Jak zlepšit koordinaci očí a rukou

Zlepšení koordinace oko-ruka je pokračující úkol, který vyladí mnoho vašich jemných motorických dovedností. Děti se učí, jak zlepšit koordinaci očí a rukou již ve 4 měsících pomocí průzkumu nebo hraček a her. Stejné zásady lze uplatnit v jakémkoli věku prostřednictvím sportu, videoher, barvení a řemesel. Můžete také použít trénink koordinace oko-ruka, abyste pomohli zvládnout dyspraxii, duševní stav, který ztěžuje plánování a koordinaci fyzických pohybů.

tenisky nejlepší

Metoda 1 ze 3: Zlepšení koordinace s každodenními aktivitami

 1. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 1

  1 Věnujte se sportu jako pravidelnému koníčku. Téměř každý sport vyžaduje, abyste se koordinovali mezi očima a rukama. Vyberte si sport, který je pro vás zajímavý, a zařaďte jej do své pravidelné týdenní rutiny. Stanovte si cíl hry na hodinu 3-4krát týdně. Podívejte se do intramurálních týmů nebo tříd ve vaší oblasti, aby vaše praxe byla konzistentní a proces byl zábavnější.
  • Sporty, které zahrnují pálky nebo hole, jako je baseball, softball, hokej a lakros, jsou běžná doporučení pro ty, kteří chtějí zlepšit svoji koordinaci.
  • Pokud chcete cvičit ve svém volném čase, můžete také pořídit domů badmintonovou síť, volejbalovou síť, basketbalový koš nebo pingpongový stůl.
  • Box a mnoho forem bojových umění jsou také skvělé pro zlepšení koordinace očí a rukou. Podívejte se do tříd ve svém okolí na box, smíšená bojová umění (MMA), taekwondo, karate, krav maga nebo jakoukoli jinou formu bojových umění, která vás zajímá.


 2. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky a očí Krok 2

  2 Hrajte videohry nebo online hry. Videohry vyžadují k provedení hry motorické dovednosti i vizuální vnímání. Zahrajte si hru, která vyžaduje přesné načasování, citlivý dotek a/nebo velkou pozornost věnovanou detailům, a možná zjistíte, že vám to pomůže zlepšit celkovou koordinaci očí a rukou. Obzvláště užitečné pro tento účel mohou být akční hry jako Call of Duty nebo Assassin's Creed.
  • Pokud máte systémy k dispozici, vyzkoušejte různé typy her. Konzolové hry, počítačové hry a hry VR vás budou výzvou různými způsoby.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení koordinace ruky a očí Krok 3

  3 Praxe žonglování . Naučit se žonglovat je běžná aktivita doporučovaná lidem, kteří se snaží zlepšit koordinaci. Začněte tím, že se naučíte žonglovat se 2 míčky, poté se posuňte až na tři. Prohlédněte si online návody a videa, která vám pomohou začít, protože žonglování je často lépe srozumitelné vizuálně.
  • Nenechte se sklíčit, pokud nejste skvělý žonglér při prvním spuštění. Jedná se o aktivitu, jejíž zvládnutí vyžaduje hodně času. Cvičte dál a pomalu začnete vnímat výhody z celkové koordinace ruka-oko.
 4. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 4

  4 Sestavte si skládačku nebo stavebnici. To vyžaduje vyzvednutí konkrétních kousků za účelem analýzy, které do sebe zapadají, s využitím a zdokonalení koordinace oko-ruka a uvažování. Vyzvěte se ještě více pomocí 3D skládačky, sochy Lego nebo jiné stavební hračky, která vám umožní přemýšlet ve 3D.
 5. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 5

  5 Barva v omalovánkách. Tato kreativní aktivita vám pomůže naučit se vizuálně ovládat ruce a prsty pomocí řádků na stránce. Hledejte omalovánky, které vás vyzývají jemnými čarami a detaily na celé stránce.
  • Omalovánky pro dospělé získávají na popularitě a jsou snadno dostupné v mnoha řemeslných obchodech a knihkupectvích. Mnoho lidí tyto relaxační a dobré koordinační tréninkové nástroje považuje za relaxační.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zkoušení koordinačních cvičení

 1. Obrázek s názvem Zlepšení koordinace ruky a očí Krok 6

  1 Procvičte si přepínání zaměření pomocí očních cvičení. Zkuste umístit 2 objekty stejné velikosti, například 2 knihy, na různé vzdálenosti od jednoho. Umístěte jeden asi 18 palců (46 cm) od vás a druhý asi 10 stop (3,0 m) od vás. Soustřeďte se na bližší objekt po dobu 5-10 sekund, všímejte si co nejvíce detailů, poté rychle přepněte na předmět dále a proveďte totéž. Pokračujte v tomto cvičení tam a zpět mezi očima po dobu 3–5 minut v kuse.
  • Cvičení, jako je tento, vám pomohou zlepšit reakční dobu tím, že vás naučí rychle se přizpůsobit zaměření na nové předměty.
 2. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci rukou očí Krok 7

  2 Dělejte driblingové vrtačky. Driblování, jako ty, které najdete v basketbalové praxi, je navrženo tak, aby pomohlo vybudovat koordinaci ruka-oko. Pokud s driblováním začínáte, začněte jednoduše chůzí 10–20 kroků jedním směrem, otočením a vrácením zpět, to vše za neustálého driblování. Jakmile se zlepšíte, začněte to měnit tak, že budete driblovat různou rychlostí a přepínat tam a zpět mezi rukama.
  • Vyzvěte se pomocí menších míčků, jako jsou tenisové míčky. Ty jsou nepředvídatelnější, když je driblujete, takže ještě více zpochybňují vaši reakční dobu.
 3. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 8

  3 Hrajte balón, držte krok. To samé vyžaduje pouze balón nafouknutý kyslíkem. Opatrně vyhoďte balón do vzduchu, poté jej sledujte a narážejte, než dopadne na zem. Tuto hru můžete hrát sami nebo s partnerem a je to fantastické cvičení v koordinaci a ovládání.
  • Příliš silný úder do balónu by jej mohl poslat příliš daleko nebo způsobit jeho vyskočení, takže součástí cvičení je procvičit použití kontrolovaného množství síly a přitom mít oči stále na svém cíli.
  • Tento nácvik může být také zábavou pro děti, které se snaží vybudovat koordinaci ruka-oko.
 4. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky a očí Krok 9

  4 Vyzkoušejte hru chytání, když stojíte na jedné noze. Catch je často navrhován tak, aby pomohl vybudovat koordinaci u dětí, ale dospělí mohou těžit také ze hry chycení. Místo toho, abyste míč jen házeli sem a tam, zkuste při hře stát na jedné noze. To vám pomůže zlepšit rovnováhu a reakční čas při budování koordinace.
  • Hrajte chytit s přítelem nebo členem rodiny, aby bylo cvičení zábavné a společenské.
  • Pokud nemáte s kým hrát, můžete vždy cvičit odrazem míče od blízké zdi.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Správa motorové dyspraxie

 1. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 10

  1 Naplánujte si fyzickou aktivitu každý den. Pokud máte vy nebo vaše dítě dyspraxii, fyzická aktivita je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro rozvoj motoriky. Zkuste si každý den vyhradit alespoň 30-60 minut času na fyzickou aktivitu.
  • Pro dospělé, kteří se potýkají s dyspraxií, může pomoci jít do posilovny, plavat, chodit do fitness nebo se věnovat nesoutěžním sportům, jako je plavání nebo tanec.
  • Pro děti s dyspraxií je dobrý způsob, jak si vyhradit nějaký pravidelně strukturovaný čas na fyzickou aktivitu, přihlásit se na sport jako taekwondo nebo fotbal nebo jim dát lekce na aktivity jako plavání a tanec.
 2. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci rukou očí Krok 11

  2 Procvičte si koordinaci hrou. Jednoduché domácí činnosti, jako je hra chycení nebo házení sedacího pytle, mohou dítěti s dyspraxií pomoci vybudovat jejich koordinaci. Každý den si vyhraďte 10–15 minut na hraní koordinačních her se svým dítětem. Nejen, že jim to pomůže s jejich dovednostmi ruka-oko, ale také vám to poskytne další kvalitní společný čas.
 3. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 12

  3 Absolvujte kurzy psaní. Děti i dospělí s dyspraxií mohou mít problém uchopit pera a jasně psát. Psaní může stále představovat výzvu, ale je často snazší než úprava psaní. Přihlaste sebe nebo své dítě na kurz psaní, který je zaměřen konkrétně na zvyšování rychlosti.
  • Zeptejte se školy vašeho dítěte, zda v této oblasti nabízí pomocné programování. Možná budou moci vaše dítě vybavit lektorem psaní na stroji, který se specializuje na práci s poruchami motoriky.
 4. Obrázek s názvem Zlepšit koordinaci ruky očí Krok 13

  4 Percepční motorický trénink navštivte fyzioterapeuta. Tento typ školení je navržen tak, aby pomohl osobám s dyspraxií zlepšit jejich pohyby a také jejich vizuální, sluchové a jazykové dovednosti. Promluvte si se svým lékařem o nalezení fyzického terapeuta ve vaší oblasti, který nabízí percepční motorický trénink.
  • Toto školení je založeno na používání sekvencí úkolů, které jsou náročné, ale ne tak náročné, aby člověka inspirovaly k ukončení během procesu. Tato cvičení často vyžadují, aby účastník integroval různé motorické a smyslové informace.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak chytání rozvíjí u studentů koordinaci očí a rukou? J.phlud Při házení a chytání je velmi důležitá koordinace ruky a oka. Cvičení chytání aktivuje ve vašem mozku něco, čemu se říká svalová paměť. Poté, co určitou akci zopakujete, vám to uvízne v hlavě.
 • Otázka Potřebuji vědět, jak bych pomohl někomu na invalidním vozíku, protože má poruchu nohou. Snažím se tomu člověku pomoci hrát basketbal, ale potřebuje nácvik koordinace ruky a oka? Chelsea Cohen Jedno cvičení, na kterém byste mohli pracovat s touto osobou, dribluje. Začněte tím, že necháte driblovat, když stojí na židli, a pak pomalu začleníte pohyb tím, že je budete skotačit dopředu a procvičíte si otáčení, zatímco budete driblovat s míčem. Tím se budují koordinační i basketbalové dovednosti.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Skákání přes švihadlo může být zábavná aktivita, která vám pomůže vybudovat koordinaci, když máte nějaké další prostoje.

reklama

Varování

 • Pokud se u vás objeví problémy s rychlým nástupem zraku nebo pohybu, navštivte co nejdříve svého lékaře.
reklama

Populární Problémy

Letní tábor může být zábavným a vzrušujícím dobrodružstvím nebo nešťastnou, hrubou zkouškou. Zlepšete si zážitek z letního tábora správným balením. Vytvořte si seznam oblečení, toaletních potřeb a dalších věcí, které budete potřebovat, nebo požádejte vedoucího tábora o ...

Pokud si myslíte, že jste narcis nebo vám byla diagnostikována narcistická porucha osobnosti (NPD), můžete se potýkat se sebeúctou, zneužíváním návykových látek nebo mít problémy s vytvářením a udržováním zdravých vztahů. Řízení může být náročné ...

Jak nosit džínové šaty. Džínové šaty jsou jedním z těch klasických šatních šatů, které nikdy nevyjdou z módy - a má to dobrý důvod. Je to jeden z nejvšestrannějších kousků, které můžete mít ve skříni, protože ...

'Fosse/Verdon' je nová série na FX. Získejte přehled o tom, jak sledovat premiéru a další nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Kompletní průvodce sledováním online přenosů Texas Rangers bez kabelového předplatného v roce 2017.

Při výcviku domácího mazlíčka je důležité používat správné zásoby. Před nákupem se zeptejte svého veterináře nebo jiných majitelů domácích zvířat, jaké položky používají a doporučují. Pak se na tyto položky podívejte sami v obchodě nebo ...