Jak připravit palačinky bez vajec nebo mléka

Rychlé, jednoduché a skvěle chutná! Tyto palačinky se vyrábějí bez použití mléka nebo vajec, pouze ze čtyř základních ingrediencí a navíc k doplnění těsta trochu tekutiny.

Ingredience

Množství je pro 10 - 12 palačinek nebo 3, pokud použijete množství v ():

 • Mouka - 1 šálek - (1/4 šálku)
 • Prášek do pečiva - 2 lžičky - (1/2 lžičky)
 • Cukr - 2 lžíce - (1 lžička)
 • Sůl - 1/8 lžičky - (špetka)
 • Kapalina (voda nebo jeden z dalších níže uvedených návrhů); Všimněte si, že množství je určeno tloušťkou podle potřeby - viz vysvětlení v textu


Část 1 ze 2: Výroba těsta

 1. Obrázek s názvem Make palačinky bez vajec nebo mléka Krok 1

  1 Smíchejte suché přísady dohromady. Suché přísady vyklopte do mísy a prošlehejte.
 2. 2 Přidejte zvolenou tekutinu. Většina tekutin vodnaté konzistence, jako je voda, ovocná šťáva, smetana a ano, dokonce i mléko (včetně mléka bez mléka) atd., Bude stejně dobře fungovat i při kombinaci s těmito přísadami na výrobu palačinek. Existuje však několik upozornění v závislosti na tom, zda připravujete palačinky, palačinky nebo vafle:
  • Vzhledem k tomu, že palačinky, palačinky, vafle a ještě silnější těsto na potahování tenkých předvařených kusů masa (šunka, klobása, salám atd.) Budou vyžadovat jiné množství tekutiny, není možné konkrétní měření. Pokud jste nikdy nedělali palačinky, začněte těstem, jako byste dělali velmi hustou omáčku. Vyzkoušejte, zda má požadovanou konzistenci, poté přidejte suchou směs nebo tekutinu, aby byla hustší nebo řidší. Buďte připraveni trochu experimentovat.
  • Například: U jediné hluboké belgické vafle byste začali asi 1/2 šálkem tekutiny a během míchání přidali 3 až 4 zarovnané lžíce suché směsi a přidávali suchou směs nebo tekutinu, dokud nedosáhli požadované tloušťky.
 3. 3 Mixujte, aby se spojily. Těsto je připraveno, když je vhodně nalévatelné. Jak již bylo uvedeno, budete chtít husté, tekuté těsto na vafle, které bude trochu řidší na palačinky a velmi tenké na palačinky.
  • Cobbler recepty mohou použít toto těsto. Pokud smícháte čerstvé ovoce, cukr a zahušťovadlo (vlastní recept) na ovocný šev, můžete tento recept použít na polevy. Stačí použít méně tekutiny na velmi hustou pastu, kterou můžete rozetřít vlhkou lžící nebo špachtlí. Rád přidám asi dvakrát cukr na oslazení závěrečné zálivky.
  • Pokud chcete palačinky ochutit, nápady najdete v Tipech níže.
  reklama

Část 2 ze 2: Vaření palačinek

 1. 1 Nalijte těsto do horké pánve. V případě potřeby těsto vyklopte, aby se těsto rovnoměrně rozetřelo.
 2. 2 Vařte na rozpálené pánvi, dokud bubliny nevyskočí a zůstaňte otevřené.
 3. 3 Otočte špachtlí. Vaříme do zlatova. Manipulaci usnadní trochu oleje, másla nebo spreje na vaření.
 4. Obrázek s názvem Make palačinky bez vajec nebo mléka Krok 7

  4 Sundejte ze sporáku. Ihned podávejte. Přidejte polevy, jako je banán, šlehačka, bobule, javorový sirup atd. Palačinky se často podávají naplocho, ale můžete se rozhodnout rolovat nebo skládací palačinky kolem polevy. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je voda smíchaná se sušeným mlékem jiná než mléko bez mléka? Sušené mléko je jiné než nemléčné, protože stále obsahuje mléčné výrobky, ale můžete je použít.
 • Otázka Jak dlouho trvá jejich výroba? Bude to do značné míry stejný časový rámec jako normální palačinka, i když tyto bude třeba vařit ještě několik sekund na každé straně.
 • Otázka Mohu do těsta přidat skořici? Silný Zachariah Ano, skořici můžete přidat na těsto poté, co ji rozložíte na pánev.
 • Otázka Je jedlá soda totéž jako prášek do pečiva? Ne. Prášek do pečiva obsahuje část jedlé sody, smetanu z vinného kamene (kyselina) a kukuřičný škrob. Nelze je používat zaměnitelně.
 • Otázka Musím přidat prášek do pečiva? Musíš.
 • Otázka Mám použít víceúčelovou nebo samokynoucí mouku? Všechny účely. Nechcete, aby vám palačinky stoupaly příliš vysoko.
 • Otázka Mohu na výrobu palačinek použít jedlou sodu? Ne, jedlá soda způsobí, že palačinky příliš kynou a dodají jim zvláštní chuť.
 • Otázka Jak mám zabránit tomu, aby se palačinky vařily na vnější vrstvě, ale ve středu byly mazlavé? Snižte teplotu pánve a ujistěte se, že vaše těsto není příliš husté. Mohlo by také pomoci při vaření stěrkou přitlačit palačinku.
 • Otázka Mohou být palačinky vyrobeny z mouky? Ano, ale může to ovlivnit chuť a konečnou konzistenci palačinek.
 • Otázka Mohu místo cukru přidat banán? Ne. Nerozpustí se jako cukr a bude kvádr.

Populární Problémy

Ženské tenisové hvězdy mají téměř dvojnásobné následovníky než špičkové mužské hráče.

Takto můžete sledovat '90 Day Fiancé: The Other Way' online, bez kabelu. Epizoda 11 s názvem „Bojuj, modli se, lásko“ se koná v pondělí večer ve 21 hodin. ET na TLC.

Jak hrát ping pong (stolní tenis). Stolní tenis, také známý jako ping-pong, je vzrušující hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. I rekreační hráči se mohou poměrně rychle stát vysoce kvalifikovanými; ping pong na ...

Jak používat mandolínu. Mandolinky krájí ovoce a zeleninu na krásné, rovnoměrné plátky. I když je můžete použít na salátové přísady, jsou zvláště užitečné pro jemné operace vaření. Například konzistentní velikost ...

Podívejte se, jak sledovat živé přenosy online epizod 'Storage Wars'.

Andrey Rublev nedávno hovořil s ruským sportovním bulvárním Championatem o široké škále témat - od idolizace Rafaela Nadala v jeho mladistvém věku po jeho vztah s rakouským Dominicem Thiemem.