Jak si vyčistit lokty

Protože na lokty často nemyslíme, někdy zapomínáme, jak moc je používáme. Například se o ně opíráme, když píšeme nebo když se opíráme o postel. Pokud vám roky opomíjení a nadměrného používání zanechávaly lokty tmavé skvrny nebo odlupující se kůži, existuje mnoho technik, kterými můžete zajistit výživu kůže na loktech. Mějte na paměti, že je to pouze pro kosmetické účely a neexistuje žádné zdravotní riziko.

Část 1 ze 3: Změkčení pokožky

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 1

  1 Při koupeli si ošetřete lokty. Lokty jsou ve sprše obvykle opomíjeny, což umožňuje hromadění nečistot a vytváření tmavých a drsných skvrn. K odstranění usazenin použijte jemné mýdlo, teplou vodu a jemné krouživé pohyby.
  • Rovněž se doporučuje namazat si lokty před parní sprchou, aby mazivo proniklo hlouběji do suchých oblastí.
  • Po osušení ručníkem několik minut potřete zvlhčovačem. To pomáhá zpomalit přirozené odpařování vlhkosti.


 2. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 2

  2 Oloupat. Exfoliace drhne odumřelé kožní buňky a odhaluje nové a vylepšené kožní buňky pod nimi. K odstranění nahromaděné odumřelé pokožky můžete použít různé krémy a pračky, ať už ve sprše nebo mimo ni.
  • Exfoliaci by měla být prováděna pouze 1–2krát týdně, aby nedošlo k podráždění.
  • K odstranění odumřelé kůže můžete použít čisticí kartáč, pemzu nebo peelingový krém.
  • Vyberte si produkty, které obsahují kyselinu mléčnou, která pomůže snížit povrchově přítomné nahromadění keratinu v odumřelých kožních buňkách, což je protein, který může způsobit zablokování zdravých kožních pórů. Keratin hraje důležitou roli při udržování zdraví vaší pokožky, ale přebytek keratinu se nazývá hyperkeratóza. Pokud se s tím setkáváte, pak je důležité navštívit svého praktického lékaře nebo dermatologa, aby zjistili, co to způsobuje.
 3. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 3

  3 Zkuste koupel ve sprše. Zkuste půl hodiny namáčet v teplé lázni, aby pokožka na loktech změkla. Dlouhodobé působení teplé vody zjemní pokožku.
  • Dodržujte všechna další doporučení: použijte zvlhčovač, omyjte jemným mýdlem a pomocí odličovacího tělového peelingu nebo odmašťovače odstraňte odumřelou kůži.
  • Vyvarujte se používání bublin nebo koupelových produktů, které obsahují laureth sulfát sodný, což může zhoršit suchou pokožku.
  • Nadměrné koupání může také vysušovat pokožku, takže omezte čas strávený ve sprše a nepoužívejte horkou vodu. Ujistěte se také, že používáte správné koupelové výrobky, odlupujete a aplikujete zvlhčovač bezprostředně po osušení ručníkem.
 4. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 4

  4 Zůstaňte hydratovaní. K dehydrataci dochází, když vaše tělo nemá dostatek vody nebo tekutin, aby správně fungovalo. Suchá kůže je často příznakem dehydratace. Měli byste se nejen ujistit, že vaše tělo přijímá dostatek vody, ale měli byste také zajistit, aby byla i vaše pokožka.
  • Spotřeba vody závisí na velikosti a hmotnosti. Zpravidla byste se měli pokusit spotřebovat mezi půl unce a uncí vody na každé kilo tělesné hmotnosti (denně).
  • Podívejte se na kosmetické výrobky „hydratující pokožku“, které přidáte do svého režimu. Vyhněte se veškerým mýdlům, která jsou antibakteriální, parfémovaná nebo obsahují alkohol. Vyberte si jemná mýdla bez vůně a zvlhčující mýdla.
  reklama

Část 2 ze 3: Použití domácích prostředků

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 5

  1 Zkuste banánovou slupku. Banánové slupky jsou nejen bohaté na vitamín C (který pomáhá při hojení), ale mají také antifungální a antibiotické vlastnosti. Zkuste si kůru vetřít přímo na loket nebo vytvořit banánovou pastu a nechat 15 minut působit, než ji opláchnete. Proces není možné dokončit maximálně týdně; je dobré to zkoušet každý den. Experimentujte s tím, co funguje na vaše tělo.
 2. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 6

  2 Použijte citron. Lemon je adstringentní s exfoliačními a bělicími vlastnostmi, takže je skvělý pro minimalizaci drsných a tmavých skvrn na kůži. Citronovou šťávu nebo citronovou pastu naneste přímo na pokožku, nechte 15 minut působit a opláchněte teplou vodou. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte jednou denně.
  • Nakrájejte citrony na polovinu a šťávu naneste přímo na kůži, otřete dužinu. Jako upozornění, pokud je vaše kůže silně odřená, můžete pocítit bodavý pocit.
  • Můžete také smíchat citronovou šťávu a jedlou sodu a vytvořit pastu.
  • Vyhněte se slunečnímu světlu nebo se přikryjte volným oděvem.
  • Po opláchnutí a vysušení loktů okamžitě naneste zvlhčovač.
 3. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 7

  3 Experimentujte s mandlovými produkty. Mandle jsou přírodní zvlhčovače, které mohou pomoci dosáhnout skvělé pokožky, která je jemná a hladká. Vitamín E v mandlích pomáhá vyživovat vaši pokožku a chránit ji před poškozením UV zářením. Zkuste jej smíchat s jinými produkty na podporu pokožky, abyste našli recept, který vám vyhovuje.
  • Chcete -li odstranit tmavá místa, zkuste použít mandlový olej a cukr. Smíchejte 2 lžíce olivového oleje s cukrem a jemně vmasírujte do pokožky po dobu 5-6 minut. Opláchněte teplou vodou a nejméně 2 hodiny poté nepoužívejte mýdlo.
  • Zkombinujte mandlový prášek a jogurt (který obsahuje kyselinu mléčnou) za vzniku pasty, kterou lze použít jako zesvětlující činidlo.
 4. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 8

  4 Použijte okurky. Okurky mají tolik úžasných vlastností, že jsou skvělé pro pokožku, včetně čištění, hydratace a redukce tmavých skvrn. Použijte jako šťávu nebo pyré, použijte jednotlivě nebo v kombinaci s dalšími produkty a aplikujte kdekoli od 15 do 30 minut, abyste získali výsledky.
  • Vzhledem k tomu, že okurky tvoří 95% vody, lze je použít k přirozenému čištění a hydrataci pokožky.
  • Smíchejte stejné díly okurkové šťávy a jogurtu a naneste jako pastu na hydrataci suché pokožky.
  • Smíchejte stejné díly okurkové šťávy a citronové šťávy a naneste na tmavá místa po dobu 15 minut, aby vzniklo přírodní bělící činidlo.
  reklama

Část 3 ze 3: Chraňte si lokty

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 9

  1 Nevynechávejte zvlhčovač. Neustálé používání loktů a pobyt na slunci může vést k silnější kůži na loktech. Navíc, protože v loktech nejsou přítomny žlázy zadržující vlhkost, je nutné vlhkost přidávat ručně. Zkuste použít silné mléko, abyste udrželi lokty namazané.
  • Zkuste před spaním nanést vazelínu a přikrýt ponožkou, abyste zamkli vlhkost.
  • Vyzkoušejte pleťové vody s přísadami, jako je močovina, kyselina mléčná, kyselina hyaluronová nebo alfa- nebo beta-hydroxykyseliny, které se často používají k léčbě malých pupínků na kůži.
  • Pokuste se zvlhčovat alespoň třikrát denně, každý den.
 2. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 10

  2 Používejte opalovací krém. Expozice na slunci vede k nahromadění odumřelých kožních buněk, což může způsobit tmavší kůži na loktech. Vždy používejte opalovací krém, když jdete ven, abyste se chránili před škodlivým UV zářením.
  • Místo sprejů použijte opalovací krémy, abyste přidali další mazání.
  • K ochraně před škodlivým UV zářením použijte minimálně SPF 30.
 3. Obrázek s názvem Vyčistěte si lokty Krok 11

  3 Znát vedlejší účinky léků. Pokud užíváte nějaké léky a všimnete si ztmavnutí kůže na loktech nebo kolem nich, poraďte se se svým lékařem, abyste zjistili, zda to může být vedlejší účinek vašeho předpisu.
  • Například je známo, že léky, jako jsou antikoncepční pilulky, léky používané ke zmírnění vedlejších účinků chemoterapie, léky na štítnou žlázu, lidské růstové hormony a některé doplňky pro stavbu těla, způsobují ztmavnutí určitých oblastí včetně loktů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak často si mám čistit lokty? Vafle 14 Pokaždé, když se osprchujete, což by mělo být každý den nebo obden. Nebuďte příliš drsní, jinak by mohli vyschnout.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Psoriáza a ekzém jsou dva stavy suché pokožky, na které tyto prostředky nefungují. Místo toho vyhledejte odbornou péči u lékaře nebo dermatologa.

reklama

Populární Problémy

Novak Djokovic získal 17 grandslamových titulů a 35 titulů Masters 1000 na cestě k tomu, aby se stal historicky nejlepším. Během své slavné kariéry překonal řadu rekordů.

Čištění těžkého zimního povlečení je zásadní, pokud jej plánujete uskladnit na jaře. První věc, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat štítek péče o vaše ložní prádlo. Štítek péče poskytne pokyny výrobce, jak vyčistit těžké ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy kriketu Irsko vs. Západní Indie online ve Spojených státech.

Portland vyřadil LA v prvním kole play -off v minulé sezóně, přičemž Chris Paul a Blake Griffin při tom přišli o zranění.

Jak jíst pistácie. Pistácie se může zdát jako tvrdý oříšek. Každá matice je uzavřena v tvrdé, robustní skořápce. Pokud podél jednoho okraje skořápky praskne, použijte klínování pomocí nehtů nebo napůl skořápky jiného pistácií ...

Tata Open Maharashtra je v současné době jedinou akcí na úrovni ATP nebo WTA v Indii.