Jak držet pozoun

Jako každý jiný nástroj je prvním krokem při hře na pozoun porozumění tomu, jak ho držet. Abyste dosáhli dobrého úchopu, zatlačte palec levé ruky do výztuhy ve spodní části zvonové trubice a poté omotejte spodní tři prsty kolem kolmé vzpěry na sestavě saní. Podepřete celou hmotnost nástroje v levé ruce, aby vaše pravá ruka mohla volně pracovat se skluzavkou.

Metoda 1 ze 2: Správné uchopení

 1. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 1

  1 Postavte pozoun vzhůru nohama na zem před sebe. Umístění nástroje na zem pomůže jeho ustálení, abyste se mohli soustředit na správnou polohu rukou. Ujistěte se, že zvonek směřuje od vás, přičemž otvor spočívá rovně na podlaze a skluzavka je zatažena úplně dozadu.
  • Při vyjednávání o úchopu se držte tlusté hřídele zvonové trubice. To zabrání tomu, aby se trombon převrhl nebo nevyšel ze zarovnání.


 2. Obrázek s názvem Hold a Trombone Krok 2

  2 Omotejte levý palec kolem silné výztuhy poblíž zvonové trubice. Dlaň držte namířenou směrem k sobě. Zbytek prstů by měl být na zvonové straně rovnátka. Tuto podpěru a tu vedle ní budete používat k udržení napětí ze dvou různých bodů.
  • Standardní trombon je navržen s ohledem na hráče s pravou rukou. Většina hráčů levé ruky také používá levou ruku k uchopení nástroje a pravou ruku k práci na snímku.
 3. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 3

  3 Otočte spodní tři prsty levé ruky kolem svislé výztuhy. Klouzejte středními, prstencovými a růžovými prsty kolem druhé kolmé výztuhy a stiskněte ji těsně pod prvním kloubem. Opřete ukazováček o olověnou trubičku sklíčka, kam jde náustek.
  • Tato ortéza svírá úhel 90 stupňů s tím, na kterém máte palec.

  Spropitné: Abyste získali lepší představu o tom, jak by mělo vypadat umístění vaší ruky, představte si, že levou rukou vytváříte tvar „zbraně“.

 4. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 4

  4 Uchopte sklíčko prvními čtyřmi prsty pravé ruky. Udržujte svůj růžový prst zastrčený, aby vám při hraní nepřekážel. Když budete snímek posouvat dopředu a dozadu, bude se pohybovat směrem ke třem prstům levé ruky, které jsou nejblíže zvonu, a od nich.
  • Pokud je to pro vás pohodlnější, můžete k přesunu snímku také použít pouze palec, index a prostředníček.
 5. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 5

  5 Zvedněte pozoun nahoru na levé rameno. Jakmile máte vypracovaný úchop, udržíte levou paží celou váhu nástroje. Nechte zadní konec trubice zvonku spočinout na vašem rameni, abyste sundali část váhy.
  • Pokud potřebujete upravit jakoukoli část nástroje, proveďte to pravou rukou, abyste nemuseli uvolnit sevření.
  • Zkuste pozoun pozvednout na úroveň obličeje několik minut v kuse, abyste si zvykli hrát delší hudební skladby.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Sestavení pozounu

 1. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 6

  1 Nasaďte sestavu šoupátka do sestavy zvonové trubice. Zarovnejte hřídel na konci skluzavky s rozšířeným otvorem ve spodní části zvonové trubice a poté jemně přitlačte dva kusy k sobě, dokud se nepřestanou pohybovat. Může pomoci držet součásti svisle, aby se nerozdělily.
  • Pozouny se skládají pouze ze dvou hlavních částí - zvonové trubice a skluzavky. Díky tomuto jednoduchému designu je jejich sestavení velmi snadné.
  • Pokud je to možné, sestavte svůj trombon na rovný vyvýšený povrch. Tímto způsobem se nebudete muset starat o poškození jednoho dílu, pokud omylem upustíte.
 2. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 7

  2 Upravte snímek tak, aby seděl pod úhlem 90 stupňů k trubce zvonu. Otočte sestavu šoupátka na trubce zvonu tak, aby dva kusy do sebe zapadly kolmo. Trombon by měl připomínat dozadu „L“, když jej podržíte, abyste ho zahráli.

  Varování: Sestavení vašeho pozounu ve špatném úhlu může ztížit hru, nebo dokonce vést k promáčknutí skluzu.

 3. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 8

  3 Otočením pojistné matice na šoupátku ve směru hodinových ručiček přidržíte dva kusy na místě. Dvakrát promíchejte dva kusy, abyste otestovali spojení a ujistili se, že je bezpečné. V tuto chvíli bude bezpečné držet trombon v jedné ruce.
  • S dostatkem praxe budete moci svůj trombon poskládat a rozebrat během chvilky.
  • Když jste připraveni svůj trombon rozebrat, stačí odšroubovat pojistnou matici a posunout dva kusy od sebe.
 4. Obrázek s názvem Držte pozoun Krok 9

  4 Vložte náustek do malého přijímače na posuvné sestavě. Jednoduše jej zatlačte a otáčejte, dokud nebude těsný. Nyní, když máte svůj trombon dohromady, jste připraveni udělat sladkou hudbu!
  • Ponechte náustek v pouzdře, dokud nebudete připraveni začít hrát, aby se neznečistil.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Máte -li jakékoli dotazy týkající se úpravy úchopu, požádejte o radu vedoucího kapely nebo učitele hudby.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak hrát vlajkový fotbal. Užíváte si tradiční fotbal, ale raději byste se nezranili tím, že budete hrát tak hrubě? Pak vyzkoušejte vlajkový fotbal, stále oblíbenější alternativu, která nahradí boj se soupeřem vytrhnutím vlajky z ...

Podívejte se, jak se dívat na „Keeping up With the Kardashians“, 16. epizoda 8, epizoda 8 online, spolu s dalšími epizodami KUWTK, které jsou k dispozici prostřednictvím těchto živých přenosů bez kabelů.

Jak mít vyvážený zdravotní trojúhelník. Health Triangle je užitečný nástroj pro vizualizaci vaší celkové pohody. Trojúhelník se skládá ze tří stran, z nichž každá představuje důležitou stránku vašeho zdraví: fyzickou, duševní a sociální ....

Ať už organizujete neformální baseballovou hru na zahradě s přáteli nebo serióznější baseballový turnaj, vykreslení křídových čar na vašem hřišti je důležitým způsobem, jak zajistit, aby byla hra zábavná a spravedlivá. Řádky vysledující z ...

Zde je návod, jak sledovat hru Chiefs vs Jaguars 1. týden online bez kabelu v Kansas City, Jacksonville a na dalších trzích.

Mexiko a Kanada se ve středu setkají v důležitém zápase o zlatý pohár skupiny A. Zde je návod, jak sledovat hru ve Spojených státech.