Jak vyrobit samurajské brnění

Výroba samurajského brnění může vypadat zastrašující, ale s trochou kreativity to může být docela snadné. K výrobě hrudní desky potřebujete pouze kartonovou nebo řemeslnou pěnu, falešnou kůži, spoustu lepidla a barevné šňůry. Pokud máte dostatek zásob, můžete použít stejné techniky k výrobě dalších kusů, jako je helma, chrániče ramen a sukně.Část 1 ze 4: Výroba hrudní desky

 1. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Krok 1

  1 Pomocí košile vysledujte vzor hrudní desky. Vezměte si tričko a zastrčte rukávy dovnitř. Umístěte košili na velký list lepenky a obepněte ji perem, čímž prodloužíte její lem. Odložte tričko, až budete hotovi.
  • Hrudní desku prodlužujete, protože ji rozříznete a překryjete.
  • Můžete také použít řemeslnou pěnu nebo EVA pěnu. Typ používaný na podložkách na jógu může také fungovat.


 2. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Krok 2

  2 Rozdělte vzor na osm segmentů a poté je očíslujte. Nakreslete 7 vodorovných čar přes svůj vzor a rozdělte ho na 8 stejně velkých sekcí. Tím se vytvoří překrývající se horizontální desky.
 3. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Krok 3

  3 Vystřihněte figurky a očíslujte je F1 až F8. Horní kus bude F1 a spodní kus bude F8. To vám pomůže sledovat vaše kousky. Písmeno „F“ bude pramenem pro „Front“. Brzy budete vyrábět další sadu desek pro záda
 4. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Krok 4

  4 Sledujte a vystřihněte o něco větší kousky z falešné kůže. Položte kousky vzoru na list falešné kůže. Sledujte je a přidejte přídavky na švy ½ až 1 palce (1,27 až 2,54 centimetru). Vystřihněte falešnou kůži a poté ořízněte rohy, abyste snížili objem.
  • Vyřízněte zářezy do límce horního dílu. Tím se zabrání tvorbě vrásek.
  • Očíslujte kousky falešné kůže na zadní straně tak, aby odpovídaly kouskům z lepenky.
 5. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Krok 5

  5 Přední stranu každého talíře pokryjte falešnou kůží. Položte kus falešné kůže na rovný povrch špatnou stranou nahoru. Natřete jej lepidlem a na něj položte odpovídající kartonový díl číslem nahoru. Omotejte okraje falešné kůže kolem okrajů kusu lepenky. Tento postup opakujte u ostatních kusů.
  • Možná budete muset okraje zajistit rychleschnoucím lepidlem, například horkým lepidlem.
  • Pokud falešná kůže nezůstane dole, můžete ji zajistit sponami.
 6. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 6

  6 Opakujte tuto část pro zadní část hrudní desky. Tentokrát očíslujte dílky B1 až B8. Také budete chtít prodloužit ramena na zadním dílu. Díky tomu bude hrudní deska snadněji sestavitelná.
  • Podobnou metodu můžete použít k výrobě chráničů nadloktí a obložené sukně. Vytvořte je pomocí obdélníkové základny.
  reklama

Část 2 ze 4: Sestavení hrudní desky

 1. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 7

  1 Na každé straně segmentů hrudní desky udělejte dvě řady otvorů. Můžete to udělat kladivem a hřebíkem. Každý úzký okraj musí mít dvě řady po šesti otvorech. Vytvořte otvory směrem ke spodní polovině límce (F1). Vytvořte otvory směrem k horní polovině ostatních kusů (F2 až F8). To vám umožní je překrýt nahoru, jako reverzní šindele na střeše.
  • Pro více detailů můžete udělat více sad děr uprostřed každého segmentu hrudní desky.
 2. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 8

  2 Protáhněte dva dlouhé kusy šňůrky otvory na levé straně F1. Odřízněte dva dlouhé kusy barevných šňůr. Provlékněte šňůry první sadou otvorů. Začněte od přední části dílu tak, aby šňůry vycházely vzadu. Vpředu nechte pár palců šňůrky; budete to potřebovat k sestavení brnění.
  • Zatím si nedělejte starosti s pravou stranou F1.
 3. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 9

  3 Překřížte šňůry a poté je provlékněte další sadou otvorů. Přejděte levou šňůru a provlékněte ji dalším pravým otvorem. Překřižte pravou šňůru a protáhněte ji dalším levým otvorem. Měly by mít tvar X.
 4. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 10

  4 Provlékněte šňůry další sadou otvorů. Přetáhněte levou šňůru dalším levým otvorem. Protáhněte správnou šňůru dalším pravým otvorem. Šňůry nemusíte překračovat, protože toto je zadní část dílu.
 5. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 11

  5 Umístěte F2 na F1 a protáhněte šňůry další sadou otvorů. Ujistěte se, že horní okraj F2 pokrývá spodní okraj F1. Zatlačte kabely nahoru první sadou otvorů na F2.
  • O pravou stranu desek si zatím nedělejte starosti.
 6. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 12

  6 Překřížte šňůry a pokračujte v šněrování kousků. Překřižte šňůry zprava doleva a svlékněte je skrz další sadu děr. Zatlačte je nahoru levou sadou otvorů na F2 a nahoru první sadou otvorů na F3. Pokračujte v šněrování figurek tímto způsobem, dokud se nedostanete na dno F8.
 7. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 13

  7 Uvazujte šňůry a poté odstřihněte zbytek. Na každé šňůře nechte pár palců/centimetrů. To vám umožní spojit brnění dohromady v pase.
 8. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 14

  8 Opakujte postup pro druhou stranu přední hrudní desky. Až to budete mít hotové, můžete zadní desku sešněrovat. Udělejte dva otvory do horního okraje každého ramene na zadním dílu, abyste mohli později sestavit brnění.
 9. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 15

  9 Spojte přední a zadní hrudní desky dohromady. Provlékněte ocasy provazu z horní části hrudní desky (F1) otvory v ramenních popruzích zadního dílu (B1). Spojte šňůry dohromady na každém rameni do pevného uzlu. Pokud neplánujete přidat další kousky, ořízněte je.
  • Pokud jste vyrobili chrániče paží a sukni, můžete je spojit podobným způsobem.
  • Pokud jste vyrobili chrániče paží, zajistěte je pomocí spojovacích ramenních popruhů. Šňůry do uzlů, poté je odstřihněte.
  reklama

Část 3 ze 4: Výroba základny helmy

 1. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 16

  1 Přilbu natřete černou barvou. Kupte si v obchodě přilbu a namalujte ji černou barvou ve spreji. Vnitřek nemusíte natírat, ale měli byste natřít spodní stranu okraje.
 2. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 172 Pro svislé čáry vystřihněte 10 tenkých proužků z řemeslné pěny. Pásy musí být dostatečně dlouhé, aby sahaly od horní části přilby až po okraj. Použijte řemeslnou čepel a rovnou hranu, aby byly proužky úhledné a rovné. Plánujte, že budou široké asi 0,32 až 0,64 palce.
  • Místo toho můžete také použít zlatou šňůrku nebo stužku.
 3. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 18

  3 Natřete pěnové zlato. Můžete to udělat pomocí spreje nebo akrylové barvy. Potřebujete namalovat pouze jednu stranu, ale měli byste namalovat horní a boční hrany.
  • Pokud jste použili zlatou šňůru nebo stužku, můžete tento krok přeskočit.
 4. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 194 Pěnové pásy za horka přilepte na helmu. Horké lepidlo naneste přímo na zadní (nenatřenou) stranu molitanu. Zatlačte pěnu na stranu helmy. Horké lepidlo se rychle nastavuje, takže pracujte pouze 1 až 2 palce (2,54 až 5,08 centimetru) najednou. Přilepte všechny pásy k přilbě a ujistěte se, že jsou rovnoměrně rozmístěny.
 5. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 20

  5 Přidejte knoflík zlatého pláště na horní část helmy. Najděte si ozdobný knoflík kabátu a namalujte jej zlatě, aby odpovídal svislým proužkům na helmě. Horké lepidlo přilepte na horní část helmy. Nejen, že to funguje jako ozdoba, ale také pomáhá skrýt část, kde se všechny pásy spojují.
 6. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 216 Vyrobte si chránič krku. Použijte stejnou techniku ​​a materiály jako u hrudní desky. Vystřihněte čtyři obdélníky dostatečně dlouhé, aby obepínaly polovinu okraje přilby; každý musí být o něco delší než ten předchozí. Zakryjte a spojte je stejnou technikou, jakou jste použili u hrudní desky. Nejkratší obdélník je nahoře a největší dole.
  • Pro větší podporu přidejte další sadu šněrovacích otvorů uprostřed každého segmentu chrániče krku.
  • Pokud vám nezbylo dost podkladových materiálů, vyzkoušejte jeden z následujících postupů: lepenku, karton, plakátový papír nebo řemeslnou pěnu pro základní obdélníky.
  • Pokud vám nezbylo dost falešné kůže, můžete místo toho namalovat základní materiál tak, aby odpovídal helmě.
 7. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 22

  7 Zajistěte chránič krku k přilbě. Můžete to udělat dvěma způsoby. Můžete vyrazit otvory ve spodní části přilby, poté provléknout šňůry z chrániče krku skrz otvory a svázat je do uzlů. Chránič krku můžete také přilepit na zadní stranu helmy pomocí horkého lepidla nebo průmyslového lepidla. reklama

Část 4 ze 4: Přidání hřebene a masky

 1. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 231 Vytvořte hřeben. Toto je jedna z nejdůležitějších vlastností samurajské helmy. Z řemeslné pěny vystřihněte kruh a tvar půlměsíce. Půlměsíc by měl mít přibližně stejnou výšku jako helma nebo vyšší. Kruh musí být dostatečně malý na to, aby mohl být uvnitř půlměsíce, několik palců napříč.
  • Půlměsíc můžete také vytvořit pomocí čar, které se zakřivují dovnitř a ven, jako rohy.
 2. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 24

  2 Sestavte hřeben. Otočte půlměsíc na bok tak, aby vypadal jako U. Umístěte kruh nahoře a ujistěte se, že spodní okraje se shodují. Horké lepidlo kruh na místě.
  • Kruh musí být dostatečně malý, aby se vešel do hrotu měsíce.
 3. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 253 Hřeben vymalovat zlatem. Můžete to udělat pomocí spreje nebo akrylové barvy. Ujistěte se, že získáte také okraje pěny. Pokud chcete, můžete na půlměsíc nakreslit detaily, například draka.
 4. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 26

  4 Horké lepidlo hřeben na přilbu. Na zadní část hřebene položte velký vír horkého lepidla. Přitiskněte jej k přilbě, přímo nad přední okraj. Hroty půlměsíce by měly směřovat nahoru.
 5. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 275 Namalujte masku kostýmu samuraje lesklou černou barvou. Najdete je v obchodech s kostýmy i online. Můžete si také vytvořit vlastní zakoupením celoobličejové masky v řemeslném obchodě a poté provést následující:
  • Vyřízněte ústa ve tvaru obdélníku.
  • Odřízněte horní část, asi do poloviny tváří a nahoru, ale nosní můstek nechte nedotčený.
  • Zakryjte masku papírem.
  • Vyřezávejte jej pomocí papírové hlíny nebo pasty z papírové hmoty. Jako referenci použijte obrázky skutečných samurajských masek.
  • Malovat masku na černo.
 6. Obrázek s názvem Make Samurai Armor Step 28

  6 Přidejte nějaké podrobnosti. Pokud jste do masky přidali zuby, namalujte je bíle. Můžete také namalovat rty načervenalé nebo jinou tmavou barvu. Některé masky mají knír. Shromážděte tuhé štětiny a uprostřed je spojte provázkem. Horké lepidlo knír k hornímu rtu, těsně pod nosem. Pokud vaše maska ​​nebyla opatřena popruhy, přidejte na záda silný kus gumy, abyste ji mohli nosit pod helmou. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Musí mít přilba velký, šikmý okraj nebo by neměla mít vůbec? Nemělo by to mít okraj.
 • Otázka Mohu na brnění připevnit hřeben samuraje? Je to tvoje zbroj! Inspirujte se obrázky skutečných brnění online a nechte je vypadat, jak se vám líbí!
 • Otázka Kde bych vzal všechny tyto materiály? Sylghouls Nejlepší odpovídač Většinu, pokud ne všechny materiály uvedené v tomto článku lze zakoupit v jakémkoli obchodě s řemesly. Pokud je nemůžete najít, zkuste online prodejce, jako je Amazon nebo eBay.
 • Otázka Existuje nějaký způsob, jak můžete nahradit přilbu baseballovým kloboukem? Pravděpodobně budete muset zkrátit účet. Přilba je kratší.
 • Otázka Jak dlouho trvá výroba této zbroje? Bude to trvat asi hodinu, možná dvě, pokud narazíte na potíže.
Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pro zvýšení pevnosti přidejte do ramenních otvorů očka.
 • Desky na všech kusech se musí překrývat nahoru, jako reverzní šindele.
 • Když šňůry překřížíte, ujistěte se, že je vždy překračujete stejným směrem. Díky tomu bude vaše práce vypadat úhledněji.
 • Chcete -li něco rychlejšího, lepte desky dohromady a poté pomocí horkého lepidla nakreslete šňůry. Jakmile horké lepidlo ztuhne, natřete jej akrylovou barvou.
 • Vyrobte další kousky, jako jsou chrániče ramen, chrániče paží a sukně.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Lepenka
 • Pleather/falešná kůže
 • Nůžky
 • Lepidlo
 • Kladivo a hřebík
 • Paracord
 • Tvrdá helma
 • Barva ve spreji, zlatá a černá
 • Plastová samurajská maska ​​nebo celoobličejová maska
 • Papírový jíl (volitelně)
 • Tlačítko nebo jiný ornament
 • Montážní pěna

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

The Conners je zpět na premiéru Season 3 ve středu 21. října. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel.Federerovy samostatné záznamy z finále ATP končícího sezónu.

Jak správně zvedat. Stejně jako když pohybujete těžkými předměty po domě, musíte se v posilovně naučit správné zvedací technice. Správně zvedat znamená používat správnou formu a pohyby, maximalizovat počet opakování a zůstat v bezpečí ...Zde je návod, jak sledovat živý přenos nové komedie Adult Swim Three Busy Debras, i když nemáte kabel.Borna Coric se ve středu utká ve druhém kole na US Open 2020 s Juanem Ignaciom Londerem. Dvojice se na turné potkala dvakrát, přičemž Coric vedl Londero 2: 0 během druhé hodiny.