Jak skočit podávat volejbal

Skokové podání je pokročilé volejbalové podání, při kterém je míč vyhozen do vzduchu a hráč s ním přijde do kontaktu skokem a úderem do vzduchu. Toto je oblíbené podávání na univerzitních a profesionálních volejbalových hrách, protože má velkou sílu a rychlost. Zvládnutí skokového podání může soupeře zmást a demoralizovat, což je dobrý způsob, jak rychle sbírat body.Část 1 ze 3: Házení míče

 1. 1 Postavte se. Postavte se dvě až tři stopy za zadní linii. Budete chtít hodit míč vysoko a vystoupit na čáru, abyste získali impuls pro svůj skok.
  • Začněte levou nohou vpřed, pokud jste praváci, a pravou nohou vpřed, pokud jste levák. Budete mít přístup ve třech krocích.
 2. 2 Zaměřte své podání. Podívejte se na pozice hráčů v týmu soupeře a zkuste zaměřit své podání do prázdných prostor. Chcete zasáhnout míč do „mrtvých zón“. To znamená, že když trefíte míč, chcete, aby dopadl mezi hráče, aby museli komunikovat o tom, kdo míč odpálí zpět.
  • Umístěte své tělo tak, abyste byli tváří v tvář jedné z mrtvých zón. Otočte boky a ramena směrem k oblasti. Neměli byste otáčet hlavou, abyste se na to podívali.
 3. 3 Vyhoďte míč do vzduchu. Chcete -li provést plovák, použijte obě ruce. Chcete -li, aby se míč točil, vyhoďte ho dominantní rukou topspinem. Vyhoďte míč vysoko a před sebe. Před zasažením míče byste měli být schopni přiblížit se, takže se ujistěte, že ho hodíte před sebe a dostatečně vysoko, aby plavalo těsně za čárou podání.
  • Dobrým pravidlem je házet míč tak, jak chcete, aby vám byl míč nastaven. Pokud se vám líbí vaše sady nízko, pak hoďte míč níže. Pokud se vám líbí vaše sady výše, hoďte míček výše.
  reklama

Část 2 ze 3: Trefování míče

 1. 1 Skočte, abyste trefili míč ve vzduchu. Proveďte svůj pravidelný přístup k úderům: Pomalý levý krok a poté dva rychlé kroky: pravý, levý. Udělejte opak, pokud jste levák. Skákejte oběma nohama a dominantní rukou tvrdě odpalujte míč.
  • Nasměrujte skok tak, abyste zůstali v obslužné oblasti. Pokud trefíte míč, když jste mimo oblast podání, podání bude neplatné.
 2. 2 Trefte míč do vzduchu. Dotkněte se ho co největší plochou ruky a švihněte zápěstím, abyste získali topspin. Chcete -li plovoucí podání, udeřte více dlaní. Trefte to co nejsilněji. Odtud pochází síla a hybnost skokového podání.
  • Kontaktujte míč s plně nataženou paží a vyskočte vysoko. Pokud tak učiníte, míč by měl vyčistit síť a dopadnout hluboko.
 3. 3 Namiřte míč a sledujte jej. Při zasažení míče by vaše oči měly být na míči. Poté, co ho zasáhnete, sundejte údernou ruku dolů. Namiřte ruku na místo, kde chcete, aby míč dopadl.
  • Proveďte také očima. To zajistí, že se na míč budete soustředit od okamžiku kontaktu až do doby, než ho budete sledovat.
 4. 4 Přistát na skok. Dokud jste byli při podání míče za čárou podání, mělo by být vaše podání legální. Abyste však byli v bezpečí, měli byste zkusit přistát i za linkou služeb. Pokud přestřelíte své přistání, můžete omylem zasáhnout míč příliš blízko kurtu.
  • Přistát oběma nohama. Kolena mějte pokrčená, aby nedošlo k žádnému zranění.
  reklama

Část 3 ze 3: Vrtání pro skokovou službu

 1. 1 Připravte si osm míčků na cvičení. Umístěte pár míčků ve čtyřech intervalech podél hřiště. První pár by měl být u sítě. Další pár by měl být o tři kroky zpět a další pár o tři kroky zpět. Poslední dvojice by měla být na porci.
  • Umístěním míčků blízko sítě získáte dobrou představu o výšce, kterou potřebujete k prodloužení skoku a paže, abyste dostali míč přes síť.
 2. 2 Trefte jeden míč z každého páru přes síť. Neskákejte, abyste trefili míč. Místo toho vyhoďte míč vysoko do vzduchu a švihněte paží nahoru, abyste jej zasáhli. Měli byste zasáhnout míč, když je vaše paže plně natažená. Začněte s míčem nejblíže síti a pohybujte se dozadu, dokud netrefíte míč z čáry podání.
  • Je důležité, abyste neskákali, abyste získali pocit, jak dlouho by mělo být vaše tělo a paže prodloužené. Stejnou polohu chcete použít při výskoku s plně nataženou paží.
 3. 3 Trefte druhou kouli z každého páru přes síť. Tentokrát skočte, když trefíte míč. První zásah, blízko sítě, by vám měl poskytnout představu o tom, jak vysoko byste měli vyskočit. Pokaždé, když zasáhnete míč dál, měli byste ho zasáhnout o něco silněji.
  • Jakmile se vrátíte na obsluhovací linku, použijte vše, co jste se dosud naučili. Měli byste skákat a úplně natáhnout ruku, stejně jako předtím, než jste skákali. Měli byste také skákat tak vysoko, jak jste museli, když jste sloužili blízko sítě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak provedu běžecký skok? BooksAreMyNameAndVolleyBallIsMyGame Potřebujete více než 4 stopy za sebou. Stále budete postupovat zleva doprava, doleva, jako byste se chystali zasáhnout, ale bude to v delších, rychlejších krocích.
 • Otázka Mám se naučit podání ke skoku, když nemůžu dostat míč přes síť, protože jsem malý? Někdo, kdo je nižší, bude mít bezesporu těžší skok do služby, ale to neznamená, že to nemůžete udělat. Plovák slouží, nebo dokonce skákací plovák je ve většině případů stejně účinný a někdy, v závislosti na serveru, ještě smrtelnější. Záleží na tom, kolik úsilí chcete vynaložit na své podání a na jaké vysoké konkurenceschopnosti chcete vzít svou volejbalovou kariéru.
 • Otázka Chcete -li začít, měl bych začít obsluhou skokového plováku? Emily Newtonová Pokud chcete vůbec začít sloužit, tak ne. Začněte pravidelným podáním nad rukou, a až to zvládnete, pokračujte v těžších serverech, jako je výskok. Ale pokud máte na mysli zahájení podskakování, pak ano, doporučoval bych být se skokovým plovákem, protože ty se házejí snáze.
 • Otázka Mám se při výskoku podávat rukama? Ano, je to skoro jako odpalování míče. Musíte se houpat a následovat při podání a skončit dominantní rukou na stejné straně těla.
 • Otázka Proč provádím skokovou službu? Skokové podání vám poskytne větší sílu a lepší míření. Všichni jsou kdokoli z profesionálního volejbalu, který kdy skutečně používá, a jsou nezbytnou součástí hry.
 • Otázka Je to jako zabití? Zabití je, když trefíte míč a ten bez kontaktu přistane na druhé straně hřiště. Toto však slouží, takže technický termín by byl esem.
 • Otázka Musím si to hodit blízko těla? Emily Newtonová Hodili byste to trochu dál, protože před podáváním budete muset zaujmout přístup.
 • Otázka Jak nastavím volejbal? Když je míč nad vaší hlavou, dejte ruce do tvaru trojúhelníku a zasáhněte míč konečky prstů.
 • Otázka Jak daleko mám hodit míč při skoku? Zkuste se přiblížit k podání bez míče. Zapamatujte si, kde chcete kontaktovat míč ve vzduchu, a poté ho vyhoďte tak, aby byl ve správné chvíli na daném místě. Chce to trochu pokusů a omylů - prostě se v tom držte a vy to zvládnete!
 • Otázka Chcete -li, aby můj skok sloužil, měl bych si nejprve procvičit přetah? Emily Newtonová Pokud získáte příliš mnoho výkonu při podání přes rameno, myslím, že byste to měli nacvičit, než se pokusíte o skokové podání. Chcete -li provést skokové podání, musíte být schopni úspěšně překonat službu.

Populární Problémy

Jak léčit narovnání krční páteře. Váš krk má obvykle mírný stupeň křivky, nazývaný cervikální lordóza, který vám pomáhá pohybovat se tam a zpět. Narovnání krční páteře, kterému se také říká ...

Jean-Francois Caujolle, ředitel turnaje akce ATP Tour 250 v Marseille, byl nedávno dotázán, zda má Roger Federer v sobě ještě další wimbledonský titul.Fotbal je zpět se 64 předsezónními hrami NFL během čtyř týdnů. Zde je návod, jak sledovat hry online naživo bez kabelu.

Hněv je přirozený mechanismus pro zvládání stresu. Nadměrný hněv nebo problémy s ovládáním hněvu však mohou být známkami základní duševní poruchy a mohou negativně ovlivnit něčí sociální nebo profesní život. Učení, jak ...

Vzrušující semifinále Stuttgart Open s Rogerem Federerem zůstává pro Nicka Kyrgiose v sázkách i po vítězném návratu dvouhry.Běžecké boty mohou mít obrovský dopad na to, jak se při běhu cítíte pohodlně, ať už běháte po místní trati, běháte lesem nebo soutěžíte v maratonu. Správný pár vám také může pomoci vyhnout se nehodám ...