Jak vyléčit zlomeninu nohy u králíka

Pokud má váš králík bolest se zraněnou nohou, rychle mu zajistěte lékařskou péči, kterou potřebuje. Pokud se zdá, že váš králík bolí, noha visí nebo váš králík kulhá, může mít zlomeninu nohy. Bolest u králíka poznáte tak, že vyhledáte rychlé dýchání, odmítání jídla, šilhání nebo ztrátu zájmu o okolí. Zajistěte svému králíkovi co největší pohodlí, než ho vezmete k veterináři k lékařskému ošetření. Veterinář bude pravděpodobně chtít ránu vyčistit, ošetřit a obvázat. Je také pravděpodobné, že váš králík bude potřebovat operaci. Jakmile svého králíka přivedete zpět domů, zajistěte, aby získal zbytek, který potřebuje k řádnému uzdravení. Je také dobré vědět, jak předcházet zlomeninám, než k nim dojde.

Metoda 1 ze 3: Léčba zlomeniny nohy

 1. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 1

  1 Kontaktujte zranění veterináře. Jakmile si všimnete, že váš králík bolí nebo je zraněný, zavolejte veterináře a dejte mu vědět, že přivedete svého zraněného králíka. Řekněte veterináři o stavu vašeho králíka a že si myslíte, že jeho noha může být zlomená. Zeptejte se veterináře na podávání léků proti bolesti králíka a na doporučené dávky. Pokud se váš králík během pracovní doby veterináře zraní, obraťte se na pohotovostní zvířecí nemocnici.
  • Pokud ještě nemáte veterináře, obraťte se na místní zvířecí nemocnice nebo útulky. Zeptejte se, zda mohou vašemu králíkovi poskytnout lékařské ošetření, nebo doporučte veterináře, který se specializuje na králíky.
  • Pokud dáváte králíkovi léky, sledujte, kdy jste jim léky a dávkování podali, zvláště pokud váš králík potřebuje operaci.
  • Když zavoláte veterináři, mějte po ruce následující informace:
   • Plemeno, věk a pohlaví králíka
   • Jak dávno došlo ke zranění
   • Jak ke zranění došlo
   • Která noha je podle vás zraněná
   • Jakékoli léky, které králík měl a kdy
   • Jak se králíkovi zdá (letargický, ve stresu, v klidu atd.)


 2. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 2

  2 Zabalte králíka do ručníku. Vyhněte se pokusu o krájení nebo obvazování nohy králíka. Místo toho králíka jemně zabalte do čistého ručníku a vložte králíka do nosiče. Snažte se králíka udržet v klidu a relaxaci, zatímco budete kontaktovat veterináře. Opatrně držte králíka a mluvte s ním tichým, uklidňujícím hlasem.
  • Pokud se pokusíte obvázat nohu, můžete způsobit bolest králíka nebo zhoršit zranění.
 3. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 3

  3 Vezměte králíka na lékařské prohlídky. Králík bude muset nechat udělat rentgenové záření. Veterinář bude také muset provést úplné fyzické a neurologické vyšetření, aby zjistil, jak vážně je králík zraněn.
  • Váš králík může potřebovat nouzové ošetření, pokud je v šoku, krvácí nebo má dýchací nebo srdeční problémy.
 4. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 4

  4 Podstoupit operaci. Pokud veterinář rozhodne, že váš králík bude potřebovat chirurgickou léčbu (nebo dokonce amputaci), budete muset naplánovat postup co nejdříve. Veterinární chirurg použije kolíky nebo drát k opravě kosti. Váš králík bude po operaci pravděpodobně potřebovat zvláštní péči. Většina zlomenin nohou bude potřebovat nějaký chirurgický zákrok, aby se kosti správně uzdravily.
  • Na rozdíl od koček a psů nemusí králíci před operací postit. Králíka můžete krmit podle jeho obvyklého plánu.
  • Pokud máte obavy z nákladů na operaci, můžete se zeptat veterináře na možné platební plány. Mnoho veterinárních nemocnic nabízí tuto možnost, aby bylo lékařské ošetření finančně možné.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Poskytování pooperační péče

 1. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 5

  1 Dejte svému králíčkovi léky proti bolesti a antibiotika. Dodržujte plán léčby bolesti veterináře pro vašeho králíka. Po operaci budete muset pokračovat v podávání léků proti bolesti králíka. Pokud veterinář předepisuje antibiotika, budete je pravděpodobně muset králikovi dávat tři až pět dní po operaci. Nepřestávejte léky jen proto, že se váš králík zdá lepší.
  • Dodržujte doporučení veterináře o léčbě antibiotiky. Pokud se váš králík zdá lepší, pokračujte v podávání králíkovi léky podle předpisu.
 2. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 6

  2 Zajistěte svému králíčkovi pohodlí. Váš králík bude dávat přednost hojení doma v teplém a čistém prostoru, který zná. Dopřejte svému králíčkovi spoustu útulných věcí, se kterými se může zachumlat, aby mohl snadno odpočívat. Umístěte klec na teplé a tiché místo, kde nebude vadit. Do prostoru pro králíka byste mohli umístit silné ručníky nebo roztrhaný papír, abyste měli pohodlnou podestýlku.
 3. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 7

  3 Vezměte králíka na navazující zkoušky. Veterinář bude pravděpodobně chtít vidět vašeho králíka poté, co se tři nebo čtyři týdny uzdraví. Veterinář zlomeninu vyšetří a zkontroluje, zda nedošlo k infekci. Pokud měl váš králík vložen kolík nebo jehlu, může být odstraněn nebo povolen. Váš králík bude pravděpodobně při této schůzce potřebovat rentgenové snímky, aby veterinář mohl zkontrolovat postup vašeho králíka.
 4. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 8

  4 Sledujte příjem jídla a vody vašeho králíka. Stravovací návyky vašeho králíka se pravděpodobně po operaci trochu změní. Sledujte, kolik jídla a vody váš králík konzumuje, a promluvte si s veterinářem o krmení vašeho králíka stříkačkou, pokud nejí všechno své jídlo, přestal jíst jídlo nebo se jeho hovínka zmenšila.
  • Váš králík by se měl do 24 hodin vrátit k normálnímu jídlu. Pokud tomu tak není, obraťte se na svého veterináře.
  • Zajistěte, aby voda, kterou králíkovi podáváte, byla co nejčistší, aby nebyl důvod, aby nechtěl pít.
  • Úplné uzdravení zlomeniny může trvat další dva nebo tři týdny.
 5. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 9

  5 Udržujte svého králíka v klidném prostředí. Váš králík se uzdraví nejlépe, pokud bude v klidné oblasti, kde nebude vyplašen. Náhlé nebo hlasité zvuky mohou vašeho králíka vyděsit a způsobit mu úzkost. Pokud se váš králík pohybuje neočekávaně, může se zranit, takže byste měli králíka nechat uvolněného.
  • Pokud je váš králík obvykle v rušné oblasti vašeho domu, zvažte jeho přesun do části domu, která je pomalejší nebo klidnější.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence zlomenin

 1. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 10

  1 Zkontrolujte v kleci svého králíka zkroucené dráty. Pokud má váš králík drátěnou klec, podívejte se na dráty na povrchu, abyste se ujistili, že nejsou zkroucené nebo poškozené, což by mohlo králíka zranit. Dráty by neměly být od sebe vzdáleny více než 2,5 cm, aby se králičí chodidla nezachytila ​​ani nezachytila. Zachycené nohy a pád mohou způsobit zlomeniny.
 2. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 11

  2 Vylepšete klec. Podívejte se na podlahu a tyče drátěného koše, abyste zjistili, kolik místa je mezi dráty. Pokud jsou mezi tyčemi mezery, kde by se mohla králičí noha zachytit, budete muset pořídit jinou klec. Pokud si myslíte, že váš králík má potíže s přilnutím k podlaze, můžete položit látkový ručník, kousek rouna nebo koberec.
 3. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 12

  3 Podpořte svého králíka, když ho držíte. Místo toho, abyste králíka jednoduše zvedli zpoza krku a nechali mu viset nohy, podepřete jeho zadní konec druhou rukou. Můžete mu podložit nohy, aby se vám nevykopávalo a nekroutilo z paží a nezranilo se. Pokud je králík nervózní nebo ve stresu, nechte ho, aby si sňal hlavu pod paží, zatímco ho budete kolébat, a podepřete mu hlavu druhou rukou.
  • Při manipulaci s králíkem nezapomeňte stát na neklouzavém povrchu. Protiskluzový povrch by mohl králikovi zabránit v případě pádu většího zranění. Také byste se měli vyvarovat držení králíka z velmi vysoké výšky, aby nespadl.
 4. Obrázek s názvem Zhojit zlomeninu nohy u králíka Krok 13

  4 Zabraňte pádu králíka. Protože když se váš králík lekne a upadne, dochází k mnoha zlomeninám, udržujte králíka v bezpečí. Vyvarujte se umístění králíka na vysoké povrchy (jako jsou postele nebo schodiště), odkud by se mohl pokusit skočit. Pokud váš králík potřebuje být na vyvýšeném povrchu, nechte někoho, aby se postavil vedle králíka a zajistil, aby nemohl spadnout a zranit se. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak uzdravím králíkovi zlomenou nohu, aniž bych šel k veterináři? Cavy Nemůžeš, tvůj králíček potřebuje exotického veterináře! Pravděpodobně to velmi bolí a čím déle budete čekat, tím více bude váš králík trpět.
 • Otázka Noha mého králíka se zlomila, teď je kost úplně zlomená. Co mám dělat? Absolutně je vezměte do ordinace veterináře. Čím déle budete čekat, tím horší bude výsledek. Nemůžete udělat nic pro to, abyste sami opravili zlomenou kost.
 • Otázka Můj králík snědl červa. Co se bude dít? Červ? Pokud se jedná o žížalu, pravděpodobně se nic nestane, protože jsou složeny převážně z organických materiálů. Pokud se jedná o nějaký druh housenky, vezměte svého králíka k veterináři.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem dítě a nemohu vzít svého králíka k veterináři a ona má dvě zraněné nohy? Řekněte své matce nebo otci, že je váš králík zraněn, a požádejte je, aby si domluvili schůzku a odvezli to k veterináři. Pokud to nedokáží, možná budete muset svého králíka předat do útulku, aby ji mohli opravit a adoptovat ji do rodiny, která se o ni může postarat.
 • Otázka Jak poznám, že mě můj králík opravdu miluje? Váš králík vám dá pusu a vyčistí vás a půjde jen k vám. pokud svého králíka milujete, vrátí vám lásku zpět.
 • Otázka Můj králíček má teď díru v noze. Co bych měl dělat? Okamžitě to vezměte k veterináři. Pokud ho necháte, nakazí se, a pokud bude ponechán příliš dlouho, může dojít k jeho amputaci.
 • Otázka Můj králíček má díru v noze, co mám dělat? Vezměte svého králíčka co nejdříve k veterináři! Pokud váš králíček krvácí, zabalte ránu do čistého hadru. Pokud již nekrvácí, očistěte ránu mýdlem a vodou a obvazujte. Pak okamžitě jděte k veterináři.
 • Otázka Můj králík při chůzi nepoužívá pravou nohu. Nevím, co se stalo. Co mám dělat? Vezměte svého králíka k veterináři. Mohlo by to mít zlomenou nebo zlomenou nohu. Pokud není ošetřeno, může být v budoucnu možná nutné jej amputovat.
 • Otázka Můj králík si už pár dní poskakuje na noze. Čekali jsme, jestli se to nezlepší, ale nestalo se. Co bychom měli dělat? Pokud se to v následujících dnech nehojí, vezměte svého zajíčka k veterináři.
 • Otázka Můj králík má zlomeninu nohy a žije venku v mé zahradě. Nenechá mě ji vyzvednout ani ji vést k mému domu. Místo toho uteče a já mohu říci, že ji to bolí. Co mám dělat? Připravte ji na past a chyťte ji a vložte ji do přepravky s domácími zvířaty. Vezměte ji k veterináři, aby zjistil, co se dá dělat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Minulý víkend musel Novak Djokovič čelit svému prvnímu neúspěchu v roce 2021.

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat online derby MLB Home Run Derby 2021 online.

Federer nyní bude hrát Mischu Zvereva ve čtvrtfinále, jeho 13. Australian Open QF za 14 let.

Odpočítávání 10 nejlepších hráčů s nejvyššími výdělky v kariéře za celou dobu. Zde se podíváme na 10 nejbohatších tenistů všech dob, pokud jde o finanční odměny

Jak použít fyzickou terapii k zotavení z Whiplash. Whiplash je primárně zranění krku, ke kterému dochází, když je vaše hlava hozena dozadu (hyperextenze) a poté dopředu (hyperflexe) násilným způsobem. Vazy, svaly a šlachy ...

Steelers a Titans se setkají v obrovské bitvě 7. týdne neporažených týmů. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.