Jak uspořádat zimní večeři

Zima je skvělým obdobím pro pořádání večírku přátel a rodiny: chladné počasí přiměje každého, aby se shromáždil v teplém domě nebo bytě, a lidé během chladné zimy obvykle rádi jedí těžká, bohatá a plní jídla. Chcete -li uspořádat zimní párty, budete muset naplánovat sezónně vhodné menu nebo požádat hosty, aby přinesli sezónní přílohy.Část 1 ze 3: Plánování večeře

 1. 1 Podávejte teplé, sezónní hlavní jídlo. I když jste hosty požádali, aby si přinesli přílohy nebo dezerty, naplánujte si, že si hlavní jídlo připravíte sami. Využijte zimní sezónu a chladné počasí k přípravě pokrmu, který je teplý a uklidňující. Dobrá volba je polévka, chilli, pečené maso nebo pečená zelenina (pro vegetariány nebo vegany).
  • Můžete si například připravit náplň a teplé bílé kuřecí chilli, které slouží 8 dospělým. Chilli papričky obsahují fazole cannellini, zelené chilli, cibuli, 5 kuřecích prsou (nebo 2 kuřecí rohlíky), máslo a mouku, kromě několika koření a volitelně také polevy.
  • Vyvarujte se grilování nebo grilování masa, protože tyto způsoby přípravy masa jsou více spojeny s letní večeří.
 2. 2 Pozvěte hosty, aby přinesli příspěvek na jídlo. I když ze své večeře nemusíte nutně dělat potluck, pokud hosté nabídnou, že něco přinesou, zdvořile je přijměte. Může to být tak jednoduché, jako požádat hosty, aby přinesli láhev vína nebo „něco k pití“, nebo požádat hosty, aby přinesli konkrétní kulinářský předmět, který by vám mohl pomoci při přípravě jídla. Pokud máte například přítele, který si pochutnává na chlebu nebo bydlí poblíž pekárny, požádejte ho, aby přinesl čerstvý bochník svého oblíbeného chleba.
  • Pokud byste chtěli uspořádat zimní potluck, budete to muset dát hostům jasně najevo, když je poprvé pozvete. Uveďte, že k večeři budete poskytovat hlavní jídlo, ale chtěli byste, aby hosté přinesli možnosti pro boky a dezerty.
 3. 3 Při rozhodování o pokrmech a přísadách myslete sezónně. Když už v zimě pořádáte večírek a pravděpodobně plánujete vařit různá jídla, proč nevyužít sezonu a nevařit pokrmy ze sezónně dostupných surovin? Udělejte si výlet na nedaleký farmářský trh a zjistěte, která zelenina a ovoce jsou v sezóně.
  • Například kapusta a zelí jsou v zimních měsících v sezóně a najdete je na farmářském trhu nebo v místním obchodě se zdravou výživou.
  • Příprava pokrmů z místních, sezónně dostupných surovin zlepší chuť a kvalitu vašich pokrmů.
 4. 4 Podávejte koláč (nebo dva) jako dezert. Koláče jsou skvělým zimním dezertem: podávají se teplé, plné chutného ovoce a nejsou tak těžké na přípravu jako koláče a jiné dezerty, takže si před večeří můžete udělat více než jednu. Kategorie „koláč“ může také zahrnovat obraty; buďte kreativní s velikostí, stylem a plněním dezertních koláčů.
  • Pokud jste již ve stresu z ostatních povinností spojených s pořádáním večírku, požádejte některého z hostů, aby místo toho přinesl koláč.
  reklama

Část 2 ze 3: Příprava vašeho domu na večeři

 1. 1 Naplánujte si předem uspořádání sedadel. Na rozdíl od večírku pořádaného na jaře nebo v létě, během kterého by se hosté mohli rozložit a posedět venku, bude vaše zimní večeře pravděpodobně muset být obsažena ve vašem domě nebo bytě. To znamená, že byste pro každého hosta měli naplánovat židli u stolu - nebo alespoň místo na gauči a pokoj na nedalekém konferenčním stolku. I když nemusíte úplně skriptovat uspořádání sedadel (hosté si mohou vybrat vlastní umístění kolem stolu), ujistěte se, že v interiéru je dostatek prostoru, aby si každý mohl sednout a jíst.
  • Bylo by vhodné dát hostům vědět, že máte omezený počet míst k sezení, a že by vás měli okamžitě upozornit, pokud by chtěli přivést hosta na večeři nebo pokud se nebudou moci zúčastnit večeře z osobního důvodu.
 2. 2 Zásobte se zásobami předem. Může být nepříjemné a potenciálně škodlivé pro jídlo, když vám během večeře dojde klíčová přísada. Před zahájením večeře se ujistěte, že je vaše spíž a lednička dobře zásobené. Zkontrolujte, zda máte v průběhu dne dostatek másla, kuchyňského oleje, nádobí, stříbra a vína; nechcete někoho poslat do chladu, aby si koupil přísadu, na kterou jste zapomněli, nebo aby si nabral více vína.
  • Tento krok je obzvláště důležitý, pokud k vám přicházejí hosté, kteří plánují vařit pomocí vařiče nebo trouby, nebo kteří by chtěli použít vaše servírovací nádobí k prezentaci vlastního jídla.
  • Za tímto účelem dvakrát zkontrolujte, zda máte dostatek čistých servírovacích misek a vidliček nebo lžic.
 3. 3 Připravte si dekorace, hudbu nebo celkovou atmosféru. Chcete -li uklidnit hosty a celkově navodit příjemnou a sezónní náladu pro vaši zimní večeři, vyzdobte svůj domov do takové míry, že vám to bude příjemné. Pokud chcete k dekoraci použít sezónní květiny a zeleninu, kupte si vánoční hvězdu nebo dvě, které použijete jako středobod stolu. Květy Baby’s Breath jsou účinnou zimní ozdobou: jsou sušené a mohou vydržet měsíce a dodají vaší večeři nebo konferenčnímu stolku příjemný nádech.
  • Chcete-li vytvořit minimalističtější dekoraci / prostředí, zapalte kolem svého domova hrst svíček s vůní stálezelených květin.
  • Pokud si chcete pustit hudbu, naplánujte si, že si zahrajete nějaké oblíbené zimy - včetně vánočních koled, podle toho, jak blízko jste k prázdninám - a zamícháte do nich pozitivní rock, jazz nebo pop. Online služby streamování hudby již pravděpodobně obsahují různé seznamy skladeb se zimní tématikou sestavené podle vašeho výběru.
  reklama

Část 3 ze 3: Interakce s vašimi hosty

 1. 1 Pozvěte hosty alespoň týden předem. Sestavení večírku zabere čas a budete chtít hosty předem upozornit, aby si mohli zkontrolovat své plány a naplánovat si večírek dopředu. Bez ohledu na velikost vaší budoucí večeře a na to, zda plánujete pozvat hosty prostřednictvím osobní konverzace, e-mailu, textové zprávy nebo pošty, je pozvěte alespoň týden předem.
  • Možná budete muset dát hostům více než týden předem oznámení, vzhledem k tomu, že zima bývá rušnou sezónou. Pokud se váš plánovaný večírek blíží o prázdninách (nebo kdykoli mezi polovinou listopadu a polovinou ledna), pozvěte hosty tři nebo čtyři týdny předem, aby jejich kalendář nebyl v době, kdy obdržíte pozvánku, plný.
 2. 2 Plánujte dokončit přípravu a vaření, než dorazí vaši hosté. Část úzkosti, kterou někteří hostitelé cítí kolem večeře, pochází z obav, že stráví celou noc v kuchyni a budou mít velmi málo času se svými hosty. Abyste se vyhnuli tomuto hlavolamu, dokončete předem co nejvíce přípravných prací. Dříve během dne uspořádejte židle, prostřete stůl a připravte hlavní jídlo (a všechny strany, které vaříte).
  • Poté, když dorazí vaši hosté, plánujte je zapojit do konverzace a zahájit večeři otevřením láhve vína nebo několika piv.
 3. 3 Dejte předčasné příchody do práce. Může to být trochu nepříjemné, když se hosté večírku objeví o 15 nebo 20 minut dříve; stále se připravujete, ale očekává se, že hosta také pobavíte. Abyste se této situaci vyhnuli, dejte do práce včasné příchody, které vám pomohou připravit jídlo. Pokud například podáváte talíř s uzeninou jako předkrm, ale ještě jste neměli možnost jej připravit, požádejte své první hosty, aby rozsekli sýr a maso a položili krekry a olivy.
  • Pokud máte hosty, kteří přijedou brzy a chtěli by dokončit pečení nebo přípravu pokrmu ve vaší kuchyni nebo by chtěli chladit chladnou misku ve vaší lednici, dejte jim potřebný čas a prostor.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zorganizovat úspěšný zimní potluck?Stefanie Chu-Leong
  Owner & Senior Event Planner, Stellify Events Stefanie Chu-Leong is the Owner and Senior Event Planner for Stellify Events, an event management business based in the San Francisco Bay Area and California Central Valley. Stefanie má více než 15 let zkušeností s plánováním akcí a specializuje se na velké akce a speciální příležitosti. Má bakalářský titul z marketingu na San Francisco State University.Stefanie Chu-LeongOwner & Senior Event Planner, Stellify Events Odborná odpověď Vytvořte registrační list a rozdělte jej do kategorií. Nezapomeňte uvést počet přicházejících hostů a rozeslat formální list s informacemi o tom, kdo se na co přihlásil, jakmile budou všechny registrace zablokovány. Také se ujistěte, že vaši hosté vědí o jakýchkoli dietních omezeních, která je třeba znát před jídlem přípravka.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Možná budete chtít zkontrolovat počasí ráno před večeří, abyste se ujistili, že nepřijde nadcházející sněhová bouře, která by narušila vaše plány na večeři.
 • Vždy pamatujteudržujte jídlo teplépři pořádání večeře v zimní sezóně.

reklama

Populární Problémy

Jak si užít venku. Trávit čas venku může být skvělý způsob, jak se spojit s přírodou a zapomenout na všechny problémy skutečného života, které vás tíží. Jakmile se zbavíte internetu a iPhonu, vezměte s sebou pár přátel a přijměte ...

Zde je návod, jak ve středu sledovat živý přenos Calvin Kattar vs Dan Ige a celé UFC Fight Night z Abú Zabí.

Bývalá wimbledonská šampionka Conchita Martinezová už nebude trenérkou Karoliny Plíškové, oznámila světová dvojka.

Jak udělat francouzský odtok v suterénu. Francouzský odtok odstraňuje vodu ze sklepa tím, že shromažďuje vlhkost v mělkém příkopu, stahuje ji do děrovaného potrubí a vyhání do nádrže a jímky. Pojmenován po Henrymu Frenchovi, který ...Vánoční břidlice NBA je zvýrazněna bitvou LA mezi Clippers a Lakers. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.