Jak zmírnit bolest rukou

Pokud vás bolí ruka v důsledku něčeho jako je syndrom karpálního tunelu, artritida nebo poranění ruky, existuje několik způsobů, jak mu to můžete pomoci zmírnit. Vyzkoušejte ošetření doma jako tepelné obklady nebo krémy na ruce, které zmírňují bolest. Pokud vás ruka stále bolí, navštivte lékaře a zjistěte, zda je možná fyzická terapie, steroidní injekce nebo chirurgický zákrok. Pokud máte artritidu, protažení rukou může být také užitečným způsobem, jak zmírnit bolest.držák rakety na stolní tenis

Metoda 1 ze 3: Provádění základních domácích ošetření

 1. 1 Ledujte ruku 15–20 minut, abyste zmírnili zánět. Icing vaší ruky pomůže poranění ruky, stejně jako některé případy artritidy. Buď si položte ledový obklad na ruku asi na 20 minut, než jej alespoň 20 minut sundáte, nebo si dejte ruku do ledové lázně na 10–15 minut párkrát za hodinu, maximálně. Led pomůže snížit zánět a znecitlivět část bolesti, kterou vaše ruka cítí.
  • Nenechávejte ruku v ledové lázni déle než 15 minut nebo nenechávejte ledový balíček na ruce déle než 20 minut, protože to může narušit oběh v ruce.
 2. 2 Pomocí tepelného obkladu na 10 minut zmírněte bolesti v ruce. Teplý obklad, například teplou žínku nebo vyhřívanou podložku, přiložte na ruku a držte tam 10–15 minut. Ponoření ruky do teplé vody je také dobrý způsob, jak snížit jakoukoli bolest, kterou cítíte, jemné natažení prstů ve vodě, které je posílí a zabrání ztuhlosti.
  • Tepelné obklady fungují dobře při artritidě.
  • Pokuste se uklidnit ruce při mytí nádobí, ohněte ruce a prsty pod horkou vodu, abyste snížili bolest.
  • Použijte teplou vodu o teplotě 33–38 ° C mezi 92–100 ° F.
 3. 3 Natřete si ruce krémem, který cílí na bolest. Na trhu existují specifické krémy, které můžete aplikovat na kůži, abyste pomohli zmírnit bolesti rukou související s karpálním tunelem, artritidou a mnoha dalšími stavy. Vyhledejte krém zmírňující bolest a vetřete jej na bolestivou oblast podle pokynů na obalu.
  • Můžete například použít krém na zmírnění bolesti Bengay nebo Aspercreme, které obsahují aktivní složku methyl salicylátu k úlevě od bolesti.
  • Krémy na ruce na úlevu od bolesti najdete ve velkých boxech, drogeriích a na internetu.
 4. 4 Umístěte dlahu na ruku, aby se vaše ruka nehýbala. To může zmírnit bolest způsobenou poraněním ruky nebo karpálním tunelem. Mnohokrát je nákup dlahy nebo ortézy, která odpovídá vaší velikosti ruky, dobrým způsobem, jak snížit bolest, protože brání pohybu ruky. Dlahu noste vždy, když cítíte bolest, nebo kdykoli provádíte činnost, která vám dříve způsobovala bolest rukou.
  • Nošení dlahy přes noc může zabránit zhoršení bolesti. Počítejte s tím, že budete dlahu nosit alespoň 4-8 týdnů, než si všimnete zlepšení.
  • Vyvarujte se nošení dlahy nebo ortézy po celou dobu, protože to může způsobit, že vaše svaly budou slabší, protože nebudou používány tak často.
  • Použití dlahy může také pomoci bolesti zápěstí, která je způsobena vyzařující bolestí z tenisu nebo golfového lokte.
  • Navštivte místní drogerii nebo velký obchod s obaly a najděte dlahu správné velikosti nebo požádejte svého lékaře, aby vám ji poskytl.
 5. 5 Vezměte si lék proti bolesti, který vám pomůže rychle zmírnit bolest rukou. Volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen, naproxen nebo aspirin, jsou skvělé pro zmírnění bolesti rukou všeho druhu. Dodržujte pokyny pro dávkování konkrétního přípravku proti bolesti, který se rozhodnete užívat, a ujistěte se, že užijete správné množství v závislosti na vašem věku a/nebo hmotnosti.
  • Vyvarujte se užívání léků proti bolesti příliš často na bolest rukou a místo toho užívejte léky pouze tehdy, když vám bolest brání dělat věci.
  • Pro dospělé je typická dávka ibuprofenu 400 miligramů (0,014 oz), zatímco typická dávka aspirinu je 350 miligramů (0,012 oz).
  reklama

Metoda 2 ze 3: Získání lékařského ošetření

 1. 1 Pokud jste rukama zachytili pád, okamžitě jděte k lékaři. Když spadnete dolů, je normální zachytit váš pád natažením rukou. Pokud vás po pádu začala bolet ruka, navštivte svého lékaře na stejný den nebo navštivte středisko urgentní péče. Může se vám zlomit ruka, což vyžaduje okamžité ošetření.
  • Pokud vás bolí zápěstí v blízkosti spodní části palce, je obzvláště důležité navštívit lékaře. Můžete mít zlomeninu scaphoidní kosti.
  • Váš lékař provede rentgen, aby zjistil, zda máte zlomenou ruku. Pokud je, mohou vám dát dlahu nebo palec spica cast.
 2. 2 Pokud se bolest rukou nezlepší po 1-2 týdnech, navštivte lékaře. Pokud děláte věci, jako je použití dlahy a namrzání ruky, ale vaše bolest se stále nezlepšuje, je čas navštívit lékaře. Budou moci prozkoumat vaši ruku a zjistit, zda je třeba provést léčbu, jako jsou injekce kortizonu nebo dokonce chirurgický zákrok.
  • Zavolejte a domluvte si schůzku se svým lékařem.
  • Lékař může provést rentgenové vyšetření vaší ruky nebo provést základní ruční cvičení, aby zjistil, co je špatně.
  • Ortopedický lékař je také někdo, koho můžete vidět místo svého běžného lékaře.
 3. 3 Navštivte odborníka a nechte si injekci steroidů zmírnit určité bolesti rukou. Pokud váš lékař prozkoumá vaši ruku a zjistí, že bolest je způsobena něčím jako syndrom karpálního tunelu nebo artritida, pak mohou pomoci injekce steroidů. Poskytovatel ruční ortopedické nebo sportovní medicíny je pomocí ultrazvuku provede při aplikaci kortizonu do ruky, což pomáhá snížit zánět a bolest. Zeptejte se svého lékaře, zda je to možnost, která by vaší ruce pomohla.
  • Vězte, že injekce mohou pouze dočasně zmírnit bolest. Účinky steroidních injekcí obvykle trvají 1–2 týdny až několik měsíců.
  • Nedostávejte injekce steroidů příliš často, protože při opakovaném použití mohou ovlivnit vaše klouby nebo šlachy. Poraďte se svým lékařem o tom, jak často byste měli dostávat injekce steroidů.
 4. 4 Zeptejte se svého lékaře, zda je doporučena operace ke zmírnění bolesti rukou. Pokud máte vážné poranění ruky nebo syndrom karpálního tunelu, které jen tak nezmizí, může být chirurgie vaší nejlepší volbou. Diskutujte o získání magnetické rezonance, aby váš lékař mohl určit, zda můžete potřebovat operaci. Poté si promluvte se svým lékařem o tom, co by operace znamenala, jaké by bylo uzdravení a o jakýchkoli nákladech nebo jiných obavách, které máte.
  • MRI ukáže, jestli máte ligamentózní poškození.
  • Nejlepší je použít chirurgii jako poslední možnost, pokud jde o úlevu od bolesti rukou, protože je nejinvazivnější.
  • Přesný typ operace, která je pro vás vhodná, bude záviset na vaší konkrétní bolesti rukou.
  • Než se pustíte do operace, zvažte získání několika různých názorů lékaře.
 5. 5 Jděte k ergoterapeutovi, abyste se naučili cvičení, která pomohou vaší ruce. Ergoterapeut vám pomůže posílit svaly nebo vazy, které vám mohou způsobit bolest. Posoudí vaši ruku, aby zjistili, v čem může být problém, a poté vám ukážou cvičení, která můžete dělat doma nebo s terapeutem, aby vám začali pomáhat.
  • Zeptejte se svého lékaře, zda si myslí, že by vám ergoterapie pomohla při bolesti rukou. Mohou vás také odkázat na ergoterapeuta, o kterém si myslí, že by byl vhodný.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Natahování ruky

 1. 1 Natáhněte ručník kroucením ručníku v opačných směrech. Držte konce ručníku v každé z vašich rukou. Dále otočte konce ručníku v opačných směrech, jako byste z ručníku vyždímali vodu. Držte úsek 1-2 sekundy, poté uvolněte ručník a dokončete 1 úsek.
  • Twist oběma rukama současně.
  • Proveďte 10 úseků ve stejném směru, poté obraťte směry a proveďte dalších 10.
 2. 2 Udělejte pěst rukou, abyste ohnuli svaly rukou. Začněte natažením prstů, aby vaše ruka byla rovná. Ohněte prsty směrem k dlani a vytvořte pěst. Namísto mačkání prstů ohnutých dovnitř prsty pomalu roztahujte zpět, aby byly opět rovné. Udělejte to několikrát pro obě ruce.
  • Vyhněte se vytváření příliš těsné pěsti stlačením prstů, protože to není nezbytná část úseku a může zvýšit bolest rukou.
  • Alternativou k tomuto cvičení je jemné stlačení stresového míče.
 3. 3 Zakřivte ruku a natáhněte ji do tvaru „C“ nebo „O“. Začněte s nataženými prsty, předstírejte, že se chystáte něco uchopit a pohybujte rukou do tvaru písmene „C“. Jakmile to zvládnete, pokračujte pohybem prstů k sobě a vytvořte „O“. Před dalším cvičením uvolněte prsty a uvolněte je. Opakujte úseky pro obě ruce.
  • Udělejte každý tvar 3-4krát pro každou ruku.
 4. 4 Procvičte zvedání prstů, abyste je posílili a protáhli. Položte ruku naplocho na stůl nebo stabilní povrch tak, aby dlaň směřovala dolů. Pomalu zvedejte jeden prst po druhém a soustřeďte se na to, abyste jej zvedli co nejvíce nahoru, zatímco ostatní prsty a dlaň držte na stole. Udělejte to s každým prstem na každé ruce a pomalu je spouštějte dolů, jakmile budou zvednuty.
  • Zkuste zvednout každý prst 2-3krát za ruku.
 5. 5 Natáhněte palec ohnutím do dlaně. Uvolněte ruku tak, aby dlaň směřovala k vám. Ohněte prst směrem k dlani a snažte se ho dotýkat. Jakmile ji ohnete co nejdále, pomalu ji natáhněte zpět ven. Toto cvičení několikrát opakujte pro obě ruce.
  • Pokud váš palec nedosáhne úplně na vaši dlaň, stačí ji natáhnout dovnitř tak daleko, jak pohodlně půjde.
 6. 6 Pokud vám aktivita způsobuje bolest, odpočiňte si. Pokud děláte něco jako práci na počítači a všimnete si, že vás začíná bolet ruka, udělejte si přestávku od jakékoli činnosti, kterou děláte, dokud bolest nezmizí. Vaše ruka a zápěstí si tak odpočinou a doufejme, že zabrání zhoršování bolesti.
  • Dělat opakující se pohyby rukama je to, co často přispívá k bolesti rukou, takže se snažte dělat různé činnosti po celý den, aby vaše ruce nebyly ztuhlé nebo bolestivé.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Přidejte do své stravy protizánětlivé potraviny, jako je rybí olej, česnek, vlašské ořechy, bobule nebo vitamín C, které vám pomohou snížit bolest rukou.
 • Namáčení ruky do terapeutického parafínového vosku může také zmírnit vaši bolest. Stroj na ošetření parafínovým voskem si můžete koupit v místní lékárně nebo online.

reklama

Populární Problémy

Bílý chřest je vlastně standardní chřest, který nikdy nerostl nad zemí; nedostatek slunečního světla brání rozvoji chlorofylu. Obecně má mírnější chuť a tvrdší kůži než jeho zelený protějšek. Vaření a vaření v páře ...

'The Alienest' se vrací pro 2. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.Jak se Wimbledon poprvé od epického finále v roce 2008 připravuje na show Fedal.

Vedoucí představitelé Horizon League Wright State se ve čtvrtek zúčastní Detroit Mercy. Zde je návod, jak hru sledovat.

Existuje mnoho důvodů, proč se někdo může cítit jako nepřítel. Je možné, že jste si v minulosti navzájem ublížili, nebo si můžete navzájem opravdu konkurovat. Bez ohledu na důvod je mít nepřátele vždy nepříjemnou situací ....„Final Space“ se vrací pro 2. sezónu v pondělí večer. Zde je návod, jak sledovat nové a staré epizody online bez kabelu.