Jak pustit muže, kterého milujete

Nikdy není snadné opustit muže, kterého milujete, zvláště pokud jste si opravdu mysleli, že je tím pravým. Možná se cítíte zraněni, smutní a zmatení z rozchodu, i když jste tím, kdo věci ukončil. Pokud se chcete vzdát, pak je nejdůležitější, abyste si dali potřebný čas a nespěchali jste ve smutku. Poté je důležité soustředit se na to, abyste dělali věci, které máte rádi, a na růst jako jednotlivec, abyste se mohli cítit jako vaše staré já, než se nadějete.Část 1 ze 3: Ukončení vztahu

 1. 1 Buďte pevní. Je důležité pevně si uvědomit, že vztah skončil, ať už rozchod děláte vy nebo ne. Pokud toho muže opouštíte, protože vás odmítl, pak musíte být na to, že je to opravdu konec, na sebe pevní. Pokud jste mu řekli, že byste chtěli vztah ukončit, je důležité mu to říct co nejpevněji, aby o konci vztahu nepochyboval.
 2. 2 Pusťte emoce ven. Nenechte se ztrapnit pocitem smutku a pracujte na tom, abyste ze sebe vypustili všechny ty smutné, naštvané, zmatené nebo hořké pocity. Plačte tolik, kolik potřebujete, ať už jste sami doma nebo si povídáte s přítelem. Zapište si všechny své pocity. Přijměte, že možná budete muset být několik dní sami. Udělejte cokoli, abyste tyto pocity dostali na povrch, abyste je mohli začít přijímat a vypořádat se s nimi. Čím déle je budete plnit do lahví, tím těžší bude pustit muže, kterého milujete.
  • Nic není příliš smutné ani směšné. Pokud se chcete podívat na romantickou komedii a vyplakat oči, oblékněte si Love Actually a jděte do toho. Pokud chcete zpívat „Let it Go“ z plných plic, nikdo vám v tom nebrání.
  • Nyní je čas vypořádat se s rozchodem a své pocity můžete dát najevo, jak chcete. Pokud zjistíte, že nemůžete plakat, je to také v pořádku. Pokud byste raději praštili do polštáře, nikdo vám v tom nebrání.
 3. 3 Dej tomu čas. Můžete si vzít tolik času, kolik potřebujete, abyste se uvolnili a uzdravili se. Nečekejte, že budete pobíhat se svými přáteli, mít úžasný čas s martini v ruce, víkend poté, co se budete muset vzdát muže, kterého milujete. Může to trvat měsíce, nebo i déle, než budete připraveni se znovu opravdu bavit a neměli byste na sebe vyvíjet tlak, abyste byli hned „v pořádku“. I když je asi dobré přestat se po pár dnech válet a strávit nějaký čas venku nebo s jinými lidmi, neměli byste mít pocit, že se nutíte nasadit si šťastnou tvář příliš brzy.
  • Každá žena má svůj vlastní časový rozvrh. Bolest, kterou cítíte, bude záviset na vašem způsobu řešení věcí a také na vážnosti vašeho vztahu. Nebojte se, že byste museli být po týdnu „v pohodě“ jen proto, že to očekávají vaši přátelé.
  • Nenuťte se být sociální, pokud se na to opravdu necítíte. Není nic horšího, než jít na velkou párty, když vám jde jen o pláč. To znamená, že byste se měli snažit hledat setkání s přáteli jeden na jednoho, abyste se cítili méně sami.
 4. 4 Pokud můžete, přerušte veškerý kontakt. Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit muže, kterého milujete, je přestat s ním mluvit, přestat se na něj dívat a přestat slyšet jeho hlas. Pokud máte luxus přerušit s ním veškerý kontakt, měli byste se o to pokusit co nejdříve. Vymažte jeho číslo z telefonu, vyhněte se mu na sociálních sítích a nedejte si žádné trapné rande s kávou, dokud nebudete opravdu připraveni ho vidět jen jako přítele. Pokud vás bude stále oslovovat, dejte mu jasně najevo, že to není to, co potřebujete.
  • Pokud víte, že ho musíte vidět na místech, jako je škola nebo práce, pak ho nemusíte úplně ignorovat, pokud to bude dělat věci nepříjemné, ale neměli byste se cítit povinni s ním ani mluvit.
  • Ačkoli se možná zoufale snažíte ho vidět nebo slyšet jeho hlas, pamatujte, že tím to nakonec vše jen zhorší.
 5. 5 Vzpomeňte si na bolest, kterou byste pocítili, kdybyste se vrátili. I když se možná cítíte zoufale chtít s ním trávit čas, nebo dokonce se s ním vrátit, musíte si připomenout bolest, kterou byste cítili, kdybyste se k němu museli vrátit. Vzpomeňte si na to, jak hrozně se ve vás cítil, na všechny ty noci, kdy vás rozplakal do polštáře, nebo na všechny nesmyslné boje, kvůli kterým jste byli tak rozzlobení. Je snadné pamatovat si jen na dobré časy, ale měli byste se soustředit na špatné časy, pokud se chcete vzdát.
  • Kdykoli budete v pokušení zavolat tomu muži nebo se podívat, o co se snaží, myslete na sebe v nejhorší den vašeho vztahu. Vzpomeňte si na veškerou bolest, kterou jste cítili, a myslete na to, jak hrozné by bylo znovu cítit byť jen zlomek té bolesti.
  • Samozřejmě si nemusíte zvykat na to, že si každý den budete pamatovat všechny zlé časy, pokud vám to bude připadat ještě horší. Ale pokud zjistíte, že toužíte po svém muži, pak to může být nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste si udrželi vyrovnanou hlavu.
 6. 6 Nebuďte ze sebe frustrovaní, protože jste ho nedokázali překonat správným způsobem. Můžete se cítit naštvaní, smutní, zmatení a rozčilení nad tím, že na tohoto muže stále myslíte. Můžete se zeptat: „Co mi je? Proč už ho nemůžu překonat? ' ale musíte se tomuto druhu myšlení vyhnout. Nemá smysl se na sebe zlobit kvůli tomu, co cítíš, a musíš nechat přírodu, aby si vedla sama. Není nic špatného na tom mít hluboké city a být na ně naštvaný to jen zhorší.
  • Samozřejmě tím, že se budete snažit opustit muže, kterého milujete, budete postupovat procesem rychleji, než kdybyste se vyhrabávali ve svém pokoji. Je však důležité si uvědomit, že uzdravení stále vyžaduje čas.
  • Místo toho, abyste byli zklamaní, protože jste stále smutní, buďte hrdí na to, že jste ke svým pocitům upřímní, místo abyste popírali, jak se doopravdy cítíte.
  reklama

Část 2 ze 3: Posouvat se

 1. 1 Zbavte se všech věcí, které vám ho připomínají. Tato část nebude jednoduchá, ale pokud chcete pokračovat, musíte to udělat správně. Je načase projít si svůj pokoj nebo dokonce svůj domov a zbavit se všech věcí, které vám toho muže připomínají. To může znamenat plyšového medvídka, kterého vám dostal na karneval, tričko jeho milence, ve kterém spíte, nebo dokonce náhrdelník, který vám dal k vašemu výročí. Pokud máte předmět, který je pro vás skutečně cenný, měli byste ho na dlouhou dobu odložit, pokud se nemůžete přinutit ho vyhodit.
  • Může to být bolestivé a neuškodí mít pomoc důvěryhodného přítele, když tím projdete. Pamatujte, že je to jako strhnout pomoc z kapely: čím dříve to uděláte, tím dříve bolest zmizí.
  • Pokud je váš pokoj pokrytý věcmi, které vám připomínají vašeho muže, nebudete moci tak rychle pokračovat, protože budete mít větší důvod na něj podvědomě myslet.
 2. 2 Vyhněte se svému ex na sociálních médiích. V dnešním světě mohou být sociální média tím způsobem, jakým se po skončení vztahu nejvíce držíte se svým bývalým. Můžete si říci, že s ním ve skutečnosti nezůstanete v kontaktu, pokud jen toužebně procházíte jeho kanálem na Twitteru nebo kontrolujete jeho fotografie na Facebooku, zda neobsahuje důkazy o nové přítelkyni, ale ve skutečnosti je to jen urážka zranění. Ujistěte se, že už nejste přáteli, sledujícími ani žádným způsobem přidruženi k sociálním médiím, abyste se nemuseli celý den dívat na obrázek svého ex, místo abyste pokračovali.
  • Nebojte se, že by byl naštvaný, pokud se s ním budete přátelit nebo už nebudete chtít být v kontaktu na sociálních médiích. Jde o to, že se cítíš lépe, ne o něj.
 3. 3 Dobrovolník. Pomozte své komunitě zbavit se vlastních problémů a produktivně nasměrujte veškerou energii. Uděláte dobrý skutek, vyjdete z domu a budete se učit od lidí, kteří mohou také těžit z vaší pomoci. Pokud si uvědomíte, že jste opravdu potřební a jste schopni něco změnit, vybudujete si sebevědomí a budete se cítit lépe. Být součástí komunity dobrovolníků může také znamenat, že se po rozchodu budete cítit více propojeni a méně sami.
  • Samozřejmě byste se neměli dobrovolně snažit překonat svého ex, ale protože chcete být součástí něčeho většího, než jste vy.
 4. 4 Přestaňte uctívat svého bývalého. Můžete si pořád říkat, že to byl on, že byl nejdokonalejším mužem na planetě a že se s ním žádný muž, kterého potkáte, nikdy nevyrovná. Pokud by však byl opravdu tak úžasný, pak byste pravděpodobně byli stále spolu, že? Místo toho si musíte pamatovat, že váš bývalý je také jen člověk a že má nedostatky - možná dokonce mnohem více nedostatků, než za které mu dáváte uznání.
  • Čím dříve přijmete, že váš bývalý nebyl dokonalý, tím dříve budete moci jít dál a dát ostatním chlapům denní dobu.
  • Jakmile překonáte myšlenku, že váš bývalý byl pan Right, budete moci mít na svůj vztah realističtější pohled.
 5. 5 Buďte šťastní, že jste nezadaní. Než budete moci začít znovu chodit, musíte být opravdu spokojení s tím, že jste sami. To může znít téměř nemožné, zvláště když máte pocit, že jsou všichni vaši přátelé spjati nebo jako byste nechtěli nic jiného než někoho, s kým byste se na konci dne přitulili. Pokud se však chcete skutečně zbavit muže, se kterým jste, a být připraveni znovu najít lásku, musíte se nejprve ujistit, že vám to vyhovuje.
  • Přijetí a spokojenost se statusem sóla může chvíli trvat. Jakmile však budete pracovat na osobním růstu a milovat se bez svého muže, budete na cestě k tomu, abyste z toho měli radost.
  • Může vám pomoci trávení více času s jinými svobodnými přítelkyněmi, pokud vás nenabádají k příliš rychlému randění. Pokud strávíte celý den kolem svých ženatých nebo spřátelených přátel, pak budete pravděpodobně více na svobodě.
  • Pokud se chcete posunout dál, je důležité, abyste si mohli nejdříve užít vlastní společnost. Nemůžete se spoléhat na jinou osobu, aby se vám líbilo víc.
 6. 6 Nespěchejte do nového vztahu. Můžete si myslet, že jediným lékem, jak se dostat přes svého muže, je najít nového muže ASAP, ale toto je nejvzdálenější věc od pravdy. Je mnohem pravděpodobnější, že se toho muže zbavíte, pokud najdete klid sami, místo abyste se museli spoléhat na jiného nového muže, který vám poskytne pohodlí. Pokud okamžitě odskočíte, nedáte si čas, který potřebujete k řádnému uzdravení, a ve skutečnosti prodloužíte bolest.
  • Spěchat do nového vztahu je pro vás nejen nevhodné, ale není to fér ani pro toho druhého. Může vás mít opravdu rád, zatímco vy se můžete přistihnout, že ho používáte jen k vyplnění prázdnoty.
  • Kromě toho, pokud se pokusíte randit s novým člověkem ve snaze překonat toho starého, můžete ve skutečnosti nakonec toužit po svém starém významném jiném, protože ten nový se může ve srovnání zdát neadekvátní.
 7. 7 Zaměřte se na osobní růst. Pokud se chcete posunout dál, musíte pracovat na tom, abyste se zlepšili jako osoba a dosáhli svého plného potenciálu. Měli byste se přestat starat o svůj minulý vztah nebo budoucí vztahy a soustředit se na to, abyste se stali tím nejlepším, čím můžete být. Jakmile najdete smysluplnou rutinu pro svůj život, zjistíte, že se vzdáváte muže, kterého milujete, aniž byste na to mysleli - protože budete příliš zaneprázdněni přemýšlením o sobě.
  • Zamyslete se nad třemi nedostatky, které byste chtěli vyřešit, a vytvořte si herní plán, jak je vyřešit. Zároveň pracujte na přijetí věcí, které na sobě absolutně nemůžete změnit.
  • Vytvořte si seznam všech věcí, které jste chtěli udělat, ale nezkusili, a stanovte si osobní termín, kdy je ze seznamu vyškrtnete.
  reklama

Část 3 ze 3: Trávit více času na sobě

 1. 1 Věnujte se novému koníčku. Jedna věc, kterou můžete udělat, abyste se zbavili muže, kterého milujete, je vyzkoušet úplně nový koníček. Může to být cokoli, co jste si dříve mysleli vyzkoušet, ale nikdy jste neměli odvahu, čas nebo sebekázeň, abyste to opravdu udělali. Může to být naučit se péct koláče, zpívat, chodit na lekce jógy nebo dokonce zkoušet román, který jste chtěli napsat za posledních pět let. Nezáleží na tom, co děláte - důležité je, že se vrhnete do toho, abyste v tom byli lepší.
  • Práce na koníčku vyžaduje disciplínu a měli byste si stanovit rozvrh, kterého se můžete držet, abyste vždy kráčeli vpřed. To pomůže vaší jízdě a udrží vaši mysl od vašeho ex.
  • Můžete si také vyzkoušet vyzvednutí starého koníčka z dětství nebo něčeho, co jste léta neudělali, jako je skicování nebo hraní tenisu.
 2. 2 Udělejte něco, co jste nikdy s bývalým neudělali. Mohou existovat určité činnosti, které jste vždycky chtěli dělat se svým bývalým, ale on to buď nikdy dělat nechtěl, nebo vy dva jste nemohli dostat svůj čin dohromady. No, není čas jako současnost dělat ty věci a jít dál bez něj. Pokud jste vždy chtěli jít na pěší túru, požádejte kamaráda, aby šel s vámi. Pokud jste vždy chtěli cestovat do města v dalším stavu, naplánujte si výlet se svými dívkami nebo se dokonce vydejte sami.
  • Dělat něco, co vám nepřipomíná vašeho bývalého, vám může dát pocit větší nezávislosti a většího pocitu, že opravdu rostete jako jednotlivec.
  • Pokud bylo něco, co váš ex nenáviděl, například jít do kina nebo jíst sushi, užijte si to, teď, když vás nikdo nedrží.
 3. 3 Trávit více času s přáteli a rodinou. Pokud se chcete zbavit muže, kterého milujete, musíte trávit více času s těmi nejbližšími a nejdražšími. Otevření se svým přátelům a rodinným příslušníkům ohledně vaší bolesti vám může pomoci cítit se více milovaní a méně sami. Mohou nabídnout radu, nebo vám mohou dát jen rameno, na kterém můžete plakat, a vy se budete cítit potěšeni jejich láskou a teplem.
  • Nemyslete si, že jste teď příliš na tahání s lidmi. Je důležité, abyste místo izolace získali lásku, kterou potřebujete a kterou si zasloužíte.
  • I když nemusíte úplně vyplňovat svůj sociální kalendář a je důležité nechat si čas pro sebe, měli byste se alespoň jednou nebo dvakrát týdně setkat s přítelem nebo členem rodiny, abyste se necítili příliš osamělí .
 4. 4 Potkat nové lidi. To neznamená, že byste si měli založit seznamovací profil nebo okamžitě dostat číslice roztomilého chlapce, kterého jste si všimli z celé tělocvičny. Znamená to však, že byste se měli snažit užít si více přátelství a být více společenským člověkem. Zeptejte se známého na kávu a zjistěte, zda z toho můžete udělat přátelství. Po posledním setkání vinyasa si můžete zajít na skvělou lekci jógy. Buďte otevřenější novým sociálním příležitostem a budete na cestě, abyste svého muže opustili.
  • Můžete také čerpat ze starých přátel. Pokud jste ztratili kontakt se starým přítelem, zavolejte jí a zjistěte, jak se jí daří. Pokud se do vašeho sousedství přestěhovala kamarádka z dětství, požádejte ji, aby si dala oběd.
 5. 5 Pište do deníku. Dalším způsobem, jak strávit více času na sobě, je psaní do deníku. To vám může pomoci získat čas o samotě a být v souladu se svými myšlenkami a pocity. Pokud strávíte pouhých 15 minut denně zapisováním svých myšlenek nebo vyprávěním toho, co se vám ten den stalo, můžete se cítit lépe pod kontrolou svého života a mysli a méně spěchat. Můžete si dokonce každou neděli přečíst, co jste napsali, abyste získali lepší představu o myšlenkách, které jste celý týden měli.
  • Můžete také otevřít své pocity ohledně muže, kterého jste ztratili, a cítit se uklidněně, abyste své pocity vyjádřili na místě, kde nebudete soudit. To vám pomůže rychleji se dostat ze svých pocitů a umožní vám být více v kontaktu se sebou samým.
 6. 6 Zůstaňte zaneprázdněni. Přestože si nemusíte rezervovat svůj sociální kalendář na příštích 365 dní, abyste se mohli zbavit muže, kterého milujete, měli byste se snažit vyplnit co nejvíce času věcmi, které milujete, jak jen můžete. Udělejte si čas na jógu, na setkání s přáteli, na čtení své oblíbené knihy a dokonce na zahájení projektu na vylepšení domova, přičemž si udělejte čas na práci nebo studium. Ponechte si čas na dekompresi, ale zajistěte si, abyste se vždy měli na co těšit, abyste se neuchýlili k vytírání.
  • Pokud budete zaneprázdněni, pomůže vám to zbavit se bolesti a také se budete soustředit jinam. To znamená, že rozptýlení nemůže být vaší jedinou metodou, jak se zbavit muže, kterého milujete.
  • Pokud opravdu potřebujete nějaký čas pro sebe, nebuďte nuceni být sociální. Je důležité znát své limity.
 7. 7 Trochu si zacvičit Cvičení vám pomůže cítit se šťastnější a zdravější. Nechcete trávit veškerý svůj čas ve svém pokoji litováním sebe sama a pojídáním zmrzliny - ačkoli zmrzlina dokáže se zlomeným srdcem znovu a znovu zázraky! Musíte se ujistit, že každý den budete cvičit asi 30 minut a že budete mít aktivní tělo a pohyblivé končetiny.
  • Pokud děláte něco, co máte rádi, jako je jóga nebo běh, pak budete mít z cvičení ještě lepší pocit; nemělo by to připadat jako fuška.
  • Cvičení venku vám také může pomoci cítit se méně izolovaní, protože budete obklopeni lidmi a sluncem.
 8. 8 Věnujte více času tomu, co máte rádi. Pokud se chcete zbavit muže, kterého milujete, musíte se více soustředit na sebe než kdy jindy. Dejte si svobodu a licenci, abyste mohli věnovat více času věcem, které jsou pro vás nejdůležitější. Možná jste přestali tolik číst, protože jste celý čas trávili se svým mužem; jaký lepší čas než nyní založit knižní klub? Možná je vaší oblíbenou věcí být v přírodě; co ti brání vyrazit na týdenní kemp se svými přítelkyněmi?
  • Nejdůležitější je, abyste si pamatovali, že se o sebe budete starat a dělat si radost. Pokud se na to soustředíte, zbytek bude následovat. Pokud jste zaneprázdněni svými přáteli a rodinou a trávíte čas tím, co milujete, budete moci opustit muže, kterého milujete, než si to uvědomíte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy byste měli pustit někoho, koho milujete?Elvina Lui, MFT
  Terapeutka pro manželství a rodinu Elvina Lui je licencovaná terapeutka pro manželství a rodinu se specializací na vztahové poradenství se sídlem v oblasti San Francisco Bay Area. Elvina získala v roce 2007 magisterský titul v poradenství na západním semináři a absolvovala školení v rámci Asijského rodinného institutu v San Francisku a komunitních služeb New Life v Santa Cruz. Má více než 13 let zkušeností s poradenstvím a je vyškolena v modelu harm reduction.Elvina Lui, MFTExpert na manželství a rodinu Terapeut Pokud začínáte být nešťastní a přemýšlíte, jestli se potřebujete rozejít, je třeba něco udělat. Zkoumejte, jak moc prosazujete své potřeby, jak jasně víte, co v životě chcete a potřebujete a jak jasně máte jasno v tom, kdy udělat čáru. Vytvořte si seznam věcí, které chcete a dokonce po svém vztahu požadujete. Toto bude vaše sada pokynů, díky nimž bude vše jasné. Všichni oprávněně máme potřeby, které by měly být respektovány. Je však možné, že místo rozchodu jako jediného řešení možná vztah potřebuje opravu a vylepšení. V každém případě je identifikace vašich potřeb a toho, jak nebyly splněny, prvním krokem k vyřešení nebo ukončení vztahu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Choďte ven s přáteli, se kterými jste rádi. poznat nové lidi, najít nové přátele.
 • Nechte se ostříhat, lázně, masáže, pedikúra atd. Nechte se hýčkat.
 • Vzít si dovolenou.
 • Udělej kvůli němu všechno, co jsi neudělal.
 • Promluvte si s lidmi, kteří vás inspirovali. (lidé, které znáte)
 • Přečtěte si nějaké dobré knihy- robin sharma, Paulo coelho atd
 • Požádejte přátele a rodinu, aby o něm na chvíli přestali mluvit nebo vám řekli o jeho příspěvcích.

reklama

Varování

 • Drž se na chvíli od jeho přátel.
 • Vyhněte se odpovídání na otázky typu „co se stalo? vy lidé jste spolu byli tak dokonalí. ' pokud vás to bolí, pokud vám to vyhovuje, pokračujte.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Udržet rutinu cvičení, když máte zlomenou nohu, může být náročné, ale ne nemožné. Jakékoli zranění nohy zjevně narušuje vaše pravidelné tréninkové rutiny, ale stále můžete být aktivní a udržovat pravidelné kardio cvičení a ...Jak udělat jeskyni pro muže. Mužská jeskyně je zvláštní částí domu věnovanou mužovým vlastním aktivitám, včetně trávení času o samotě nebo se svými kamarády. Mužská jeskyně by měla být naplněna esencí věcí, které vás baví, od fotbalu ...

Jak se bavit doma v sobotu večer. Možná, že jít ven tento týden nezapadá do vašeho rozpočtu. Možná jsi uzemněn. Nebo možná potřebujete jen noc na dobití. Ať už byl důvod jakýkoli, v sobotu jste se ocitli doma ...

Vycházející hvězda Gervonta Davis se vrací do Marylandu, aby se ujala Ricarda Nuneze. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje, pokud nemáte Showtime.Nicole Scherzinger byla připsána hlavní role při vítězství Grigora Dimitrova ve finále ATP nad Davidem Goffinem.

Alexander Zverev dlouze hovořil o své vůbec první porážce v rukou Rafaela Nadala v Indian Wells 2016. Němec vedl v rozhodující sadě 5: 3 a měl mečbol, ale Nadal dokázal vybruslit 6: 7 6: Výhra 0 7-5.