Jak léčit prsní implantáty

Zvětšení prsou je jednou z nejčastěji prováděných procedur plastické chirurgie ve Spojených státech. Prsní implantáty jsou chirurgicky umístěny ke zvětšení přirozené velikosti prsou nebo jako rekonstrukční výkon po mastektomii. Pokud jste se rozhodli pořídit si prsní implantáty, ujistěte se, že máte znalosti o osvědčených postupech, které je třeba dodržovat při zotavování z operace.

Metoda 1 ze 3: Zotavení bezprostředně po operaci

 1. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 1

  1 Okamžitě po operaci odpočívejte v zotavovně. Bezprostředně po operaci vás lékař vezme do místnosti pro zotavení, kde jste umístěni do polo-vzpřímené polohy, která pomůže udržet otok dolů.
  • V místnosti pro zotavení jsou vaše prsa zabalena do gázových obvazů, aby bylo místo chirurgického zákroku sterilní.
  • Můžete být také požádáni, abyste nosili podpůrnou podprsenku, která vám pomůže při zotavení, a obvazy lze vyměnit těsně před odjezdem domů.
  • Budete také dostávat léky proti bolesti, jako je oxykodon nebo hydrokodon, ke zvládnutí bolesti a nepohodlí.


 2. Obrázek s názvem Uzdravení prsních implantátů Krok 2

  2 Požádejte o pokyny pro domácí péči od svého lékaře. Je užitečné přivést někoho s sebou, aby si se sestrou prohlédl veškeré pokyny k propuštění. Anestetika a léky proti bolesti používané během operace a po ní mohou ztěžovat zapamatování si jakýchkoli projednávaných pokynů. Než opustíte chirurgické centrum, nezapomeňte požádat o písemné pokyny pro následnou péči, abyste přesně věděli, co byste vy a případní ošetřovatelé měli dělat během období zotavení.
  • Měli byste například vědět, jak dlouho musíte po operaci nosit gázové obvazy, zda je potřebujete vyměnit a zda je třeba obvaz před sprchou sundat, nebo jej během sprchování nechat zakrytý.
  • Někdy vám lékař může doporučit, abyste chirurgický obvaz vůbec neodstraňovali, protože se to děje během vašeho pooperačního setkání.
  • Váš lékař také provede činnosti, kterým byste se měli vyvarovat a které mohou ohrozit vaše zotavení a implantáty.
 3. Obrázek s názvem Uzdravení prsních implantátů Krok 3

  3 Domluvte si cestu domů. Zvětšení prsou je zásadní chirurgický zákrok a neměli byste se poté vozit domů. Pokud jste si domluvili odvoz domů, vezměte si taxi do chirurgického centra a zpět domů.
  • Většinou dostanete léky proti bolesti, které mohou ovlivnit vaši schopnost řídit.
  • Také se ujistěte, že vy a váš řidič máte dostatek času na návrat domů. Poslední věc, kterou potřebujete, je hrbolatá jízda a zapínání bezpečnostního pásu do bolavé oblasti hrudníku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Léčba prsou po operaci augmentace

 1. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 4

  1 Vyvarujte se namáhavé činnosti. Během období zotavení se vyvarujte namáhavé činnosti alespoň týden po operaci. Příliš brzké zapojení do namáhavé činnosti může vést ke zranění a narušit integritu chirurgických řezů.
  • Ujistěte se, že do dvou týdnů po operaci zvětšení prsou neplánujete žádné důležité schůzky nebo namáhavou aktivitu.
  • Nezapojujte se do žádné činnosti nebo cvičení, které vyžaduje, abyste použili nebo zapojili svaly horní části hrudníku. To zahrnuje činnosti, jako je skákání, běh, plavání, tenis a jízda na koni. “
  • Zejména byste tři až čtyři týdny po operaci neměli plavat ani se namáčet ve vodě. To může narušit proces hojení vašich jizev a způsobit infekci. Pokud budete plavat po této čekací době, nezapomeňte se rychle převléknout z obleku (nebo z horní části bikin) nebo si obléknout suchý, abyste nenamáčeli stále hojivé řezy.
  • Minimálně jeden týden po operaci netlačte, netahejte ani nenoste nic těžkého. Zeptejte se svého lékaře, jakou váhu můžete bezpečně zvednout a unést.
 2. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 5

  2 Noste podpůrnou sportovní podprsenku. Po operaci zvětšení prsou se podpůrná podprsenka (například sportovní podprsenka) stane vaším nejlepším přítelem, která vám pomůže přizpůsobit se nové velikosti vašich prsou a pomůže vám s regenerací.
  • Během prvních týdnů období zotavení používejte sportovní podprsenku bez podšívky, protože kostra může dráždit vaše místo řezu.
  • Navštivte obchodní dům nebo obchod se spodním prádlem a nechte si vybavit speciální sportovní podprsenku na podporu nových prsou.
  • Ačkoli možná budete muset vyměnit všechny staré podprsenky, na nákup nových tradičních podprsenek byste měli počkat alespoň měsíc a držet se sportovní podprsenky.
 3. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 6

  3 Užívejte léky proti bolesti. Volně prodejné léky proti bolesti (například acetaminofen) vám pomohou zvládnout bolest a nepohodlí po operaci, ale nejprve se poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že je v pořádku je užívat. V některých případech vám lékař může na prvních pár dní/týdnů předepsat i léky na bolest na předpis.
  • Někteří lékaři mohou doporučit více přírodních léků proti bolesti, jako je arnika, CBD a rybí olej.
  • Ať už se rozhodnete pro volně prodejné léky nebo léky na předpis, ujistěte se, že všechny léky užíváte zodpovědně a podle pokynů.
  • Obecně se doporučuje 10–14 dní po operaci vyhnout se lékům na bolest obsahujícím aspirin, protože mohou ředit krev a zvyšovat krvácení.
  • Protizánětlivé léky mohou také pomoci při zánětech a otoku.
  • Můžete se také zeptat svého lékaře na injekční, časově uvolněný lék zvaný Exparel, který vám pomůže zvládnout bolest po delší dobu.
 4. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 7

  4 Dostatek odpočinku. Obnova po operaci zvětšení prsou vyžaduje čas a spoustu odpočinku. Kromě toho, že se budete vyhýbat namáhavým aktivitám, byste si měli prvních pár týdnů také dovolit, abyste to zvládli.
  • I když se můžete vrátit do práce během několika dnů po operaci, je vhodné počkat jeden až dva týdny, než se vrátíte do práce a k pravidelným aktivitám. Kromě toho byste se neměli pokoušet pracovat z domova, dokud se úplně nezotavíte.
 5. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 8

  5 Dodržujte své následné schůzky. Pooperační schůzky jsou důležitou součástí úspěšného zotavení po operaci zvětšení prsou. Ujistěte se, že jdete na všechny naplánované schůzky.
  • Pooperační schůzky se obvykle konají během jednoho dne jeden až dva týdny po operaci.
  • Během schůzky váš lékař kontroluje příznaky hematomu a podráždění masa a další komplikace.
 6. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 9

  6 Na prsa naneste zvlhčovač, který obsahuje bambucké máslo. Po počátečním období zotavení a po pooperační kontrole se zeptejte svého lékaře, zda byste měli začít používat na prsa a řezy zvlhčovač.
  • Implantáty mohou způsobit natažení pokožky. Aplikováním bambuckého másla můžete podpořit správné hojení a zabránit vzniku strií.
 7. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 10

  7 Po operaci spěte na zádech až 10 dní. Kromě toho, že vás po operaci bolí prsa, jsou řezné rány také zranitelné a neměli byste je nijak namáhat. Proto se doporučuje spát několik týdnů po operaci na zádech.
  • Během kontroly po operaci se zeptejte svého lékaře, zda je bezpečné znovu spát na břiše; přesto se můžete rozhodnout spát na zádech nebo na boku, pokud vás prsní tkáň stále bolí nebo je vám nepříjemné spát na břiše.
 8. Obrázek s názvem Heal Breast Implants Step 11

  8 Zahajte masážní režim. Poté, co byly stehy odstraněny, lehká ruční masáž pomáhá rozbít veškerou jizevnatou tkáň, která by se mohla po operaci vytvořit. Masáž může také pomoci vašim implantátům dosáhnout správné polohy a může vašemu tělu pomoci rychleji se přizpůsobit vašim novým implantátům.
  • Před zahájením jakéhokoli masážního režimu se poraďte se svým lékařem a zeptejte se, zda je bezpečný.
  • Jemně rukama dvakrát masírujte prsa po dobu 20 minut, druhou rukou masírujte opačné prsa.
  • Masážní režim provádějte pouze tehdy, pokud vás nic nebolí nebo nepohodlí. Pokud během masáže pocítíte bolest, okamžitě přestaňte.
 9. Obrázek s názvem Heal Breast Implants Step 12

  9 Rozpoznejte příznaky komplikací a kdy vyhledat pomoc. Ujistěte se, že znáte varovné signály po operaci. Okamžitě kontaktujte svého lékaře, pokud trpíte některým z následujících příznaků:
  • Horečka (vyšší než 100,4 ° F nebo 38 ° C), bolest, změna barvy kůže, zanícená tkáň a páchnoucí rány jsou známkou infekce a vyžadují okamžité ošetření.
  • Bolest při střelbě, nerovnoměrné hrudky a vypuštěné prsní tkáně jsou možnými známkami selhání implantátů a měl by být zkontrolován lékařem co nejdříve.
 10. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 13

  10 Pochopte dlouhodobou bezpečnost a očekávání. Prsní implantáty obvykle vydrží několik let, dokonce i celý život, ale měli byste si být vědomi určitých faktorů, které mohou ovlivnit integritu implantátů. Mějte na paměti následující faktory:
  • Menopauza, těhotenství a hormonální změny mohou způsobit změnu prsní tkáně, což vede ke změnám ve vzhledu prsních implantátů.
  • Ztráta hmotnosti může také způsobit změnu složení prsní tkáně, což znamená, že potřebujete nějaký chirurgický zákrok k nápravě.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Léčba pomocí zotavovacích cvičení

 1. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 14

  1 Cvičte paže a ramena. Po počátečním zotavení byste měli začít cvičit cvičení zaměřená na paže a ramena. Ty vám umožní znovu získat pohyby paže/ramen a zabránit tvorbě jizevnaté tkáně. Začněte cvičením pětkrát denně, dokud nezískáte plný rozsah pohybu.
  • Před cvičením se poraďte se svým lékařem.
  • Během popsaných cvičení byste měli cítit mírné protažení.
  • Pokud pocítíte bolest, zastavte nebo omezte rozsah pohybu na úroveň, kterou můžete provádět bez pocitu bolesti.
 2. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 15

  2 Zkuste rohlíky. Ramenní válce jsou jemné cviky, které protahují svaly hrudníku a ramen.
  • Posaďte se s rovnými zády a rukama rovně na boku s prsty směřujícími k podlaze.
  • Kroutte rameny kruhovými pohyby a pohybujte je nahoru, dopředu, dolů, dozadu a znovu nahoru.
  • Pohyb by měl vycházet z ramene, přičemž paže a lokty zůstávají rovné.
  • Udělejte 10 hodů jedním směrem, poté změňte směry a proveďte dalších 10 hodů na obě ramena.
  • Začněte malými kruhy a poté průměr zvyšte.
 3. Obrázek s názvem Heal Breast Implants Step 16

  3 Zkuste ramenní křídla. Toto cvičení vám pomůže znovu získat pohyb ramene směrem ven a můžete ho provádět vsedě nebo ve stoje.
  • Sklopte ruce k hrudi tak, aby lokty směřovaly dolů.
  • Držte ruce na hrudi a zvedněte lokty do strany jako „kuřecí křídlo“.
  • Chvíli vydržte, pak sklopte lokty a opakujte 10krát.
  • Jak se váš rozsah pohybu zlepšuje, zkuste zvedat lokty výš a výš.
 4. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 17

  4 Dělejte kruhy rukou. Toto cvičení pomáhá zvýšit rozsah pohybu v ramenou. Tento cvik provádějte jednou rukou vsedě nebo ve stoje.
  • S rovnými zády zvedněte jednu paži do strany tak vysoko, jak můžete, loket držte rovně.
  • Začněte ve vzduchu dělat malé kruhy s rovnou rukou. Pohyb by měl vycházet z ramene a ne z lokte.
  • Proveďte 10 kruhů dopředu a 10 kruhů dozadu. Poté přepněte na druhou paži.
  • Začněte malými kruhy a zvyšte jejich velikost, až se budete cítit pohodlně a nebudete pociťovat žádnou ostrou bolest.
 5. Obrázek s názvem Uzdravit prsní implantáty Krok 18

  5 Zkuste cvičení „W“. Cvičení W zahrnuje vytvoření tvaru W rukama. Zvedněte ruce na stranu, prsty směřují nahoru a lokty směřují dolů, dlaně směřují dopředu.
  • Zatlačte lokty dolů k zádům a položte lopatky k sobě.
  • Chvíli vydržte v pozici, poté uvolněte a opakujte alespoň 10krát.
  • Pokud cítíte bolest nebo nepohodlí, zastavte nebo omezte pohyb.
 6. Obrázek s názvem Heal Breast Implants Step 19

  6 Vyzkoušejte cvičení rukou za krkem. To se podobá cvičení kuřecích křídel, ale místo zvedání loktů nahoru je přivedete dopředu a dozadu.
  • Položte ruce za krk s lokty směřujícími do strany.
  • Pomalu zvedněte lokty dopředu a téměř se jich dotýkejte.
  • Vydržte několik sekund a poté lokty posuňte co nejvíce dozadu, abyste ucítili natažení hrudníku, paží a ramen.
 7. Obrázek s názvem Uzdravení prsních implantátů Krok 20

  7 Zkuste procházení po zdi. Během tohoto cvičení stojíte vedle zdi a „chodíte“ rukama proti zdi nahoru a dolů. Toto cvičení lze provádět dopředu a stranou ke zdi.
  • Během procházení směřujícího dopředu položte obě ruce ke zdi a začněte chodit nahoru tak vysoko, jak to jen jde, abyste pocítili protažení, ale bez bolesti.
  • Vraťte se dolů a opakujte.
  • Pro boční procházení otočte jednu stranu směrem ke zdi a proveďte procházení zdí s jedním najednou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho trvá, než se prsní implantáty zhojí? Daniel Barrett, MD
  Board Certified Plastic Surgeon Dr. Daniel Barrett je plastický chirurg s certifikací Board a majitel Barrett Plastic Surgery se sídlem v Beverly Hills v Kalifornii. S více než šesti lety zkušeností s plastickou chirurgií se Dr. Barrett specializuje na estetickou a rekonstrukční chirurgii obličeje, nosu a těla. Vyvinul podrobné protokoly pro správu jizev a uzavírací techniky, které snižují výskyt jizev u jeho pacientů. Dr. Barrett získal bakalářský titul z James Madison University a MD spolu s MS ve fyziologii a MHA (Masters of Health Administration) z Medical College of Virginia v Richmondu. Daniel Barrett, MD Expertní rada plastického chirurga Odpověď Záleží na tom, ale obecně kdekoli od několika dnů do týdne. Během této doby budete chtít odpočívat a vyhýbat se jakékoli práci nebo namáhavé činnosti.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Většina plastických chirurgů nabízí potenciálním pacientům bezplatné konzultace. Promluvte si s lékařem a zjistěte, zda je proces získání prsních implantátů něco, na co jste připraveni. Operace může být bolestivá a doba rekonvalescence trvá několik týdnů.
 • Máte -li jakékoli dotazy během období obnovy prsu, poraďte se se svým lékařem.
 • I když byste se po operaci měli vyvarovat namáhavé činnosti, procházky mohou zlepšit průtok krve a napomoci procesu hojení.

reklama

Varování

 • Plastická chirurgie není exaktní věda. I když je většina pacientů se svými výsledky spokojená, neexistuje žádná záruka, že vaše operace bude úspěšná. Někdy jeden chirurgický zákrok nedosáhne optimálních výsledků, takže může být nutný další chirurgický zákrok.
 • Nejezděte 24 až 48 hodin po operaci. Z anestezie budete mít zbytkovou nevolnost a může vás bolet, což by mohlo narušit vaši schopnost bezpečně řídit.
 • Udržujte své jizvy mimo sluneční záření nejméně devět měsíců až rok po operaci.
reklama

Populární Problémy

Jak bezpečně zaparkovat na malém prostoru. Parkování vypadá jako jednoduchý úkol, ale není to vždy snadné. Některá parkovací místa jsou malá a úzká, takže je obtížné bezpečně vjet dovnitř, aniž byste omylem zabouchli auta na obě strany vašeho ...

Jak nosit černé šaty na svatbu. Možná jste slyšeli, že nosit černou na svatbu je „nevhodné“, protože je to barva pro pohřby. Pokud si však vyberete správné šaty a správně doplníte doplňky, můžete si obléknout černou do ...

Jak zabránit pomačkání obuvi. Pěkné šaty mohou trvat celý život, ale pohyb nohy uvnitř boty může způsobit pomačkání kůže. Zatímco některým vráskám se nelze vyhnout, existují kroky, kterými můžete ...

Lososový žebřík je vyčerpávající lezecká překážka. Abyste to překonali, musíte vystoupat na vrchol dvojice svislých sloupků vyskočením volně se pohybující lišty o jednu příčku výš. Struktura je navržena tak, aby tlačila vaši výbušnou sílu, horní ...

Stručný přehled French Open, které je jediným grandslamem hraným na antuce.

Zbývá jen několik hodin, než Mischa Zverev nastoupí proti Rogeru Federerovi, podívejte se na pět zajímavých faktů o Němci.