Jak vyrazit na Grand Canyon

Grand Canyon je velký kaňon nacházející se v americkém státě Arizona. Pěší turistika po Grand Canyonu je náročná aktivita, která bude vyžadovat adekvátní přípravu, aby bylo zajištěno, že si na zamýšlenou túru vezmete dost. Správné přestávky na odpočinek, rovnoměrné procházky, udržování hydratace, dobré výživy a dodržování venkovních bezpečnostních opatření a pravidel parku vám zaručí úspěšný výlet po Grand Canyonu.

Část 1 ze 4: Výběr stezek, na které se můžete vydat

 1. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 1

  1 Začněte s Rim Trail, pokud jste v turistice nováčkem. Většina z 21 kilometrů dlouhé stezky je zpevněná, což poskytuje rovnoměrný výlet těm, kteří ještě nebyli zvyklí být v divočině.
  • Kyvadlové autobusy jezdí po různých délkách stezky, což vám umožňuje vybrat si, které její části chcete vyrazit na túru.


 2. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 2

  2 Zažijte Widforss Trail a podívejte se na památky kaňonu i lesa. 16 km dlouhá trasa by měla trvat přibližně 4–6 hodin a je ideální pro jednodenní túru. Vystaveny jsou fosilie zapuštěné do vápencových skal spolu s mnoha druhy volně žijících živočichů, kteří obývají stezku, jako je jelen, bobcat a divoký krocan.
  • Široký výhled na vrcholky San Franciska vzdálené 70 mil (110 km) lemuje horizont a nabízí úchvatné pozadí vaší túry.
 3. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 3

  3 Vyzkoušejte Grandview Trail, pokud jste zkušený pouštní turista. Tato stezka je vystavena podél kaňonu s oblastmi s extrémními výpady bez zábradlí, velkými mezerami mezi pevnou zemí, to vše ve strmém svahu ve vysoké nadmořské výšce. Různé cíle na stezce leží v různých délkách, jako je Coconino Saddle 1,1 míle (1,8 km), Horseshoe Mesa na 3 míle (4,8 km), Page Spring na 3,7 míle (6,0 km) a nejobtížnější oblast dosah, Cottonwood Creek na 4,5 míle (7,2 km) palců. Sejdete až do téměř 4 000 stop (1 200 m) do kaňonu z čela stezky v závislosti na tom, jak daleko jdete.
  • Horní části stezky mohou být obzvláště ledové v zimních měsících a brzy na jaře. V těchto chvílích postupujte extrémně opatrně a používejte trakční zařízení přes boty, abyste dosáhli lepšího postavení.
 4. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 4

  4 Udělejte si noční túru po North Kaibab Trail. Celá okružní cesta od stezky k řece Colorado je 45 kilometrů dlouhá a v průběhu ní klesá 1 800 metrů. Dalšími cíli na cestě jsou Roaring Springs, zpáteční trasa o délce 15,1 km, která vám zabere celý den na túru; Tunel Supai s okružní jízdou 6,4 km; nebo Coconino Overlook, zpáteční 2,4 míle (1,5 míle). Celodenní túry mimo Roaring Springs se nedoporučují, túry začínají před 7:00, aby se zabránilo chůzi v nejteplejší části dne.
  • Tuto stezku využívají mezci, kteří mají před pěšími přednost.
 5. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 5

  5 Vydejte se na zimní túry poustevníkem nebo stezkou South Kaibab. Vzhledem k rozložení těchto stezek je obě v zimních měsících snazší vyrazit díky minimální tvorbě ledu po většinu nebo po celé jejich délce. South Kaibab Trail bude zpočátku mít ledové podmínky pro první ¼ míli, ale jakmile se dostanete pod oblast známou jako Komín, led je pravidelnější. Hermit Trail nabízí mírnější podmínky při sestupu, zvláště po první půl míli, po které se přesunete za Coconino Sandstone, který blokuje sníh a led.
 6. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 6

  6 Pokud hledáte rychlý výlet do divočiny, zvolte kratší trasu. Grand Canyon má k dispozici několik kratších výletů, jako je například 1 míle (1,6 km) Cliff Springs Trail, 0,6 míle (0,97 km) Cape Royal Trail, stezka Bright Angel Point Trail, která je 0,80 km okružní, a nejkratší ze všech, Roosevelt Point Trail na zpáteční cestě 0,32 míle (0,32 km). Stezka Cliff Springs Trail se dá projít přibližně za hodinu, zatímco zbytek lze dokončit za 20-30 minut.
  • Stezky Cape Final a Point Imperial Trails jsou o něco delší po 6,4 km, přičemž je možné je dokončit přibližně za 2 hodiny.
  reklama

Část 2 ze 4: Příprava na túru

 1. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 7

  1 Získejte povolení, pokud plánujete během své túry zůstat přes noc. Jednodenní výlety do zapadlé země v Grand Canyonu vyžadují povolení pro backcountry, zatímco túry ve stejný den a jiné aktivity nikoli. Ani pobyt ve vyspělém kempu na severním nebo jižním okraji kaňonu, ani na ubytovně či chatě ve Phantom Lodge.
  • Žádost o povolení je k dispozici na následující adrese URL: http://www.nps.gov/grca/planyourvisit/upload/permit-request.pdf . Pokyny k odeslání žádosti jsou v horní části první stránky formuláře.
  • Zatímco jižní okraj má pouze 5 turistických stezek, severní má 13. Pokud se rozhodnete vyrazit na severní okraj, který většina turistů nepoužívá, vezměte v úvahu chladnější klima tam. Na severním okraji sněží ročně více než dvakrát tolik sněhu než na jižním okraji.
  • The North Rim má sezónu otevřenou každoročně od 15. května do 15. října a bude vyžadovat řádné povolení k použití v zimních měsících.
 2. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 8

  2 Vezměte si spoustu jídla, aby vám vycházka vydržela. Udržování chladu v kaňonu vyžaduje spoustu energie, takže byste měli při procházce v Grand Canyonu jíst asi dvakrát tolik, než v průměrný den. Jezte zdravou snídani a poté pravidelně během výletu konzumujte potraviny s vysokým obsahem sacharidů a elektrolytů: cereálie, trhané, sušené ovoce a zelenina, müsli nebo energetické tyčinky, ořechy a další trailové směsi. Na túry přes noc si vezměte sáčky s masem nebo masové konzervy, těstoviny a rýži, směs na palačinky nebo sušené polévky a dehydrovaná jídla, která můžete vařit na sporáku.
  • Konzumujte slané svačiny a vodu nebo sportovní nápoj při jakékoli túře, která trvá déle než 30 minut.
  • Přineste MRE (Meals-Ready-to-Eat), pokud nebudete mít přístup k teplu.
  • Pokud zvažujete, že si vezmete vařič a palivo, nezapomeňte na jeho extra váhu. Pokud se chystáte v létě, studené jídlo může být lepší a může vám ušetřit nadváhu, kterou byste museli v horku nosit. V zimních měsících se však může ukázat nezbytný sporák a teplá jídla, protože v zapadákově jsou požáry zakázány.
 3. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 9

  3 Noste galon vody na každý den túry. Ve velmi horkých dnech, které jsou v létě časté, alespoň pijte 1/2 USA litr (0,47 l) vody nebo sportovního nápoje za každou hodinu, kterou hodláte vyrazit. V mírnějších dnech budete chtít vypít 1 galon (3,8 l) vody na každý den túry. Pijte pravidelně, než abyste čekali na žízeň, než to uděláte.
  • Pokud během turistiky sbíráte vodu, ujistěte se, že neobsahuje nečistoty, a to tak, že ji ošetříte jodovými tabletami, filtrem nebo ji předem uvaříte.
  • Zůstaňte dostatečně hydratovaní, aby se močení objevovalo pravidelně a nemělo tmavou barvu.
 4. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 10

  4 Sbalte si jen to nejnutnější, aby byla taška co nejlehčí. Při procházkách by voda a jídlo, které nosíte s sebou, měly být tím nejtěžším v balení. Ačkoli to bude v zimních měsících potřeba, pokud se rozhodnete nosit stan v létě, zvažte lehký spacák nebo prostěradlo. Měli byste také vždy nosit sponky jako opalovací krém, sprej proti hmyzu, lékárničku, kompas, píšťalku, nádoby nebo pytle na jídlo, pytle na odpadky, toaletní papír a hladítko, abyste vykopali díru a zakopali do ní exkrementy.
  • Vezměte si mapu stezky a kompas nebo zařízení GPS. Mapa stezky vás provede vaší túrou a kompas nebo zařízení GPS vám pomůže navigovat, pokud se ztratíte.
  • Zabalte kanystr na medvěda. Jedná se o zařízení pro skladování potravin, které pomůže zabránit tomu, aby jakákoli forma volně žijících živočichů jedla vaše jídlo.
  • Přineste si v zimě turistické hole, které vám pomohou s nohou na zledovatělých cestách.
 5. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 11

  5 V létě se lehce oblékněte na turistiku. Budete chtít nosit pevné turistické boty a ponožky vyrobené z vlny a mít klobouk a sluneční brýle, které vás ochrání před sluncem. Pro letní aktivity (nezapomeňte na opalovací krém!) Noste šortky a krátké rukávy, které jsou vyrobeny ze syntetických materiálů, které budou dýchat, dobře odvádějí vlhkost a rychle schnou.
  • Teploty v létě často přesahují 100 ° F (38 ° C).
  • Vezměte si dešťovou bundu, abyste se udrželi v suchu při náhlých deštích, které mohou vybuchnout.
 6. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 12

  6 Během chladnějších měsíců se oblékněte do vrstev a zimních doplňků. Ačkoli Arizona má pověst horka, části Grand Canyonu jsou také vystaveny velmi nízkým teplotám. Možná budete potřebovat termoprádlo, bundy, rukavice, šály nebo kamaše a klobouk. Oblečte se do dlouhého spodního prádla nebo punčocháče a poté přidejte kousky střední vrstvy, jako jsou rouna, svetry a turistické kalhoty, a poté navrch přidejte další těžké bundy, kabáty nebo sněhové kalhoty. Noste nepromokavé boty, abyste udrželi nohy suché od sněhu.
  • V Grand Canyonu panují teplotní extrémy a ve vyšších nadmořských výškách je v chladnějších měsících dostatek sněhu, přičemž zimní teploty občas klesají pod -18 ° C (0 ° F).
  reklama

Část 3 ze 4: Pěší turistika po Grand Canyonu

 1. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 13

  1 Vydejte se na jižní okraj a vyberte si z široké nabídky aktivit. Nejen, že je tu pěší turistika, ale můžete navštívit návštěvnické centrum nebo geologické muzeum, podniknout výlet na voru po Coloradu nebo se seznámit s přírodou a historií parku v programu rangerů.
  • Buď se tam můžete svézt sami, nebo mezi další možnosti patří jízda jedním z denních raketoplánů, které jezdí z Phoenixu a Flagstaffu, autobus Greyhound, jednodenní prohlídka, nebo dokonce vlaková a spojovací autobusová doprava z Flagstaffu nebo Williamsu v Arizoně.
 2. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 14

  2 Přejděte na North Rim pro vzdálenější zážitek. Přestože je severní okraj méně navštěvovaný než jižní, nabízí více stezek k procházkám než na jihu a stále se tam můžete snadno dostat řízením. V opačném případě lze provést rezervaci na Trans-Canyon Shuttle, která jezdí mezi severním a jižním okrajem od 15. května do 15. října.
  • Trans-Canyon Shuttle vyráží jednou denně a trvá přibližně 4 a půl hodiny v každém směru. Od 16. října do 31. října je k dispozici také omezený rozvrh.
 3. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 15

  3 Vezměte v úvahu čas na výlet do kaňonu versus pěší výstup. Pravidlem je, že 1/3 vašeho času na túře strávíte sestupem do Grand Canyonu, zatímco ostatní 2/3 strávíte návratem. Turistům do kopce byste měli dát přednost a přinést si malou baterku, pokud se po západu slunce potřebujete vydat na túru.
  • Než vyrazíte na výlet, použijte mapu stezky, kterou jste si přinesli s sebou, nebo si ji pořiďte v národním parku Grand Canyon.
 4. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 16

  4 Vydejte se na procházku pohodlným tempem, abyste nemrhali energií. Chcete se ujistit, že získáte dostatek kyslíku, abyste se udrželi po celou dobu túry, a ne plýtvejte najednou. Jděte pomalým, rovnoměrným tempem, abyste udrželi energii, a ujistěte se, že váš dech je pravidelný, ne příliš mělký nebo hluboký.
  • Pokud během procházky dokážete mluvit, kráčíte perfektním tempem.
 5. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 17

  5 Udělejte si 10minutovou přestávku každou hodinu vaší túry. Během přestávky se opřete nohama o kámen nebo římsu a udělejte si čas na jídlo, pití a obdivujte krásu Grand Canyonu.
  • Pokud budete dodržovat rozvrh a nebudete se příliš zdržovat, pravidelné přestávky vás během túry nezpomalí.
  reklama

Část 4 ze 4: Dodržování pravidel Canyon a bezpečnostních opatření

 1. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 18

  1 Rozdělte delší výlety na několik dní. Většina turistických stezek od jižního okraje k řece Colorado v kaňonu má délku 7 až 9 a půl míle. Sjezd dolů do kaňonu bude většině lidí trvat 4 nebo 5 hodin, dalším 7 až 8 návrat zpět na okraj. Pokud máte povolení k pobytu na venkově, doporučujeme kempování přes noc, jinak budete chodit po tmě, což je velmi nebezpečná činnost.
  • Nezohledňování změn nadmořské výšky na vašem těle nebo nedodržování pravidelných přestávek na jídlo a pití může mít závažný dopad na to, jak dlouho bude túra trvat.
 2. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 19

  2 Před odjezdem si dejte pozor na špatné podmínky pro turistiku. Zkontrolujte zprávu o počasí co nejblíže době, kdy začínáte s výletem, a v případě předpovědi drsného počasí znovu zvažte dlouhou túru. V létě byste neměli chodit během nejteplejší části dne od 10 do 16 hodin, ani během bouřky kvůli riziku úderu blesku a bleskové záplavy.
  • Bleskové povodně se mohou objevit kdykoli během roku, ale jsou nejčastější od května do září. Kromě toho mohou také způsobit sesuvy hornin, takže dávejte pozor na své prostředí, abyste se jim vyhnuli, a zůstaňte v bezpečí.
  • Nestůjte tam, kde při skluzavce dříve spadly kameny.
  • Aktuální počasí a stav vozovek lze zjistit na telefonním čísle 928-638-7496 nebo na webových stránkách Služby národního parku na adrese https://www.nps.gov/grca/planyourvisit/weather-condition.htm .
 3. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 20

  3 V táboře uchovávejte jídlo mimo zem v kontejnerech odolných proti zvířatům. Pokud necháte svůj balíček na nějakou dobu bez dozoru, umístěte jídlo do nylonových pytlů a poté je zavěste na větve stromů. Případně ponechte všechny potraviny ve skladovacích nádobách, dokud je nespotřebujete. Zabráníte tím tomu, aby malá zvířata požírala vaše zásoby a případně poškodila vaši smečku.
  • Nekrmte žádnou z volně žijících živočichů ani nenechávejte jídlo bez dozoru, aby je sežralo. Porušitelům budou poskytnuty citace.
 4. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 21

  4 Noste pytle na odpadky, do kterého uložíte veškerý odpad. Zanechání veškerého materiálu ze zásob, včetně použitého toaletního papíru, je poházeno v Grand Canyonu. Očekává se, že jakýkoli odpad, který máte, z kaňonu odnesete do zařízení na likvidaci zpět na okraj.
  • Když jste v táboře, bez dozoru zavěste odpadkový pytel s pytli na jídlo.
 5. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu, krok 22

  5 Sdělte někomu své plány na turistiku pro případ, že by se něco stalo. Dejte jim vědět, kde bude váš cíl zpět na okraji Grand Canyonu, poté, co se vrátíte ze sestupu, a jaký den byste se měli vrátit domů. Pokud budete ve skupině, dejte jim jméno vedoucího cesty nebo držitele povolení, pokud ne. Pokud se při procházce stanete zraněnými, ztracenými nebo nemocnými, někdo bude moci kontaktovat příslušné záchranné služby a pomoci vám.
  • Jakmile se bezpečně vrátíte, kontaktujte osobu a dejte jí vědět, že jste v pořádku. Služba národního parku neodpovídá za náklady na záchranné akce zaslané vaším jménem, ​​nezbytné nebo jiné.
 6. Obrázek s názvem Túra po Grand Canyonu Krok 23

  6 Dej přednost v jízdě mulám, se kterými se setkáš. Muly jsou k dispozici pro jízdu do Grand Canyonu a sdílejí turistické stezky se všemi ostatními. Když je necháte projít, slezte ze stezky směrem od okraje kaňonu směrem do kopce a stojte naprosto tiše a klidně, abyste je nerušili.
  • Počkejte, až se vrátíte na stezku, dokud poslední mezek neprojde 50 stop (15 m) za místo, kde stojíte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bude to fungovat i jinde? Každá turistická oblast má svá vlastní nebezpečí, proto bych navrhl prozkoumat místo předem pro konkrétní bezpečnostní varování. Nezapomeňte zkontrolovat zvláštní opatření pro roční období, kdy tam budete; sezónní faktory vstupují do hry nejen pro počasí, ale i v případě, že divoká zvěř může být aktivnější/nebezpečnější.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Přestože budete procházet v kaňonu, vaše túra začne ve výšce 2100 m až 2600 m nad mořem. Je vysoce pravděpodobné, že žijete v oblasti, která je nižší než tato, takže přísun kyslíku bude menší, než jste zvyklí, což ztěžuje dýchání.
 • Více než 250 lidí každý rok vyžaduje záchranu z Grand Canyonu.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat všechny přípravné zápasy UFC 248 online bez kabelu, pokud jste ve Spojených státech.

Staly se vaše boty tématem diskuse - ve zlém? Páchnoucí obuv může být zdrojem velké ostudy. Naštěstí existuje pomoc. Způsobů, jak se zbavit zápachu z obuvi, je doslova desítky. Podle toho, jak je to špatné, ...

Chcete se dívat na Wrestlemania 36 na vašem Firestick? Připravili jsme pro vás super snadný průvodce krok za krokem, jak stahovat a streamovat síť WWE ZDARMA.

Jak nosit květinovou sukni. Květinové sukně jsou skvělým módním doplňkem, který můžete mít ve svém šatníku pro ležérní i profesionální vzhled. Sestavení hezkého oblečení s květinovou sukní lze provést pomocí položek, které pravděpodobně již máte v ...

Podívejte se na možnosti nejlepších hráčů na turnaji ATP dokončit Career Golden Masters.