Jak držet dítě

Pokud nemáte zkušenosti s dětmi, možná neznáte nejlepší způsob, jak držet dítě. Při držení dítěte se snažte držet dítě vodorovně a podepírat ho oběma pažemi. Pokud byste chtěli zkusit něco jiného, ​​můžete se vždy rozhodnout pro fotbalové držení, které podporuje dítě jednou rukou. Můžete také jít na podporu ramen, která umožňuje dítěti slyšet váš srdeční tep. Ať už zvolíte jakoukoli metodu, vždy mějte hlavu a krk dítěte neustále podepřené.Metoda 1 ze 3: Kolébání dítěte

 1. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 1

  1 Položte 1 ruku pod krk a hlavu dítěte. Natáhněte ruce dolů, zatímco dítě stále leží v kolébce nebo jiném uzavřeném prostoru. Zasuňte jednu ruku pod krk dítěte, což poskytuje další podporu oblasti hlavy. Držte ruku zajištěnou pod tímto místem, protože dítě není schopné samostatně si podepřít vlastní hlavu.

  Věděl jsi? Kojenci nemohou ovládat krk, dokud jim nejsou alespoň 3 měsíce. 2. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 2

  2 Zasuňte druhou ruku pod spodní část dítěte. Poskytněte oporu spodní polovině dítěte zvednutím jeho spodní části opačnou rukou. Přitom opatrně nabírejte, aby se dítě cítilo dobře.
  • Při manipulaci s kojencem nikdy nespěchejte svými pohyby.
 3. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 3

  3 Zvedněte dítě k hrudi. Zvedněte obě paže vzhůru pomalým pohybem a zastavte, jakmile je dítě na úrovni hrudníku. Udržujte své pohyby opatrné a metodické, abyste dítě nerozrušovali, když je držíte.
  • Střední úroveň hrudníku je pohodlné místo pro vyvážení dítěte bez namáhání paží.
  • Věnujte pozornost chování dítěte. Pokud se vám zdají rozrušené, když je zvedáte, pak možná není nejlepší čas je držet.
 4. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 4

  4 Vsuňte 1 ruku pod dítě, abyste mu poskytli oporu. Upravte paži, která drží spodní polovinu dítěte, a umístěte ji jako svislou oporu pod záda dítěte. Pro větší bezpečnost držte dítě pevně na hrudi. Zkontrolujte, zda se zadeček dítěte opírá o vaši paži.
  • Předstírejte, že tato paže je houpací sítí nebo kolébkou pro dítě.
 5. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 5

  5 Opřete krk dítěte o ohnutí paže. Umístěte dítě tak, aby jeho krk byl zcela kolébán a podporován středem vašeho lokte. V tomto okamžiku se ujistěte, že se obě vaše ruce překrývají. Pokud se dítě zdá nepohodlné, upravte podle toho obě paže.
  • Pokud se rozhodnete chodit s dítětem, držte paže uzamčené v tuhé poloze, abyste dítě podpořili.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyzkoušejte Football Hold

 1. Obrázek s názvem Držte dítě 6. krok

  1 Rukou držte hlavu a krk dítěte v rovnováze. Naberte dítě do náruče a při zvedání držte krk a spodní část hlavy. Vychovávejte dítě pomalu a udržujte své pohyby ustálené, když ho přivedete do úrovně hrudníku.
 2. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 7

  2 Podpořte dítě na předloktí. Udržujte dítě v rovnováze pomocí paže jako podpěry. Držte paži pod kojencem a upravte ji tak, aby dítě zůstalo na předloktí. V ideálním případě se snažte držet dítě v náručí a lokti, podobně jako sportovec, který nosí fotbal.
  • Hlava dítěte bude opřena o roh vašeho lokte.
  • Tato poloha je obzvláště užitečná pro čerstvé matky, protože udržuje hlavu vašeho dítěte blízko oblasti prsou.

  Spropitné: Pokud kojíte dítě, nakloňte hlavu dítěte k prsu. 3. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 8

  3 Nechte nožičky dítěte viset kolem vaší paže. Udržujte dítě opřené, když ho opíráte o předloktí. Ujistěte se, že jejich nohy sahají až k okraji vaší paže. Když držíte dítě, snažte se držet ruku jako oporu pod jeho zadkem.
  • Vzhledem k tomu, že budete podepírat spodní část dítěte, nemusíte se starat o to, že mu budete držet nohy a chodidla.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Opřít novorozence o vaše rameno

 1. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 9

  1 Při zvedání vzpřímeně podepřete spodní část a krk dítěte. Držte 1 ruku přitisknutou k zadní části hlavy dítěte a základně jeho krku. Poté položte druhou ruku na spodní část dítěte. Při zvedání mějte pevné ruce, protože poskytujete dítěti jediný zdroj podpory.
  • Držte dítě stejným způsobem, jako byste nosili těžký obchod s potravinami, jako pytel mouky.
 2. Obrázek s názvem Držte dítě Krok 10

  2 Přesuňte váhu dítěte tak, aby se opřela o vaše rameno. Pomalu naklánějte dítě tak, aby jeho hlavička směřovala k přední části ramene. Nechte své rameno být polštářem, když přesunete váhu dítěte směrem k sobě. Dále použijte hrudník jako podpěru, abyste zvedli zbytek dítěte.
  • Tato metoda umožňuje dítěti slyšet váš srdeční tep, což může být pro dítě velmi uklidňující.
 3. Obrázek s názvem Držte dítě krok 11

  3 Při pohybu podporujte dítě oběma rukama. Při chůzi s dítětem držte ruce a paže stále v klidu. I když tato poloha usnadňuje cestování s kojencem, nechcete dítě vyvážit pouze jednou rukou. Pokud musíte dělat něco jiného nebo nosit další předmět, dítě nejprve opatrně uložte do postýlky nebo bezpečného prostoru.
  • Při přenášení dítěte nikdy nedržte horký nápoj nebo jiný nebezpečný předmět.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Infinity Train Season 2 je konečně tady. Pokračujte v čtení, abyste zjistili, jak to dnes večer sledovat online naživo, i když nemáte kabel.Jak provést masáž nohou. Poskytnout někomu masáž nohou může být způsob, jak pomoci zmírnit bolest nohou způsobenou věcmi, jako je nadměrné namáhání. Pomozte osobě najít pohodlnou polohu a poté se propracujte od nohou nahoru. Pokud je bolest nohou ...

Před deseti lety před losováním většiny grandslamových mužů předcházely dechové diskuse kolem jediné otázky: Do jaké poloviny spadne Novak Djokovic?Pátý nasazený Němec Alexander Zverev překonal třetí nasazený Dominic Thiem z Rakouska 6: 3, 6: 4 za 1 hodinu a 37 minut, aby se kvalifikoval do finále Madrid Open.Jak hrát Super Mario Galaxy. Jste jedním z těch lidí, kteří si právě koupili 'Super Mario Galaxy'? Nebo o tom přemýšlíte a chcete vědět, jestli je to dost dobré? „Super Mario Galaxy“ je skvělá hra, kterou si může užít každý! ...