Jak namlít zrnkovou kávu bez mlýnku

Když si ráno dáte šálek kávy, lidé po celém světě začínají své dny. Nejčerstvější kávu můžete připravit tak, že si každý den namelete vlastní zrnka a nejsnazší způsob je použít správný mlýnek na kávu. Pokud se vám ale mlýnek porouchá nebo se ocitnete někde, kde ho nemáte, stále existuje řada způsobů, jak si můžete namlít fazole na čerstvý šálek javy.

chyty v tenise

Metoda 1 ze 3: Mechanické mletí fazolí

 1. Obrázek s názvem Mletí kávových zrn bez mlýnku Krok 1

  1 Fazole rozmixujeme. Odměřte čtvrtinu fazolí a vložte je do mixéru. Nastavte mixér na mletí nebo nízké nastavení. Nasaďte víko a fazole pulzujte dvousekundovými pulzy asi 10 sekund. Přidejte další čtvrtinu fazolí a opakujte. Pokračujte, dokud nebudete mít správné množství kávy a správnou konzistenci, asi minutu.
  • Po dokončení mletí mixér důkladně omyjte, aby se odstranilo aroma kávy.
  • Mixér je ideální pro mletí kávy ve špetce, ale nezískáte konzistentní nebo jemné mletí. Mixér je skvělý pro dosažení hrubého mletí.
  • Fazole pulzujte pouze v krátkých dávkách, aby se čepele nezahřály a vařily.


 2. Obrázek s názvem Mletí kávových zrn bez mlýnku Krok 2

  2 Použijte kuchyňský robot. Změřte si kávová zrna a přeneste je do kuchyňského robotu. Fazole rozemlejte pomocí pětisekundových pulzů po dobu 10 až 20 sekund. Zkontrolujte konzistenci mletí a pokračujte ve zpracování fazolí v krátkých proudech, dokud nebudete mít požadovanou konzistenci.
  • Po dokončení rozeberte a umyjte kuchyňský robot, jinak vůně kávy přetrvává.
  • Kuchyňský robot vám jako mixér poskytne pouze hrubé a nerovnoměrné mletí, ale káva bude stále pitná.
 3. Obrázek s názvem Mletí kávových zrn bez mlýnku Krok 3

  3 Zkuste ponorný mixér. Fazole dejte do vysoké a úzké nádoby. Vložte mixér do nádoby a zakryjte horní část rukou, aby fazole nevyletěly. Fazole míchejte 20 až 30 sekund. Zkontrolujte mletí a pokračujte ve zpracování v 10sekundových spurtech, dokud nedosáhnete správného mletí.
  • Ponorný mixér a nádobu ihned opláchněte a omyjte, aby se odstranily kávové oleje a vůně.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ruční mletí fazolí

 1. Obrázek s názvem Mletí kávových zrn bez mlýnku Krok 4

  1 Použijte paličku. Do třecí misky odměřte 1 až 2 polévkové lžíce (5 až 10 g) kávových zrn. Zakryjte horní část hmoždíře jednou rukou, aby fazole nevyskočily. Druhou rukou otáčejte paličkou a rozmačkejte fazole. Po pěti sekundách vytáhněte paličku a sviňte ji dolů, abyste fazole zatloukli.
  • Vírení a zatloukání opakujte, dokud nedosáhnete požadované konzistence.
  • V paličce a hmoždíři mlejte pouze malá množství fazolí najednou. Tím zajistíte nejkonzistentnější mletí.
  • Palička a třecí miska vytvoří cokoli od hrubého po super jemné mletí.
 2. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 5

  2 Crack je. Fazole položte na velké dřevěné prkénko. Vezměte velký řeznický nůž a položte čepel naplocho na fazole. Položte otevřenou dlaň na plochý vrchol čepele a zatlačte, aby praskla fazole. Jakmile fazole prasknou, opatrně posuňte nůž k sobě. Pokračujte v tlaku, aby byly fazole jemnější.
  • Pomocí této metody budete schopni dosáhnout středně nebo středně jemného mletí.
 3. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 6

  3 Rozemlejte je válečkem. Změřte si kávová zrna a přeneste je do silného plastového mrazicího sáčku. Sáček uzavřete a položte na rovný povrch. Fazole protřepejte, aby byly v jedné vrstvě. Jemnou silou přiveďte váleček dolů na fazole jako kladivo, abyste je rozdrtili. Jakmile praskne, zatlačte a valte válečkem tam a zpět, dokud nedosáhnete správného zabroušení.
  • Fazole můžete také umístit mezi listy pergamenového papíru, pokud nemáte k dispozici mrazicí sáček.
  • Použití válečku bude mít za následek středně jemné až jemné mletí.
 4. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 7

  4 Rozmačkejte je kladivem. Fazole vložte mezi dva kusy pergamenového papíru nebo do uzavřeného mrazicího sáčku. Sáček položte na ručník na rovný povrch a rozprostřete fazole tak, aby byly v rovnoměrné vrstvě. Mírnými a konzistentními tahy přitlačte kladivo na fazole a rozdrťte je. Pokračujte v zatloukání, dokud nezískáte hrubou až střední konzistenci.
  • Fazole můžete takto brousit pomocí kladiva, změkčovače masa nebo paličky.
 5. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 8

  5 Použijte ruční mlýnek. Ruční mlýnek je ruční mlýnek, který lze použít k drcení masa, výrobě těstovin nebo mletí všeho, včetně kávy. Fazole odměřte a nasypte do mlýnku. Pro zpracování fazolí otočte rukou klikou ve směru hodinových ručiček. Abyste dosáhli jemnějšího mletí, nasbírejte mleté ​​fazole a znovu je spusťte mlýnkem. reklama

Metoda 3 ze 3: Volba správného mletí

 1. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 9

  1 Pro francouzský tisk použijte hrubé mletí. Různé způsoby přípravy kávy vyžadují různé konzistence mletí. Hrubě mletá káva je velká asi jako strouhanka. Hrubého mletí dosáhnete mixérem nebo kuchyňským robotem. Tato drť je ideální pro:
  • French press káva
  • Cold brew
  • Vakuové kávovary
 2. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 10

  2 Přejděte na střední mletí pro různé způsoby vaření. Střední mletí je o konzistenci krystalového cukru. Tento typ mletí je nejlepší pro překapávanou kávu, metodu přelévání a pivovary Chemex. Ve skutečnosti lze střední mletí použít pro řadu různých způsobů vaření, ale nemělo by se používat pro espresso nebo tureckou kávu.
  • Středního rozemletí lze dosáhnout rozdrcením kávových zrn nožem nebo kladivem. Středně jemné mletí můžete získat také rozdrcením válečkem.
 3. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 11

  3 Kávu jemně namelte na espresso. Profesionální kávovary, domácí kávovary a varné konvice na espresso vyžadují pro dosažení nejlepších výsledků jemně mletou kávu. Jemně mletá káva má podobnou konzistenci jako kuchyňská sůl.
  • Bez mlýnku dosáhnete jemného mletí mletím fazolí paličkou nebo válečkem.
 4. Obrázek s názvem Mletá kávová zrna bez mlýnku Krok 12

  4 Na tureckou kávu použijte super jemné mletí. Super jemná káva je práškové mletí, které je podobné práškovému cukru. Tento typ mletí je vyžadován pro tureckou kávu a řeckou kávu. Toto mletí můžete získat pomocí tloučku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Poškodí vložení fazolí do mixéru mixér? Může to otupit čepel, nebo pokud se někdo zasekne, může dojít ke spuštění motoru. Místo toho použijte kuchyňský robot.
 • Otázka Na jakou konzistenci by měla být kávová zrna namletá? Na lehce zrnitý prášek. Důvody by měly být křupavé, pokud jsou drženy ve svazku. Když vetřete malé množství mezi konečky prstů, mělo by to být trochu hrubé.
 • Otázka Mohu kávový filtr použít i poté, co zrnka rozdrtím, nebo je jen vložím do filtru v hrnci? Pokud při přípravě kávy v hrnci běžně používáte kávový filtr, pokračujte v používání filtru. Nikdo nemá rád mletí v kávě.
 • Otázka Co třeba Ninja nebo Bullet? Můžete vyzkoušet tyto metody, ale pravděpodobně kávu nerozmělní tak malou, jak byste potřebovali.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Obchody s potravinami a kavárny, které prodávají kávu, mají obvykle k dispozici mlýnky, které mohou zákazníci použít, a kávu můžete v obchodě kdykoli namlít, pokud ji nemáte doma.
 • Když přijde čas na nákup nového mlýnku, jsou mlýnky na otřepy ideální na kávu.
 • Uchovávejte mletou kávu ve vzduchotěsné nádobě na chladném a tmavém místě. Mletou kávu chraňte před teplem, vzduchem, extrémním chladem a vlhkostí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Tim Allen a Richard Karn se znovu sešli v nové show „Je vyžadováno shromáždění“. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online streamováním.

Jak říct trenérovi, že končíte. Přestat se sportem může být obtížné rozhodnutí, ale neměli byste se bát informovat o novinkách svého trenéra. Možná budete potřebovat více času na školní práci, nebo vás kvůli zranění příliš mnoho ...

Váš průvodce streamováním Zootopie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Zde je návod, jak sledovat dokument Seau, dokument 30 na 30 o životě legendárního linebackera Juniora Seaua.

Petržel nejenže chutná, ale také vypadá chutněji. Existují dva oblíbené druhy petržele: plocholistý a křivý. Plochý list je známý také jako italská petržel; tahle má silnější chuť ...