Jak napařit Tamales

Tamales jsou tradiční mexická pochoutka vyrobená z Hmotnost , těsto na bázi kukuřice a masová nebo tvarohová náplň. Vaření v páře tamales je snadný a chutný způsob. Použijte napařovač nebo improvizujte a pomocí talíře a alobalu vytvořte stejný efekt napařování. Užijte si chutné tamales sami nebo je podávejte se svými oblíbenými mexickými stránkami.

Metoda 1 ze 2: Použití hliníkové fólie

 1. Obrázek s názvem Steam Tamales Krok 1

  1 Hliníkovou fólii oškrábejte na koule o velikosti 2 palce (5,1 cm). Otrhejte kousky alobalu a seškrábněte je do koule. Pokračujte v přidávání fólie do koule, dokud nebude široká a vysoká asi 2 palce (5,1 cm). Přišroubujte hliníkovou fólii hezky a pevně, aby se koule nerozmotaly, zatímco se tamales kouří.
  • Snažte se, aby byly 3 kuličky podobné velikosti a tvaru, aby se talíř mohl na kuličkách snadno vyvážit.


 2. Obrázek s názvem Steam Tamales Krok 2

  2 Vložte kuličky do hrnce a uspořádejte je do tvaru trojúhelníku. Vyberte si hrnec, který je dostatečně velký, aby se do něj vešel talíř. Hliníkové kuličky položte kolem okrajů hrnce, aby vytvořily tvar trojúhelníku. Díky tomu bude talíř stát na rovnoměrném postavení.
  • Dbejte na to, aby měl hrnec pokličku, protože je to nezbytné pro proces vaření v páře.
 3. Obrázek s názvem Steam Tamales Krok 3

  3 Vyrovnejte tepelně odolnou desku na hliníkové kuličky. Vyberte si talíř, který se vejde do hrnce s mezerou alespoň 1 palec (2,5 cm) od okraje hrnce. Získáte tak prostor pro nalití vody na dno hrnce. Upravte polohu talíře tak, aby rovnoměrně seděl nad 3 hliníkovými kuličkami.
  • Vyberte talíř, který je tepelně odolný, aby nepraskl nebo se nerozpustil, když voda začne vařit. Podívejte se na spodní část desky na žáruvzdornou značku, která naznačuje, že je bezpečné ji používat. Pokud je deska keramická nebo vyrobená ze silného skla, je bezpečné ji používat.
 4. Obrázek s názvem Steam Tamales Krok 4

  4 Nalijte vodu pod talíř. Pomocí konvice nalijte pod talíř studenou vodu z vodovodu. Pokračujte v plnění hrnce, dokud nebude voda asi 1 palec (2,5 cm) pod talířem.
  • Vyvarujte se nalévání vody až k linii talíře, protože to může způsobit, že tamales zvlhne, když voda začne vařit.
 5. Obrázek s názvem Steam Tamales Krok 5

  5 Rozložte tamales na talíř. Umístěte tamales na talíř otevřenou stranou nahoru. Rozložte tamales napříč talířem, aby se rovnoměrně zapařily. Pokud vaříte hodně tamales, navrstvte je na sebe.
  • Před umístěním tamales na něj se ujistěte, že je talíř pěkný a vyvážený. Tím se zabrání nechtěnému převržení tamales do vody. V případě potřeby přeskupte umístění hliníkových kuliček, aby byla deska stabilnější.
  • Tuto metodu lze použít pro čerstvé i mražené tamales.
 6. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 6

  6 Přiveďte vodu k varu. Umístěte hrnec na sporák, zvyšte teplotu na střední teplotu a počkejte, až se voda vaří. Na hrnec dejte pokličku, aby se proces varu urychlil.
  • Při přesunu hrnce buďte opatrní, abyste netřepali tamales do vody.
 7. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 7

  7 Snižte teplotu a nechte tamales vařit 1 hodinu v páře. Snižte teplotu na minimum a dejte pokličku na hrnec, pokud ještě není zapnutý. Víko zachycuje vlhkost a teplo uvnitř hrnce, což pomáhá vařit tamales.
  • Nastavte si časovač na 1 hodinu, který vám připomene zkontrolovat tamales.
  • Hrnec občas zkontrolujte, zda je pod talířem ještě voda. Pokud je to nutné, přidejte na dno hrnce více vody.
 8. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 8

  8 Vyjměte tamales z hrnce a nechte je 5 minut vychladnout. Pomocí kovových kleští přeneste tamales z hrnce na talíř. Tamales budou horké, takže je nejlepší je nechat 5 minut vychladnout, než je budete jíst. Vychutnejte si tamales teplé se svým oblíbeným vedlejším salátem.
  • Nechte talíř v hrnci hodinu vychladnout. Díky tomu je čištění mnohem bezpečnější a snadněji odstranitelné.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Použití parníku

 1. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 9

  1 Napařovač vyložte jednou vrstvou banánových listů. Vložte banánové listy do napařovače, abyste vytvořili bariéru mezi vroucí vodou a tamales. Ujistěte se, že celá základna parníku je pokryta listy.
  • Pokud nemáte žádné banánové listy, použijte místo toho proužky kukuřičných slupek.
 2. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 10

  2 Vložte tamales do parníku. Rozložte tamales na základnu parníku otevřenou stranou nahoru. Pokud máte hodně tamales, položte druhou vrstvu na spodní vrstvu. Rovnoměrně rozprostřete tamales napařovačem tak, aby se vařily podobnou rychlostí.
  • Nepařte více než 2 vrstvy tamales najednou, protože to ztěžuje páře dosažení středních vrstev.
 3. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 11

  3 Nechte tamales vařit 1 hodinu a 20 minut v páře. Umístěte stojan napařovače do napařovače a nasaďte víko. Nastavte si časovač, který vám připomene zkontrolovat tamales. Pokud voda v páře přestane vřít, jednoduše zapněte ohřev.
  • Napařovač občas zkontrolujte, zda stále vře voda. V případě potřeby přidejte více vody.
 4. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 12

  4 Nechte tamales 30 minut odpočívat v přikrytém parníku. Vypněte teplo, ale tamales nechte v napařovači se zavřeným víkem. To pomáhá tamales dále změkčit a zvýraznit chutě. Nastavte časovač, který bude signalizovat, že uplyne 30 minut.
 5. Obrázek s názvem Steam Tamales, krok 13

  5 Užijte si tamales teplé se svými oblíbenými mexickými stranami. Přeneste tamales na talíř kovovými kleštěmi. Jezte tamales sami nebo s bokem. Kukuřičné lupínky, guacamole, fazole a salsa jsou vynikající mexické vedlejší možnosti.
  • Tamales budou opravdu horké. Pokud dáváte přednost tamales teplým, počkejte pět minut, než mírně vychladnou.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu kly znovu použít poté, co již byly uvařeny? Ano, kly se dají znovu uvařit, ale na zuby budou velmi tvrdé. Zkuste místo toho použít kukuřičné slupky.
 • Otázka Kolik vody potřebuji pro tamales? Chcete, aby voda byla až po, ale ne nad vašimi napařovacími koši. Tamales by neměl zvlhnout. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat hladinu vody.
 • Otázka Mohu zmrazit připravené tamales dříve, než budou v páře? Ano můžeš. Tímto způsobem jsou čerstvě uvařeny v páře, když je vaříte k večeři. A nedohřívají se. Vlastně je mám tak raději.
 • Otázka Moje masa nebude vařit v troubě. Co dělám špatně? Neměli byste je vařit. Mají být v páře.
 • Otázka Jak napařím zmrazené tamales? Mohu je zmrazit v páře, nebo je musím rozmrazit? Můžete je napařit zmrazené, protože při vaření v páře se rozmrazí a přebytečná voda pomůže páře.
 • Otázka Jak dlouho by měli vařit na elektrickém sporáku? Měli byste je vařit 30 až 60 minut, dokud masa nezíská pevnou pevnou strukturu. Nemělo by být kašovité.
 • Otázka Má to zapáchat, jako když hoří spodní plevy? Ne. Pokud vůbec cítíte pálení, zkontrolujte si hladinu vody. Protože nepoužíváte velké množství vody, může se poměrně rychle odpařit.
 • Otázka Jak dlouho trvá vaření mražených tamales? Tři hodiny v hrnce. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, nastavte jej na nízké až střední teplo a zalijte ho centimetrem vody. Ochutnejte špetkou soli nebo oblíbeného koření a udělejte si opravdu slané jídlo.
 • Otázka Jak se vyrábějí sladké tamales? Masu můžete smíchat se skořicí a cukrem a rozetřít na slupku. Střed můžete naplnit čokoládou nebo želé a pak vařit jako obvykle.
 • Otázka Mám při vaření tamales dávat listy na dno hrnce? Pokud chcete, můžete, ale je to volitelné. Často se to dělá tak, že voda nestoupá.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Použití hliníkové fólie

 • Hrnec s pokličkou
 • Tepelně odolná deska
 • Jižní
 • Alobal
 • Kovové kleště
 • Talíř

Použití parníku

 • Parník
 • Kovové kleště

Populární Problémy

Jak vyrobit smažený chléb. Fry bread je navajo indický výtvor, který je populární po celém americkém jihozápadě. Tuto žvýkací, křupavou smaženou pochoutku najdete na Powwows, v restauracích a na zastávkách kamionů a je základnou pro slavné Navajo taco ....Svítidlo: Sloane Stephens vs Dayana YastremskaSacramento Summer League 2019, jinak známá jako California Classic, začíná v pondělí. Zde je návod, jak sledovat živý přenos každé hry online.

Jak vytvořit popový filtr. Při poslechu vašich oblíbených skladeb nebo podcastů se může zdát, že pořízení kvalitní nahrávky je hračka. Vyzkoušejte to však sami a zjistíte, že bez správného vybavení a ... to není snadné.Jak vycvičit koně. Výcvik vašeho koně může být náročný, ale je to také obohacující zážitek. Začněte tím, že svého koně naučíte řídit po zemi, což znamená vést zezadu, když jste na zemi. Je to skvělý způsob, jak učit ...Vasiliy Lomachenko se v sobotu utká s Teofimem Lopezem v očekávané lehké bitvě. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje.