Jak si zlepšit francouzštinu

Ať už jste jen začátečník, nebo někdo, kdo strávil několik let učením francouzštiny, je důležité udržovat si dobré jazykové znalosti a najít způsoby, jak tyto dovednosti zlepšovat tak často, jak to jen bude možné.

Pokud máte přinejmenším a základní znalost francouzštiny , pak můžete pomocí těchto kroků rozšířit své znalosti jazyka, kterým se mluví v 57 zemích a teritoriích po celém světě.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 01

  1 Zapracujte na své výslovnosti. Hladce plynoucí francouzština se získává soustavnou praxí získávání dobrého přízvuku. Dobrá výslovnost pomáhá zajistit, že vám bude snadno rozumět, a umožní vám užít si jazyk plynuleji. Mezi způsoby, jak zlepšit výslovnost, patří:
  • Poslouchejte rodilé mluvčí francouzštiny a opakujte, co říkají. Podívejte se na dobrý francouzský film a napodobte akcenty svého oblíbeného herce. Poslouchejte rodilé mluvčí francouzštiny na svém iPodu nebo přehrávači MP3, když cestujete do práce, a opakujte, co říkají (je -li to vhodné).
  • Zpívat Francouzská hudba. Stáhněte si své oblíbené písničky a zpívejte. Hudba je vynikající metodou, jak dosáhnout dokonalého přízvuku, a většinou si ani nevšimnete vynaloženého úsilí.
  • Zajistěte si dobrého učitele francouzštiny. Pokud nestudujete jako součást vysokoškolského vzdělávacího programu, přijměte Francouzské třídy po práci nebo o víkendech. Váš učitel by měl být schopen pomoci opravit vaši výslovnost tím, že vyzdvihne vaše slabší místa a poskytne vám konkrétní cvičení ke zlepšení vaší intonace, inflexe a zvukového propojení.


 2. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 02

  2 Neustále revidujte svou gramatiku. I když jste se již naučili určité gramatické body, je i nadále důležité se ke gramatickému učení vrátit, dokud se jednotlivé body nestanou druhou přirozeností. Pokud to pomůže, uvažujte o gramatice jako o matematickém problému-přidáním určitého slova bude rovnice úplná! To může být mnohem zábavnější a poutavější, pokud k asistenci použijete multimédia:
  • Poslouchejte gramatické nácviky pomocí svého přehrávače iPod nebo MP3. Dělejte to při cvičení, cestování, relaxaci na posteli atd.
  • Ke zlepšení gramatiky používejte počítačové hry a cvičení. Existuje mnoho her a cvičení, které jsou k dispozici online zdarma, nebo si můžete zakoupit CD-ROMy do počítače. Vyhledejte „hry s francouzskou gramatikou“, „hry s francouzským pravopisem“, „hry s francouzskými slovesy“ atd. A zjistěte, co vašim zájmům nejvíce vyhovuje. Podívejte se na hry, které hrají francouzsky mluvící - to bude skvělý způsob, jak si zlepšit francouzštinu.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 03

  3 Rozšiřte si slovní zásobu. Stejně jako ve vašem rodném jazyce se snažte, aby se slovní zásoba stala celoživotním vzdělávacím procesem. Zatímco učení slovní zásoby je snazší, čím více to děláte, a čím rychleji jste schopni vypracovat významy podle kontextu a asociace, může být užitečné pokračovat v učení slovní zásoby jako samostatného cvičení. Mezi nejlepší způsoby, jak toho dosáhnout, patří:
  • Mějte notebook pro psaní slov, která objevíte při čtení, nebo poslechu jiného druhu médií. Můžete se rozhodnout je vyhledat později, než neustále přerušovat dobré čtení slovník lov. Je užitečné používat pro slova kategorie, jako je cestování, oblečení, tělo, móda, auto, filmy atd., Aby bylo hledání slov snazší a aby se ve vaší mysli vytvořila kontextová asociace.
  • Pomocí poznámek Post-It si napište názvy domácích potřeb.
  • Vytvořte zápisník . Vystřihněte obrázky položek podle tématu a přidejte k nim francouzská slova. Řemeslné cvičení na jedné straně, lekce francouzštiny na straně druhé!
  • Využijte události, které vás zajímají, k poskytnutí vnitřní motivace pro učení se novým slovům. Pokud jste například fanouškem fotbalu, proč se nedívat na hry ve francouzštině a nenaučit se nová slova?
  • Když se naučíte nové slovo ve svém rodném jazyce, vyhledejte si jej současně ve francouzštině.
  • Přečtěte si pokyny doprovázející vaše zařízení a software ve francouzštině. Většina příruček je nyní k dispozici v řadě jazyků, což vám usnadní rychlé osvojení nových technologických nebo technických pojmů s možností křížové kontroly s anglickou verzí.
  • Cílem je naučit se 5 nových slov každý den - to je 35 nových slov týdně, 1820 slov ročně!
  • Kupte si vizuální slovník ve francouzštině. Nemusí mít v sobě žádnou angličtinu, i když dvojjazyčné vizuální slovníky existují. Je to inspirativní a velmi užitečný způsob, jak se naučit širokou škálu slovní zásoby, a je zvláště užitečný pro technické termíny, které byste mohli potřebovat pro práci nebo pro hobby.
  ODBORNÁ TIP

  Lorenzo Garriga

  Překladatel a rodilý mluvčí francouzštiny Lorenzo je rodilý francouzský mluvčí a znalec francouzského jazyka. Má dlouholeté zkušenosti jako překladatel, spisovatel a recenzent. Je také skladatelem, klavíristou a glóbusem, který téměř 30 let cestuje po světě na podpatku s batohem. Lorenzo Garriga
  Francouzský překladatel a rodilý mluvčí

  Náš odborník souhlasí: Nejdůležitějším krokem pro učení jakéhokoli jazyka je naučit se nejprve co nejvíce slov. Gramatika časem přijde.

 4. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 04

  4 Obklopte se jazykem. Ať už jde o knihy, rádio, internet nebo televizi, každá forma médií vám otevře možnosti učení a zlepší vám zážitek. Pokud ve vaší oblasti není moc francouzštiny, stáhněte si ji podcasty . Pokud zamícháte mediální přístupy k učení, mnohem lépe porozumíte věcem a zapamatujete si slova, která jste nějakou dobu neviděli.
  • Čtěte francouzštinu co nejčastěji. Čtení rozšíří vaši slovní zásobu a rozšíří vaše ponoření do jazyka. Při čtení se snadno naučíte, protože vás to baví. Určitě si vyberte knihy, které vás zajímají, beletrii nebo literaturu faktu. Nebo pokud knihy nejsou vaší věcí, zkuste si přečíst wikiHow ve francouzštině. (Tyto stránky najdete v celosvětové sekci wikiHow na domovské stránce wikiHow).
  • Mnoho DVD nyní přichází s možností francouzštiny. Při sledování přepněte na francouzštinu - ať už je dabovaná nebo s titulky, stále se učíte pomocí poutavého média.
  • Poslouchejte francouzské rozhlasové stanice. Existují stovky stanic vysílajících ve francouzštině a k mnoha z nich lze snadno přistupovat online. Můžete se také podívat, jaké francouzské možnosti jsou k dispozici na cizojazyčných stanicích ve vaší oblasti.
 5. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 05

  5 Najděte si partnera pro konverzaci. Spousta francouzsky mluvících by chtěla zlepšit svou angličtinu na oplátku za to, že vám pomůže s vaší francouzštinou. Je to skvělá praxe a rodilý mluvčí vás snadno nastaví na nejrůznější detaily, které se v učebnicích nikdy neobjeví. S konverzačním partnerem můžete cvičit několika způsoby:
  • Jako kamarádi přes internet pomocí e-mailu, klientů chatu nebo IRC;
  • Používání klientů sociálních sítí ( použijte Twitter , atd., pouze francouzsky);
  • Přejděte na francouzskou wiki a upravte pouze ve francouzštině a komunikovat s ostatními lidmi na webu ve francouzštině;
  • Mluvte s francouzskými kamarády pomocí softwaru jako Google Talk nebo Skype ; nebo,
  • Pokud najdete někoho ve svém okolí, pravidelně si povídejte osobně.
  • Hlavně nemluvte. Nezapomeňte také zdokonalit svou francouzštinu Naslouchání dovednosti. Být jazykem, který se mluví rychle, se spoustou spojení, naslouchat dobrému porozumění francouzštině je zásadní dovednost.
 6. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 06

  6 Vydejte se na víkend do Francie. Popadněte kamaráda, který má pokročilejší úroveň francouzštiny, nebo někoho, kdo je rodilým mluvčím francouzštiny, a snažte se s nimi o víkendu den nebo dva mluvit jen francouzsky. Jděte nakupovat, stolovat a bavit se-vše ve francouzštině.
 7. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 07

  7 Cestovat. Navštivte francouzsky mluvící zemi a nasajte najednou jazyk a kulturu. Neomezujte se pouze na Francii nebo Belgii - pokud žijete v Severní Americe, Quebec je na dosah ruky, a díky tomu existuje mnoho dalších francouzsky mluvících zemí, regionů a kultur po celém světě v Africe, Pacifiku, Karibiku, atd. Je to dobrá výmluva na dovolenou a zkušenost s učením!
  • Zarezervujte si jazykovou školu ve francouzské zemi nebo městě. Zkuste žít s místní rodinou, abyste neustále mluvili francouzsky.
  • Hledejte dobrovolnickou práci nebo příležitostná práce. Práce je skvělý způsob, jak rychle zlepšit své schopnosti v jiném jazyce. Pokud se dostanete do práce v rušném odvětví, jako je čekání nebo vaření, budete nuceni zlepšit si francouzštinu velmi rychle .
  • Učit Angličtina jako druhý jazyk ve francouzsky mluvící zemi. K tomu budete muset oba jazyky dobře ovládat a jak učíte, určitě se naučíte!
 8. Obrázek s názvem Vylepšete si francouzštinu Krok 08

  8 Pochopte, že jazykové vzdělávání je také kulturní učení. Při učení a zlepšování svých znalostí druhého jazyka je stejně důležité zlepšit vaše kulturní porozumění.
  • Přečtěte si francouzskou historii. Čtěte široce, protože francouzská historie sahá daleko za Francii.
  • Zjistěte co nejvíce o francouzských kulturních dílech, jako je umění, móda a filmy.
  • Občas si povečeřte na francouzském jídle nebo se naučte dělat si vlastní. Přečtěte si o francouzské kuchyni a historii.
  • Přečtěte si o francouzské politice. Opět se nezaměřujte pouze na Francii, ale nezapomeňte se podívat na další francouzsky mluvící země.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se naučím plynně francouzsky? Lorenzo Garriga
  Překladatel a rodilý mluvčí francouzštiny Lorenzo je rodilý francouzský mluvčí a znalec francouzského jazyka. Má dlouholeté zkušenosti jako překladatel, spisovatel a recenzent. Je také skladatelem, klavíristou a glóbusem, který téměř 30 let cestuje po světě na podpatku s batohem. Lorenzo Garriga Francouzský překladatel a rodilý mluvčí Odborná odpověď Nejdůležitějším krokem při učení jakéhokoli jazyka je naučit se nejprve co nejvíce slov. Gramatika časem přijde.
 • Otázka Jaká jsou pravidla pro učení přídavných jmen? Přídavná jména se mění v závislosti na počtu/pohlaví objektů, které popisují. Ale ne všichni a existují určité výjimky. Jeden tip na paměti je BANGS (krása, věk, číslo, dobrota, velikost). Případná přídavná jména, která spadají pod ZATÍŽENÍ, jdou před podstatné jméno.
 • Otázka Jak dlouho mi bude trvat, než se zdokonalím ve francouzštině? Pokud cvičíte pravidelně a důsledně, očekával bych, že se vaše francouzština začne zlepšovat během několika týdnů nebo měsíců.
 • Otázka Existují francouzské písně? Stejně jako jsou písně v angličtině, existují i ​​písně ve francouzštině.
 • Otázka Jak mohu najít rodilého mluvčího? Hledejte online ve své oblasti nebo kontaktujte místní univerzitu.
 • Otázka Mohu se naučit francouzsky tím, že ji zpívám? Ano i ne. Můžete se naučit pár krátkých slov a frází spolu s hrstkou současného slangu, ale nebude to adekvátní náhrada za lekce a studium.
 • Otázka Jak se mohu rychleji naučit francouzsky? Přihlaste se k online kurzu francouzštiny nebo se vydejte do francouzsky mluvící země a ponořte se do jazyka 24/7.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Francouzsko-anglický slovník je životně důležitý. Kupte si kvalitní verzi co nejdříve a často ji používejte.
 • Podívejte se na renomované mediální weby zaměřené na výuku francouzštiny, jako je BBC.
 • Soustřeďte se na svůj pokrok. Někdy by se mohlo zdát, že učení nikam nevede, ale vytrvá; vaše mysl pilně ukládá učení.
 • Pokud je vaše francouzština dost dobrá, můžete přejít na francouzsko-francouzský slovník.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Přístup na internet
 • Aktuální gramatické knihy
 • Aktuální slovník
 • Notebook
 • DVD, knihy, jiná média
 • Přehrávač iPod nebo MP3, bezplatné francouzské podcasty
 • Cestovní nápady
 • Kamarádi, se kterými mluví francouzsky

Populární Problémy

30. března 2016; Key Biscayne, FL, USA; Novak Djokovič (R) si podá ruku s Tomášem Berdychem (L) desátý den Miami Open v Crandon Park Tennis Cente.

Jak zabránit dysplazii kyčle u psů. Dysplazie kyčle je běžný degenerativní stav u psů, ke kterému dochází, když se kyčelní kloub vašeho psa nevytváří správně. Kombinace genetiky a dalších faktorů může způsobit, že měkké tkáně obklopují ...

Získejte přehled o tom, jak sledovat 'Marriage Boot Camp Hip Hop Edition' online prostřednictvím možností živého streamování bez kabelů.

Premiéra 3. série „Final Space“ má premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.

Zde je návod, jak sledovat The Flash online naživo, i když nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Eddie Money Tribute Concert televize AXS TV, který se koná v neděli 22. března ve 21 hodin. ET/18:00 PT.