Jak sušit levanduli

Jemnou, voňavou levanduli lze snadno sušit a konzervovat, takže ji lze použít do vonných sáčků nebo jako součást aranžování ze sušených květin. K sušení levandule je důležité sklízet květiny ve správný okamžik, kdy je jejich barva nejjasnější a vůně nejsilnější. Poté se můžete rozhodnout sušit květiny v temné místnosti nebo na slunci, v závislosti na jejich zamýšleném použití. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli, jak sušit levanduli dvěma různými způsoby.

Metoda 1 ze 2: Sušení levandule v temné místnosti

 1. Obrázek s názvem Vysušte doma vypěstovanou levanduli Krok 2

  1 Sklízejte levanduli, dokud plně nekvetou. Levanduli nakrájejte na spodní část stonku těsně před otevřením pupenů. To zajistí, že sušená levandule si zachová silnou květinovou vůni a zůstane jasně fialová.
 2. Obrázek s názvem Vysušte doma vypěstovanou levanduli Krok 3

  2 Zralé květy levandule seřízněte těsně nad listy. Snažte se získat co nejdelší stonek na květině. Při sklizni levandule také prořezáváte rostlinu, což jí pomáhá růst po celou zimu.
  • Rostlina bude potřebovat listy a stonek k dokončení vegetačního období, takže je nechte na místě.


 3. Obrázek s názvem 8842 3

  3 Shromážděte levanduli do svazku. Jakmile sklidíte dobrou hrstku, shromážděte ji do svazku. Odřízněte spodní část svazku, aby byly konce rovnoměrné.
 4. Obrázek s názvem Vysušte doma vypěstovanou levanduli Krok 4

  4 Stonky svažte gumičkou. Udržujte svazky ¾ ”kolem nebo menší, aby rovnoměrně zaschly. To pomůže zabránit růstu plísní a plísní. Naviňte gumičky směrem k základně stonků. Pokračujte ve vinutí, dokud stonky nejsou pevně zajištěny, ale nejsou rozdrceny.
  • Použití gumičky místo provázku nebo stuhy zajistí, že stonky nevyklouznou z kravaty, jak se během procesu sušení smršťují.
 5. Obrázek s názvem 8842 5

  5 Najděte si tmavé místo na sušení levandule. Pomalé sušení levandule ve tmě je nejlepší způsob, jak zachovat její barvu, protože slunce vybledne fialové květy. Podívejte se na suché a tmavé místo, které nedostává mnoho slunečního světla, jako je kůlna, garáž nebo stinné místo pod okapy.
 6. Obrázek s názvem Vysušte si doma pěstovanou levanduli Krok 6

  6 Zavěste levandulový svazek dnem vzhůru. Omotejte pramen gumičky přes háček nebo hřebík. Můžete také uvázat provázek z gumičky na háček nebo věšák pro zavěšení levandule, nebo můžete částečně odvinout kancelářskou sponku a použít ji k zavěšení gumičky na lano, řetěz nebo háček.
 7. Obrázek s názvem Vysušte doma pěstovanou levanduli Krok 7

  7 Levanduli nechte 2 - 4 týdny zaschnout. Pravidelně kontrolujte, kdy je levandule suchá. Když kartáčujete květiny, měly by snadno spadnout ze stonků. Květiny můžete nechat na stoncích nebo je setřít a použít do sáčků nebo na pečení. reklama

Metoda 2 ze 2: Sušení levandule na slunci

 1. Obrázek s názvem 8842 8

  1 Sklízejte levanduli. Sklízejte levanduli těsně před otevřením pupenů. Řez ve spodní části stonků, aby se zachovalo co nejvíce stonku.
 2. Obrázek s názvem 8842 9

  2 Položte levanduli na dřevěný blok. Prkénko nebo jiný velký kus dřeva je ideální pro sušení levandule na slunci. Pokud použijete kovový tác, levandule se příliš zahřeje; pokud používáte plast, můžete mít na rukou roztavený nepořádek.
 3. Obrázek s názvem 8842 10

  3 Umístěte levanduli na slunné místo. Přesuňte prkénko nebo dřevěný blok na místo, kde bude dostatek slunce, ať už uvnitř nebo venku. Sušení levandule tímto způsobem je mnohem rychlejší než sušení ve tmě, ale buďte připraveni na to, že levandule vybledne do velmi světle purpurové barvy.
  • Pokud žijete v oblasti, kde hodně prší, buď levanduli usušte poblíž slunečného okna, nebo buďte připraveni ji přesunout dovnitř, když hrozí, že se mraky protrhnou.
 4. Obrázek s názvem 8842 11

  4 Nechte slunce levanduli úplně vyschnout. Na horkém slunci by mělo levanduli uschnout méně než týden. Každých několik dní kontrolujte, zda je levandule suchá. Když je připraven, květiny by se měly snadno rozpadat ze stonků. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho zůstane levandule čerstvá? Lauren Kurtz
  Profesionální zahradník Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradnický specialista. Lauren pracovala pro společnost Aurora, Colorado, která spravuje zahradu Water-Wise Garden v městském centru Aurora pro oddělení ochrany vody. V roce 2014 získala bakalářský titul ze studií životního prostředí a udržitelnosti na Western Michigan University. Lauren Kurtz Profesionální zahradník Odborná odpověď Správně usušené květy levandule udrží svoji vůni měsíce po počátečním sušení.
 • Otázka Svázal jsem levanduli, aby uschla, pod velkým stromem ve tvaru jalovce, kde téměř nesvítí slunce a pořádný vánek. Pokud prší, bude plesnivět? Lauren Kurtz
  Profesionální zahradník Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradnický specialista. Lauren pracovala pro společnost Aurora, Colorado, která spravuje zahradu Water-Wise Garden v městském centru Aurora pro oddělení ochrany vody. V roce 2014 získala bakalářský titul ze studií životního prostředí a udržitelnosti na Western Michigan University. Lauren Kurtz Profesionální zahradník Expertní odpověď Ano, pravděpodobně by došlo k plísni nebo alespoň k tlumení některých. Spíše než riskovat rehydrataci nebo plísně, přineste levanduli dovnitř, když to vypadá, že by mohlo pršet, nebo nechte levanduli uvnitř uschnout. V závislosti na tloušťce vrchlíku jalovce část vody stále pronikne jehlami a může kapat po kmeni a na svazek.
 • Otázka Jak mohu zabránit vzniku plísní? Lauren Kurtz
  Profesionální zahradník Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradnický specialista. Lauren pracovala pro společnost Aurora, Colorado, která spravuje zahradu Water-Wise Garden v městském centru Aurora pro oddělení ochrany vody. V roce 2014 získala bakalářský titul ze studií životního prostředí a udržitelnosti na Western Michigan University. Lauren Kurtz Profesionální zahrádkář Expertní odpověď Udržujte své trsy kolem ¾ ”nebo menší, aby vzduch proudil doprostřed svazku. Pokud chcete větší svazek, po vysušení spojte malé svazky. Uvnitř nebo vně vašeho levandulového svazku bude muset být neustále na suchém místě. Jakákoli další vlhkost ve vzduchu riskuje rehydrataci vašeho svazku. Buďte obzvláště opatrní ve vlhkém vlhkém podnebí. Použití ventilátoru nebo odvlhčovače uvnitř sušárny pomůže udržet svazky suché a bez plísní. Při sušení svazků venku dávejte pozor na déšť v předpovědi a přiveďte dovnitř do slunečného okna.
 • Otázka Jak sklízíte a sušíte levanduli? Lauren Kurtz
  Profesionální zahradník Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradnický specialista. Lauren pracovala pro společnost Aurora, Colorado, která spravuje zahradu Water-Wise Garden v městském centru Aurora pro oddělení ochrany vody. V roce 2014 získala bakalářský titul ze studií životního prostředí a udržitelnosti na Western Michigan University. Lauren Kurtz Profesionální zahradník Odborník Odpověď Sklízejte květy levandule, než se pupeny otevřou. Pozorně sledujte zrající levandulové květy a řezané trsy květin se sytě purpurovými, neotevřenými pupeny. Gumové trsy 1'-1,5 'a visí vzhůru nohama na tmavém suchém místě po dobu několika týdnů, dokud květiny a stonky nejsou suché a křehké.
 • Otázka Existují druhy levandule, které se navzájem liší? Levandule Pelindaba Existuje více než 400 odrůd levandule a asi 40 druhů. Vypadají navzájem a vůně jejich esenciálních olejů se liší.
 • Otázka Existuje ideální čas na sklizeň levandule? Bude dopoledne nebo odpoledne být lepší? Silné sluneční paprsky a vyšší teplota způsobují, že se vonné oleje odpařují, takže by bylo nejlepší levanduli nakrájet ráno, aby se zachovala vůně.
 • Otázka Mohu dát levanduli do cyklu máchání pračky, abych se zbavil nepříjemných pachů? Ne! Pokud tak učiníte, připravte se, že po cyklu odstřeďování nasbíráte spoustu květinových kousků! Místo toho použijte zředěný levandulový esenciální olej. Pokud vůni produkuje váš stroj, spusťte na nejžhavějším praní normální cyklus (bez oblečení) s přidaným šálkem bělidla.
 • Otázka Lze levanduli lyofilizovat, aby byla zachována zářivá barva a svěží vzhled? Jednoduše zmrazte květiny (po odstranění květů ze stonků; nemusíte je nejprve sušit) otevřené na tácku, poté zabalte do malých vzduchotěsných nádob a uložte do mrazničky. Tato metoda je ideální pro použití při pečení, polevě, výrobě zmrzliny atd.
 • Otázka Levanduli jsem ukrojila až poté, co odkvetla, takže už byla docela suchá. Trsy jsem nařezal a dal na pár týdnů na tmavé místo. Vůně, kterou teď dostávám, je trochu kyselá, ne svěží z doby, kdy kvetly. Sklízel jsem příliš pozdě? Bohužel ano. Zkuste zasadit trochu levandule a nakrájejte ji dříve.
 • Otázka Jak odstraníte suché pupeny, aniž byste získali spoustu stonků a detritů? Levandule Pelindaba Sklízejte levanduli na stonku nad dřevnatou/listovou centrální částí rostliny. K čištění levandulových pupenů můžete použít obrazovky nebo síto.

Populární Problémy

Jak zalepit prsa, aby vypadaly větší. Malý až nulový dekolt může být frustrující, zvláště pokud jste neustále obklopena ženami s větším poprsím. Je však snadné, aby vaše prsa vypadala větší pomocí pásky ....

Seahawks cestují na východ, aby se v neděli utkali s Panthers. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak nosit sukně s vysokým pasem. Sukně s vysokým pasem jsou obrovským a neuvěřitelně populárním módním trendem, který se ukázal být extrémně univerzální. Sukně s vysokým pasem lze obléknout, obléknout a lichotit téměř každému tělu ...

Jak improvizovat malý obvaz. I když je vždy dobré mít zásobenou lékárničku poblíž, někdy nastávají situace, kdy není k dispozici předem připravený obvaz. Pokud jste venku v divočině nebo jinak nemáte přístup ...