Jak upravit koně

Péče o koně je pro koně velmi prospěšná, a to nejen proto, že jim čistí srst a dodává krásu jejich vzhledu, ale také proto, že může podporovat zdravé emoční pouto a důvěru mezi koněm a osobou. Péče o koně podporuje zdravý krevní oběh a pomáhá uvolňovat do srsti přírodní oleje, které ho chrání před přírodními živly, jako je vítr a déšť. Péče o stabilní koně by měla být prováděna pravidelně, aby byla srst a kůže koně zdravá. Koně, kteří žijí přirozeněji, jako na velké pastvině, se však upravují třením o stromy nebo ploty a válením. Věřte tomu nebo ne, špína a bláto jsou součástí přirozeného režimu péče vašeho koně! Úklid vám také dává možnost zkontrolovat tělo vašeho koně, abyste se ujistili, že je váš kůň zdravý a nemá žádné vnější rány, zejména na částech těla, kterých se dotýkají připínáčky.

jak vyhrát badminton

Metoda 1 ze 2: Péče o koně

 1. Obrázek s názvem Ženich a kůň Krok 1

  1 Zajistěte svého koně. Ačkoli někteří koně jsou vycvičeni dostatečně dobře na to, aby při péči zůstali stát, mnozí pocítí přirozenou potřebu hýbat nohama a přesouvat se. Udržujte svého koně na místě tím, že zavázáte olověné lano nad výšku jeho kohoutku. Použijte a rychloupínací uzel , zajistit ho na sloupek, nebo nechat přítele nebo kolegu držet lano.
  • Pokud přivazujete svého koně k prstenu nebo sloupku, vždy použijte a rychloupínací uzel . Kůň, který se děsí, když je uvázán, se často pokouší uniknout zatažením zpět proti lanu celou svou silou. To je nebezpečné jak pro vás, tak pro koně. Může si zlomit vaz a můžete být vážně zraněni.
  • Možná budete chtít ponechat Marlinspike ve své sadě pro péči o vlasy, což je nástroj, který může v případě nouze uvolnit příliš těsné uzly nebo přestřihnout lano.


 2. 2 Vyberte kopyta svého koně. Chcete -li zvednout její nohu, zajeďte jí rukou po noze a jemně stiskněte její šlachu. Pokud nezvedne nohu, opřete se o její rameno, stiskněte jí nohu a druhou rukou rychle uchopte kopyto svého koně. Pomocí kopyta začněte u paty chodidla a vykročte k prstu, opatrně odstraňte všechny kameny, špínu a úlomky. Ujistěte se, že jste vyčistili drážky na obou stranách žáby, části kopyta ve tvaru písmene V. Neměli byste vybírat žábu koně ani kopat hluboko do drážek. Pokud je žába nezdravá, to znamená, že je velmi černá, rozmačkaná, měkká a páchnoucí, buďte velmi opatrní při vybírání kopyta a nechte si poradit od svého podkováře nebo veterináře.
  • Vyjmutím nohou svého koně můžete pomoci zabránit kulhání odstraněním kamenů nebo cizích předmětů, jako je hřebík nebo šroub, které by mohly propíchnout žábu nebo způsobit modřiny. Vyjmutí kopyt před jízdou je zásadní, zvláště pokud váš kůň nosí boty.
  • Oděná noha se při pohybu koně sama nečistí, takže čištění může vašemu koni značně usnadnit chůzi.
  • Vybírání nohou vašeho koně může také pomoci odstranit a zabránit drozdům, lepkavé černé houbě, která se vyvíjí kolem žáby.
  • Nejlepší časy pro výběr nohou vašeho koně jsou před a po jízdě.
 3. 3 Pomocí kari hřebene odstraňte z koně uvolněné vlasy. Gumové hřebeny na kari jsou vyrobeny tak, aby uvolňovaly špínu, bláto a kousky věcí zachycených v kabátu vašeho koně. Nejlepšího výsledku dosáhnete, když před kartáčováním vždy provedete kari. Použijte kari v energických, malých kruhových pohybech přes svaly koně a buďte velmi pozor na kostnaté oblasti, jako je obličej, páteř a nohy. Většina koní má ráda kari, protože je to něco jako masáž.
  • Na jedné straně koně se propracujte od krku k sudu a až k zádi. Poté opakujte na druhé straně koně. Pokud je váš kůň jezdeckým koněm, nezapomeňte ho dobře oprášit v oblasti obvodu vašeho koně.
  • Hřeben na kari by měl být třen kruhovými pohyby ve směru opačném k růstu vlasů. Vytáhne to uvolněné chloupky a špínu, které by se jinak jen přečešly.
  • Pokud na svém koni objevíte „svědivá místa“, může si udělat legrační obličej, odstrčí nos od rtů, nebo se vás dokonce pokusí upravit. Buď opatrný; pokud na vás kroutí nosem, může se také pokusit vás štípnout stejným způsobem, jako se koně navzájem ošetřují. Kůň nechápe, že péče o vás by vám mohla ublížit, ale vaše kůže je mnohem tenčí než kůže koně. Pokud se vás pokusí připravit, stačí mu odstrčit nos a vědět, že jste našli „svědivé místo“, a opravdu si to dobré škrábání užil.
 4. 4 Použijte jemný kartáč (také nazývaný tvrdý). Dandy kartáč je kartáč s tvrdými štětinami, který se používá k odstranění špíny a vlasů vynesených hřebenem na kari. Kartáčujte krátkými, rovnými, švihnutými pohyby, aby štětiny mohly projít celou srst a vyšlehat špínu ven. Začněte u krku a postupujte směrem k ocasu. Nedoporučuje se používat na nohy koně tvrdý kartáč, protože jsou mnohem citlivější než tělo. Nohy jsou kostnaté a úzké a pro koně je nepohodlné, když je kartáčem dandy kartáčován příliš tvrdě.
  • Nepoužívejte na obličej, uši, hřívu, ocas, nohy nebo jakoukoli ořezanou oblast, protože to může způsobit okamžité nepohodlí koně.
  • Pokud je to nutné, použijte měkký hadřík nebo houbu na jakékoli citlivé části koně, kde ji dandy zřejmě obtěžuje nebo dráždí.
 5. 5 Vyčistěte měkkým kartáčem (také známým jako kartáč na tělo). Měkký kartáč, jak naznačuje jeho název, lze díky jeho struktuře použít na všechny oblasti koně. Stále byste měli být opatrní a jemní kolem obličeje a kolem očí, uší a tlamy. Měkký kartáč odstraní veškerý zbývající povrchový prach a vlasy. Dokončete péči o tělo kartáčováním celého těla, včetně citlivých oblastí, jako je obličej a nohy.
  • Pokud chcete na obličej použít samostatný kartáč, použijte obličejový kartáč. Jsou určeny k čištění obličeje koní. Vypadají jako miniaturní měkké štětce a mnohem snáze se vejdou na tvář koně.
 6. 6 Vyčistěte obličej koně . Vezměte si vlhkou houbu nebo žínku, otřete svému koni oči a vyčistěte nos. Na oblast doku (pod ocasem) použijte jinou houbu/hadřík/utěrku. Protože jsou tyto oblasti neustále vlhké, hromadí se nečistoty a hleny a je třeba je vyčistit. Při tom vždy pamatujte na jemnost; tyto oblasti jsou citlivé.
  • Pokud upravujete více koní, použijte pro každého koně různé kartáče, houbičky a hadry. Infekce a kožní houby, podobně jako kožní onemocnění, se mohou šířit sdílením nástrojů péče.
 7. 7 Vyčešte hřívu a ocas. Použijte hřeben nebo štětec se širokou štětinou, abyste dostali spleti z hřívy a ocasu. Než začnete, oddělte prsty prsty zachycené ve velkých spleti. Držte celý ocas/velkou část hřívy jednou rukou (abyste se vyhnuli tahání) a druhou ji vykartáčujte. Pokračujte v odebírání malých kousků ze strany ocasu, dokud nevyčešlete celý ocas.
  • Při kartáčování ocasu se postavte na bok koně. Tímto způsobem, pokud kůň vyrazí, jste v bezpečnější pozici a je méně pravděpodobné, že se zraníte.
  • Určitě s koněm promluvte a mějte ruku na koni, aby na vás upoutala jeho pozornost.
  • Pokud chcete použít přípravek na vlasy, použijte přírodní spreje na hřívu/ocas, které jsou spíše přírodní než na silikonové bázi. Nastříkejte a zapracujte; kromě pomoci s rozčesáváním bude zvlhčovat a vlasy budou vypadat lesklé.
 8. Obrázek s názvem Ženich a kůň Krok 8

  8 Pokud je léto nebo horko, možná budete chtít koně postříkat postřikem. Mouchy mohou vašeho koně silně dráždit. Mohou se hromadit kolem obličeje, šířit infekce a velké mouchy, nazývané koňské mouchy, mohou kousat a způsobovat bolest. Mouchy budou s největší pravděpodobností obtěžovat i vás. Stačí na koně nastříkat roztok a dávat pozor, abyste se vyhnuli obličeji. Na trhu jsou jak přírodní, tak chemické mušky. reklama

Metoda 2 ze 2: Zůstaňte v bezpečí při péči

 1. Obrázek s názvem Ženich a kůň Krok 9

  1 Při péči nikdy nestůjte přímo za svým koněm. Postavte se vždy na jednu stranu nohou. Pokud začne kopat nebo se hýbat, nebude vám hrozit kopnutí. Pokud musíte být za jeho zadním koncem nebo zadními nohami, držte ho pevně v ruce a mluvte s ním, aby věděl, že jste tam.
  • Můžete také přejít za ním prostým přechodem mimo dosah jeho nohou.
  • Nikdy se nepokoušejte přejít před koněm. Můžete se zamotat do jeho lana, zakopnout, nebo vás rozdrtit nebo kopnout, pokud vyskočí nebo se pohne vpřed.
 2. Obrázek s názvem Ženich a kůň Krok 10

  2 Přistupte ke svému koni pod úhlem. Váš kůň má slepá místa přímo před a za ní. Abyste ji nepřekvapili, ujistěte se, že přistupujete z úhlu nebo ze strany, aby vás viděla, a oznámte svou přítomnost klidným hlasem.
 3. 3 Pohybujte se klidně a záměrně. Váš kůň bude uklidněn klidnými, pomalými a záměrnými pohyby. To vám také dává šanci sledovat jeho reakci - pokud váš kůň při dotyku konkrétního místa projevuje neklid, víte, že jste jemnější, nebo ho necháte na pokoji.
 4. Obrázek s názvem Ženich a kůň Krok 12

  4 Noste správnou obuv. Váš kůň vám může omylem šlápnout na nohu, a pokud jste bosí nebo máte tenisky nebo sandály, vaše noha se rozdrtí (koně obecně váží přes 1 000 liber). Noste pevné boty, které budou chránit vaše prsty.
 5. Obrázek s názvem Ženich a kůň Krok 13

  5 Buďte připraveni se pohnout. Váš kůň má povahu a rychlost jakéhokoli kořisti, když je vystrašený nebo vystrašený, a musíte být připraveni se dostat z cesty, pokud se začne bát. Když sedíte, klečíte nebo se zdržujete kolem nohou svého koně, může ji to nejen znervóznit, ale také vám může ztížit přesun do bezpečí.
  • Místo toho se můžete přikrčit, podřepnout nebo ohnout, pokud se potřebujete dostat na tělo svého koně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když můj kůň nemá rád, když se ho dotýkají v určité oblasti, například kolem uší? Zkuste se k oblasti přibližovat měkkým kartáčem uklidňujícím způsobem. Snažte se každý den dělat malé pokroky; může vám trvat mnoho týdnů nebo dokonce měsíců, než si získáte důvěru svého koně. Pokud váš kůň vyrazí, nezlobte se. Místo toho se vraťte do oblasti, se kterou je váš kůň v pořádku, a zkuste skončit s dobrou notou.
 • Otázka Jak si čistíte obličej? Vezměte si vlhkou žínku a jemně otřete tvář svého koně. Dobře funguje i měkký malý štětec vyrobený speciálně pro obličej koně. Kartáč na obličej dostanete v každém obchodě s koňskými potřebami. Ujistěte se, že žínka, kterou používáte, projde praním, než ji znovu použijete nebo než ji použijete na jiné koně. To pomáhá zabránit šíření choroboplodných zárodků.
 • Otázka Jak často musím svého koně upravovat? Koně můžete upravovat denně, jen mějte na paměti, že nechcete příliš často používat kari hřeben a tvrdý kartáč. To může mít za následek vypadávání vlasů a nepohodlí pro koně.
 • Otázka Jak vypadá létající sprej? Dodává se ve spreji, která je obvykle označena jako „létající sprej“. Můžete si ji koupit ve většině obchodů s cvočky. Ujistěte se, že říká, že je to pro koňovitá zvířata, protože jsou speciálně vytvořena pro koňovité.
 • Otázka Na jaké části koně nemohu použít štětce? Opravdu nechcete používat štětce na obličej nebo nohy koně. Tyto oblasti jsou opravdu citlivé.
 • Otázka Kolikrát čistím jednotlivé části zvířete? Kartáčujte, dokud není váš kůň čistý a můžete si otřít ruku a na ruce není tolik prachu. Zeptejte se zkušeného ošetřovatele ve stodole, aby vám ukázal, pokud si nejste jisti.
 • Otázka Používáte škrabku na pot pouze poté, co jste je umyli? Nebo ho můžete použít, když se jen potí? Starlight Dreams Škrabky na pot jsou, jak název napovídá, určeny k odvádění potu. Můžete ho použít na jakéhokoli mokrého koně - ať už z koupání nebo potu.
 • Otázka Jak vypadá kartáč na obličej? Některé vypadají jako mini měkké štětce, zatímco jiné jsou malé a arašídové. Obvykle jsou menší než vaše ruka.
 • Otázka Jak často mám čistit kopyta svého koně? Tak často, jak dostanete šanci. Udělejte to alespoň jednou týdně, a zejména před a po každé jízdě.
 • Otázka Jelikož existují různá plemena koní, budou reagovat na řešení odlišně? Středně pokročilý jezdec Většina koní reaguje na spreje stejně, ale někdy to může být osobní preference. Koně nemají rádi stříkání, takže úzkostliví koně by neměli být stříkáni roztoky příliš často. Pokud se obáváte, že vaše plemeno koní bude reagovat odlišně, podívejte se na speciální řešení speciálně pro váš typ koně.

Populární Problémy

Jak upoutat pozornost lidí a situací. Řekněme, že jste byli požádáni, abyste vytvořili seznam svých pěti hlavních důvodů, proč se chcete zdržovat na planetě Zemi - je velká šance, že pokud jste jako většina lidí, pak něco, co zahrnuje další osobu ...

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o pravidle „let“ v tenise. Od toho, proč se tomu říká let, kolik let je povoleno, a všechno mezi tím.

Zde je návod, jak sledovat nové epizody seriálu „Jsi nejhorší“, který je zpět v páté a poslední sezóně.

Čerstvě po vítězství v Auckland Open zahájí Serena Williams svou kampaň proti ruskému teenageru ve snaze o 24. grandslam! .

Jak vyrobit banánové mléko. Proč byste ke všemu, co pijete, nepřidali banán? Dobře, i když nejste tak úplně banány, užijete si pěnivou, jemnou chuť tohoto nápoje. Protože banán dodává krémovou texturu, můžete použít mandlový ...

Jak styl Camo kalhoty. Když přemýšlíte o kamufláži, pravděpodobně si nejprve vybavíte lovce a vojáky. Maskáčové kalhoty však můžete snadno stylizovat pro ležérní, stylový a autentický vzhled. Pro ležérní styly jděte s volnými kalhotami nebo kalhotami na míru ....