Jak pěstovat Jicamu

Jicama, nebo Pachyrhizus erosus , je réva, která pochází z Mexika, ačkoli většina lidí zná její kořen, který se používá při vaření. Jicama, také známá jako yam bean, se nachází na stole v mexických restauracích jako koření a je široce používána v receptech, jako jsou čerstvé saláty, salsy a polévky. Jicama vyžaduje dlouhé vegetační období, aby produkoval kořeny nebo hlízy, které poskytují maso rostliny. Jicama je tropická rostlina, která roste nejlépe v teplém podnebí v celé Střední Americe a zónách USDA 7 až 10. Chcete -li pěstovat jicamu, zasaďte semena, starejte se o rostlinu a nakonec sklizeň jicamy.Část 1 ze 3: Pěstování semen jicamy

 1. 1 Rostlinu jicama zasaďte poté, co pomine nebezpečí mrazu. Jicamě se během mrazů nedaří, takže počkejte s výsadbou, dokud se počasí nezahřeje, abyste ji mohli zasadit do své zahrady. Zjistěte průměrné datum posledního mrazu ve vaší oblasti a vysaďte jicamu jeden až dva týdny po tomto datu.
  • Rostlina jicama nemusí správně růst, pokud žijete v prostředí, které zůstává převážně chladné.
 2. 2 Získejte semena jicamy. Pokud již nemáte semena, budete je muset získat. Semena jicamy lze zakoupit ve školce, v některých obchodech pro domácí kutily nebo dokonce online. Před výsadbou zkontrolujte balíček a ujistěte se, že máte správná semena.
 3. 3 Namočte semena. Semena jicamy vložte do vlažné vody, aby se klíčení urychlilo. Umístěte semena do mělké pánve s teplou vodou. Nechte je sedět 24 hodin. Poté semínka vyjměte z vody.
 4. 4 Vyberte si dobré místo. Hledejte ve své zahradě místo, na které dopadá minimálně 6 až 8 hodin slunečního světla denně. Místo, které se rozhodnete pěstovat jicama, ovlivní výsledek sklizně. Místo, které si vyberete, by mělo být vystaveno plnému slunci po dobu šesti až osmi hodin.
 5. 5 Ujistěte se, že místo má dobrou půdu. Vyberte místo s vlhkou, ale dobře odvodněnou půdou. Ujistěte se, že je půda zásaditá s pH nad 7. Můžetetestto snadno pomocí komerčního pH testeru.
  • Pokud chcete pěstovat semínka před posledním mrazem, pak je můžete zasadit do květináče uvnitř. Měli byste použít výsadbu půdy, perlitu nebo vermikulitu a trochu rašeliníku do středně velkého květináče.
  • Hrnec by měl být umístěn pod osvětlením nebo na slunném parapetu.
  • Pokud začnete se semeny v květináči, počkejte, až narostou do výšky 7,6 cm, než je zasadíte do zahrady.
 6. 6 Zalijte semena. Pokud se rozhodnete zasadit semena do květináče před mrazem, budete se muset o semena postarat. Jakmile je zasadíte do středně velkého květináče s výsadbovou půdou, semena pravidelně zalévejte až do posledního mrazu. Zalévejte semena, dokud není půda vlhká, kdykoli je půda suchá.
 7. 7 Vykopejte malé otvory. Vyvrtejte otvory o hloubce 0,6 cm. Počet vykopaných děr závisí na počtu semen, která musíte zasadit. Otvory by měly být od sebe vzdáleny asi 30 palců (12 palců). Pokud zasadíte více než jednu řadu, měly by být od sebe řádky 2 až 3 stopy (0,61 až 0,91 m).
 8. 8 Umístěte semena jicamy do půdy. Díry můžete nejprve vykopat, nebo je vykopat při sázení semen. Půda by měla být vlhká a teplá, aniž byste ji nejprve zalévali. Zakryjte semena a lehce je utřete. reklama

Část 2 ze 3: Péče o rostliny Jicama

 1. 1 Zasazená semena jicamy lehce zalévejte. Po výsadbě a poté, co vyschne, pokropte půdu vodou. Nenasyťte semena vodou, i když je půda suchá. Půda by měla být vlhká pouze tehdy, když vodu pokropíte.
  • Použití konve pomůže regulovat, kolik vody nalijete do půdy.
 2. 2 Hnojit jicamu jednou za měsíc. Můžete použít univerzální hnojivo. Přesné pokyny pro hnojení závisí na pokynech na obalu vašeho hnojiva. Obvykle stačí použít hnojivo kolem základny rostliny. Hnojivo můžete zakoupit ve školce nebo v mnoha obchodech s domácími potřebami.
  • Pokud si nejste jisti, jakou značku koupit, požádejte zaměstnance ve vaší školce o doporučení ohledně hnojiv.
 3. 3 Vsaďte na révu rostliny jicama. Vinice Jicama rostou docela vysoko, takže budou potřebovat podporu, jak rostou. Vložte vinnou révu, když je dlouhá asi 24 palců (61 cm). Umístěte dřevěné rajčatové kůly asi 4 palce (10,2 cm) hluboko do půdy vedle vinice jicama. Každou rostlinu volně svažte provázkem.
 4. 4 Denně kontrolujte rostliny jicama, zda neobsahují suchou půdu. Jak jicama roste, nezapomeňte udržovat půdu vlhkou. Otestujte půdu tak, že ji nahmatáte rukou nebo do ní jemně zaryjete prsty. Zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá, protože jicama neprospívá přílišnému zalévání.
 5. 5 Deadhead kvete. Odstraňte drobné květy, které kvetou na jicamě. Odstranění květů podporuje silnější růst kořenů. Můžete je odstranit rukou, nůžkami nebo nůžkami.
 6. 6 Nebojte se příliš o škůdcích. Jicama během růstu pravděpodobně nebude mít problémy se škůdci. Důvodem je, že květiny, semena a listy jsou jedovaté. Pokud zjistíte, že máte problém se škůdci, odstraňte škůdce sami nebo použijte organický sprej proti škůdcům.
  • Když si koupíte sprej proti škůdcům, ujistěte se, že víte, na jaký typ škůdců se zaměřujete.
  reklama

Část 3 ze 3: Sklizeň hlízy Jicama

 1. 1 Vykopejte hlízy z podzemí. Hlízy odlepte od země pomocí hladítka. Počkejte do pozdního podzimu, ale před prvním mrazem vykopejte hlízy. To bude přibližně 150 dní od výsadby. Odhalte hlízy dříve, pokud réva vykazuje známky umírání. Dávejte pozor, abyste se při odstraňování hlíz nezranili. Nepospíchej.
  • Hlízy by měly mít průměr 3 až 6 palců (7,6 až 15,2 cm).
 2. 2 Sbírejte hlízy. Hlízy by měly být pevné a kulaté. Hlízy, které jsou měkké a scvrklé s viditelnými prasklinami a/nebo otlaky, by měly být pravděpodobně vyhozeny. Z hlíz očistěte půdu.
  • Jemně je namočte nebo omyjte ve vodě, abyste odstranili shluky bahna nebo půdy. Nechte je uschnout.<
 3. 3 Uložte hlízy. Rostliny Jicama se zhoršují, pokud jsou skladovány na místě pod 50 stupňů Fahrenheita (10 stupňů Celsia). Ideálně je skladujte na místě, které má 53 až 60 stupňů (11 až 15 stupňů Celsia). Může to být v garáži nebo vytápěném sklepě. Místo, které si vyberete, by mělo být suché. Nemělo by být vlhké ani vlhké. Při správném skladování by měla být jicama čerstvá a připravená k jídlu až dva měsíce.
  • Jicamu můžete ukládat do misek, stojanů nebo pánví.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy byste měli vysadit jicamu na Floridě?Andrew Carberry, MPH
  Expert na potravinové systémy Andrew Carberry pracuje v potravinových systémech od roku 2008. Má magisterský titul v oblasti výživy a veřejného zdraví, plánování a správy veřejného zdraví z University of Tennessee-Knoxville.Andrew Carberry, MPHExpert na potravinové systémy Expertní odpověď Na většině Floridy byste měli jicamu zasadit brzy na jaře. Pokud jste na jižní Floridě, můžete sázet po celý rok.
 • Otázka Kolik rostlin můžete vložit do nádoby o objemu 5 galonů?Andrew Carberry, MPH
  Expert na potravinové systémy Andrew Carberry pracuje v potravinových systémech od roku 2008. Má magisterský titul v oblasti výživy a veřejného zdraví, plánování a správy veřejného zdraví z University of Tennessee-Knoxville.Andrew Carberry, MPHExpert na potravinové systémy Expertní odpověď Můžete pěstovat jednu velkou rostlinu Jicama v 5 galonovém kontejneru. Doporučuji rozmístit rostliny na podporu růstu.
 • Otázka Kolik plodů produkuje rostlina Jicama? Podle mých zkušeností jedna hlíza velikosti tenisového míčku na rostlinu, což ji činí neekonomickou, pokud nezačnete mnoho rostlin ze semene. Na druhou stranu, pokud necháte hlízu několik sezón, zvětší se a může být velká jako malý meloun.
 • Otázka Žijeme v Kanadě v zóně 5 nebo 5a; začneme semena jicamy uvnitř, ale jak dlouho bude trvat, než dosáhne jedlého stavu, a jaká je minimální venkovní teplota potřebná pro toto časové období? Jicamas potřebuje 8 - 9 měsíců horkého počasí k produkci velkých plodin. Sklízet je ale můžete minimálně po 6 měsících. Teplota by měla být alespoň 70 stupňů. Můžete je spustit v kontejnerech uvnitř.
 • Otázka Jak mohu skladovat Jicamu pro dlouhodobé skladování? Správně skladovaná Jicama by měla být dobrá až dva měsíce. Uložte je na místo, které je mezi 53 a 65 stupni Fahrenheita. Místo by mělo být suché, ne vlhké.
 • Otázka Kolik jicamy na rostlinu/semeno? Na jednu rostlinu byste měli získat asi 4 až 5 kořenů.
 • Otázka Mohu pěstovat jicamu na částečném slunci v nádobě? Mohou být pěstovány ve velkých kontejnerech - nejméně 5 galonových kontejnerech - ale jsou to tropické rostliny plné slunce, které potřebují nejméně šest hodin slunečního světla.
 • Otázka Kde mohu koupit semena? Semena můžete koupit ve školce nebo v některých obchodech pro domácí kutily.
 • Otázka Jak mohu pěstovat jicamu z kořene? Budete ji muset jednou za měsíc přihnojit a zalévat půdu, dokud nebude vlhká, kdykoli vyschne. Počkejte do pozdního podzimu a pak hlízy vyloupněte. Hlízy by měly mít průměr tři až šest palců.
 • Otázka Mohou být zasazeny lusky pocházející z květů? Počkejte, až lusky zhnědnou (dozrají), pak je můžete zasadit.

Populární Problémy

Brunch je jídlo, které kombinuje potraviny ze snídaně i oběda, proto je termín brunch. Obvykle se podává v pozdních ranních nebo odpoledních hodinách a je spojena s nedělí, kdy lidé mají tendenci vstávat později než ...

Jak umýt chrániče kolen. Chrániče kolen jsou důležitou součástí většiny sportovních potřeb a mohou být užitečné při mnoha koníčcích a aktivitách v domácnosti. Mohou však rychle páchnout a špinit, zejména z potu, takže je nejlepší ...Jak hrát downball. Jedná se o sport, který může být zábavnou a snadnou hrou na zahradě nebo ve škole a může být velmi návykový. Vše, co potřebujete, je tenisový míček a nějaká forma čtverce. Spousta dětí hraje tuto hru s názvem 'Downball' a je také známá ...

Jak hrát Beer Pong. Málokterá společenská hra je tak známá a oblíbená jako beer pong. Zatímco technicky pivní hra vyžaduje pivní pong velkou dávku dovednosti a trochu štěstí, může si ho užít téměř každý, kdo má zákonný věk ....