Jak karbonátovat nápoj

Sycení vlastních nápojů je zábavný a cenově výhodný způsob, jak přimět vaše oblíbené nápoje k šumění! Může být syceno mnoho různých nápojů, včetně vody, tonik, džusů, čaje, koktejlů a vína. Přidejte suchý led do svého oblíbeného nápoje na sycení oxidem uhličitým za pouhých 10 minut nebo zkuste z kvasnic připravit nealkoholický nápoj, který zůstane bublinkový až 2 týdny. Můžete si také vytvořit vlastní systém sycení oxidem uhličitým, který je ideální, pokud často pijete sycené nápoje.

Metoda 1 ze 3: Použití suchého ledu

 1. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 1

  1 Ujistěte se, že je v místnosti dostatečné větrání. Otevřete všechna okna a dveře v místnosti. V uzavřené místnosti byste nikdy neměli používat suchý led. Nahromadění oxidu uhličitého, které je výsledkem suchého ledu, může být nebezpečné, proto je důležité, aby místnost, ve které se nacházíte, byla dobře větraná.
 2. Obrázek s názvem Carbonate a Beverage Krok 2

  2 Do víčka plastové lahve o objemu 3,8 l vyvrtejte 2–3 otvory. To vytváří průchod pro část CO2, aby unikl, takže se tlak v plastové lahvi nevytváří. Budete také potřebovat další víčko, které bezpečně zapadne do plastové lahve. Do druhého víčka nevyvrtávejte otvory.
  • Alternativně můžete použít tlačné víko nádoby na nápoje, pokud ho máte.


 3. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 3

  3 Do plastové lahve nalijte 1,5 litru nápoje. Ujistěte se, že v láhvi zbývá dostatek místa. Krytku zatím nevyměňujte.
  • Můžete sytit různými nápoji, včetně vody, džusu, tonika a domácí sody.
 4. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 4

  4 Přidejte 454 g (1,001 lb) suchého ledu do plastové lahve. Pomocí kuchyňských kleští přeneste suchý led do nápoje. Pokud se budete dotýkat suchého ledu, noste chňapky, aby nepoškodily vaši pokožku.
  • Pokud je suchý led ve velkých kusech a nevejde se do láhve, rozbijte ho nejprve pomocí kladiva na menší kousky.
 5. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 5

  5 Nápoj nechte 10 minut odstát, dokud se veškerý suchý led nerozpustí. Našroubujte víčko s otvory v něm na plastovou láhev. To proto, aby tlak mohl uniknout, zatímco nápoj sytí oxidem uhličitým.
  • Pokud se suchý led začne lepit na plastovou láhev, jemně nápoj promíchejte, aby se suchý led uvolnil.
 6. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 6

  6 Podávejte sycené nápoje nebo je uložte do lednice. Jakmile se veškerý suchý led rozpustí, můžete nápoj okamžitě podávat, protože bude šumivý i studený. Případně umístěte na plastovou láhev uzavřený uzávěr a uložte přes noc do lednice.
  • Před podáním nápoje je nutné zajistit, aby se veškerý suchý led rozpustil. Důvodem je, že suchý led může kvůli nízké teplotě způsobit vážné popáleniny.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pomocí kvasnic

 1. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 7

  1 Nalijte nápoj do plastové láhve o objemu 1 litr. V horní části lahve ponechte přibližně 5 cm (2,0 palce) prostoru. Ujistěte se, že láhev má uzávěr, který lze pevně našroubovat.
  • Můžete použít jakýkoli nápoj, který vám chutná. Můžete například smíchat ochucený sirup s vodou z vodovodu v poměru 1: 2 nebo můžete karbonovat ovocnou šťávu. Jen zajistěte, aby byl nápoj sycen v doporučeném množství, protože menší objemy tekutin by mohly mít špatnou chuť, protože kvasnice nejsou dostatečně ředěny.
  • Láhev musí být plastová, protože je méně nebezpečná než sklo, pokud nápoj omylem překyslí a způsobí roztříštění láhve. S plastovou lahví také snadno poznáte, kdy byl nápoj sycen. Pokud chcete, můžete sycený nápoj převést do skleněné láhve.
 2. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 8

  2 Přidejte 1/8 lžičky (0,35 g) droždí do lahve a protřepávejte 1 minutu. Měli byste použít aktivní suché droždí. Pevně ​​přišroubujte uzávěr a poté lahví energicky protřepejte, dokud se droždí nerozpustí.
  • Pokud chcete, můžete do plastové lahve přidat štítek s názvem nápoje a datem.
 3. Obrázek s názvem Carbonate a Beverage Krok 9

  3 Nápoj nechte kvasit 12-48 hodin při pokojové teplotě. Láhev uchovávejte na chladném, tmavém místě a mimo dosah přímého slunečního světla. Lahvičku čas od času jemně zmáčkněte, abyste zkontrolovali, zda je velmi pevná a má málo dávek. To znamená, že nápoj byl sycen.
  • Tato doba je pouze odhadem, protože skutečná doba potřebná k uhličitanu nápoje závisí na teplotě ve vašem domě.
 4. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 10

  4 Nápoj uchovávejte v chladničce až 2 týdny. Jakmile nápoj dosáhne správného množství sycení, uložte jej do chladničky, dokud nebude podáván. Chladnější teplota v chladničce zabrání dalšímu karbonizaci.
  • Když otevřete láhev, abyste nápoj podali, otevřete ji velmi pomalu, abyste postupně uvolnili tlak. Může být užitečné to udělat nad umyvadlem.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytvoření vlastního karbonatačního systému

 1. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 11

  1 Shromážděte nádrž CO2, regulátor, spojku sudu, karbonizační víčko a plastovou láhev. Než začnete, připravte si veškeré potřebné vybavení. Spojka sudu musí být typu s kuličkovým zámkem s plynem a karbonační uzávěr může být plastový nebo nerezový podle toho, co upřednostňujete. Karbonizační víčka jsou vhodná pro standardní plastové lahve o objemu 1 nebo 2 litry (34 nebo 68 fl oz).
  • Spotřební materiál k výrobě vlastního systému sycení oxidem uhličitým můžete zakoupit v obchodě s pivovarskými potřebami nebo online.
  • Nádrže s CO2 lze plnit ve sportovních nebo svařovacích obchodech.
  • Při karbonizaci vlastního nápoje vždy používejte plastovou láhev než sklenici. Důvodem je, že pokud existuje příliš velký tlak a plast je v tomto scénáři mnohem bezpečnějším materiálem, vždy se může roztříštit.
 2. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 12

  2 Připojte nádrž CO2 k regulátoru tlaku CO2. Pomocí rukou našroubujte regulátor tlaku CO2 na ventil nádrže CO2. Jakmile jej utáhnete co nejvíce, použijte klíč k dalšímu utažení.
  • Regulátor tlaku řídí tlak CO2, který je přenášen z nádrže do plastové lahve.
 3. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 13

  3 Připojte plynový kulový zámek na regulátor tlaku CO2. Takto bude plyn CO2 putovat za sníženého tlaku do plastové lahve. Našroubujte sudovou spojku na ventil regulátoru tlaku CO2, který se nachází těsně pod měřičem odečtu.
  • Pokud máte nějaké problémy s nastavením systému, podívejte se do návodu k obsluze, který byl dodán s vaší nádrží na CO2 a regulátorem tlaku.
 4. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 14

  4 Otevřete ventil nádrže CO2 a upravte tlak na 35-50 psi. Otočte ventil nádrže CO2 proti směru hodinových ručiček a otevřete jej. Pomocí ovladače na regulátoru CO2 změňte tlak. 35-50 psi je dobrým místem pro začátek jakéhokoli syceného nápoje, protože záleží na tom, s jakým druhem nápoje pracujete a jak šumivý chcete.
  • Ujistěte se, že ventil regulátoru CO2 zůstává zavřený, když otevíráte ventil nádrže CO2 a měníte tlak.
  • Nápoje, které se vyrábějí převážně z ovoce, jsou obvykle syceny oxidem uhličitým nejlépe kolem 35 psi. Míchací nápoje, jako jsou tonika, vyžadují vyšší tlak, zkuste tedy 40-45 psi.
  • Na víno a koktejly použijte 50 psi, protože alkoholické nápoje vyžadují vyšší tlaky, aby byly řádně syceny.
 5. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 15

  5 Naplňte plastovou láhev do 3/4 studeným nápojem. Pomocí sycení oxidem uhličitým můžete sytit jakýkoli objem nápoje. Ujistěte se, že v horní části láhve necháte nějaké místo, protože nápoj se po přidání CO2 rozšíří.
  • Je důležité, aby byl nápoj studený, protože CO2 se snáze rozpouští ve studené tekutině. Nápoj uchovávejte v chladničce alespoň 2 hodiny před jeho karbonizací.
  • Pokud byste například chtěli použít plastovou láhev o objemu 1 litr (34 fl oz), bude maximální objem nápoje, který uhličitujete, 750 ml (25 fl oz).
 6. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 16

  6 Stiskněte láhev a vložte karbonizační víčko. Jemně zmáčkněte láhev, aby se nápoj dostal na samotný vrchol. Poté našroubujte karbonizační víčko na otvor lahve. Lahvička zůstane mírně zkroucená, jakmile nasadíte karbonizační víčko.
  • Stlačením lahve se odstraní přebytečný vzduch, což vytvoří prostor pro CO2.
  • Když nápoj naplníte karbonátem, láhev se okamžitě znovu nafoukne.
 7. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 17

  7 Připevněte sudovou spojku na karbonizační víčko. Spojka sudu s plynovým zámkem připevňuje plynové potrubí ke karbonizačnímu uzávěru, což znamená, že CO2 bude moci vstoupit do láhve. Jednoduše zatlačte sudovou spojku na horní část karbonizačního víčka a připevněte ji.
 8. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 18

  8 Otevřete ventil na regulátoru CO2. Otáčením ventilu proti směru hodinových ručiček otevřete plynové potrubí mezi nádrží CO2 a lahví. Láhev se okamžitě nafoukne na běžnou velikost, což naznačuje, že proces karbonizace je dokončen.
 9. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 19

  9 Lahvičku protřepejte 30 sekund. Láhev udržujte připojenou ke spojce sudu pomocí karbonizačního uzávěru. Lahev silně protřepejte, aby se CO2 rovnoměrně rozdělil. V opačném případě zůstane veškerý CO2 v horní části láhve.
  • Neotáčejte lahev dnem vzhůru, když s ní třepete. Důvodem je, že může způsobit zpětný tok kapaliny nahoru do plynového potrubí a regulátoru.
  • Při každém zatřepání lahví uslyšíte, jak regulátor CO2 uvolňuje trochu více plynu. To znamená, že jste nápoj správně nasycovali.
 10. Obrázek s názvem Carbonate a Beverage Krok 20

  10 Zavřete plynový ventil a sejměte víčko pro sycení oxidem uhličitým. Otočením plynového ventilu na regulátoru CO2 uzavřete přívod plynu. Vytáhněte vazební spojku z karbonizačního víčka. Odšroubujte karbonizační víčko z lahve.
 11. Obrázek s názvem Uhličitan a nápoj Krok 21

  jedenáct Pijte sycené nápoje nebo použijte karbonizační víčko, aby zůstalo šumivé. Nalijte nápoj do sklenic, abyste ho hned podali. Pokud si ho chcete nechat na později, nasaďte zpět karbonizační víčko, aby CO2 zůstalo uvnitř láhve a lahev uložte do lednice.
  • Stejným postupem můžete znovu zasycovat nápoj, který nevyhověl.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Chci vyrobit jedinečnou sódu s cukrem z řepového kořene. Mohu použít metody suchého ledu a kvasnic společně? Ne, protože kvasnice musí být teplé (alespoň 70 stupňů F), aby mohly být aktivovány cukrem, a suchý led by snížil teplotu.
 • Otázka Jak nechám nahoře několik centimetrů vzdušného prostoru? Kaitlyn Wislang Přestaňte nalévat nápoj do láhve, abyste se ujistili, že láhev není zcela plná.
 • Otázka Mohu použít chléb z kvasnic s rychlým vzestupem? Ano, ale kvasinky nápoj ochutí. Z jakéhokoli droždí + cukru vzniká CO2 a alkohol.

Populární Problémy

Boogie boarding je zábavný a jednoduchý způsob, jak si užít den na pláži. Boogie boarding, také nazývaný bodyboarding, je forma jízdy na vlně, kterou lze provozovat jako příležitostnou rekreační aktivitu nebo jako vážný sport. Vyberte si boogie desku ...

Rozhovor s mladým indickým tenistou a Davisem Cupperem Ashwinem Vijayaraghavanem.

Váš průvodce streamováním Twitches online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

„Průmysl“, nová show na HBO, má premiéru v pondělí večer. Zde je návod, jak sledovat streamování pořadu online zdarma.

UNC Greensboro se v sobotu večer utká s Chattanoogou v posledním čtvrtfinále SoConu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak převzít kontrolu nad vztahem. Ať se nám to líbí nebo ne, v každém vztahu existuje rovnováha sil. Pro většinu je v ideálním vztahu síla vyvážená poměrem 50/50. Někdy však distribuce energie v ...