Jak dát psům to, co potřebují

Pokud uvažujete o pořízení psa, existuje mnoho věcí, které musíte udělat, abyste se mohli svému novému psovi věnovat vše, co potřebuje. Nejdůležitějším faktorem je odhodlání starat se o psa po celý život. Psi jsou hodně jako děti - musíte s nimi trávit čas a ujistit se, že mají všechny potřebné položky, aby přežili a byli šťastní. Budete muset zakoupit počáteční příslušenství (jako obojek, vodítko a psí postel), nastavit krmnou rutinu s vysoce kvalitním krmivem a každý den trávit čas se svým psem, abyste podpořili jeho duševní a fyzickou pohodu.Metoda 1 ze 4: Získání nezbytného příslušenství

 1. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 1

  1 Koupit a obojek a vodítko. Váš pes potřebuje obojek, takže můžete připojit identifikační štítek, který pomůže identifikovat vašeho psa, pokud se někdy ztratí. Toto je preventivní opatření, které je nezbytné pro bezpečnost a pohodu vašeho psa. Obojek také umožňuje snadné připevnění vodítka, takže můžete svého psa brát na procházky.
  • Včasné zvyknutí psa na obojek (asi 6 týdnů) bude dobrým výcvikem, který vám později usnadní procházky a zaujmutí psích míst.
  • Nezapomeňte, že vodítka jsou nezbytná vždy, když vezmete svého psa z domu - na procházky, výlety k veterináři, výlety do psího parku atd. To pomůže udržet vašeho psa v bezpečí minimalizací šance, že bude moci utéct .


 2. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 2

  2 Kupte svému psovi identifikační značku. Osobní identifikační štítek se jménem a adresou psa byste si měli koupit v místním obchodě s domácími mazlíčky nebo v ordinaci veterináře. Většina obchodů s domácími zvířaty má stroje, které vám umožňují vložit požadované informace do ID značky a nechat si je při sledování přizpůsobit.
  • Na ID značku byste měli uvést jméno vašeho domácího mazlíčka, vaše telefonní číslo a (volitelně) vaši domovskou adresu.
 3. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 3

  3 Dejte svému psovi nějaké hračky. Psi mají obvykle spoustu energie. Potřebují věci, aby se zabavili, aby se nestali neklidnými nebo ničivými vůči vašemu nábytku nebo jiným věcem ve vašem domě. Nákup přiměřený velikosti a věku hračky pro vašeho psa . Nechte si to s nimi hrát a držte je na místě, kde pes může mít přístup k hračkám, když chce.
  • Váš pes musí zůstat aktivní a zdravý, takže nákup hraček pro vaše štěňata, jako jsou bumerangy, frisbee a tenisové míčky, jim může pomoci zůstat aktivní.
  • Pokud jste svého psa pořídili ve vyšším věku, ujistěte se, že zjistíte jeho oblíbené druhy od předchozího majitele. Někteří psi mají rádi plyšové hračky (jako plyšoví medvídci), zatímco jiným se mohou líbit hračky, které mohou žvýkat a zapracovávat zuby (jako gumové kosti, Kongs nebo kosti ze surové kůže).
 4. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 4

  4 Kupte si svého psa a postel . Váš pes bude ve vašem domě potřebovat vyhrazený prostor, o kterém ví, že mu patří a že se v něm může cítit dobře, zvláště pokud pes v noci spí v domě. Pořiďte svému štěněti pohodlnou postel pro psa a dejte ji do místnosti, kde trávíte nejvíce času. Ujistěte se, že je postel dostatečně pohodlná a není pro psa příliš tvrdá.
  • Stejně jako my, i psi potřebují postel. Potřebují pravidelné místo na spaní, aby věděli, kam jít, když chtějí spát.
  • Můžete si dokonce zakoupit několik postelí pro psy - například 1 do obývacího pokoje na den a 1 do ložnice, kde pes v noci spí.
  • Ujistěte se, že kupujete správnou velikost. Pokud je pes příliš malý, může spát někde jinde a může se u něj vyvinout zvyk spát tam. Pokud k tomu dojde, může být těžké nechat psa spát poté, kde chcete.
 5. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 5

  5 Zvažte trénink beden. Pokud plánujete nechat svého psa doma samotného na delší dobu - například když jdete do práce nebo do školy - možná byste měli zvážit výcvik psa v přepravce. Pořiďte svému psovi přepravku, která je dostatečně velká na to, aby se postavila a otočila se dovnitř.
  • Psi se mohou nudit nebo být nervózní, když jsou sami doma, a často tuto extra energii vydávají žvýkáním nábytku nebo jiných věcí ve vašem domě.
  • Toto destruktivní chování může být frustrující, ale psi z toho obvykle vyrostou po prvních pár letech, zvláště pokud s nimi začnete cvičit bednu.
  • Nenechávejte svého psa v bedně bez dozoru déle než několik hodin v kuse.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Poskytování správné výživy

 1. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 6

  1 Požádejte svého veterináře o doporučení ohledně psí žrádlo . Existuje mnoho druhů a typů krmiv pro psy, takže je nejlepší nechat si od veterináře doporučit nejlepší značku pro vaše konkrétní plemeno psa. Navrhnou krmivo pro psy, které má jako první na etiketě uvedeny kvalitní přísady - jako skutečné masné výrobky, nikoli kukuřičnou mouku, zrna nebo jiná plniva.
  • Obvykle není nutné kupovat nejdražší značky krmiv pro psy, protože se obvykle starají o módní diety a nemají téměř žádnou vědeckou podporu zdravotních přínosů, které by ospravedlňovaly dodatečné náklady.
 2. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 7

  2 Nakrmte svého psa v pravidelném rozvrhu. Většina psů musí být krmena několikrát denně. Kolik krmíte svého psa, závisí na věku, velikosti, hmotnosti, plemeni a celkovém zdraví psa. Měli byste se poradit se svým veterinářem o tom, kolik je správná částka pro krmení vašeho konkrétního psa, ale můžete začít tím, že se seznámíte s balíčkem, ve kterém jídlo přichází, a zjistíte, jak přibližně nakrmit vašeho psa. Průměrně velký pes by měl být krmen přibližně 1 šálkem jídla dvakrát denně.
  • Štěně byste měli místo jednoho velkého jídla dávat menší porce jídla dvakrát nebo třikrát denně. Větší jídlo je příliš zasytí a později je nechá hladové.
  • Psi také obvykle nemohou sami regulovat své jídlo, což znamená, že nemůžete jen naplnit jejich misku, když se vyprázdní, a očekávat, že budou jíst jen tolik, kolik potřebují po celý den. Místo toho musíte skutečně odměřit správné množství při každém jednotlivém krmení.
 3. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 8

  3 Zajistěte stálý přísun čisté vody. Jednou z nejdůležitějších věcí, ke kterým váš pes potřebuje přístup, je čistá pitná voda. Stejně jako lidé, psi potřebují každý den pít čistou vodu, aby přežili. Ujistěte se, že váš pes má misku s vodou každý den na stejném místě, aby mohl vždy najít vodu, když má žízeň.
  • Možná budete chtít zvážit záložní zdroj vody v případech, kdy budete pryč několik hodin pro případ, že by váš pes omylem převrhl jednu z misek.
  • Při každém doplnění misku důkladně omyjte jemným mýdlem a horkou vodou, abyste odstranili bakterie. Úplně opláchněte a poté znovu naplňte vodou pokojové teploty.
 4. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 9

  4 Poskytněte zdravé pochoutky. Kromě jídla, které si vyberete, budete muset svému psovi příležitostně věnovat také nějaké dobroty, zejména během tréninků nebo jako odměnu za dobré chování. Vyberte si tréninkové pochoutky, které jsou pro vaše štěně malé a neodolatelné, a nabízejte je pouze během tréninků. Pro jiné případy vyberte jinou, zdravou pochoutku.
  • Mnoho pamlsků je speciálně vyrobeno tak, aby fungovaly také jako čisticí prostředky na zuby. Pokuste se najít psí kosti nebo tvrdé sušenky, které zmiňují také výhody pro psy.
  • Vyhněte se tomu, abyste psovi dávali lidské jídlo, pokud to není něco jednoduchého, jako je rýže nebo grilované kuře (což může být ve skutečnosti dobré pro rozrušené bříško).
  reklama

Metoda 3 ze 4: Udržujte svého psa zdravého

 1. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 10

  1 Dejte svému psovi dostatek cvičení . Psi mají obvykle spoustu energie, kterou potřebují denně vynakládat. Aby měl váš pes šťastný a zdravý život, bude potřebovat každodenní cvičení. Potřebné množství cvičení se u jednotlivých plemen liší, ale většina psů potřebuje 30 až 60 minut cvičení každý den.
  • Můžete vzít svého psa na procházky po okolí, hrát si se svým psem na dvorku nebo přivést svého psa do psího parku, aby pobíhal s jinými psy.
  • Pokud nemáte mnoho času na pravidelné každodenní aktivity se svým štěnětem, možná byste měli zvážit možnost vzít svého psa během dne do práce s psí školou. Váš pes tak může pobíhat a komunikovat s ostatními psy, když jste zaneprázdněni prací.
 2. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 11

  2 Vezměte svého psa na roční prohlídky k veterináři. Jednou z nejdůležitějších věcí, které váš pes od vás potřebuje, je pravidelná lékařská péče, včetně preventivní péče. To znamená, že byste měli vezměte svého psa k veterináři na roční prohlídky. I když váš pes není nemocný, je to stále doporučená součást vlastnictví domácích zvířat.
  • Při každoroční návštěvě bude váš veterinář vážit vašeho psa, poslouchat jeho srdeční tep, klást vám otázky týkající se jeho chování a podle potřeby provádět očkování.
 3. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 12

  3 Nechte svého psa očkovat. Očkování je pro psy důležité, zvláště pokud tráví hodně času venku nebo kolem jiných zvířat. Mohou chránit vašeho psa před nebezpečnými infekcemi a chorobami, jako je parvovirus, psinka a hepatitida. Ve skutečnosti je v USA očkování proti vzteklině vyžadováno zákonem
  • Některá očkování se provádějí každoročně, zatímco jiná se podávají jednou za 2 až 3 roky.
 4. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 13

  4 Zajistěte vhodné útočiště před počasím. Pokud váš pes tráví hodně času venku, musíte se ujistit, že má něco, co se chrání před živly. Váš pes by měl mít kam jít, aby se dostal ven z deště nebo se ochladil ve stínu v horkých letních měsících.
  • To je zvláště důležité v extrémních vedrech a extrémně chladném počasí.
  • Koupit nebo postavte svému psovi pevnou psí boudu může být použito jako ústup, když je venku. Nebo zvažte, že svému psovi poskytnete přístup do prostoru pod palubou ve vašem dvoře, pokud ho máte.
 5. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 14

  5 Odstraňte nebezpečí pro domácnost. Psi mají tendenci se dostat do věcí, které by neměli. Pokud chcete, aby byl váš pes v bezpečí vašeho domova, musíte strávit nějaký čas zbavováním se některých běžných domácích potřeb, které byste mohli mít v okolí, které by mu mohly uškodit. Patří sem potenciálně jedovaté domácí rostliny, chemikálie (čisticí potřeby, potřeby pro automobily, vlasové produkty atd.) A lidské potraviny, které mohou být pro psy škodlivé.
  • Mezi běžné domácí rostliny, které jsou pro psy nebezpečné, patří azalky, vistárie, cesmína, kosatce, narcisy, vánoční hvězdy a velikonoční lilie.
  • Mezi lidská jídla a nápoje, které by váš pes neměl jíst, patří káva, alkohol, čokoláda, hrozny, rozinky, ořechy, cibule a česnek.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Projevování náklonnosti vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 15

  1 Strávte se svým psem kvalitní čas. Další věc, kterou od vás váš pes potřebuje, je kvalitní čas. Abyste si se svým psem vybudovali trvalé pouto, musíte s ním každý den strávit nějaký čas, je -li to možné. To vašemu psovi pomůže naučit se vám důvěřovat a spoléhat se na vás ve věcech, které v životě potřebuje.
  • Trávte čas se svým psem tím, že si s ním zahrajete, vezmete si ho s sebou na místa a necháte ho sedět vedle vás, když budete doma odpočívat.
 2. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 16

  2 Chvalte svého psa. Dejte svému psovi najevo, že ho milujete a staráte se o něj tím, že ho chválíte, když se chová tak, jak chcete. Osprchujte svého psa chválou, aby vás miloval, místo aby u vás vytvořil pocit strachu.
  • Řekněte svému psovi věci jako „hodný chlapec“ nebo „hodná dívka“ a laskavě ho pohlaďte.
 3. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 173 Vycvičte svého psa správně. Věnujte nějaký čas výcviku svého psa, aby se naučil chovat tak, jak od něj očekáváte. Budete muset procvičit několik základních povelů a soustředit se na odměnu psa chválou (a občas malou odměnou), kdykoli se jim chování podaří.
  • Nejdůležitější věcí, kterou byste si měli při výcviku psa pamatovat, je být vždy důsledný. Pokud nechcete, aby se váš pes dostal na nábytek, neustupujte a občas ho pusťte na gauč, když se chcete mazlit. To bude pro vašeho psa matoucí.
 4. Obrázek s názvem Dejte psům to, co potřebují Krok 18

  4 Místo negativních trestů používejte pozitivní odměny. Negativní posílení je použití bolesti nebo jiných forem trestu, aby se váš pes choval určitým způsobem. To ale buduje vztahy založené spíše na strachu než na lásce a touze potěšit. Když váš pes udělá to, co po něm chcete, pochvalte ho a udělejte mu pamlsek. Toto chování pozitivně posiluje.
  • To je zvláště důležité, když cvičíte svého psa, učíte ho novým trikům nebo se snažíte psa vycvičit doma.
 5. Obrázek s názvem Dej psům to, co potřebují Krok 195 Dávejte pozor na známky neštěstí nebo nemoci. Jednou z nejdůležitějších součástí poskytování toho, co váš pes potřebuje, je být pečlivým strážcem a majitelem domácího mazlíčka. To znamená, že byste měli svého psa pečlivě sledovat, zda nevykazuje známky nepohodlí, nemoci nebo úzkosti. Pokud váš pes začne zvracet, má průjem nebo se zdá být depresivní déle než pár dní, měli byste to vzít k veterináři na kontrolu.
  • Pokud vašeho psa něco znepokojuje, měli byste se pokusit jeho úzkost snížit jakýmkoli způsobem. Pokud má váš pes například strach z odloučení, když odcházíte z domu, můžete zkusit použít desenzibilizační trénink, aby byl váš pes pohodlnější.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Zenonu: Dívka 21. století online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Průvodce, jak sledovat dnešní předsezónní hru Giants vs Browns online, pokud nemáte kabel.Šedý kabát je dokonalým základem, který vás zahřeje v chladných zimních měsících. Protože šedá může ladit s tolika barvami, odstíny a tóny, může být těžké vybrat si, co budete každý den nosit. Sestavili jsme seznam některých ...

Softball se vrací na olympiádu v Tokiu, která začíná v úterý 20. července 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat každý zápas naživo online, pokud nemáte kabel.Pandemii, vylepšený systém hodnocení a zranění lýtka v polovině sezóny vytlačilo Simonu Halepovou z top 10 WTA.Naomi Osakaová získala v sobotu čtvrtý grandslamový titul ve své kariéře ve dvouhře, když ve finále Australian Open porazila Jennifer Bradyovou.