Jak vyrobit zelené enchilady

Tyto enchiladas jsou plněné kuřecím masem a sýrem a přelité čerstvou tomatillo omáčkou. Vyberte si buď pikantní nebo mírné chilli, aby se přizpůsobilo vašemu vkusu. Podávejte enchiladas s horkými tortilla chipsy a salsou pro kompletní latinskoamerickou fiestu. Tento recept slouží 6 - 8 lidem.

Ingredience

 • 2 libry kuřecí části
 • 1 balíček směsi koření taco, fajita nebo chilli
 • 12 malých kukuřičných nebo moučných tortill
 • 4 tomatillos (rajčata ze zelené slupky)
 • 3 zelené chilli papričky dle vašeho výběru (doporučeno: poblanos nebo cubanelles)
 • 2/3 šálku bílého sýra dle vašeho výběru
 • 1 šálek smetany nebo půl na půl
 • 2 lžíce másla, sádla nebo slaninového tuku
 • 2 lžíce čerstvého koriandru
 • ½ střední cibule
 • 1 stroužek česneku
 • Olivový olej


Metoda 1 ze 3: Příprava kuřete

 1. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 1

  1 Kuře omyjeme. Každou část kuřete důkladně opláchněte ve studené vodě a poté osušte papírovými ručníky.
 2. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 2

  2 Pošírujte kuře. Kousky kuřete vložte do velkého hrnce. Podlijte centimetrem vody a zasypte lžičkou soli. Otočte hořák na středně nízkou teplotu a nechte kuře vařit 30 minut.
  • Pokud dáváte přednost chuti pečeného kuřete, vložte kousky kuřete do pekáče, potřete je vhodným olivovým olejem a pečte v troubě předehřáté na 350 stupňů po dobu 30 minut.
 3. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 3

  3 Můžete také pomalu opéct kuře na grilu, i když tato metoda trvá mnohem déle. Kuře vařte na grilu rozehřátém na střední stupeň a často obracejte.
 4. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 4

  4 Ochlaďte kuře. Kuře položte na prkénko a nechte asi 5 minut vychladnout.
 5. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 5

  5 Nakrájejte kuře. Z každého kousku odstraňte kuřecí kůži. Pomocí dvou vidliček kuřecí maso od sebe oddělte a vytvořte na kousky nakrájené kousky. Shromážděte je do mísy a dokončete skartování každého kousku kuřete.
 6. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 6

  6 Přidejte koření. Otevřete ochucovací směs nebo si vytvořte vlastní kombinaci nebo bylinky a koření a promíchejte ji v misce se lžící vody. Koření nalijte na strouhané kuře a promíchejte, aby se každý kousek potáhl. Misku zakryjte igelitem nebo víkem a dejte stranou. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Výroba omáčky

 1. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 7

  1 Připravte tomatillos. Předehřejte troubu na 400 stupňů nebo ekvivalent. Oloupejte suchou slupku z tomatillos. Opláchněte je ve studené vodě a osušte. Na polovinu každého tomatilla použijte odřezávací nůž. Tomatillos položte na plech a zakápněte vhodným olivovým olejem. Tomatillos opékejte, dokud neuschnou a nepustí šťávu, asi 5 - 7 minut. Vyjměte je z trouby.
 2. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 8

  2 Připravte si chilli papričky. Chilli papričky nasekejte a podélně rozkrojte. Odstraňte semena. Oloupané maso nakrájejte nadrobno.
  • Při manipulaci s chilli papričkami se nedotýkejte obličeje a očí. Možná budete chtít nosit ochranné rukavice.
  • Pokud si nepřejete, aby byla vaše omáčka pikantní, použijte poblano papriku nebo své oblíbené pálivé chilli.
 3. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 9

  3 Nakrájejte zbývající součásti omáčky. Finley nasekejte česnek, cibuli a koriandr.
 4. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 10

  4 Uvařte omáčku. Na velké pánvi nebo pánvi rozehřejte lžíci sádla, másla nebo oleje. Když je tuk horký, přidejte chilli, česnek, cibuli, koriandr a tomatillos. Při smažení směsi rozdrťte rajčata hřbetem vařečky. Pokračujte v vaření, dokud se zelenina nerozpadne a nespojí se s voňavou omáčkou.
  • Ochutnejte omáčku a podle chuti přidejte sůl a pepř.
  • Chcete -li okořenit, přidejte více nasekaného jalapena nebo pálivých chilli papriček.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Sestavování Enchiladas

 1. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Step 11

  1 Smíchejte polovinu omáčky enchilada s kuřecím masem. Nalijte ji do mísy s kuřecím masem a lžící směs důkladně promíchejte. Druhou polovinu omáčky dejte stranou.
 2. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 12

  2 Změkčte tortilly. Zahřejte litinovou pánev nebo pánev s vrstvou oleje na středním ohni. Když je olej horký, vložte do pánve tortillu a nechte ji vařit asi 30 sekund. Otočte ho, aby se na druhé straně vařilo 30 sekund, poté jej sundejte z tepla a položte na talíř s papírovými utěrkami. Opakujte se zbývajícími tortilly.
  • Pokud je vaše pánev nebo pánev dostatečně velká, změkčete více než jednu tortillu najednou.
  • Podle potřeby přidejte více oleje, protože ho tortilly při vaření absorbují.
 3. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Krok 13

  3 Naplňte tortilly. Vezměte tortillu a naplňte ji několika lžícemi směsi kuřete a omáčky. Posypte kuře kuřecím masem. Tortillu rozválíme a vložíme stranou se švem dolů do vymazané zapékací mísy. Opakujte postup se zbývajícími tortilly a kuřecí směsí.
 4. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Step 14

  4 Dokončete enchiladas. Nalijte zbývající omáčku na enchiladas a posypte strouhaným nebo strouhaným sýrem.
 5. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Step 15

  5 Pečte enchiladas. Předehřejte troubu na 400 stupňů. Vložte enchilady do trouby a pečte, dokud sýr nebublá, asi 25 minut. Vyjměte je z trouby a podávejte horké se zakysanou smetanou, salátem a tortilla chipsy.
 6. Obrázek s názvem Make Green Enchiladas Intro

  6 Hotovo. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Jako vždy vyjměte hotovou misku z trouby rukavicí nebo horkou podložkou - bude HORKÁ!
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak vyrobit džusovou šťávu. Jungle juice je často ovocný a vždy silně alkoholický punč, který je specialitou na univerzitách po celé zemi, ale lze si jej vychutnat i v prostředí pro dospělé. Pokud si chcete vytvořit vlastní džungli ...

Club América se v pátek večer utká s Tolucou v Copa por Mexico. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu, pokud jste v USA a nemáte kabel.

Jeden z životopisů Rogera Federera, Dave Seminara, nedávno odhalil některé zajímavé a neslýchané anekdoty o 39letém muži.

Jak získat nádrž na miny v Diep.io. Landmine je skvělý tank v Diep.io. Může se stát neviditelným, takže můžete provádět překvapivé útoky. Pokud ho chcete získat, začněte prvním krokem níže. Přeskočte příležitost k upgradu 15. úrovně.

Vložky do bot se mohou časem zašpinit, zvláště pokud boty nosíte často. Můžete si všimnout, že vložky ve vašich botách mají nepříjemný zápach nebo skvrny a skvrny. Vložky můžete čistit teplou vodou, mýdlem nebo octem a ...

Jak se Rafael Nadal pohybuje v rámci jednoho z grandslamových rekordů Rogera Federera, analyzujeme, zda je Španěl nejlepším hráčem všech dob.