Jak říct trenérovi, že končíte

Přestat se sportem může být obtížné rozhodnutí, ale neměli byste se bát informovat o novinkách svého trenéra. Možná budete potřebovat více času na školní práci, nebo vám zranění způsobí příliš mnoho bolesti, abyste mohli pokračovat. Ať už je důvod jakýkoli, stojte si za svým rozhodnutím a můžete být dlouhodobě šťastnější.

Část 1 ze 3: Budování důvěry před diskusí

 1. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte Krok 1

  1 Určete, proč chcete skončit. Mluvit s trenérem bude snazší, jakmile definujete důvody, proč musíte odejít. Možná máte zjevný důvod, například zdravotní stav. Možná jste jen zdrceni nebo vystresovaní svými povinnostmi. Schopnost vyjádřit své pocity slovy vám pomůže promluvit si s trenérem. Některé důvody mohou být:
  • Máte zdravotní stav nebo zranění
  • Potřebujete více času, abyste se mohli soustředit na školu nebo práci
  • Už vás to nebaví
  • Už nemáte čas
  • Máte rodinné nebo osobní důvody
  • Trenér nebo spoluhráči jsou tyrani


 2. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte Krok 2

  2 Identifikujte další řešení. Pokud vám vadí ukončení práce nebo si nejste jisti svým rozhodnutím, mohou existovat faktory, které vám mohou pomoci zůstat v týmu. Zamyslete se nad svou situací. Existují kompromisy, které můžete vy a váš trenér vymyslet, aby vám pomohly zůstat v týmu?
  • Pokud přestáváte, protože vám sport zabírá příliš mnoho času, možná vám trenér může zkrátit tréninkové hodiny, nebo lze tréninky přeplánovat, aby se snadněji vešly do vašeho rozvrhu.
  • Pokud máte problémy s jinými lidmi v týmu, požádejte trenéra, aby vám zprostředkoval argumenty. Možná společně vymyslíte řešení.
  • Pokud jste zraněni, můžete se zeptat trenéra, zda můžete stále navštěvovat tréninky a akce na vedlejší kolej, dokud se nezotavíte. Pokud si nejste jisti, že budete moci znovu hrát, můžete se přihlásit jako dobrovolník k jiným neintenzivním úkolům, jako je vodní povinnost.
 3. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte Krok 3

  3 Najděte morální podporu. Pokud můžete, může pomoci požádat ostatní, aby vás podpořili důvody vašeho odchodu. Možná vám mohou poskytnout morální podporu, když budete mluvit se svým trenérem, nebo vám možná dají podepsanou poznámku, která vysvětluje vaše důvody pro odchod.
  • Pokud ze zdravotních důvodů odcházíte, požádejte svého lékaře nebo terapeuta o podepsaný dopis s podrobnostmi o vašem stavu. V dopise mohou uvést, že vám doporučují se sportem přestat.
  • Pokud se přestáváte soustředit na studium, můžete požádat učitele nebo profesora, aby vám napsal poznámku s tím, že musíte trávit více času prací ve škole.
  • Pokud jste na střední nebo vysoké škole, mohou s vámi rodiče mluvit, když si promluvíte s trenérem. Vysvětlete rodičům, proč chcete skončit, a zeptejte se jich, zda by byli ochotni vám pomoci předat zprávy vašemu trenérovi.
 4. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte s krokem 4

  4 Napište, co řeknete jako první. Můžete se připravit na rozhovor se svým trenérem tím, že napíšete osnovu toho, co plánujete říci. Není nutné psát skript; spíše si poznamenejte, proč s tím odcházíte a jak byste toto téma mohli představit svému trenérovi.
  • Zamyslete se nad tím, jak by váš trenér mohl reagovat na to, že skončíte. Myslíte si, že si budou rozumět? Máte strach, že se zblázní? Pokuste se naplánovat tuto reakci, když píšete své důvody. Jak byste mohli reagovat na jejich námitky?
  • Zachovejte sebevědomý, ale zdvořilý tón. Zdůrazněte, že chcete pro tým to nejlepší, ale že odejít je pro vás teď to pravé.
 5. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte Krok 5

  5 Cvičte s přítelem nebo členem rodiny. Dobrým způsobem, jak si vybudovat sebevědomí, než se setkáte s koučem, je procvičit si řeč na člena rodiny nebo přítele. Zeptejte se jich, zda by byli ochotni s vámi tento proces probrat.
  • Pokud nemůžete najít nikoho, kdo by vás poslouchal při cvičení, můžete si promluvit sami se sebou v zrcadle.
  • Možná nebudete chtít spoluhráčům říct, že končíte, než to řeknete svému trenérovi. Chcete, aby váš trenér slyšel zprávy od vás, ne od drbů v šatně.
 6. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 6

  6 Předem si promluvte. Můžete být nervózní, když řeknete svému trenérovi o svých plánech skončit. Než promluvíte, nabijte se motivačními výroky. To vám může dodat sebevědomí a uvolnit nervy.
  • Můžete říci: „Máš to. Jen jim řekni, co se děje. '
  • Možná si připomenete: „Budeš se cítit mnohem lépe, až to uděláš. Můžeš to udělat.'
  • Pokuste se rámcovat diskusi v pozitivním světle. Možná si řeknete: „Představte si, jak se vám uleví, když se to udělá. Nebudete mít tolik stresu každý den, o který byste se museli starat. “
  reklama

Část 2 ze 3: Konfrontace s vaším trenérem

 1. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte s krokem 7

  1 Zeptejte se svého trenéra, zda můžete po tréninku mluvit. Je dobré vyhradit si čas, kdy si můžete s trenérem promluvit jeden na jednoho. Na začátku tréninku se zeptejte svého trenéra, zda má pár minut poté na rozhovor. To jim dá hlavu vzhůru, že musíte něco probrat, a oni hned tak neodejdou.
  • Můžete říci: „Hej trenére, můžeme si dnes po tréninku popovídat? Musím s tebou něco prodiskutovat. '
  • Pokud se vás trenér pokusí zeptat, o čem chcete mluvit, řekněte mu: „Rád bych probral svou budoucnost v týmu. Po tréninku si můžeme více promluvit. “
 2. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 8

  2 Řekněte jim, že končíte. Až přijde čas, měli byste svému trenérovi dát přímo vědět, že chcete skončit. Jasným a sebevědomým prohlášením dáte najevo, že to myslíte vážně. Možná byste jim chtěli dát vědět, že jste si toto rozhodnutí pečlivě promysleli a že je to pro vás to správné rozhodnutí.
  • Můžete říci: „Už o tom přemýšlím několik týdnů a myslím, že musím skončit.“
  • Můžete to říci také takto: „Je načase, abych přešel k jiným věcem. Musím opustit tým. '
 3. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte Krok 9

  3 Vysvětlete, proč musíte skončit. Měli byste svému trenérovi sdělit důvody, proč chcete skončit. I když možná budou chtít změnit váš názor, tím, že řeknete, proč chcete odejít, ukážete, že jste si toto rozhodnutí důkladně promysleli.
  • Možná si řeknete: „Teď se musím soustředit na svou další práci. Moje známky klesaly a já se musím soustředit na GPA, abych mohl získat dobrou práci. “
  • Můžete říci: „Bolí mě noha a šel jsem k lékaři. Mám roztrhaný meniskus a chvíli nebudu moci hrát. Myslím, že mi to poskytne čas věnovat se dalším zájmům v mém životě. “
  • Pokud máte poznámku od lékaře nebo učitele, je nejvyšší čas ji předložit. Řekněte: „Mám poznámku od svého lékaře, pokud by to pomohlo problém vysvětlit.“
 4. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 10

  4 Dejte jim vědět, jak byste mohli zvážit pobyt. Možná odcházíte z důvodu problému v týmu nebo váš trenér může vyhovět některým vašim potřebám. Pokud existuje důvod, proč byste mohli zůstat, měli byste informovat svého trenéra, co to je. Mohou být ochotni s vámi spolupracovat na vyřešení problému.
  • Možná řeknete: „Budu upřímný. Měl jsem nějaké spory se členy tohoto týmu, a pokud nemůžeme vyřešit něco mezi námi, myslím, že pro nás všechny bude nejlepší, když půjdu. “
  • Můžete říci: „Potřebuji více času na studium, aby mi známky neklouzaly. Možná, že kdybych v pátek nemusel jít na to cvičení s vlastní váhou, dokázal bych svůj čas řídit efektivněji. “
  • Pokud máte „šikanujícího kouče“, může být nejlepší neříkat jim, že oni jsou ten problém. Mohou přesměrovat svůj hněv na vás. Místo toho jim dejte vědět, že z osobních důvodů končíte, a neprovokujte je.
 5. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 11

  5 Řekněte jim to, když plánujete zastavit. Je dobré dát trenérovi vědět, jak dlouho ještě plánujete být v týmu, aby se na to mohl připravit. Dejte jim datum, kdy už nebudete v týmu.
  • Můžete říci: „Plánuji zůstat po zbytek sezóny, ale poté se nevrátím.“
  • Případně můžete říci: „Mohu zůstat jen další dva týdny. Je mi líto, že musím uprostřed sezóny odejít. “
 6. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 12

  6 Děkuji jim za pomoc. Ujistěte se, že váš trenér ví, že si vážíte jejich tvrdé práce, protože jste se k nim připojili. Upřímné poděkování může ukázat, že jste vděční za jejich vliv a pomoc při hraní tohoto sportu.
  • Možná řeknete: „Je pro mě těžké odejít a já si opravdu vážím všeho, co jsi udělal. Moc vám děkuji, že jste mi až do tohoto bodu věřili. “
 7. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte s krokem 13

  7 Pokud se nemůžete setkat, napište trenérovi e -mail. Pokud nemůžete svému trenérovi říci osobně, e -mail je nejlepší způsob, jak se s vámi spojit. E -mail svého trenéra najdete ve školním, univerzitním nebo ligovém adresáři. Pokud nemůžete najít e -mail svého trenéra, zkuste mu napsat dopis. Dejte ten dopis spoluhráči, který ho může předat trenérovi.
  • Není dobré přestat písemně, pokud si nemůžete se svým trenérem promluvit osobně. Možná budete muset najednou skončit a nemůžete jít na jinou praxi. Možná jste léčeni a nevidíte svého trenéra.
  • Dopis může znít: „Vážený trenére, je těžké to říci, ale musím opustit tým. Omlouvám se, že jsem vám to nemohl říct osobně. Z osobních důvodů musím náhle odejít domů a v této sezóně nebudu moci pokračovat. Nejsem si jistý, jestli budu moci pokračovat ve hře. Děkuji vám za veškerou vaši podporu a tvrdou práci. Vždy to ocením. S pozdravem, Trent. '
  • Pokud jste na střední nebo vysoké škole, můžete svým rodičům zaslat e -mail. Případně vám mohou rodiče napsat e -mail.
  reklama

Část 3 ze 3: Jednání s trenérem šikany

 1. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že končíte Krok 14

  1 Vezměte někoho s sebou. Pokud máte trenéra, který je známý zneužívajícím nebo urážlivým chováním, měli byste někoho vzít s sebou. Pokud je někdo mimo tým, může být trenér povzbuzen k používání slušnějšího jazyka. Můžete zvážit přivedení rodiče, učitele nebo přítele.
 2. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 15

  2 Použijte I prohlášení. Vyhněte se obviňování trenéra nebo používání obviňujících výrazů. To by je mohlo podnítit dále. Místo toho se pomocí výrazů „I“ zaměřte na své potřeby. Prohlášení „já“ jsou věty, které začínají na „já“ místo „vy“. Mohou pomoci zmírnit napětí.
  • Například místo toho, abyste řekli: „Vždy nás donutíte zůstat hodinu po tréninku,“ můžete říci: „Nemám čas trávit domácí úkoly a musím se soustředit na studium.“
 3. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 16

  3 Stojí vaše země. Někteří trenéři by se vás mohli pokusit přesvědčit, abyste změnili názor. Dejte jim vědět, že to s odvykáním myslíte vážně. Sdělte jim, že jste si tento problém velmi pečlivě promysleli a že pokud nebudou moci provést seriózní ubytování, nebudete moci pokračovat.
  • Možná si řeknete: „Vážím si toho, co pro mě tento tým udělal, ale mám pocit, že můj čas tady se chýlí ke konci. Vzhledem k tomu, že moje rodinná situace je taková, jaká je, potřebuji nějaký prostor pro zvládnutí svého osobního života. “
 4. Obrázek s názvem Řekněte trenérovi, že opouštíte krok 17

  4 Ignorujte zneužívání. Pokud váš trenér reaguje vztekem nebo zneužíváním, pokuste se setřást jejich urážky. Mohou se pokusit vám zavolat, nebo vás zavinit, že jste zůstali. Buďte pevní a sebevědomí ve svém rozhodnutí odejít. Řekněte: „Nejsem blázen. Prostě znám své limity a ve svém životě mám další věci, na které se musím soustředit. “
  • Někteří trenéři by vám mohli zkusit říct, že děláte chybu nebo že svého rozhodnutí budete litovat. Můžete odpovědět: „Vím, že toto je teď pro mě správné rozhodnutí. I když bych mohl litovat, že jsem odešel, mohl bych také litovat, že jsem neodjel. “
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když je v týmu můj nejlepší přítel? Pamatujte si, že je to vaše volba. Pokud se rozhodnete, že je čas, abyste odešli, zvažte své možnosti. Pokud je to opravdu to, co chcete, projděte si to.
 • Otázka Obávám se. Co bych měl dělat? Zhluboka se nadechněte a připomeňte si, že všechno bude v pořádku. Konverzace skončí, než se nadějete, a po jejím skončení se budete cítit uvolněně a uvolněně. Zkuste se nesoustředit na reakci svého trenéra nebo spoluhráčů. Místo toho přemýšlejte o tom, jak vám to prospěje. Budete mít více času na odpočinek. Nebudete tak vystresovaní. Možná se budete moci uzdravit ze zranění. Při pohledu na pozitivní stránku bude rozhovor s trenérem vypadat méně děsivě.
 • Otázka Co když končím z akademických důvodů? Je to v pořádku? Akademické důvody jsou častým důvodem, proč lidé ze sportu odcházejí. Pamatujte, že škola je velmi důležitá. Jen velmi málo sportovců se stává profesionály. Vaše školní práce vám pomůže připravit se na úspěšnou a naplňující kariéru, která je také ve vašem životě důležitá. To neznamená, že váš sport není důležitý; znamená to jen, že ve svém životě upřednostňujete něco jiného.
 • Otázka Jak mám říci, že končím? Buďte přímí a přímí. Můžete říci: „Potřebuji opustit tým“ nebo „Myslím, že je načase, abych opustil tým.“ Můžete dokonce říci: „Potřebuji přejít k dalším důležitým věcem svého života.“ Dokud budete pevní a jasní, váš trenér dostane zprávu.
 • Otázka Je v pořádku přestat, protože se vám to nelíbí? Ano. Důležité je, že jsi to zkusil a zjistil, že to není tvůj šálek čaje.
 • Otázka Co když je váš trenér důvodem, proč končíte? Stále postupujte podle stejných pokynů. Je jen na vás, zda chcete tuto informaci sdílet nebo ne. Pokud chcete, aby to věděli, můžete jim říct, že vám jejich styl koučování dělá nepříjemnosti (nebo cokoli ve vás vyvolává pocit), nebo můžete požádat své rodiče, aby se na vás kouče obrátili.
 • Otázka Co mám dělat, když je trapné říkat trenérovi, že končím? Konverzace, jako je tato, jsou vždy nepříjemné, ale přesto k nim musí dojít. Jen si připomeňte, že je to rychlá konverzace a budete za 5 minut hotovi. Tak s tím jdi.
 • Otázka Potřebuji přestat, protože jsem zraněný, ale vždy, když o tom mluvím, se cítím emocionálně. Jak mám mluvit se svým trenérem, když začnu plakat, než začnu mluvit? V první řadě je v pořádku skončit, protože jste zraněni, není to vaše chyba a trenér to určitě pochopí. Za druhé, je v pořádku být naštvaný a dokonce kvůli tomu plakat. Váš trenér to také pochopí. Požádejte svého trenéra, aby s vámi někde soukromě hovořil, aby ostatní nemohli konverzaci sledovat. Pokud opravdu nemůžete snést pomyšlení na pláč před nimi, pošlete e -mail nebo textovou zprávu.
 • Otázka Co mám dělat, když chci skončit, protože tým není dost dobrý? Chtěl bych si pamatovat, že tým se může zlepšit jen tehdy, když se dobří hráči rozhodnou připojit a zůstat. Pokud stále chcete odejít, vysvětlete svému trenérovi, že nejste spokojeni s výkonem týmu a necítíte se dostatečně inspirováni, abyste mohli pokračovat.
 • Otázka Co když chci vyměnit trenéry? Nejprve si o tom promluvte s rodiči. Pokud jsou v pořádku, když měníš, promluv s trenérem. Dejte jim vědět, že si vážíte všeho, co pro vás udělali, ale že si myslíte, že se od druhého trenéra máte co učit.

Populární Problémy

Jak používat plechovku fazolí. Existuje mnoho způsobů, jak můžete použít plechovku fazolí. Pokud máte plechovku fazolí, o které nevíte, co s ní, zvažte přípravu hlavního jídla inspirovaného fazolemi. Můžete také zvážit výrobu předkrmů z fazolí ...

Jak doma prát šidítko velikosti King. Přikrývku velikosti King můžete snadno vyprat doma! Přečtěte si štítek vašeho přikrývky a určete nejlepší způsob praní. Většinu přikrývek velikosti king lze prát v pračce a sušit ...

Jak zvládnout umění líbání. Ach, polibek. I ti špatní jsou dobří. Tajemství velkého polibku jsou tím nejúžasnějším druhem tajemství. Být mistrem polibků na nejvyšší úrovni? Bude to chtít trochu cviku. Naštěstí je to zábavné cvičení. Udělat...

Jak používat jógu, abyste zůstali zdraví. Jóga je starodávná praxe, která vám může pomoci zbavit se stresu a udržet vás pod napětím a soustředěnou po celý den. Abyste zůstali zdraví, nemusíte být tím nejúspěšnějším jogínem - stačí si vzít ...

Gasquet smete Kyrgiose stranou, aby dosáhl French Open posledních 16

Bokovky jsou lidé, kteří mají rádi oblečení, hudbu, jídlo a aktivity mimo sociální mainstream. Pokud máte zájem o hipsterský životní styl, ve kterém nezávislé hudební vydavatelství, vintage oblečení a řemeslná káva ...