pevně a pomalu zatlačte píst, dokud není vložen celý doplněk.
  • Jakmile je jehla zasunuta, zatáhněte píst trochu dozadu a zkontrolujte, zda ve stříkačce není krev. Pokud není krev, aplikujte doplněk.
  • Zkuste vstříknout do uvolněných svalů. Pokud se ten člověk jeví nervózní nebo napjatý, řekněte mu, aby si váhu udržel na noze nebo paži, do které si injekci nepodáváte. To jim pomůže udržet svaly v místě vpichu uvolněné.
  • Pokud do sebe injekčně podáváte vitamín B12, držte volnou rukou kůži v místě vpichu. Uvolněte svaly a vpíchněte jehlu do pravého úhlu. Zkontrolujte, zda ve stříkačce není krev, a pokud není krev, vpíchněte zbytek doplňku.
 8. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 13

  8 Pusťte kůži a vyjměte jehlu. Ujistěte se, že jste ji odstranili ve stejném úhlu vložení. Pomocí vatového tampónu zastavte jakékoli krvácení a vyčistěte místo vpichu.
  • Kruhovým pohybem otřete místo vpichu.
  • Na místo naneste náplast, aby byla oblast chráněna.
 9. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 14

  9 Jehlu řádně zlikvidujte. Nevyhazujte použité jehly do běžného odpadu. Můžete požádat svého lékaře nebo lékárníka o nádobu na likvidaci nepropíchnutelnou, například nádobu na ostré předměty, nebo si vyrobit vlastní nádobu.
  • Použijte kovovou plechovku na kávu a na ni nalepte víčko lepicí páskou. Ve víku vystřihněte štěrbinu, která je dostatečně široká, aby se do ní jehly vešly. Plechovku označte štítkem, abyste věděli, že obsahuje jehly.
  • Jako další možnost použijte tlustou plastovou láhev na prací prostředek k uložení použitých jehel. Vždy držte víko na nádobě, aby jehly nevypadly. Ujistěte se, že je tento kontejner označen tak, aby odrážel, že je nyní plný použitých jehel, nikoli pracího prostředku.
  • Když je plechovka plná ze 3/4, vezměte ji do ordinace, do sběrny biologického nebezpečí, do centra pro nebezpečný odpad nebo do programu výměny stříkaček. Jako další možnost zvažte zápis do rezidenčního programu „speciálního odpadu“, který vám přijde vyzvednout jehly.
 10. Obrázek s názvem Podejte injekci B12 Krok 15

  10 Jednorázovou jehlu použijte pouze jednou. Nikdy nepoužívejte stejnou jehlu dvakrát, protože to může vést k infekci nebo nemoci.
  • Veškeré nepoužité injekce vitaminu B12 můžete uchovávat při pokojové teplotě, mimo vlhkost, teplo a světlo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pícháte B12 do vnitřního nebo vnějšího stehna? Kate Kelly Střední třetina stehna, vnější strana. Pokud napnete nohu, když je plně natažená, uvidíte svalovou kontrakci. Toto je sval, do kterého chcete vstříknout.
 • Otázka Mohu si aplikovat B12 na vnitřní stranu stehna? Sam Hin Vnitřní věci mají cévy, takže použití vnějších stehen bude lepší.
 • Otázka Co mám dělat, když mám potíže se vstupem roztoku vitaminu B12 do injekční stříkačky? Před vložením jehly do lahvičky naplňte jehlu vzduchem. Pokud hodláte vstříknout 1 ml roztoku, vstříkněte do lahve 1 ml vzduchu. Nahrazujete roztok v lahvi vzduchem. Ujistěte se, že do sebe nevstřikujete vzduch, a před vložením jehly láhev vyčistěte.
 • Otázka Kolik B12 mám aplikovat, pokud je moje aktuální hladina 168? Doporučená dávka B12 je 1000 mcg, což odpovídá 1 ml injekce B12. Pokud opravdu chcete vědět, kolik si máte aplikovat, měli byste se zeptat svého lékaře. Obvykle to může být jedna injekce jednou týdně po dobu jednoho měsíce a poté měsíční injekce poté.
 • Otázka Má být injekce B12 aplikována znovu a znovu do stejné oblasti? Nebo by mělo být použito jiné místo? Místa vpichu byste měli vždy střídat. Mějte přehled v malém zápisníku.
 • Otázka Může to způsobit mírnou bolest vyzařující do dolní části stehna po injekci? Když dostanete (nebo si dáte) injekci, můžete pocítit bodání nebo pálení, to by mělo projít. Obvykle to není vyzařující bolest, možná budete chtít poradit se svým lékařem.
 • Otázka Pokud je ve stříkačce krev, co mám dělat? Vyjměte ze sebe jehlu a změňte místo vpichu. Udělali byste to, protože jste v cévě, a to není místo, kam chcete B12 aplikovat.
 • Otázka Byl výstřel podán správně, pokud dojde k mírnému otoku? Obvykle se kolem místa objeví světle červená vyrážka. Je možné, že buď dostáváte příliš mnoho (možná jste citliví nebo alergičtí?), Nebo že narazíte do krevní cévy. Odsávání před injekcí B12 zajistí, že v budoucnu nezasáhnete krevní cévu. Obvykle lidé pohmoždí, pokud nejprve neodsají a modřina zmizí.
 • Otázka Jak daleko zajde jehla, když je vpíchnuta do mého stehenního svalu? Bude to muset jít celou cestu.
 • Otázka Mohu si aplikovat B12 do žaludku? Ne, nelze jej aplikovat do žaludku jako inzulín.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jakou velikost jehly mám použít pro injekci b12?
 • Co se stane, když se B12 vstříkne do žíly?
 • Proč mám užívat injekci vitaminu b12?
 • Co když dostanu injekci vzduchu?
 • Může nezkušený člověk podat injekci? Po sledování videí z YouTube si myslím, že mohu podat injekci B12. Mohu?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Předepsaný roztok vitaminu B12
 • Vyčistěte stříkačku a jehlu
 • Tření alkoholu
 • Bavlněné koule
 • náplasti
 • Nádoba odolná proti propíchnutí

Populární Problémy

Chytání je základní dovedností v poli a je jedním z nejdůležitějších aspektů kriketu. V zápase budete potřebovat pole nad hlavou, na úrovni hrudníku a pozemní míče, takže pracujte na zvládnutí řady chytavých úchopů a technik chytání ...

Jak vyhrát v badmintonu. Badminton je zábavný sport a skvělá forma cvičení. Být vyřazeným badmintonistou vyžaduje seriózní trénink a silnou mysl. Musíte zlepšit své fyzické schopnosti a také schopnost myslet ...

'Preacher' se vrací do své čtvrté a poslední sezóny v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody naživo nebo na vyžádání bez kabelu.

Jak se připravit na výlet. Kempování je zábavný a vzrušující zážitek, ale abyste zůstali organizovaní a v bezpečí, musíte se na cestu připravit. Rozhodněte se, s kým budete kempovat. Pokud jste to jen vy nebo vaše rodina, další krok není tak ...

Poté, co Alexander Zverev nezískal v Melbourne titul, ohodnotil svou cestu do Austrálie jako 'zklamání'.