Jak diagnostikovat předkus

Předkus je běžný zubní stav, ke kterému dochází, když se vaše zuby neshodují správně. Může se vyvinout v raných fázích dětství kvůli návykům, jako je sání palce, tlačení jazyka proti zubům nebo rozšířené používání dudlíku. Když se oblouk a patro zúží, spodní čelist nemá jinou možnost, než se vrátit zpět, přičemž horní zuby nechají překrýt spodní čelist. Předkus se také objevuje u pacientů, kteří přijdou o zadní zuby, zejména o stoličky. Přestože se předkus obvykle léčí ve věku od 10 do 12 let, může a měl by být léčen kdokoli s předkusem bez ohledu na věk.

jak hrát tenis na youtube

Metoda 1 ze 3: Diagnostika předkusu doma

 1. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 1

  1 Zavřete ústa normálně. Přiložte zuby k sobě přirozeně a zajistěte, aby vaše čelist zůstala uvolněná, aniž byste zuby nutili k sobě. To pomáhá vašim zubům přirozeně se umístit a můžete zjistit, zda se vaše zuby dole překrývají.
  • Netlačte zuby k sobě, protože to může vést k přehnaným výsledkům.


 2. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 2

  2 Podívejte se do zrcadla a usmějte se. Abyste si mohli diagnostikovat předkus, potřebujete zrcadlo, které vám pomůže vizualizovat vaše zuby. Stojíte před zrcadlem, usmívejte se a odhalte své zuby.
  • Postavte se co nejblíže zrcadlu a usmějte se, abyste roztáhli rty od zubů.
  • Zkontrolujte, zda vám horní zuby nespadají přes horní část spodních předních zubů.
  • Pokud se vaše zuby nápadně překrývají se dnem (více než 3,5 mm), zarovnání kousnutí je vypnuté a máte předkus.
  • Můžete také cítit, jak se vaše spodní řada zubů kousala blízko nebo do střechy vašich úst.
 3. Obrázek s názvem Diagnostikovat předkus Krok 3

  3 Diagnostikujte typ předkusu. Pokud vaše zuby nejsou správně zarovnány, trpíte stavem nazývaným malokluze. Existují dvě kategorie malocclusion klasifikované jako overbite a jedna klasifikovaná jako underbite.
  • Třída 1 je nejběžnější třídou. Pokud máte předkus kousnutí třídy 1, je váš skus normální; horní zuby však překrývají spodní zuby.
  • Třída 2 je, když horní čelist a zuby výrazně překrývají spodní čelist a zuby. Při pohledu ze strany je brada za normální polohou.
  • Malocclusion třídy 3 (také nazývaný underbite nebo prognathism) je, když spodní čelist vyčnívá tak, že zuby překrývají horní čelist a zuby.
 4. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 4

  4 Nechte si zuby zkontrolovat u zubaře. Pokud domácí test ukázal, že můžete mít předkus, je nejlepší ho nechat zkontrolovat zubním lékařem, který to může udělat během rutinního vyšetření.
  • Pokud se předkus neléčí, může mít některé zdravotní důsledky, jako je bolest hlavy, zubní kaz, potíže s řečí, dýchání ústy a potíže se žvýkáním. Může také vést k poruchám TMJ, které mohou ovlivnit vaše držení těla.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Diagnostika předkusu u zubaře

 1. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 5

  1 Běž k zubaři. Pravidelná návštěva zubaře může napravit jakékoli problémy se zuby a je vysoce doporučována alespoň dvakrát ročně. Pokud pociťujete nepohodlí nebo bolest spojenou s předkusem, může vám zubař poskytnout příslušnou diagnózu a léčbu.
  • Odhaduje se, že předkus postihuje až 46% dětí a téměř 30% dětí by mělo z léčby prospěch. Včasná diagnostika je tedy nezbytná pro léčbu předkusu a pro prevenci jakýchkoli komplikací.
 2. Obrázek s názvem Diagnostikovat předkus Krok 6

  2 Získejte zubní vyšetření. Typickou zubní prohlídku nebo prohlídku provede dentální hygienistka a následně konzultace se zubním lékařem.
  • Během prohlídky bude zaznamenán celkový stav vašich zubů a zubní lékař vám prohlédne zuby, aby vyhodnotil, zda máte předkus.
 3. Obrázek s názvem Diagnostikovat předkus Krok 7

  3 Na rentgen řekněte ano. Váš zubař může obvykle diagnostikovat předkus pouhým pohledem na vaše sousto; mohou však také použít zubní rentgenové paprsky k vizualizaci vaší čelisti a zubů. To je zvláště důležité u dětí, pokud jim ještě nevyrazily trvalé zuby.
  • Zubní rentgeny pomáhají vašemu zubnímu lékaři diagnostikovat, jak jsou umístěny stálé zuby vašeho dítěte a/nebo vidět poškození nebo zubní onemocnění.
  • Pokud zubař uvidí na vašich rentgenových snímcích nějaké problémy, včetně dutin nebo kazů, budou prodiskutovány možnosti léčby.
 4. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 8

  4 Poraďte se s ortodontistou. Pokud vám zubař potvrdí, že máte předkus, doporučí vás k ortodontistovi. Ortodontista je odborníkem na opravy a přestavování zubů.
  • Ortodontisté mají o dva až tři roky více vzdělání ve srovnání se zubními lékaři a jsou vyškoleni k léčbě předkusu a dalších stavů způsobených nesprávně zarovnanými zuby.
  • Během vaší konzultace budou prodiskutovány možnosti léčby k nápravě skusu.
  • Léčba předkusu je nezbytná pro vaše zdraví, protože může snížit vaše šance na zubní kaz nebo zánět dásní a pomoci snížit napětí, které má malocclusion na zubech, čelistech a svalech.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Léčba předkusu

 1. Obrázek s názvem Diagnostikovat předkus Krok 9

  1 Získejte rovnátka. Rovnátka jsou jedním z nejběžnějších způsobů léčby předkusu v dětství. Rovnátka pomáhají při opětovném zarovnání zubů působením tlaku a nasměrováním zubů k pohybu určitým směrem.
  • Rovnátka se skládají z kovových konzol a obloukových drátů, které jsou připevněny k vašim zubům. Drobné elastické pásky pak budou použity k uchycení obloukového drátu k držákům.
  • Je třeba poznamenat, že zuby budou po použití rovnátek obvykle bolet. Drát, pásky a držáky mohou také dráždit jazyk, tváře nebo rty. Nepohodlí může trvat až dva týdny.
 2. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 10

  2 Zeptejte se na zarovnávače. Další možností, jak opravit předkus, je pořídit zarovnávače. Fungují stejně jako příchytka a těsně přiléhají přes zuby.
  • Zarovnávače jsou neviditelné, akrylové formy, kterým někteří dávají přednost, protože je lze vyjmout k jídlu a kartáčování.
  • Vzhledem k tomu, že zarovnávače jsou vyráběny na zakázku, jsou spíše doporučovány pro dospívající a dospělé než pro děti.
 3. Obrázek s názvem Diagnostikovat předkus Krok 11

  3 Zeptejte se, zda potřebujete odstranit zuby. Pokud je váš předkus způsoben přeplněností, může být k vyřešení problému potřeba vytržení zubu.
  • Když je zub extrahován, je vyjmut z jeho objímky uvnitř kosti. Zubař provede rentgenové záření, aby izoloval, které zuby je třeba extrahovat, a podle typu výkonu může podat antibiotika nebo anestezii.
  • Existují dva typy zubních extrakcí:
   • Při jednoduché extrakci zubař uvolní zub výtahovým nástrojem. Jakmile se uvolní, k odstranění zubu budou použity kleště.
   • Při chirurgické extrakci provede zubní lékař malý řez do dásně a zubu nebo může být řezána kost kolem zubu, aby byla extrakce snazší. Tento typ extrakce se běžně provádí v anestezii.
 4. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 12

  4 Dotaz na opravu zubů. Když máte předkus, může nesouosost způsobit napětí ve vaší čelisti a svalech, takže vaše tělo zareaguje skřípnutím zubů do pohodlnější polohy.
  • Toto broušení však může způsobit opotřebení zubů a jejich odštípnutí. Váš zubař vám může pomoci vyřešit tento problém uzavřením zubů nebo poskytnutím nočního chrániče úst.
  • Další možností je stroj TENS vyrobený speciálně k zastavení broušení zubů. Chcete -li použít tuto metodu, připojte k čelisti elektrodu. Když ucítí napětí ve vaší čelisti v důsledku mletí nebo sevření, dodá impuls k uvolnění svalu a zastavení chování.
 5. Obrázek s názvem Diagnostika předkusu Krok 13

  5 Zeptejte se na operaci. Orální chirurgie je léčebný roztok používaný v případě, že ortodontická léčba, jako jsou rovnátka nebo rovnátka, neopravuje předkus.
  • Horizontální maxilární výčnělek je typ chirurgického zákroku, který se používá k odstranění předkusu. Během operace se čelist pohne a předkus se upraví.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Dokážu úplně zapadnout špičkou ukazováčku do mezery předkusu. Opraví to rovnátka, nebo je to větší problém? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Odborná odpověď V závislosti na vašem věku může být problém vyřešen nošením ortodontických rovnátek po delší dobu (přibližně tři až čtyři roky). Pokud je klinický případ komplikovanější a je vám více než 16 let, možná budete potřebovat operaci, což lze také považovat za rychlejší způsob léčby.
 • Otázka Co když máte předkus a máte trvalé zuby? Potřebujete rovnátka, když se to stane? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Expertní odpověď Trvalé zuby lze také zarovnat s rovnátky, aby se opravil předkus. V některých případech i po operaci možná budete muset na chvíli nosit rovnátka, abyste stabilizovali konečný výsledek, dokud nebude hojení kosti úplné.
 • Otázka Musím mít zuby moudrosti, abych dostal rovnátka? Ne, nemusíte mít zuby moudrosti, abyste získali rovnátka. Pokud však přijdou, když máte rovnátka a způsobují problémy, možná budete muset nechat rovnátka znovu udělat.
 • Otázka Mé dceři je 10 let a má předkus s přehledem třídy 2. Co mám dělat, abych to léčil? Jak bylo řečeno v článku, získejte rovnátka. Je stále mladá, takže problém bude snazší řešit v mladším věku. Jak bude starší, bude to pro ni těžší.
 • Otázka Mohu použít úchytky k opravě předkusu? Obecně ne. Pojistky slouží k držení zubů na místě po rovnátkách. Měli byste vidět ortodontistu; řeknou vám, jaké máte možnosti.
 • Otázka Myslím, že mám předkus, ale moje matka říká, že ne. Ani se mi nepodívala na zuby. Zeptejte se jí, jak vidí vaše zuby z úhlu profilu. Zeptejte se také svých přátel! Jinak ji přemluvte, aby vás zavedla k ortodontistovi na rentgeny. Rentgenové záření poskytne definitivní důkaz.
 • Otázka Existuje způsob, jak léčit předkus doma? Ne, budete muset navštívit ortodontistu.
 • Otázka Může předkus člověka stydět? Může být obtížné mluvit, takže nemluvíte s lidmi tak často. Pokud máte předkus, informujte své rodiče o svých obavách. Mohou vás zkontrolovat a dát vám schůzku se zubařem, pokud je to vidět.
 • Otázka Co mohu udělat pro opravu zubů, pokud mají přední zuby mezi nimi velké mezery, ale moje zadní zuby jsou vymačkané blízko sebe? Obecně by závorky měly pomoci to napravit. Navštivte ortodontistu a zeptejte se ho, co si myslí.
 • Otázka Od malička jsem si cucal prst a teď mám předkus. Teď je mi 18 let. Potřebuji rovnátka? Poraďte se se zubním lékařem nebo ortodontistou a zeptejte se jich, zda potřebujete rovnátka.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud máte obavy o zuby nebo čelist, navštivte svého zubaře.
 • Chcete-li snížit počáteční podráždění, ke kterému dochází po aplikaci rovnátek, můžete požádat o vosk na zakrytí ostrých oblastí na rovnátkách nebo si vzít volně prodejné léky, jako je Tylenol nebo ibuprofen.
 • Můžete také potřebovat typ rovnátek známý jako funkční spotřebiče nebo dvojité desky, které vám pomohou napravit předkus.

reklama

Varování

 • Přemýšlejte o získání druhého názoru, pokud vám zubní lékař doporučí nápravnou operaci.
 • Dávejte pozor, abyste si tento stav nezaměnili s buckteeth. To je, když se horní a dolní čelist zarovná, ale horní zuby vyčnívají.
reklama

Populární Problémy

Jak vystřelit lakrosovou kouli. Lacrosse vyžaduje, abyste k házení míče do branky použili hůl se sítí na konci. V tomto rychle se rozvíjejícím, vysoce fyzickém sportu je důležité zdokonalit základy střelby. Střelba vyžaduje řádné ...

Jak používat rodičovskou kontrolu na Nintendo Switch. Tento wikiHow vás naučí používat rodičovskou kontrolu na přepínači NIntendo. Omezení obsahu a internetu můžete nastavit v nastavení systému Nintendo Switch. Pro více možností můžete ...

Dominic Thiem se v neděli v prvním zápase finále ATP 2020 střetne se Stefanosem Tsitsipasem. Thiem vede Tsitsipas 4-3 v jejich vzájemném rekordu.

Po téměř rozrušení Virginie minulý týden se Old Dominion vrací domů, aby v sobotu obsadil East Carolinu. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Světová jednička Novak Djokovič se dobře a skutečně etabloval jako přední hráč současné éry, dokonce si vytvořil pozitivní vzájemné rekordy proti Rogeru Federerovi i Rafaelu Nadalovi.

Nové boty, zejména ty s plastovou nebo koženou podrážkou, mohou mít frustrující kluzkou podrážku, stejně jako starší boty, které se nosí hladce po letech opotřebení. Jakkoli to může znít, mít kluzké boty není jen ...