Jak uvařit kávu

Existuje mnoho způsobů, jak připravit kávu, ale existuje několik triků, které můžete použít k přípravě opravdu dobrý šálek káva v kávovar . Pokud nemáte po ruce kávovar, nebojte se; kávu si stále můžete vychutnat tak, že si na hrnek dáte kapačku na kávu, použijete francouzský lis nebo hrnek a utěrku.

Metoda 1 ze 6: Pomocí French Press

 1. Obrázek s názvem Uvařte kávu pomocí kávy Krok 2

  1 Naplňte French Press středně mletou kávou. Nejprve sejměte víko a píst a poté přidejte kávu. Na každou porci budete potřebovat 2 polévkové lžíce (14 g) mleté ​​kávy.
  • Nepoužívejte hrubě namletou kávu, protože by ucpala pletivo a ztěžovala čištění.
  • Nepoužívejte jemně mletou kávu, jinak to půjde přes do pletiva a do uvařené kávy.


 2. Obrázek s názvem Připravte si ledovou kávu Krok 1

  2 Nalijte převařenou vodu do francouzského lisu. Přiveďte trochu vody k varu a poté ji nechte asi 10 sekund odstát mimo ohřev. Odměřte 8 uncí (240 ml) na každou porci kávy a nalijte ji do kanystru.
 3. Obrázek s názvem Uvařte kávu pomocí kávy Krok 8

  3 Zasuňte píst a zatlačte na něj částečně. Stiskněte dostatečně výstupek pístu, aby byl sítkový filtr těsně nad hladinou vody. Ještě na to celou dobu netlačte.
 4. Obrázek s názvem Uvařte kávu pomocí kávy Krok 9

  4 Počkejte 3 až 4 minuty, než ve zbytku cesty stlačíte píst. Jednou rukou držte francouzský lis, zatímco druhou tlačíte na píst. Pomalu tlačte na pumpu, dokud se nedostanete na dno francouzského tisku.
 5. Obrázek s názvem Uvařte kávu pomocí kávy Krok 10

  5 Nalijte kávu do hrnku a podávejte. Pokud chcete, můžete kávu ochutit trochou mléka a cukru. Francouzský lis poté očistěte vodou a jemným čisticím prostředkem.
  • Nechte píst a nádobu samostatně uschnout. Neskládejte je znovu, dokud není vše úplně suché.
  reklama

Metoda 2 ze 6: Používání kávovaru

 1. 1 Nalijte filtrovanou nebo balenou vodu do zásobníku. Kolik vody použijete, závisí na tom, kolik porcí kávy chcete uvařit. Obecně budete na každou porci kávy potřebovat 6 uncí (180 ml) vody. Vodu můžete měřit pomocí karafy, nebo můžete použít odměrku.
  • Používejte filtrovanou nebo balenou vodu; vyvarujte se kohoutku, destilované nebo změkčené vody.
  • Pokud má váš pivovar obslužné linky, podívejte se na ně. Někteří pivovarníci požadují dodatečnou vodu, aby nahradili ztrátu vody způsobenou odpařováním.
 2. 2 V případě potřeby vložte do držáku papírový filtr. Otevřete přihrádku filtru a podívejte se dovnitř. Některé kávovary mají síťový filtrační koš, který může nahradit papírový filtr. Pokud váš kávovar nemá filtrační koš, vložte nyní papírový filtr.
  • Pro kávovary existují různé druhy papírových filtrů. Některé mají tvar šálků, zatímco jiné vypadají jako obálky. Vyberte si ten pravý pro váš kávovar.
  • Pokud má váš kávovar síťový filtrační koš, nepotřebujete další filtr. Síťovina bude filtrovat kávovou sedlinu.
 3. 3 Přidejte kávovou sedlinu do filtru. Opět platí, že kolik kávy přidáte, závisí na tom, kolik porcí plánujete udělat. Ve většině případů budete na každou porci potřebovat 1 polévkovou lžíci (7 g) mleté ​​kávy. Pokud dáváte přednost silnější kávě, použijte místo toho 2 polévkové lžíce (14 g).
  • Je na vás, zda použijete jemné, střední nebo hrubé půdy.
  • Pro ještě lepší chuť kávy rozemelte celá kávová zrna a použijte je.
 4. 4 Uvařte kávu. Zasuňte filtr zpět na místo nebo zavřete víko (v závislosti na konstrukci vašeho stroje). Zapněte kávovar a počkejte, až dokončí vaření. Jak dlouho to trvá, závisí na tom, kolik vody vložíte do nádrže. Ve většině případů to bude trvat asi 5 minut.
  • Poslouchejte kapající hluk z vašeho kávovaru. Jakmile přestane kapat, káva je hotová.
 5. 5 Vypněte kávovar a vyjměte filtr. Některé kávovary se automaticky vypnou, zatímco jiné ne. Pokud váš kávovar není automatický, budete jej muset vypnout sami, jakmile přestane kapat. Jakmile je kávovar vypnutý, vytáhněte filtr a zlikvidujte sedlinu.
  • Při otevírání kávovaru buďte opatrní. Někdy se uvolní horká pára, která vás může popálit. Nenaklánějte se nad tím.
 6. Obrázek s názvem Udělejte si dobrý hrnec kávy Krok 18

  6 Vyjměte hrnec a podávejte kávu. Kávu můžete podávat tak, jak je, můžete ji osladit mlékem, smetanou nebo půl na půl. Pro ještě sladší kávu přidejte cukr, javorový sirup nebo jiné sladidlo. Vychutnejte si kávu okamžitě.
  • Pokud jste vegani nebo nesnášíte laktózu, zkuste nemléčné mléko, jako je sója, mandle nebo kokos.
  • Uvědomte si, že ochucené smetany a nějaké nemléčné mléko jsou již slazené, takže nebudete potřebovat cukr navíc.
  • Nenechte kávu příliš dlouho odležet. Nejenže vychladne, ale také bude chutnat zatuchle.
  reklama

Metoda 3 ze 6: Použití perkolátoru

 1. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 9

  1 Naplňte spodní komoru perkolátoru horkou vodou. Pokud jste tak ještě neučinili, vyjměte horní komoru a filtrační koš. Zahřejte trochu vody a poté ji nalijte do spodní komory perkolátoru. Pokračujte v plnění, dokud není hladina vody těsně pod parním ventilem.
  • Percolator je také známý jako „výrobce espressa s varnou deskou“ nebo „moka hrnec“.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete použitím filtrované nebo balené vody.
 2. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 3

  2 Přidejte filtrační koš a naplňte jej hrubě mletou kávou. Kolik kávy použijete, závisí na kapacitě perkolátoru. Ve většině případů bude existovat řádek pro vyplnění. Jinak použijte 1 až 2 polévkové lžíce (7 až 14 g) kávy na každých 6 uncí (180 ml) vody.
  • Po naplnění filtračního koše kávu poklepejte.
 3. Obrázek s názvem Clean a Thermos Krok 9

  3 Zašroubujte horní komoru zpět. Držte perkolátor pevně jednou rukou a poté zašroubujte horní komoru. Uvědomte si, že perkolátor může být už z vody horký, takže by bylo dobré to zvládnout s chňapkou nebo držákem na hrnec.
 4. Obrázek s názvem Pečte dort na varné desce Krok 1

  4 Zahřejte perkolátor na sporáku na střední teplotu. Umístěte perkolátor na hořák. Zvyšte teplotu na střední teplotu a nechte vodu zahřát. Ponechejte víko zavřené, abyste mohli sledovat probíhající vaření, a po dokončení ho sejměte.
  • Ujistěte se, že rukojeť není přímo nad topným tělesem, ať už je to plynové nebo elektrické!
 5. Obrázek s názvem Make Perfect Coffee Krok 9

  5 Jakmile káva dokončí vaření, vyjměte perkolátor z tepla. Jak se voda vaří, horní část začne plnit káva. Začíná to tmavě a pak se rozsvěcí, jak vaření pokračuje. Když proud kávy zbledne nebo zezlátne, je připraven.
  • Celý tento proces by měl trvat jen asi 5 minut, ale může to trvat déle/kratší dobu.
 6. Obrázek s názvem Připravte instantní kávu Krok 4

  6 Nasaďte víko a nalijte kávu do hrnku. Jakmile je horní komora vytažena, pomocí víka na troubu nebo držáku hrnce opět nasaďte víko. Zvedněte perkolátor za držadlo a vylijte kávu. Podle potřeby přidejte trochu smetany nebo cukru a ihned podávejte.
  • Hrnec bude horký, takže s ním zacházejte opatrně!
  reklama

Metoda 4 ze 6: Pomocí odkapávače na hrnek a kávu

 1. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 6

  1 Umístěte na hrnek kapátko na kávu a vložte papírový filtr. Dripper kávy vypadá jako obrácený kužel postavený na talíři. Umístěte odkapávač kávy na hrnek tak, aby se talířová část dotýkala okraje a kuželová část trčela nahoru. Do kužele vložte kávový filtr.
  • Stejnou metodu můžete použít k přípravě kávy pomocí pivovaru Chemex. Jednoduše vložte filtr kávy do horní části a poté pokračujte v metodě.
  • Použijte stejný typ filtru, jaký byste použili uvnitř kávovaru. Můžete použít buď typ obálky, nebo typ šálku.
  • Zvažte protékání horké vody filtrem a poté vodu zlikvidujte. Tím se z papíru vyjme chuť papíru.
 2. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 3

  2 Přidejte 1 lžíci (7 g) mleté ​​kávy do filtru. Pro silnější vývar použijte 2 polévkové lžíce (14 g). Můžete použít předemletou kávu, ale vaše vývar bude chutnat mnohem lepší pokud místo toho použijete čerstvě namletá kávová zrna.
 3. Obrázek s názvem Uvařte kávu pomocí kávy Krok 3

  3 Nalijte do filtru tolik převařené vody, aby byla nasycená mletá káva nasycena. Přiveďte trochu vody k varu, stáhněte ji z ohně a poté nechte asi 10 sekund vychladnout. Mletou kávu zalijte dostatečným množstvím vody, aby byla nasycena.
  • Ještě nepřidávejte všechnu vodu. Chcete, aby káva nejprve „vykvetla“, což bude trvat asi 30 sekund. To je, když nasákne vodu a trochu se bublá.
 4. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 12

  4 Přidejte zbytek vody. Plánujte použít celkem asi 6 uncí (180 ml) vody. Abyste zabránili přetečení, nalijte vodu do filtru najednou o 2,5 cm a nechte ji pokaždé vypustit.
  • Pokud do dripperu kávy nalijete všech 6 uncí (180 ml) vody, nemusí vytéct dostatečně rychle. V důsledku toho může dojít k přetečení.
 5. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 13

  5 Vyjměte odkapávač a podávejte kávu. Jakmile je váš hrnek naplněný, zvedněte odkapávač. Zlikvidujte filtr a mletá kávová zrna. Přidejte do kávy trochu smetany a cukru a ihned podávejte.
  • Papírový filtr a kávovou sedlinu okamžitě zlikvidujte. Kávovar na kávu opláchněte, aby byl čistý a zabránil zbytkům.
  reklama

Metoda 5 ze 6: Příprava kávy bez kávovaru

 1. Obrázek s názvem Přeložte ubrousek Krok 24

  1 Na vrchol hrnku přikryjte utěrku. Rukou zasuňte kapesník do hrnku a vytvořte 3 až 4 palce (7,62 až 10,16 centimetrů) hlubokou kapsu. Můžete také použít šátek, kapesník, bavlněnou látku nebo mušelínovou tkaninu, pokud jsou čisté.
  • Udělejte větší porce položením utěrky přes zednickou nádobu. Později však budete muset zvýšit množství kávové sedliny a vody.
  • Pokud má tkanina volnou vazbu, složte ji nejprve na čtverec.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si termopile pomocí měděného drátu a sponek Krok 2

  2 Zajistěte utěrku na okraj hrnku. Můžete použít sponky, sponky na papír nebo špendlíky. Budete potřebovat alespoň dva klipy, jeden pro každou stranu, ale čtyři by byly bezpečnější.
  • Případně obalte gumičku kolem horní části hrníčku a přiložte k ní utěrku.
 3. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 2

  3 Přidejte středně mletou kávu do utěrky. Čerstvě namletá káva by fungovala nejlépe, ale můžete použít předemletou, pokud nemáte nic jiného. Na každou porci budete potřebovat 1 až 2 polévkové lžíce (7 až 14 g) kávy. Čím více kávy přidáte, tím bude vaření silnější.
  • Nepoužívejte jemně namletou kávu, jinak se sedlina přefiltruje přes utěrku a dostane se do uvařené kávy.
  • Nepoužívejte hrubě namletou kávu. Mezi jemnou vazbou utěrky se ucpou.
 4. Obrázek s názvem Make Vietnamese Coffee Step 9

  4 Zahřejte trochu vody. Nejlepší by bylo, kdybyste ohřáli vodu někde mezi 195 a 205 ° F (91 až 97 ° C). Pokud to není možné, jednoduše uvařte trochu vody a nechte asi 30 sekund odstát mimo ohřev.
  • Nechcete používat příliš horkou vodu, nebo to zkazí chuť kávy.
 5. Obrázek s názvem Make Pour Over Coffee Krok 9

  5 Vodu přidávejte postupně do utěrky. Nalijte tolik vody, aby byla pokryta kávová sedlina. Počkejte 30 sekund a poté přidejte polovinu vody. Počkejte dalších 30 sekund a poté přidejte zbytek vody ve 4 porcích.
  • Nepřidávejte vodu najednou, jinak nevyteče dostatečně rychle a nepřeplní.
 6. Obrázek s názvem Make Coffee Intro

  6 Počkejte, až voda odtéká, a poté podávejte kávu. Jakmile voda odteče, asi 2 minuty, odepněte utěrku a zvedněte ji z hrnku. Kávu podle potřeby ihned podávejte se smetanou a cukrem.
  • Kávovou sedlinu okamžitě zlikvidujte a opláchněte utěrku. Uvědomte si, že mletá káva může skvrnu od ručníku.
  reklama

Metoda 6 ze 6: Zajištění nejlepší chuti

 1. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 2

  1 Kupte si čerstvě upražená, kvalitní kávová zrna. Existují různé druhy kávových zrn, z nichž každá pochází z různých oblastí. Některé regiony produkují kávu vyšší kvality než jiné. Například fazole Arabica budou mít mnohem vyšší kvalitu než robusta.
  • Můžete si koupit mletou kávu, ale pokud chcete, aby vaše káva chutnala lépe, zrnka si namelte sami.
  • Rozemelte jen to, co použijete na jedno vaření. Mletá káva ztrácí svou čerstvost ještě rychleji než celá zrna.
 2. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 1

  2 Fazole řádně skladujte a spotřebujte do 1 týdne. Kávová zrna uchovávejte při pokojové teplotě ve vzduchotěsné nádobě, nejlépe skleněné nebo keramické. Neskladujte kávu v chladničce nebo mrazničce; to způsobí, že káva absorbuje vlhkost a pachy.
  • jestli ty musí skladujte půdu v ​​mrazničce, použijte ji do 3 až 5 měsíců.
  • Nenechte namletou kávu přijít vniveč! Pokud ztratilo svěžest, použijte ho do kávového drhnutí.
 3. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 10

  3 Použijte kvalitní filtr. Papírové filtry bělené kyslíkem nebo bez dioxinů fungují dobře. Místo toho můžete použít také pozlacený filtr s dlouhou životností. Vyhněte se používání levného filtru, protože to ovlivní chuť kávy.
  • Papírové filtry někdy dodají vaší kávě papírovou chuť. Abyste tomu zabránili, nejprve spusťte filtr horkou vodou.
 4. Obrázek s názvem Káva za studena, krok 2

  4 Použijte filtrovanou nebo balenou vodu. Nepoužívejte vodu z vodovodu, pokud nevíte, že vaše město má vysoce kvalitní vodu. jestli ty jsou použijete vodu z vodovodu, před naplněním hrnce ji nechte několik sekund běžet; ujistěte se, že je zima.
  • Nikdy nepoužívejte destilovanou nebo změkčenou vodu. Výsledkem bude káva s nízkou chutí.
 5. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy Krok 9

  5 Ujistěte se, že je voda dostatečně horká. Voda musí mít teplotu od 195 do 205 ° F (91 až 97 ° C). Voda, která je příliš horká nebo příliš studená, bude mít za následek špatnou chuť kávy.
  • Pokud kávovar nepoužíváte, nechte vodu nejprve plně vařit a poté ji nechte 30 až 60 sekund vychladnout, než ji přidáte do kávové sedliny.
 6. Obrázek s názvem Make a Good Pot of Coffee Intro

  6 Kávu podávejte krátce po ukončení vaření. Čím déle budete čekat, tím méně chutná bude. Pokud ji budete chovat v termosce, vypijte ji do 1 hodiny.
  • Čím déle káva sedí, tím více zatuchne.
 7. Obrázek s názvem Udělejte si dobrou konvici kávy, krok 19

  7 Udržujte kávovar čistý. Hrnec a filtrační koš opláchněte horkou vodou. Otřete jej do sucha čistým ručníkem a poté jej znovu dejte dohromady. Tím se zabrání usazování usazenin a kofeolu (kávového oleje), který může způsobit, že budoucí šálky budou hořké.
  • Jednou za měsíc vyčistěte kávovar octem. Poté jej důkladně opláchněte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je pití šálku kávy každý den pro teenagera dobré? Není to „dobré“, ale pravděpodobně to není ani tak špatné. Pokuste se to udržet na jednom šálku. Kofein je návykový a s jakoukoli návykovou látkou je snadné začít konzumovat stále více. Nepijte kofein pozdě odpoledne/večer a zkuste s tím přestat, pokud zjistíte, že dostatečně nespíte.
 • Otázka Jak uvařím kávu bez kávovaru? Někteří lidé mohou pít instantní kávu za předpokladu, že voda nesmí dosáhnout bodu varu; zastavte konvici těsně předtím, než začne voda bublat nebo dokonce při nižší teplotě, to je umění více než věda, protože to závisí na okolní teplotě, vlhkosti a barometrickém tlaku. Cílem je nezničit křehké aromatické molekuly, které dodávají kávě příjemnou vůni a chuť. Někteří lidé jdou trochu dále a dávají určité množství studené vody, aby se smíchali s přicházející horkou vodou, aby se pokusili zachovat aromatické sloučeniny. Někteří lidé nemají rádi instantní kávu, takže pijí jiné kávové směsi; nejlepší způsob je experimentovat.
 • Otázka Jak vyrobím kávová zrna? Ty ne. Můžete je koupit v obchodech nebo je vytrhnout ze stromů.
 • Otázka Jak vytvořím plochý bílý? Dvojitý šálek espressa do hrnku a mléko napařte podobně jako latte - ale s trochou menší pěny. Nalijte, dokud nebude kratší než latte, ale vyšší než cortado.
 • Otázka Mohu do svého kávovaru vložit cukr? Bude to fungovat, nebo to zasekne můj stroj? Do kávovaru nepoužívejte cukr. Máte pravdu, způsobí to ucpání a bude velmi těžké ho vyčistit.
 • Otázka Je to kávový prášek nebo kávová zrna? Fazole můžete namlít a upéct sami, ale vždy je jednodušší použít hotový prášek.
 • Otázka Kolik šálků kávy mohu připravit z libry kávových zrn? Dathan Mitton Obvykle můžete získat kolem 70–80 šálků, ale to závisí na druhu a pražení kávových zrn, na tom, jak silnou máte rádi, a na způsobu vaření (perkolátor, francouzský tisk, espresso atd.). Mohu vám říci, že při přípravě espressa procházíme mnohem více kávy, než když používáme francouzský tisk.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Chuť kávy bude záviset na mnoha faktorech, včetně: kde se zrna pěstují, v jaké nadmořské výšce se pěstují, odrůdy kávovníku a způsobu zpracování, sušení a pražení zrn.
 • Zeptejte se svého baristy, jakou příchuť kávy doporučují, a udělejte si poznámky. Odpověď by se mohla pohybovat od 'Hawaiian Kona' po 'Ethiopian Heirloom' až po 'A can of Maxwell House instant.'
 • Pokud máte chuť na sladké, dejte do nich trochu čokolády nebo cukru; bude vařit se sladší chutí.
 • Pokud je to možné, kupte fazole z místní pekárny a poté je rozemlejte doma. Tím zajistíte nejčerstvější a nejchutnější šálek kávy.
 • Vodu protáhněte filtrem (bez kávy). Tím se odstraní veškeré zbytky z předchozích šarží, které by mohly dodat kávě hořkou chuť.
 • Kávová sedlina může rychle zatuchnout, pokud není uchovávána ve vzduchotěsné nádobě. Na webu je k dispozici několik kvalitních vakuově uzavřených skladovacích nádob na kávu.
 • Pokud si chcete vytvořit vlastní speciální příchuť, můžete také zvážit výrobu vlastní smetany na kávu.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Používání kávovaru

 • Kávovar
 • Celá zrnková nebo mletá kávová zrna
 • Mlýnek na kávu (pokud se melou celá zrna)
 • Kávový filtr
 • Filtrovaná nebo balená voda

Pomocí odkapávače na hrnek a kávu

 • Dripper na kávu
 • Džbánek
 • Celá zrnková nebo mletá kávová zrna
 • Mlýnek na kávu (pokud se melou celá zrna)
 • Kávový filtr
 • Filtrovaná nebo balená voda

Pomocí French Press

 • Francouzský tisk
 • Středně mletá káva
 • Filtrovaná nebo balená voda

Použití perkolátoru

 • Cedník
 • Hrubě mletá káva
 • Kávový filtr
 • Filtrovaná nebo balená voda

Příprava kávy bez kávovaru

 • Džbánek
 • Utěrka
 • Špendlíky na prádlo nebo sponky do pořadače
 • Celá zrnková nebo mletá kávová zrna
 • Mlýnek na kávu (pokud se melou celá zrna)
 • Filtrovaná nebo balená voda


Populární Problémy

Monica Seles si nemohla přát lepší start do své hráčské kariéry, ale bodný incident všechno v jejím životě změnil.

Ve středu večer se konají All-Star Open a All-Star Race NASCAR 2020. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat závod online.

Pokud vás nudná míchaná zelenina omrzela, zkuste ji uvařit jiným způsobem. Mraženou míchanou zeleninu můžete restovat a okořenit koprem nebo estragonem. Nebo si můžete nakrájet vlastní zeleninu a před pečením ji hodit olejem a bylinkami ...

Váš průvodce streamováním Wall-E online-včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

18. epizoda 4. série „American Idol“ se odvysílá v neděli 8. března v 8/7c na ABC. Pokud nemáte kabel, můžete jej zdarma sledovat online.