Jak se stát levákem, když jste pravák

Trénovat, abyste se stali leváky, když jste přirozeně praváci, je obtížné, ale je to zábavná a zajímavá výzva. Pokud se vám to podaří dosáhnout, stanete se oboustranným (člověk, který dokáže používat obě ruce se stejnou schopností), stejně jako mnoho velkých historických osobností, jako jsou Einstein, Michelangelo, Harry Kahne, Tesla, Da Vinci, Fleming a Benjamin Franklin. Někteří lidé se prostě narodili oboustranní, takže neexistuje žádné školení. Samozřejmě nikdo nemusí být absolutně vyškolen, aby byl oboustranný. Přesto má oboustranná výhoda. Například oboustrannost má ve snookeru výhodu, protože některé záběry jsou nastaveny tak, aby upřednostňovaly pravou ruku a jiné jsou snazší s levou; a být oboustranný pomáhá v tenise, protože můžete dosáhnout více míčů, pokud můžete trefovat forhend z obou stran. Naučit se používat levou ruku vyžaduje čas a trpělivost, ale je to tak je dosažitelné s námahou a otevřenou myslí!Leváci se mohou stát praváky také obrácením kroků v tomto článku. Pro některé leváky má schopnost používat pravou ruku se zařízením další výhodu v překonávání nepříjemností s levou rukou ve světě určeném pro praváky.Část 1 ze 2: Praxe psaní

 1. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 1

  1 Procvičujte si používání levé ruky denně. Zručnost levé ruky se nestane přes noc - je to proces, jehož dokončení může trvat měsíce nebo dokonce roky. Pokud se tedy chcete naučit používat levou ruku, budete se muset zavázat každodenní praxí.
  • Vyhraďte si každý den nějaký čas na procvičování psaní levou rukou. Není toho třeba mnoho; dokonce 15 minut denně vám pomůže zlepšit se uspokojivým tempem.
  • Ve skutečnosti je lepší nezavázat se k dlouhodobému cvičení, protože budete pravděpodobně frustrovaní a budete mít sklon to vzdát.
  • Trénovat každý den je nejlepší cesta vpřed.
  • Procvičte si kreslení písmen ve vzduchu. Začněte tím, že budete toto cvičení provádět pravou rukou, a poté jej zkopírujte do levé ruky. Přeneste dovednost na papír později; k řádné přípravě svalů bude vyžadována vytrvalá praxe.


 2. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 2

  2 Umístěte ruku správně. Při tréninku psaní levou rukou je důležité, abyste pero nebo tužku drželi pohodlně.
  • Mnoho lidí má sklon uchopit pero příliš pevně a zatlačit ruku do drápu kolem něj. To však v ruce vytváří napětí, které způsobuje křeče a snadnou únavu. Když k tomu dojde, nebudete moci dobře psát.
  • Místo toho držte ruku uvolněnou a uvolněnou, což odráží, jak držíte pero pravou rukou. Při psaní se každých několik minut vědomě snažte uvolnit ruku.
  • Materiály, se kterými píšete, mohou také významně ovlivnit, jak pohodlně se vám bude psát levou rukou. Používejte kvalitní linkovaný papír na psaní a dobré pero s volně tekoucím inkoustem.
  • Nakloňte také papír nebo podložku na psaní, o kterou pracujete, o 30 až 45 stupňů doprava. Psaní v tomto úhlu by mělo být přirozenější.
 3. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 3

  3 Procvičte si ABC. Začněte tím, že napíšete ABC levou rukou, velkými i malými písmeny. Jděte pomalu a opatrně a soustřeďte se na to, aby každé písmeno bylo co nejlépe utvářené. Přesnost je prozatím důležitější než rychlost.
  • Pro srovnání byste měli také napsat své ABC pravou rukou. Od té doby se můžete soustředit na to, aby písmena, která píšete levou rukou, byla stejně dokonalá jako ta, která píšete pravou rukou.
  • Držte se cvičných stránek tím, že je budete mít někde ve složce. Když pak dosáhnete bodu, kdy se cítíte frustrovaní a v pokušení vzdát se svého úkolu stát se levákem, můžete se na tyto listy podívat zpět a zjistit, jak daleko jste již pokročili. To by vám mělo dát novou motivaci pokračovat.
 4. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 4

  4 Procvičte si psaní vět. Když vás ABC unaví, můžete pokročit v psaní vět.
  • Začněte něčím jednoduchým jako: „Tuto větu píšu levou rukou“. Nezapomeňte jít pomalu a soustředit se spíše na úhlednost než na efektivitu.
  • Potom zkuste znovu a znovu napsat „Rychlá hnědá liška přeskočí líného psa“. Protože tato věta obsahuje všechna písmena abecedy, je dobré si s ní procvičit.
  • Další věty obsahující všech 26 písmen jsou: „Pět čarodějů v boxu rychle vyskočilo“ a „Sbal mi krabici s pěti desítkami džbánů na alkohol“.
 5. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 5

  5 Používejte psaní sešitů. Když se děti poprvé učí psát, používají psací sešity, ve kterých mohou stopovat písmena z tečkovaných čar. To jim pomáhá ovládat pohyb rukou a získat přesnost.
  • Když se učíte psát levou rukou, v podstatě učíte ruku i mozek, jak psát znovu, takže používání těchto pracovních sešitů není špatný nápad.
  • Můžete také použít kopie s dalšími řádky na papíře, abyste zajistili, že vaše písmena budou ve správném poměru.
 6. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 6

  6 Zkuste psát pozpátku. V angličtině, spolu s mnoha dalšími jazyky po celém světě, lidé píší zleva doprava nebo z „palce na malíček“.
  • Pro praváky je to přirozené. Pomáhá také zabránit rozmazání inkoustu při pohybu ruky po stránce.
  • Pro leváky je však toto hnutí často nepřirozené a může způsobit nepořádek, když se ruka pohybuje po čerstvém inkoustu. Z těchto důvodů se leváci často cítí pohodlněji při psaní zpět.
  • Ve skutečnosti byl slavný umělec Leonardo da Vinci levák a často psal poznámky a dopisy pozpátku. Mohli být rozluštěni pouze tak, že papír přiložíme k zrcadlu a čteme z odrazu.
  • Procvičujte si vlastní psaní vzad levou rukou - možná budete překvapeni, jak snadno to najdete. Nezapomeňte psát zprava doleva, „palec na malíček“ na levé ruce. Pro skutečné zpětné psaní budete také muset napsat písmena zpět!
 7. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 7

  7 Nakreslete. Ačkoli je cílem naučit se psát levou rukou, můžete také těžit z kreslení levou rukou. To vám poskytne cennou praxi při ovládání levé ruky a zároveň budování síly.
  • Začněte něčím jednoduchým, například kreslením základních tvarů, jako jsou kruhy, čtverce a trojúhelníky. Poté pokračujte ve skicování předmětů, které vidíte kolem sebe, jako jsou stromy, lampy a židle, a pokud se cítíte obzvláště sebejistě, lidé a zvířata.
  • Kreslení vzhůru nohama (známé jako obrácená kresba) pomocí levé ruky je další skvělé cvičení, které můžete vyzkoušet. To nejen zlepší vaše psaní, ale je to také skvělé cvičení pro trénink mozku, které vás otevře kreativnějšímu myšlení!
  • Mnoho velkých umělců jako Michelangelo, da Vinci a Sir Edwin Henry Landseer bylo oboustranných. To jim umožnilo přejít z jedné ruky do druhé při kreslení nebo malování, pokud je ruce unavily nebo potřebovaly pracovat pod určitým úhlem. Landseer byl také známý tím, že kreslil oběma rukama současně.
 8. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 8

  8 Mít trpělivost. Jak bylo uvedeno výše, naučit se psát levou rukou je proces, který bude vyžadovat čas a odhodlání. Budete muset být trpěliví sami se sebou a zabránit tomu, abyste se příliš snadno vzdali.
  • Pamatujte, že zvládnutí psaní pravou rukou vám v dětství trvalo roky a přestože by vám psaní levou rukou nemělo trvat tak dlouho (protože některé dovednosti jsou přenosné), proces učení zabere nějaký čas.
  • Zpočátku si nedělejte starosti s rychlostí; prostě cvičte s maximální kontrolou a přesností, jak jen můžete, a časem budete rychlejší a jistější.
  • Stále si připomínejte, jak působivá a užitečná dovednost to bude, když budete moci psát levou rukou. Zůstat motivovaný je největší výzva, se kterou se budete potýkat, když budete pracovat na tom, abyste se stali leváky.
  reklama

Část 2 ze 2: Silový trénink

 1. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste pravák Krok 9

  1 Vše dělejte levou rukou. Dovednost se automaticky přenesla z vaší pravé ruky do vaší levé ruky ve všech těch předchozích letech vašeho života, takže nebude těžké začít zpočátku dělat věci levou rukou. Protože dovednost také automaticky přechází z jednoho úkolu na jiný, poněkud, získáte dovednost rychleji dělat konkrétní úkol levou rukou, pokud budete všechny úkoly dělat levou rukou, než když budete dělat jen ten úkol levou rukou. Buď trpělivý. Někteří lidé říkají, že čím jste starší, tím těžší je přejít na leváctví, ale to je zavádějící. Iluze, že změna rukou je v mladším věku snazší, pochází ze skutečnosti, že čím vyšší dovednost máte s pravou rukou, tím nižší trpělivost máte s daným množstvím dovedností v levé ruce. Ve skutečnosti, čím jste starší, tím kratší dobu trvá, než vaše levá ruka získá dané absolutní množství dovedností. Nejjednodušší, ale nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro posílení levé ruky, je použít ji k dokončení všech akcí a činností, které byste normálně dělali s pravou rukou.
  • Pokuste se vyčistit si zuby a držte kartáček v levé ruce. Kromě mnoha dalších každodenních činností si také můžete učesat vlasy, vyzvednout si šálek kávy, namazat si chleba a otevřít dveře levou rukou.
  • Zkuste také házet šipkami (v bezpečném prostředí), hrát kulečník nebo házet a chytat softball levou rukou
  • Pokud je pro vás těžké si to zapamatovat a neúmyslně používat pravou ruku, zkuste k sobě obvázat prsty pravé ruky. Tím zabráníte tomu, abyste jej mohli používat, a donutí vás místo toho použít levou ruku.
 2. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 10

  2 Zvedejte závaží levou rukou. Jedním z nejlepších způsobů, jak posílit levou paži a ruku a napravit nerovnováhu v síle mezi vaší dominantní a nedominantní stranou, je zvedání závaží.
  • Držte činku v levé ruce a provádějte cvičení jako např bicepsové kadeře , provize , kladívkové kadeře a lisy na činky .
  • Začněte s nízkou hmotností, poté se s vylepšováním síly přesuňte na vyšší váhy.
 3. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 11

  3 Naučte se žonglovat. Učení se jak žonglovat použití tří a poté čtyř míčků je skvělý způsob, jak posílit levou ruku a paži a zároveň vám poskytne působivý party trik!
 4. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci, krok 12

  4 Nácvik odskakování míčků. Jedním skvělým cvičením ke zlepšení oboustrannosti a posílení nedominantní ruky je vzít dvě rakety na stolní tenis a dva míčky a odrazit je současně oběma rukama.
  • Jakmile to zvládnete, můžete přejít k používání menších raket nebo dokonce širokých kladiv.
  • Kromě zlepšení využití levé ruky je to fantastické cvičení celého mozku!
 5. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 13

  5 Vezměte si hudební nástroj. Mnoho lidí, kteří hrají na hudební nástroje (které vyžadují použití obou rukou), jsou již poněkud oboustranní.
  • Výsledkem je, že vyzvednutí hudebního nástroje - například klavíru nebo flétny - a každodenní cvičení vám pomohou posílit levou ruku.
 6. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 14

  6 Jít plavat. Plavání je další oboustranná aktivita, u které bylo prokázáno, že pomáhá vyvažovat mozkové hemisféry, což vám umožňuje používat nedominantní ruku plynuleji.
  • Vydejte se do bazénu a udělejte několik délek, abyste posílili levou část těla a zároveň si skvěle zacvičili kardio!
 7. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci, krok 15

  7 Umyjte nádobí levou rukou. Pravidelné mytí nádobí levou rukou je bezpečná a jednoduchá metoda ke zlepšení obratnosti vaší nedominantní ruky. Kromě čištění nádobí to může být zábavné i užitečné z dlouhodobého hlediska.
 8. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci, krok 16

  8 Začněte dělat jemnější motorické úkoly, jako je psaní zrcadel, hraní kulečníku, stříhání šňůr z krevet a házení šipek nedominantní rukou, když jste to procvičovali pomocí jednoduchých úkolů. Tím se také procvičí obecná dovednost automatického přenosu dovednosti z akce na její zrcadlový obraz, takže další úkol, který začnete dělat levou rukou, který jste dříve dělali s pravou rukou, budete o něco zručnější dělat to levou rukou při prvním spuštění, než byste byli, kdybyste to nikdy předtím neučinili ani jednou rukou. Může trvat mnoho let, než vaše levá ruka dosáhne dovednosti vaší pravé ruky, ale pravděpodobně méně než 2 měsíce, než se vaše levá ruka stane téměř tak kvalifikovanou jako pravá ruka. Jakmile se vaše levá ruka stane dostatečně kvalifikovanou na to, aby svou práci zvládla snadno, nemusíte být netrpěliví ohledně toho, jak se vaše levá ruka stává zručnější jen proto, že vaše pravá ruka je ještě zručnější. Kroky 2–7 můžete přeskočit, pokud si chcete pospíšit a být oboustranní a zvládnete nudu zpočátku dělat je pomalu.
 9. Obrázek s názvem Staňte se levákem, když jste praváci Krok 179 Nezapomeňte vždy používat levou ruku. Používání vaší dominantní pravé ruky se vám tak zakořenilo v mozku, že ji budete používat automaticky, bez přemýšlení. To může být problém, když se pokoušíte stát levou rukou. Chcete -li tento problém překonat, zkuste vymyslet systém, který vám připomene, abyste používali levou ruku, kdykoli něco uděláte.
  • Napište například slovo „vlevo“ na hřbet levé ruky a slovo „vpravo“ na hřbet pravé ruky. Toto bude fungovat jako vizuální připomenutí pokaždé, když si jdete pro pero nebo dokončíte jinou aktivitu.
  • Můžete také zkusit nosit hodinky na pravém zápěstí místo na levém. To vašemu podvědomí opravdu pomůže zaregistrovat, že se pokoušíte změnit strany.
  • Další věc, kterou můžete udělat, je lepit poznámky na věci, jako je telefon, lednička a kliky dveří. Ty vám připomenou, abyste použili levou ruku, kdykoli se jich dotknete.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Když budete příliš používat levou ruku a pochopíte, zapomenete, jak používat pravou ruku? Ne, stále budete moci používat pravou ruku. Když se vrátíte k používání pravé ruky poté, co ji delší dobu nepoužíváte, budete bez praxe a vaše psaní bude pravděpodobně vypadat trochu ošuntěle, ale stále je to vaše dominantní ruka. Po několika dnech psaní s vaší pravicí by se to mělo vrátit do normálu.
 • Otázka Jak mohu psát levou rukou efektivněji? Pokračuj ve cvičení. Čím více budete cvičit, tím lépe budete. Pamatujte si, že vám trvalo dlouho, než jste se naučili snadno psát pravou rukou. Bude také chvíli trvat, než se tam dostanete také levou rukou.
 • Otázka Bude to fungovat i pro kreslení? Ano. Pokud se můžete naučit psát levou rukou, můžete se také naučit kreslit levou rukou.
 • Otázka Kolik měsíců trvá, než se začnete pohodlně psát levákem? Vše závisí na člověku, jeho odhodlání a na tom, jak moc levou ruku používá k jiným věcem, ale obvykle to nebude trvat déle než rok, než vám bude psaní tímto způsobem příjemné.
 • Otázka Jak se přizpůsobím používání levé ruky? Je to zvláštní. Cvičíte, dokud nedosáhnete svého cíle. Zpočátku to vypadá divně, ale nakonec se používání levé ruky bude cítit stejně pohodlně jako používání pravé.
 • Otázka Když se opravdu uzdravím a použiji pouze levou ruku, bylo by špatné odpovědět příště na otázku „levou rukou“, jakou rukou píšu? Ne, měli byste odpovědět rukou, kterou ve skutečnosti aktuálně píšete. Pokud je to vaše levá ruka, tak ano. Dalo by se také říci, že jste oboustranní.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než se stane oboustranným? Záleží na člověku a na tom, jak moc cvičíte. Při pravidelné praxi to může trvat přibližně půl roku.
 • Otázka Kdykoli se pokouším psát levou rukou, asi po dvou slovech mi začnou křeče v rukou. Jak mohu posílit tuto ruku? Při psaní byste měli uvolnit levou ruku. Pokud držíte pero příliš pevně, křeče ve vašich svalech. Zkuste psát elegantně a nemělo by to bolet.
 • Otázka Budu používat levou nebo pravou stranu mozku? Vždy používáte obě strany svého mozku. Pravá strana mozku však ovládá levou ruku a levá strana mozku ovládá pravou ruku. Pokud tedy používáte levou ruku, ovládá to hlavně velmi specifická část pravé hemisféry, která ovládá levou ruku. Mezitím všechny ostatní pravidelné činnosti vašeho mozku na obou hemisférách stále pokračují.
 • Otázka Je levák vzácný? Ano, být levákem je velmi vzácné. Pouze asi 10% populace je levák.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Psaní na levé ruce si procvičujte pouze doma. Když jste ve škole nebo v práci, pište dominantní nebo pravou rukou, alespoň dokud nebudete moci psát úhledně a rychle levou rukou. To vám ušetří čas a zabrání tomu, aby vaše práce vypadala příliš chaoticky.
 • Při učení psaní upravte držení těla tak, aby vyhovovalo vašemu novému postoji leváka.
 • Zatímco začínáte více používat levou ruku, zdržte se co nejvíce používání pravé ruky nebo paže.
 • Používejte levou ruku při každodenních činnostech, jako je volejbal, snídaně atd.
 • Pokračujte v psaní „rychlé hnědé lišky skáče přes líného psa“, protože používá každé písmeno v abecedě.
 • Při psaní používejte pravé oko a levou ruku.
 • Začněte měnit svoji zručnost ve vyšším věku, jako je 20. Pokud se chcete skutečně změnit na používání levé ruky po celou dobu, než na polovinu času na složité úkoly, pak vaše pravá ruka již dříve získala více dovedností, takže budete jen slabě vlevo -rukou místo silně leváka.
 • Používejte telefon pouze levou rukou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pochopte, že dosažení tohoto cíle bude chvíli trvat, takže budete muset být trpěliví.
 • Netlučte hřebíky levou rukou, dokud nebudete oboustranní.
 • Nepokoušejte se krájet okurku na tenké plátky levou rukou pomocí kloubů k vedení nože, zvláště nezačněte trénovat, abyste to udělali rychle, dokud se nestanete plně oboustranným, protože nůž se občas může náhodně dostat příliš vysoko klouby prstů.
 • Změna ruky, kterou používáte, vás může dezorientovat, takže to berte pomalu.
reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit kostým kočky Jellicle. Jellicle kočky jsou kmen smyšlených kočkovitých tvorů, které vytvořil T.S. Eliota a přivedl k životu ve scénickém muzikálu Kočky. Kostým kočky Jellicle je těsný oděv, který má kožešinu, kočičí ...I když nemáte kabel, existuje několik různých způsobů, jak můžete sledovat kvalifikaci 2021 Daytona 500 pole online naživo. Zde je postup.

Neměkčený polyvinylchlorid, často označovaný jako uPVC nebo UPVC, je lehký, ale pevný a tuhý materiál, který je vynikající pro použití ve dveřích. Další výhodou dveří uPVC je, že se obvykle velmi snadno nastavují. Pokud potřebuješ...Serena Williamsová během své tiskové konference před začátkem Italian Open 2021 prozradila, že zvažuje zmeškání olympijských her v Tokiu kvůli cestovním omezením zavedeným na

Fanoušek minulý týden vsadil na výhru New England Patriots na Superbowlu a zeptal se Genie na rande, jestli ano.