5 hráčů s nejnižším umístěním k triumfu na turnaji Masters 1000

Stefan Edberg je vůbec prvním vítězem turnaje Masters 1000.

Stefan Edberg je vůbec prvním vítězem turnaje Masters 1000.Série ATP Masters 1000, známá pod různými jmény v průběhu let od jejího zavedení v roce 1990, se skládá z 9 turnajů, z nichž každý uděluje 1000 bodů pro wiiner.Jak 2019, série Masters 1000 se skládá z Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Madrid, Řím, Coupe Rogers (střídá Toronto a Montreal), Cincinnati, Šanghaj a Paris-Bercy. Kromě Madridu (představeného v roce 2002) a Šanghaje (představeného v roce 2009) bylo dalších 7 turnajů také součástí série Masters 1000, která se v zahajovacím roce nazývala „mistrovská série ATP“.Během tří dekád své existence na turnajích Masters 1000 triumfovalo 69 různých hráčů, přičemž posledním hráčem, který se připojil k klubu vítězů, je Daniil Medvedev, který ve finále Cincinnati Masters 2019 porazil prvního finalistu Masters 1000 Davida Goffina.

Čtěte také: 5 nejnovějších hráčů, kteří dosáhli průlomu v Masters 1000.Pojďme se tedy setkat s 5 hráči s nejnižším umístěním, kteří triumfovali na turnaji Masters 1000.# 5 Felix Mantilla (2003 Řím)

Felix Mantilla ruší titul Rome Masters 2003.

Felix Mantilla ruší titul Rome Masters 2003.

Felix Mantilla zakončil svůj nejlepší týden na turnaji ATP Tour tím, že ve finále Rome Masters 2003 porazil Rogera Federera a získal tak svůj jediný titul Masters 1000.47. zařazený Španěl, který v Římě získal 10. a poslední titul ve dvouhře své kariéry, v prvním kole porazil Davida Nalbandiana ve dvou setech, než v dalším kole vytáhl Američana Mardyho Fishe ve dvou setech.Po sobě jdoucí tři sady vítězství nad krajanem Albertem Costou, Ivanem Ljubicicem a Jevgenijem Kafelnikovem vzali Mantillu do svého prvního finále Masters 1000, kde se utkal s budoucím 20násobným grandslamovým šampionem Rogerem Federerem.

Po jednoznačném vítězství nad tehdy 21letým Švýcarem se Mantilla poprvé v kariéře dostal do Top 20 žebříčku ATP, protože Federer podruhé zaostal ve 3 finále Masters 1000.

#4 Tomáš Berdych (2005 Paris-Bercy)

Tomáš Berdych zvedne svůj osamělý titul Masters 1000 na Paris-Bercy Masters 2005.

Tomáš Berdych zvedne svůj osamělý titul Masters 1000 na Paris-Bercy Masters 2005.

Poté, co v roce 2004 získal svůj první kariérní titul na antukových kurtech v Palermu, získal 20letý Tomáš Berdych v roce 2005 Paris-Bercy Masters největší titul své kariéry.

Tehdy padesátý Čech porazil ve dvou setech Jiřího Novaka a Guillerma Coriu, než ve třech setech postoupil Juan-Carlos Ferrero, aby dosáhl svého prvního čtvrtfinále Masters 1000.

Berdych porazil ve svých dalších dvou zápasech Gastona Gaudia a Radka Štěpánka a přesunul se do svého prvního finále Masters 1000, kde vysoký Čech promrhal dvousetový náskok před Ivanem Ljubicicem, než v pátém uzavřel výhru 6: 4, aby získal svou první Masters 1000. titul.

Vítězstvím se Berdych dostal do tehdejšího kariérního žebříčku ATP světového žebříčku. 25.

westernové tenisové gripy

Čtěte také: Seznamte se s 5 teenagery, kteří zvedli titul Masters 1000.

#3 Chris Woodruff (1997 Coupe Rogers)

Chris Woodruff si užívá nejlepší týden své profesionální tenisové kariéry a na Coupe Rogers 1997 získal první ze dvou titulů v kariéře.

Tehdy 24letý Američan nejprve porazil Jocelyn Robichaud ve dvou setech a potřeboval třetí set tieBreak, aby viděl Jana Siemerinka. Poté odvíjel postupné přímé výhry nad Goranem Ivanisevičem a Markem Philippoussisem, aby dosáhl svého prvního semifinále Masters 1000.

Woodruff, který pokračoval ve své remíze, se vzpamatoval ze ztráty prvního setu proti Jevgeniji Kafelnikovovi, aby dosáhl svého třetího turnajového finále, kde porazil úřadujícího šampiona Roland Garros Gustava Kuertena a zvedl tak svůj jediný titul Masters 1000.

Díky triumfu se Woodruff poprvé v kariéře dostal do Top 30 žebříčku ATP.

# 2 Mikael Pernfors (1993 Coupe Rogers)Mikael Pernfors se stal nejstarším hráčem, který zvedl titul Masters 1000, když tehdy třicetiletý Švéd zvedl na Coupe Rogers 1993 třetí a poslední trofej ve dvouhře své kariéry.

Pět let poté, co vyhrál svůj druhý titul na Scotsdalle Open 1988, 95. místo Pernfors navázalo na postupné přímé výhry nad Markem Kaplanem, Jasonem Stoltenbergem, Jimem Courierem, Alexandrem Volkovem a Petrem Kordou, aby dosáhli svého prvního turnajového finále ve více než pěti let.

Švéd maximálně využil svůj okamžik pod sluncem a bránil se nastavenému deficitu, aby ve třetím sestřelil Todda Martina 7-5 a napodobil krajana Stefana Edberga jako jediného hráče z jeho země, který zvedl titul Masters 1000.

Přitom se třicetiletý hráč zvýšil o 58 míst v žebříčku ATP na světovou špičku v kariéře. 37.

# 1 Roberto Carretero (1996 Hamburk)

Roberto Carretero ruší titul Hamburg Masters 1996.

Roberto Carretero ruší titul Hamburg Masters 1996.

Roberto Carretero, který byl jediným příkladem hráče umístěného mimo Top-100, který triumfoval na turnaji Masters 1000, zvedl osamocený singlový titul své kariéry na Hamburg Masters 1996.

Carretero, který potřebuje ve třetím setu Jordiho Areseho, aby viděl mimo Jordiho Areseho, porazil MaliVai Washington a Arnauda Boetsche ve dvou setech, aby dosáhl svého prvního čtvrtfinále Masters 1000.

Poté, co se Španěl zotavil ze setu proti Gilbertu Schallerovi, vytáhl Jevgenije Kafelnikova ve dvou setech, aby dosáhl svého prvního turnajového finále, kde ve čtyřech setech překonal nastavený deficit a sestoupil s krajanem Alexem Corretjou, aby zvedl největší a co se nakonec ukázalo jako jediný titul jeho kariéry.

Titulní běh katapultoval Carretero 85 míst na světové špičce v kariéře. 58 v žebříčku ATP.

Populární Problémy

Kromě toho, že je vaše konzole Wii schopna hrát hry Wii založené na discích, může hrát řadu klasických her a malých her pouze ke stažení. Podle tohoto průvodce můžete začít nakupovat a stahovat hry pro Wii. Důležité upozornění: Wii Shop ...

Joy-Con je malý ovladač pro Nintendo Switch. Běžným problémem těchto ovladačů jsou lepkavá nebo nereagující tlačítka. Obvykle je to kvůli prachu, který se hromadí kolem tlačítek. Toto je snadná oprava a vše, co musíte udělat ...

Zařízení Android by neměla být defragmentována. Defragmentace zařízení Android nepovede k žádnému zvýšení výkonu, protože paměť flash není ovlivněna fragmentací. Defragmentace jednotky flash (jako je ta, kterou používají zařízení Android) ...