Jak odstranit zvracení z oděvů

Ošetření skvrn není nikdy zábavný úkol a ještě těžší je, když je to skvrna od zvracení. Přesto, pokud chcete zachránit své oblečení z popelnice, budete muset rychle pracovat. Vyzkoušejte jednu z těchto procedur, abyste odstranili skvrnu a měli své oblečení připravené k okamžitému nošení.

proč láska v tenisu znamená nulu

Metoda 1 ze 4: Okamžité jednání se skvrnou

 1. Obrázek s názvem Odstraňte zvracení z oděvu Krok 1

  1 Z oděvu seškrábejte všechny pevné látky. Stejně jako u jiných skvrn platí, že čím rychleji se k skvrně ošetříte, tím větší úspěch budete mít při jejím odstraňování. To může být obzvláště obtížné u zvratků, protože manipulace s oblečením pokrytým zvracením není příliš lákavá, ale je ve vašem nejlepším zájmu pracovat rychle.
 2. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 2

  2 Opláchněte skvrnu teplou vodou. Pokud je okamžitě ošetřen, může stačit silný výbuch vody, aby se zvratky dostaly z vašeho oblečení. Organické skvrny lze někdy odstranit trochou vody a mícháním.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zvracení z oděvu Krok 3

  3 Pokud nemůžete oděv hned ošetřit, namočte jej do kbelíku s vodou. Protože skvrnu bude mnohem obtížněji odstranit, pokud ji necháte zaschnout a zatuhnout, ponoření znečištěného oblečení do vody zabrání zaschnutí skvrny. reklama

Metoda 2 ze 4: Použití jedlé sody a octa

 1. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 4

  1 Navlhčete skvrnu teplou vodou a zasypte ji jedlou sodou. Naneste velkorysou vrstvu, dostatečnou na pokrytí skvrny na tloušťku asi 1/2 palce (1/2 cm). Jedlá soda absorbuje zápach a také pomůže zvednout skvrnu z vláken.
 2. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 5

  2 Skvrnu zalijte citronovou šťávou nebo octem. Jedlá soda začne šumět. Otřete skvrnu prsty nebo zubním kartáčkem. Pokuste se ze skvrny setřít co nejvíce.
  • Směs jedlé sody/citronové šťávy z oděvu opláchněte teplou vodou.


 3. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 6

  3 Nastříkejte na skvrnu prostředek na nádobí a nechte jej vsáknout do nádoby s vodou. Před namáčením promíchejte prací prostředek tak, že jej otřete prsty, vydrhnete zubním kartáčkem nebo otřete látku o sebe.
  • Nechte oděv namočit alespoň hodinu, možná více, pokud je skvrna velmi tvrdohlavá.
  • Po namočení oděv opláchněte teplou vodou. Skvrnu znovu ošetřete tekutinou na mytí nádobí a poté omyjte jako obvykle.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Použití ošetření před bodem

 1. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 7

  1 Předběžně ošetřete skvrnu. Použijte preferovanou značku ošetření před skvrnami, nasycením skvrny na přední a zadní straně látky.
 2. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 8

  2 Oděv vyperte v doporučené nejžhavější vodě. Různé druhy tkanin zvládají různé teploty ve vodě. Zkontrolujte štítek na vašem oblečení a zjistěte, zda jej lze prát v teplé nebo horké vodě.
  • K odstranění skvrn použijte prací prostředek.
  • Pokud skvrna stále zůstává, postup opakujte.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Použití amoniaku

 1. Obrázek s názvem Odstraňte zvracení z oděvu, krok 9

  1 Namočte skvrnu do směsi 1 qt teplé vody, 1/2 TSP pracího prostředku a 1 TBSP čpavku. Měkkým kartáčem nebo nehty skvrnu lehce oškrábejte a promíchejte.
  • Pokud je to možné, použijte tekutý prací prostředek.
 2. Obrázek s názvem Odstranit zvracení z oděvu Krok 10

  2 Opláchněte vodou a vyperte jako obvykle. Je důležité, abyste odstranili všechny stopy amoniaku. Důkladně opláchněte a vyždímejte oděv, abyste se ujistili, že je úplně vypraný. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám na šedé mikině skvrny od zvracení, tyto metody nezbaví žádnou barvu. Nechci vyblednout barvu v jedné části bundy, co mám dělat? Akujimishra Skvrnu byste měli navlhčit teplou vodou a poté nanést silnou vrstvu jedlé sody nebo na ni nalít citronovou šťávu a poté ji vyčistit. Jen si nenechte citronovou šťávu působit příliš dlouho, protože byste mohli zesvětlit barvu mikiny.
 • Otázka Jak dostanu zvratky z matrace nebo pohovky? Akujimishra Můžete použít rozprašovač a nastříkat plnou sílu peroxidu vodíku pro domácnost přímo na skvrnu. Matraci příliš nenasyťte a nechte peroxid vodíku několik hodin zaschnout na vzduchu. Pokud se zdá, že se skvrna zesvětlila, můžete postup opakovat, dokud skvrna nezmizí.
 • Otázka Jak odstraním skvrnu na zvracení kočky z přikrývky poté, co již byla vyprána a usušena? Postupujte podle pokynů pro techniku ​​2 (jedlá soda a ocet). Při odtahování odpadků dělá dobrou práci.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nechcete skvrnu otřít prsty, použijte gumové rukavice.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Než to provedete, vyzkoušejte si zvolenou metodu na malém, nenápadném kousku oděvu na stálobarevnost. Pokud vaše oblečení reaguje s citronovou šťávou, čpavkem atd., Můžete přejít na jinou metodu a vaše oblečení se nezničí.


reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Oba za stavu 4: 1 ve hře Ivy League se Yale a Princeton sejdou na důležitém sobotním zápase. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Buccaneers a 49ers se sejdou v neděli na 1. týdnu NFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Přehled 5 nejlepších grandslamových dvouhry mužů za rok 2019.

Během nedávného rozhovoru se Sebastianem Torokem z La Nacional bývalý kondiční trenér Rogera Federera Paul Dorochenko prozradil, jak si švýcarský maestro dokázal v neustálém vzdoru prodloužit kariéru

Patrick Mouratoglou, jeden z předních tenisových trenérů, věří, že Novak Djokovič dokázal, že je lepší než jeho dlouholetí soupeři Roger Federer a Rafael Nadal.

Djokovič zvedl svůj 5. titul na Dubai Open, ale jaké byly další hlavní body rozhovoru z turnaje ?.