Jak vyrobit papírový sáček

Chcete vyrobit papírový sáček, který se liší od běžného hnědého papírového sáčku? Vždy si můžete vyrobit svůj vlastní papírový sáček, kde se povalují staré časopisy, noviny nebo řemeslný papír. Můžete si vyrobit ten, který je o něco robustnější nebo ozdobný jako dárek, umělecké dílo nebo jako zábavná aktivita.Část 1 ze 2: Zdobení vaší papírové tašky

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si papírový sáček Krok 1

  1 Vyberte si a shromážděte své materiály. V závislosti na tom, jaký druh papírového sáčku chcete vyrobit, byste měli mít na paměti, jak má vypadat, jak je pevný a zda chcete, aby měl rukojeť.
  • K sestavení tašky budete potřebovat nůžky, lepidlo, pravítko a tužku
  • Barevný nebo vzorovaný řemeslný papír je pro tento projekt ideální. Je to silnější materiál, který pomáhá udržovat tašku robustní a umožňuje jí nosit uvnitř větší váhu. Řemeslný papír se dodává ve všech provedeních a barvách.
  • Balicí papír nebo noviny je vhodný materiál, pokud máte na mysli něco jemnějšího.
  • Tenký kousek lana nebo stuhy vytváří rukojeť.
  • Sbírejte materiály, jako jsou šablony, peří, třpytky, barvy a barvicí pera a pastelky, a ozdobte si tak tašku.
 2. 2 Odřízněte kus papíru na 24,5 x 38 cm (9,5 x 15 palců). Pomocí pravítka změřte rozměry a lehkou tužkou tvarujte tvar. Nebo můžete oříznout obdélník jakékoli velikosti.
  • Ušetřete čas díky přirozeně rovným hranám papíru. Pokud má váš kus papíru správnou velikost, odstřihněte si papírový sáček místo uprostřed materiálu.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si papírový sáček Krok 3

  3 Ozdobte si tašku . V některých případech je zdobení tašky před sestavením mnohem jednodušší. Pokud vytváříte vzor nebo malujete tašku v jiné barvě, je snazší ji ozdobit plochým papírem, aby váš vzor a barva zůstaly stejné.
  • Ozdobte pouze jednu stranu papíru. Můžete ozdobit obě strany, pokud se chcete pochlubit zábavným vzorem uvnitř tašky nebo zakrýt nevzhledné materiály, zvláště pokud používáte noviny.
  reklama

Část 2 ze 2: Sestavení papírového sáčku

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si papírový sáček Krok 4

  1 Vystřižený papír položte před sebe na rovný povrch. Umístěte jej v orientaci „na šířku“ nebo dlouhými stranami nahoru a dolů, krátkými stranami doleva a doprava.
  • Pokud jste ozdobili papír, zkontrolujte, zda jsou dekorace suché a lícem dolů.
 2. 2 Přeložte spodní okraj papíru o 2 palce (5 cm) a ostře přeložte. Až budete hotovi, rozbalte. Tento konec se později stane dnem vaku.
 3. Obrázek s názvem Make a Paper Bag Step 6

  3 Vyhledejte středové body horního a dolního okraje. Chcete -li to provést, můžete buď vypočítat středové body pomocí pravítka, nebo složit papír a najít jeho střed. Musíte označit tři body:
  • Při zachování orientace na šířku spojte krátké strany k sobě, jako byste celou věc přeložili na polovinu, a sevřením horní a dolní části rádiového záhybu označte, kde je střed každé dlouhé strany. Tato místa lehce označte tužkou.
  • Papír znovu označte 3,5 palce (9,5 cm) nalevo i napravo od každého středového bodu. Až budete hotovi, měli byste mít celkem šest značek: tři uprostřed jednoho dlouhého okraje papíru a tři na druhém.
 4. 4 Sklopte boky tašky na místo. Při práci na skládání stran dodržujte orientaci na šířku následujícím způsobem:
  • Přesuňte pravý okraj papíru na středovou čáru tužky a přeložte. Jakmile je záhyb řádně pomačkaný, rozbalte ho. Opakujte inverzní postup na opačné straně.
  • Otočte papír, přeložte levou a pravou stranu dolů směrem ke středu a přilepte je tam, kde se překrývají. Ujistěte se, že skládáte podél stejných linií jako dříve (ale všimněte si, že záhyby budou převrácené). Než přejdete k dalšímu kroku, nechte lepidlo úplně zaschnout.
 5. 5 Otočte tašku tak, aby seděla lepenou stranou dolů. Ujistěte se, že je orientován tak, aby jeden z otevřených konců směřoval k vám.
 6. 6 Sklopte boční záhyby dovnitř a vytvořte mírný efekt harmoniky. Boky tašky vytvoříte tak, aby se otevíraly jako obdélník.
  • Pravítkem změřte dovnitř asi 1,5 palce (3,8 cm) od levé strany tašky. Lehce to označte tužkou.
  • Zatlačte levý boční záhyb vaku dovnitř směrem k vnitřku vaku. Udělejte to, dokud levá značka, kterou jste udělali v předchozím kroku, sedí na vnějším okraji ohýbání papíru.
  • Stiskněte a složte papír směrem dolů, aby se značka tužky zarovnala s novým přeloženým okrajem. Při tlačení papíru dolů se snažte zachovat souměrnost horního a dolního okraje.
  • Opakujte na pravé straně. Až budete hotovi, tělo tašky by se mělo skládat dovnitř na obou stranách stejně jako taška na nákup potravin.
 7. 7 Připravte si dno sáčku. Chcete -li zjistit, který konec je dno, podívejte se na rýhy, které jste předtím složili a které označují dno vaku. Ponechte sáček prozatím zploštělý a připravte si dno:
  • Sklopte a nalepte spodní část sáčku na místo. Jakmile určíte, kde je dno tašky, dejte dohromady dno:
  • Přeložte pytel o 4 palce (10 cm) nahoru ode dna a založte jej podél této linie.
  • Zbytek sáčku nechejte narovnaný a podepřete spodní část sáčku. Dovnitř se rozšiřující záhyby by se měly rozevřít a vytvořit čtvercový okraj. Uvnitř byste měli vidět trojúhelník skládaného papíru na obou stranách.
 8. 8 Skládejte dohromady dno vaku. Budete skládat několik stran do středu pomocí jejich trojúhelníkového tvaru, aby bylo zajištěno rovnoměrné složení dna tašky.
  • Sklopte horní a spodní stranu otevřeného dna ve tvaru čtverce úplně dolů. Jako vodítko použijte krajní okraj každého vnitřního trojúhelníku. Až budete hotovi, spodní část by měla mít 8 stran jako podlouhlý osmiúhelník místo 4 stran, jako tomu bylo dříve.
  • Přeložte spodní proužek „osmiúhelníku“ nahoru směrem ke středu spodní části vaku.
  • Sklopte horní proužek „osmiúhelníku“ směrem dolů ke středu spodní části vaku. Dno by nyní mělo být úhledně složeno; nalepte okraje tam, kde se překrývají, a nechte zaschnout.
 9. Obrázek s názvem Make a Paper Bag Step 12

  9 Otevřete tašku. Dbejte na to, aby bylo dno zcela uzavřeno a aby v lepených hranách nebyly mezery.
 10. 10 Přidejte rukojeti. K výrobě držadel můžete použít stuhu, lano nebo provázek, nebo můžete nechat tašku bez rukojetí, ale rukojeti jsou tvrdší a vyžadují více času.
  • Držte dvě horní části tašky zavřené a pomocí děrovače nebo tužky vytvořte v horní části tašky 2 otvory. Nevysekávejte otvory příliš blízko okraje tašky nebo hmotnosti tašky a čehokoli uvnitř, co by mohlo zlomit držadlo.
  • Vyztužte otvory obložením okrajů díry čirou páskou nebo lepidlem.
  • Protáhněte konce šňůrky držadla otvory a vytvořte uzel na šňůrce rukojeti na vnitřní straně tašky. Ujistěte se, že je uzel dostatečně velký, aby neproklouzl otvorem. Možná budete muset ke stávajícímu uzlu přivázat další uzel, abyste zvětšili jeho velikost. Uzel drží rukojeť na místě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyrobíte dárkovou tašku z papíru? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď zaměstnanců Normální papírovou tašku můžete vyrobit jako dárkovou tašku tím, že ji ozdobíte! Odřízněte kus papíru na 24,5 x 15 cm (9,5 x 15 palců) a přeložte spodní okraj asi o 5 cm (2 palce). Přeložte obě strany tašky do středu a slepte je dohromady. Poté složte kousky na dně sáčku dohromady, aby byl sáček uzavřen. Dokončete svou dárkovou tašku samolepkami, kresbami nebo čímkoli jiným, čím ji chcete ozdobit!
 • Otázka Jak nacpete dárkovou tašku? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Začněte obložením dna a boků tašky hedvábným papírem a poté vložte dárek do tašky. Nahoře položte několik listů volně naskládaného hedvábného papíru, abyste zakryli dárek, a jste připraveni!
 • Otázka Jaký typ papíru mám použít? Záleží na tom, jaký typ tašky děláte. Pokud vyrábíte obyčejnou tašku, jako tašku na oběd, budete chtít použít hnědý řemeslný papír nebo řeznický papír. Pokud vyrábíte efektní tašku, jako dárkovou tašku, budete chtít použít hezčí papír, například balicí papír. Pokud vyrábíte malou efektní tašku, můžete místo ní použít barevný scrapbookový papír.
 • Otázka Mohu použít silný papír? Sandra Dalesandro Ano, bude lépe držet. Když vytvoříte otvory, položte nehet do záhybu, aby se dostal hlouběji.
 • Otázka Mohu použít značkový papír na výrobu tašky? Absolutně. Udělejte si tašku tak fantastickou, jak chcete!
 • Otázka Jak mohu udělat svou tašku milovníkem? Můžete jej ozdobit samolepkami, drahokamy, značkami a obtisky. Horní část můžete také vystřihnout do vzoru hřebenatky nebo něčeho podobného.
 • Otázka Jaké lepidlo mám použít? Záleží na tom, jaký papír použijete. Pokud je to tlustý karton, použijte lepidlo na řemeslo/dřevo. Pokud je to normální papír, použijte standardní školní lepidlo.
 • Otázka Jaký je nejlepší typ řetězce pro tento projekt? Můžete použít jakýkoli druh provázku nebo lana a poté jej přikrýt barvou nebo balicím papírem nebo čímkoli, co si myslíte, že bude vypadat dobře.
 • Otázka Kde získám materiál papírových tašek? Materiály můžete získat v řemeslném obchodě. Měli by mít všechny věci, které budete potřebovat.
 • Otázka Mohu použít noviny k výrobě papírového sáčku? Můžete, ale je to chatrné. Taška vyrobená z novin nemusí příliš dobře držet.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jaké ozdoby jsou pro můj papírový sáček?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud chcete kratší tašku, přeložte horní část na požadovanou výšku a poté stříhejte podél záhybu nůžkami.
 • Zakryjte svůj pracovní prostor novinami. Usnadní vám to úklid.
 • Při navrhování použijte na tašku nějaký hadřík.
 • Fungovat bude i barevný papír.
 • Lepidlo používejte střídmě.
 • Můžete to použít jako dárek pro přítele. Ozdobte jej výtvarnými potřebami, jako jsou třpytky, barvy a fixy.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Řemeslný papír
 • Lepidlo
 • Nůžky
 • Pravítko
 • Tužka
 • Stuha, provázek nebo lano

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Státní nepřátelé Ohio State a Cincinnati se ve středu setkávají s otvíráky basketbalové sezóny. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Možná se stydíte nebo si myslíte, že si vás ve škole nikdo nevšimne. Možná budete chtít vyzkoušet školní hru, ale máte strach, že si z vás lidé budou dělat legraci. Můžete si dokonce myslet, že to mají všichni, kromě vás. Je důležité si uvědomit, že ...

Každý čas od času něco ztratí, ale ztráta držáku na zuby může být obzvláště frustrující. Pojistky fungují, pouze pokud je nosíte co nejvíce, takže každý okamžik se ztraceným držákem je okamžik, kdy se váš úsměv ...Jak vyrobit mokasíny. V chladných zimních měsících vám z chodidel může začít běhat mráz po zádech. Zaparkujte před ohněm a udělejte si pár mokasínů, které zahřejí vaše nohy, zůstanou v pohodlí a zůstanou stylové ...Flexibilita je pro gymnastiku nezbytná. Zlepšete své gymnastické dovednosti zvýšením své flexibility. Naučte se správně zahřát a protáhnout, aby vaše tělo bylo tekuté a pružné. Pamatujte, že zvládnete základní ...

Jízda na velbloudu? Správné oblékání je důležité, abyste se ujistili, že se nepřehříváte a necítíte se nepříjemně. Tento článek vysvětluje, jaké oblečení nosit při jízdě na velbloudu. Nebojte se váhy. Průměrný smečkový velbloud unese ...