Jak zabránit zamlžení brýlí

Když se snažíte pracovat nebo plavat, může být frustrující zabývat se neustále mlžnými brýlemi. Naštěstí však existuje několik jednoduchých způsobů, jak se mlhy rychle zbavit. Pokud máte plavecké brýle, můžete zkusit použít sliny jako rychlou opravu nebo si koupit sprej proti zamlžení, abyste se problému úplně zbavili. Pokud máte potápěčskou výstroj, zvažte spálení filmu, aby se vaše brýle nezamlžovaly, a u jiných ochranných brýlí zkuste zvolit prodyšný design, který zamlžuje.

Metoda 1 ze 2: Použití oprav DIY k prevenci mlhy

 1. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí Krok 1

  1 Nalijte si na obličej studenou vodu, abyste zpomalili kondenzaci. Snížením rozdílu teplot mezi vnější stranou brýlí a obličejem můžete snížit množství mlhy, která se na čočkách tvoří. Bezprostředně před nasazením brýlí si na obličej stříkejte trochu studené vody 4 nebo 5krát, aby obličej vychladl.
  • I když to může fungovat za běhu, není to skvělá dlouhodobá oprava. Pokud problém přetrvává, zvažte investování do různých brýlí.


 2. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí Krok 2

  2 Levné řešení potřete vnitřkem brýlí malým množstvím slin. Těsně před nasazením brýlí lehce plivněte do každé čočky. Jedním prstem lehce rozetřete sliny kolem čoček, dokud nejsou oba zakryté, a vytvořte malý film, který může omezit mlhu.
  • I když to není dlouhodobá metoda prevence mlhy ve vašich brýlích, je to jedna z nejúčinnějších metod, která vás nebude stát ani cent. Tuto techniku ​​použijte, pokud potřebujete na krátkou dobu zabránit zamlžení brýlí.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí, krok 3

  3 K zastavení kondenzace zkuste použít dětský šampon nebo jiné tekuté mýdlo. Naneste malou kapku tekutého mýdla na prst a vetřete jej kolem čoček plaveckých nebo pracovních brýlí. Namočte brýle do čisté, nechlorované vody a omyjte mýdlo. Malé množství mýdla zbývající na vnitřní straně brýlí zabrání tvorbě mlhy na plastu.
  • Před nasazením se ujistěte, že jste z brýlí vymyli přebytečné mýdlo, aby se vám nedostalo mýdlo do očí. Pomoci může také použití dětského šamponu nebo něčeho podobného, ​​protože pokud se vám dostane do očí, bude méně bolet.
  • Místo mýdla můžete také použít malé množství krému na holení namazané na každou čočku. Opět se ujistěte, že ho smyjete, abyste se při plavání nedostali do očí mátovým gelem.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí Krok 4

  4 Rozetřete na čočky nakrájený brambor, aby odpuzoval vodu. Z brambor nakrájejte malý kus, abyste odhalili část masa. Přetřete si čočky brýlí a vytvořte tenkou ochrannou vrstvu, která bude odpuzovat vodu a vlhkost od lepení. Čočky omyjte v čisté vodě, abyste odstranili všechny viditelné zbytky.
  • I když to může fungovat na plastových čočkách, je to obecně nejúčinnější, když se používají na brýle s čočkami vyrobenými ze skla.
 5. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí Krok 5

  5 Vyčistěte si brýle zubní pastou a zubním kartáčkem. Na vnitřní stranu čoček naneste malé množství zubní pasty. Čistým, vlhkým zubním kartáčkem rozetřete pastu kolem a lehce vydrhněte vnitřek čoček. Opláchněte brýle v čisté, nechlorované vodě, abyste odstranili zbytky zubní pasty.
  • Lehké odření zubního kartáčku a zubní pasty odstraní veškerý ochranný film na čočkách a také jej důkladně vyčistí. Zůstane tenká vrstva zubní pasty, která může zabránit hromadění mlhy na čočkách.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí komerčních možností udržujte své brýle čisté

 1. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí Krok 6

  1 Pro dlouhodobé řešení si vyberte sprej proti zamlžení nebo stírací mlhu. Pokud se vám nelíbí myšlenka nanášení slin nebo mýdla na vnitřní stranu brýlí nebo se vám nezdá, že by některá z těchto metod trvala dostatečně dlouho, můžete si také zakoupit výrobky proti zamlžování v místním obchodě se sportovním zbožím nebo v plavání. Vždy byste měli dodržovat pokyny výrobce, ale zde je několik produktů a doporučený způsob jejich použití.
  • Na vnitřní stranu brýlí nastříkejte malé množství mlžného spreje. Čistým hadříkem jej vetřete do každé čočky a poté ji opláchněte. Tím se zbavíte přebytečného spreje a na vnitřní straně brýlí necháte tenkou vrstvu.
  • Vyjměte z obalu jeden ubrousek zabraňující zamlžení a použijte jej k setření obou čoček brýlí.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí Krok 7

  2 Vyberte si ochranné brýle, které vám budou sedět dále od obličeje, abyste omezili zamlžování. Hlavní příčinou zamlžování ochranných brýlí nebo masek je vlhkost z vašeho dechu nebo obličeje, která se zahřívá a uvízne uvnitř brýlí. Podívejte se na brýle s lepší ventilací, nebo které vám budou sedět dále od obličeje, aby se snížilo množství vlhkosti a tepla, které se mohou na vašich brýlích hromadit.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí, krok 8

  3 Pořiďte si plavecké brýle proti zamlžování pro snadné řešení. Existuje několik různých plaveckých a potápěčských brýlí, které jsou předem potaženy vrstvou materiálu, který zabraňuje tvorbě mlhy. Podívejte se ve svém místním obchodě s plaváním nebo sportem na brýle, které jsou označeny jako „zamlžující“ nebo něco podobného, ​​aby se snadno snížila kondenzace.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte zamlžení brýlí, krok 9

  4 Vypalte ochranný film na vnitřní stranu potápěčských brýlí. Potápěčské masky se často vyrábějí s tenkou ochrannou fólií, která potahuje vnitřek čoček, což může snadno hromadit mlhu. Držte zapalovač přibližně 2 palce (5,1 cm) od čoček a pohybujte jím, snažte se zakrýt celý povrch skla. Před vypláchnutím nechte brýle přirozeně vychladnout.
  • Dbejte na to, abyste kolem okrajů brýlí nespálili ani neroztavili silikonovou, gumovou nebo plastovou izolaci, protože by to mohlo zabránit jejich úplné voděodolnosti.
  • Pokud vám to nedělá dobře, vaše místní potápěčská prodejna vám možná dokáže vypálit brýle.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Funguje to s brýlemi? Vše závisí na materiálu čočky. Hádám, že by to asi šlo.
 • Otázka Jak zajistím, aby se brýle v mlze nezamlžovaly? Plivněte do nich, utřete sliny a sliny smyjte vodou. Tím se zabrání jejich zamlžení příště. To funguje i u akčních kamer.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Snažte se nedotýkat se vnitřku brýlí prsty, protože to přenese olej a špínu na čočky, které mohou zanechat velké šmouhy.
 • Pokud plavete v chlorovaném bazénu, opláchněte si brýle v čisté vodě, až s nimi skončíte. Chlór způsobí, že tenký film na vašich brýlích rychleji zmizí, takže budete muset mnohem častěji nanášet více mýdla nebo mlhy.
 • Pokud brýle nepoužíváte, udržujte je co nejsušší. Jakákoli vlhkost, která se zachytí uvnitř čoček, se při příštím plavání promění v kondenzaci.
 • Během plavání se snažte vyhnout se nasazování brýlí na čelo, protože to zvýší vlhkost uvnitř čoček.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Zachytit ruku nebo prst v zavírajících se dveřích může být neuvěřitelně bolestivý zážitek. V závislosti na závažnosti situace může být nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc, aby se zabránilo dlouhodobé bolesti nebo zranění. Pokud však ...

Zde je návod, jak sledovat nedělní hru Heat vs Timberwolves online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Ručně jsme vybrali, zkontrolovali a ohodnotili 24 nejlepších tenisových raket pro rok 2021, abyste mohli snadno najít raketu, která odpovídá vašemu stylu hry.

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak dnes večer sledovat online hru Game of Thrones Season 8 Episode 3.

Sezóna 2021 „Hard Knocks“ HBO bude následovat po Dallas Cowboys. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.

Státy Oregon a Iowa se v sobotu setkají ve Fiesta Bowl. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.