Jak udržet včely pryč

Pokud trávíte hodně času venku v jarních a letních měsících - například pořádáním venkovní večeře nebo víkendovým kempováním - určitě narazíte na nějaké včely. Pokud máte obavy, že včely napadnou vaše společenské setkání, můžete podniknout několik kroků, abyste včelím oblast znepříjemnili. Začněte drobnými úpravami na terase nebo pikniku, aby nepřilákaly včely. Poté můžete včely odradit přírodními metodami, jako je vykládání měsíčku lékařského nebo rozhazování okurkových slupek kolem jídelního koutu.

Metoda 1 ze 4: Včelí důkaz vaší stravovací oblasti

 1. Obrázek s názvem Keep Bees Away Krok 1

  1 Vyberte si místo na piknik mimo oblasti, které lákají včely. Je samozřejmé, že byste neměli mít piknik poblíž viditelného včelího úlu, ať už se nachází na stromě nebo na zemi. Vyhněte se také umístění v blízkosti jiných míst, kde se shromažďují včely. Tyto zahrnují:
  • Odpadkové koše.
  • Vysoká tráva (která často obsahuje přízemní hnízda).
  • Prázdné přístřešky.
  • Stará, nepoužívaná hřiště.


 2. Obrázek s názvem Keep Bees Away Krok 2

  2 Vyvarujte se zobrazování pestrobarevných květinových vzorů. Pokud plánujete odložit ubrus na večeři na terase, ujistěte se, že materiál má tlumenou barvu a nekvetinový vzor. Včely zaujme cokoli se vzhledem květin, i když je to umělý materiál.
 3. Obrázek s názvem Keep Bees Away Krok 3

  3 Odstraňte květiny v blízkosti jídelny. Vzhledem k tomu, že včely jsou přirozenými opylovači, pravděpodobně se shromáždí v blízkosti velkých, jasných květin. Pokud máte květiny na zahradě nebo v jejich blízkosti, odstraňte je před párty nebo společenským setkáním. Pokud si vybíráte místo na piknik, vyhněte se jídlu v blízkosti velkých výstav květin, ať už jsou vysázené nebo se vyskytují přirozeně.
  • Včely některé květiny přitahují více než jiné. S největší pravděpodobností budou zkoumat divoké květiny spolu s medovkou, zlatobýlem a levandulí.
  • Včelám se také líbí několik bylin, včetně oregana, tymiánu a pažitky.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Vyhněte se přilákání včel s jídlem

 1. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 4

  1 Udržujte své potraviny uzavřené. Včely budou moci cítit otevřené nádoby s jídlem a začnou bzučet, aby to vyšetřily. Abyste nepřitahovali včely, udržujte jídlo co nejvíce přikryté. I když podáváte plné jídlo, uchovávejte jídlo v zapečetěných nádobách Tupperware nebo servírujte pokrmy překryté igelitem.
  • Střídavě uchovávejte veškeré jídlo uvnitř. Požádat hosty, aby si naplnili talíře dovnitř a pak vyšli ven jíst, může být menší nepříjemnost, ale sníží to počet včel, se kterými se setkáte.
 2. Obrázek s názvem Keep Bees Away Krok 5

  2 Vyvarujte se podávání sladkých nebo štiplavě vonících jídel. Včelám bude také vonět mnoho potravin, které lidem příjemně voní. Abyste se vyhnuli přilákání včel na svou akci jídlem, které podáváte, snažte se jíst převážně jídla s nevýrazným zápachem. Bohužel to znamená, že se budete muset vyhnout některým oblíbeným jídlům na piknik a večeři, včetně:
  • Grilování (zejména se sladkou omáčkou).
  • Losos.
  • Smažené kuře.
  • Soda.
 3. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 6

  3 Okamžitě vyhoďte odpadky. Včely jsou přitahovány především vůní jídla a vůně odpadků je přitahuje dovnitř. Pokud máte piknik nebo venkovní večeři, určitě vyhoďte odpadky co nejdříve. Umístěte jej do koše s bezpečným víkem (pro zamezení zápachu) nebo do popelnice.
  • Pokud necháte pytle štiplavě páchnoucích odpadků do několika stop od jídla, včely určitě přitáhnete.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Odstrašování včel s přírodními materiály

 1. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 7

  1 Vydejte se na okurkové slupky, které odradí včely. Okurka obsahuje kyselinu, která děsí včely a vosy. Můžete tedy jednoduše oloupat 2 nebo 3 okurky a nechat slupky kolem okrajů terasy. Pokud nejste doma, nechte okurkové slupky na venkovním stole, kolem kterého se scházíte vy a vaši přátelé, nebo je rozložte kolem piknikové deky.
  • Pokud investujete do delšího udržování včel mimo svůj dům, můžete zasadit jednu nebo více okurek na zahradu poblíž vašeho domu nebo do květináče venku.
 2. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 8

  2 Odrazte včely s 1 nebo 2 hrnkovými měsíčky. Včely jsou přirozeně odpuzovány měsíčky, takže jasné květiny jim zabrání létat příliš blízko k vašim venkovním aktivitám. Pokud pořádáte velkou společenskou událost a hosté se budou rozkládat na velké ploše, zkuste v oblasti, kterou chcete udržet bez včel, založit půl tuctu rostlin měsíčku.
  • Pokud chcete zajistit, aby včely byly drženy mimo váš dům po mnoho let, zkuste vysadit měsíčky do květináčů nebo květináčů na terasu, palubu nebo venkovní parapet.
 3. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 9

  3 K odpuzování včel používejte běžné bylinky. Včely jsou odrazeny řadou běžných bylin a nepřiblíží se do oblastí, kde jsou tyto byliny (a jejich silné vůně) přítomny. Mezi bylinky odstrašující včely patří máta peprná, skořice, vanilka a česnek. Zvažte tedy umístění několika rostlin máty peprné nebo tyčinek skořice kolem místa na piknik nebo venkovní terasy.
  • Včely můžete také držet stranou: nasekejte stroužek česneku a nechte ho několik dní namočit ve sklenici vody. Poté, když budete trávit čas venku, postavte poblíž sklenici česnekové vody.
 4. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 10

  4 Udělejte misku „včelí návnady. 'Aby se včely nedostaly od tebe a tvých hostů ven, upoutej pozornost včel pomocí misky sladce vonící tekutiny.' Nalijte do misky velké množství sody, javorového sirupu, pomerančového džusu nebo ovocné šťávy (jakékoli odrůdy) a postavte to asi 5 m (4,6 m) od místa na piknik nebo večeři.
  • Nastavte „návnadu“ asi 20 minut, než se vy a vaši hosté shromáždíte venku.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Držte včely daleko od svého těla

 1. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 11

  1 Zdržte se nošení jasných barev nebo květinových vzorů. Včely běžně zaměňují odvážné, zářivě barevné oblečení (zejména barvy jako červená, žlutá, fialová a zelená) za květiny. Včely bude také z podobných důvodů více přitahovat oděv s květinovým vzorem.
  • Oblékání do tlumených tónů přiláká méně včel.
 2. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 12

  2 Nenoste parfém ani jinou vonnou kosmetiku. Včely jsou přitahovány do oblastí - a k lidem - hlavně podle toho, jak voní. Vonná kosmetika, jako je parfém nebo kolínská voda, krém na opalování, voda po holení a laky na vlasy nebo gely, přiláká včely, pokud byly produkty aplikovány ve velkém množství.
  • Pokud víte, že budete venku celý den nebo jen část dne, vynechejte parfém nebo kolínskou vodu a rozhodněte se pro nevoňavé vlasové produkty.
 3. Obrázek s názvem Keep Bees Away Step 13

  3 Nespoléhejte se na repelenty, abyste včely udrželi mimo. Repelent proti hmyzu je skvělý při udržování komárů, much a komárů mimo vaši pokožku. Bohužel většina sprejů odpuzujících hmyz nepůsobí na včely odradit.
  • Podobně svíčky odpuzující hmyz (jako Citronella) pravděpodobně včely také neudrží. Na rozdíl od komárů a komárů včelám vůně svíček nevadí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud rádi jíte venku, zvažte postavit venku obrazovku nebo skleněnou ohradu, abyste se nemuseli obávat, že by vás při jídle obtěžovaly včely.
 • Ačkoli je přirozené plavat nebo mávat srolovaným časopisem na jakékoli včely, které létají poblíž vás, měli byste se tomu vyhnout. Swatting u včel je pouze znepřátelí, což je více rozruší a pravděpodobně bodnou.

reklama

Populární Problémy

ATP Challengers: Somdev, Amritraj vypadli v prvním kole

Dnes večer je premiéra filmu American Idol v roce 2019. Podívejte se, jak sledovat 17 epizod seriálu online prostřednictvím živého přenosu.

Jak vykopnout dveře. Umět vykopnout dveře nemusí být dovednost, kterou používáte příliš často, ale určitě se může hodit v případě požáru nebo lékařské pohotovosti. Nezapomeňte vždy posoudit situaci i samotné dveře ...

Každý hráč by měl povrch, který se mu nejvíce líbí, nikdo nemá rád tyto 3.

Chcete streamovat Disney's Suite Life on Deck? Zde je vše, co potřebujete vědět o streamování, obsazení, postavách, recepci a dalších.

Získání náhrady kyčle může změnit váš život k lepšímu, ale zotavení po operaci bude nějakou dobu trvat. Vaše cvičení hip terapie posílí vaše kyčle, pomůže vám získat zpět rozsah pohybu a zabrání vzniku krevních sraženin. Na...