Jak léčit spánkovou apnoe: Mohou pomoci přírodní prostředky?

Miliony lidí zažívají spánkovou apnoe, takže nemusíte mít pocit, že jste sami. Existuje několik typů spánkové apnoe, ale nejběžnější je obstrukční spánková apnoe. To je případ, kdy se vaše dýchací cesty pravidelně uzavírají po celou noc, což způsobuje chrápání, potíže s dýcháním, neustálé probouzení a denní ospalost. To může být skutečnou zátěží ve vašem každodenním životě, takže byste se měli ošetřit co nejdříve. Léčba spánkové apnoe je zařízení CPAP, které dodává vzduch do plic a v noci udržuje vaše dýchací cesty otevřené. Nicméně, i když používáte tento stroj, lékař vám pravděpodobně navrhne nějaké změny životního stylu v boji proti spánkové apnoe. Mohly by to být velký rozdíl, takže je vyzkoušejte sami, abyste podpořili své zdraví.

Metoda 1 ze 3: Návyky zdravého spánku

Vaše spánkové návyky by mohly přispět ke spánkové apnoe, takže několik změn před spaním může znamenat velký rozdíl. Některé z nich jsou jednodušší než jiné, protože nemůžete ovládat, co děláte ve spánku, ale snažte se je držet. Zkuste se řídit těmito radami, abyste spali snadněji a vyhnuli se epizodám spánkové apnoe během noci.

obři packers live stream zdarma
 1. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně Krok 1

  1 Spěte na boku místo na zádech. Změna polohy ve spánku může být obtížná, ale může to znamenat velký rozdíl. Pokud spíte na zádech, je pro váš jazyk snazší sklouznout zpět a zablokovat dýchací cesty, což by mohlo spustit vaši spánkovou apnoe. Zkuste místo toho usnout na boku.
  • Můžete vyzkoušet několik triků, abyste se ve spánku nepřevrátili na záda. Jedním je položení polštáře podél zad. Další je „trik tenisového míčku“, kdy si našijete tenisový míček na zadní část trička, abyste zabránili spaní na zádech.


 2. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně Krok 2

  2 Zatímco spíte, zvedněte hlavu. Buď zvedněte hlavu postele o 4–6 palců (10–15 cm), nebo umístěte pěnový klín pod horní část těla, aby se vaše hlava během spánku zvedla. To může zabránit tomu, aby se váš jazyk naklonil dozadu a zablokoval vaše dýchací cesty, což je běžný spouštěč spánkové apnoe.
 3. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně Krok 3

  3 Ve své ložnici použijte zvlhčovač vzduchu. To by mohlo zmírnit některé vaše příznaky. Je to obzvláště užitečné, pokud používáte stroj CPAP, protože tyto stroje mají tendenci vysušovat vaše rty, ústa a nos. Udržování vlhkých dýchacích cest by vám mohlo zajistit větší pohodlí.
  • Pokud používáte stroj CPAP, novější modely obvykle přicházejí s vestavěným zvlhčovačem.
 4. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 4

  4 Kloktejte slanou vodou. To by mohlo uklidnit a zmenšit vaše mandle, čímž se zvětší vaše dýchací cesty. S větším prostorem se vaše dýchací cesty hůře blokují a v noci se vám bude lépe dýchat.
 5. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 5

  5 Dodržujte pravidelný spací plán. Spánková apnoe má tendenci se zlepšovat, pokud máte dostatek spánku, a dodržování konzistentního plánu s tím pomáhá. Pokuste se vstát a jít spát každý den ve stejnou dobu, dokonce i o víkendech, abyste udrželi pravidelný rozvrh.
 6. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 6

  6 Vyhněte se kofeinu a těžkým jídlům do 2 hodin před spaním. Obojí by mohlo zhoršit vaši spánkovou apnoe. Pokud máte ve zvyku jíst pozdě, zkuste se držet lehčích jídel a svačin.
 7. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 7

  7 Přestaňte pít alkohol před spaním. Alkohol uvolňuje svaly v krku, což vám může zablokovat dýchací cesty a narušit dýchání. Pokud pravidelně pijete, omezte to a zastavte se několik hodin před spaním.
 8. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 8

  8 K usínání nepoužívejte prášky na spaní. Tyto léky také uvolňují svaly v krku a mohou zhoršit spánkovou apnoe.
  • Pokud máte potíže s usínáním, požádejte svého lékaře o zdravá doporučení, jak lépe spát.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Změny životního stylu

Ovládání spánkové apnoe není jen o tom, co děláte před spaním. Můžete také udělat několik kroků ve svém každodenním životě, abyste zmírnili příznaky. Dodržování obecně zdravého životního stylu může být velkou pomocí a může vám usnadnit spánek. Vyzkoušejte některé z těchto tipů, abyste zjistili, zda vám fungují.

 1. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 9

  1 Pokud musíte, zhubněte. Může to být velká změna životního stylu, ale nadváha je jednou z hlavních příčin spánkové apnoe. Pokud máte nadváhu nebo obezitu, pak ztráta byť jen malé váhy může znamenat velký rozdíl. Promluvte si se svým lékařem o ideálním programu hubnutí pro vás.
  • I když byste měli zhubnout, pokud musíte, pád nebo extrémní dieta jsou nebezpečné. Tyto diety jsou pro vaše srdce těžké a existuje vysoké riziko opětovného přibrání. Místo toho se držte pomalého a stabilního programu hubnutí.
 2. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 10

  2 Cvičte většinu dní v týdnu. Cvičení vám sice pomůže zhubnout, ale pravidelná aktivita by mohla spánkové apnoe ulevit i bez hubnutí. Cvičení také pomáhá zlepšit délku a kvalitu vašeho spánku. Zůstaňte aktivní a snažte se cvičit 30 minut po většinu dní v týdnu.
  • Není nutné zahájit intenzivní cvičební program. Jen každodenní procházka bude fungovat dobře.
  • Silový trénink a jóga by mohly zlepšit vaše dýchání a posílit svaly krku, což může také pomoci při spánkové apnoe.
 3. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 11

  3 Dodržujte zdravou výživu. To může pomoci podpořit vaše cíle při hubnutí a udržet si zdravé srdce. Protože spánková apnoe může zvýšit váš krevní tlak a vystavit vás vyššímu riziku infarktu, je podpora vašeho srdce zdravou stravou velmi důležitá. Pro dosažení nejlepších výsledků navrhněte dietu bohatou na čerstvé produkty a chudé bílkoviny, ale s nízkým obsahem tuku.
  • Středomořská strava s vysokým obsahem ryb, ovoce a zeleniny, celozrnných produktů a zdravých tuků je obzvláště zdravá a je pro vás dobrým průvodcem.
  • Pomohlo by také omezení jídel produkujících hlen.
 4. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 12

  4 Otevřete své nosní dírky opláchnutím dutin. Zkuste použít nosní sprej nebo neti hrnec. Tím se z nosních průchodů odstraní hlen, což by vám v noci mohlo usnadnit dýchání.
  • Můžete také použít nosní proužky k otevření dýchacích cest, když spíte.
 5. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 13

  5 Přestat kouřit. Kouření ztěžuje dýchání a zvyšuje riziko spánkové apnoe. Nejlepší je přestat co nejdříve, abyste se vyhnuli zdravotním problémům.
  • Pasivní kouření může také způsobit zdravotní problémy, proto nenechte nikoho kouřit ani u vás doma.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Posílení dýchacích cest

Slabé dýchací cesty jsou jednou z hlavních příčin spánkové apnoe. Měkké tkáně kolem krku by se mohly v noci uvolnit a zavřít. Provedení některých kroků k posílení dýchacích cest by tomu mohlo zabránit a usnadnit vám dýchání.

raketbal hraje typy
 1. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 14

  1 Před spaním utáhněte svaly úst a krku. To by mohlo pomoci udržet vaše dýchací cesty otevřené v noci. Zkuste před žitím žvýkat žvýkačku nebo držet pero mezi zuby 10 minut, abyste zjistili, zda to pomáhá.
 2. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 15

  2 Stiskněte jazyk na střechu úst. Toto snadné cvičení posiluje svaly krku a krku. Přitlačte jazyk naplocho ke střeše úst a držte ho tam 3 minuty každý den. Pokud to pro vás začne být snadné, zkuste trochu zatlačit, abyste měli lepší trénink.
  • Může to trvat několik týdnů důsledných cvičení úst a krku, aby to mělo velký význam, takže se toho držte.
 3. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 16

  3 Vytáhněte prst tváří. To také posiluje vaše horní svaly krku. Vložte si prst do úst a jemně zatáhněte jednu z tváří na stranu. Poté ohněte lícní sval a zatáhněte za prst. Opakujte to 10krát a poté vyměňte strany.
  • Toto cvičení můžete zopakovat 3krát za sebou, abyste si dobře zacvičili.
  • Před a po vložení do úst si umyjte ruce.
 4. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 17

  4 Vyhoďte do vzduchu balón, abyste posílili dýchací cesty. Může to znít divně, ale odpálení balónu je snadný a zábavný způsob, jak procvičit svaly v dýchacích cestách. Přiložte rty k balónku, nadechněte se nosem a vyfoukněte balón, aniž byste jej vzali ze rtů.
  • Toto je jednoduché cvičení a můžete jej opakovat několikrát během dne.
 5. Obrázek s názvem Léčba spánkové apnoe přirozeně, krok 18

  5 Zpívejte nebo hrajte na didgeridoo. Obě tyto činnosti mohou posílit vaše hrdlo a měkké tkáně v dýchacích cestách. Mohou to být zábavné činnosti, které vám v noci usnadní dýchání. reklama

Lékařské stáže

Vypořádat se se spánkovou apnoe může být obtížné, ale naštěstí existují léčby, které jí mohou zabránit zasahovat do vašeho života. Pokud máte spánkovou apnoe, budete pravděpodobně potřebovat zařízení CPAP, které skutečně zlepší vaše příznaky. Váš lékař však pravděpodobně doporučí několik změn životního stylu, díky nimž se budete cítit lépe. Může to být velká pomoc, ale pamatujte, že nejsou náhradou za profesionální léčbu, takže pokud si nevšimnete zlepšení, měli byste si promluvit se svým lékařem. Mohou navrhnout další možnosti léčby, které vám pomohou cítit se mnohem lépe.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Andy Murray nabídl svou podporu Rogerovi Federerovi poté, co Švýcaři utrpěli další nezdar při návratu ze zranění, když ve druhém kole v Halle prohrál s Felixem Augerem-Aliassimem.

Rafael Nadal projevil svou podporu Dimoniovi z Real Mallorca ve finále bitvy o maskot LaLigy, což znamenalo odmítnutí Valencie. V reakci na to Valencia požádala o pomoc svého bývalého hráče, který by pomohl porazit Nadala.

Č. 6 Houston začíná v úterý konferenční hrou domácím zápasem proti Temple. Zde je návod, jak hru sledovat.

Nick Kyrgios má šanci čelit 28dennímu zákazu činnosti, pokud do února uloží další pokuty.

Jak udělat nové ručníky savějšími. Nadýchané, čerstvé ručníky se cítí skvěle, když se s nimi osušíte, ale často se zdá, že místo toho, aby je vsakovaly, jen pohybují vodou kolem vašeho těla. Důvodem je, že ručníky v obchodě často ...

Zde jsou časy, kdy to, co měl sportovec na sobě, dělalo více titulků než jejich výkon na kurtu. .