Jak se stát olympionikem

Stát se olympionikem může být neuvěřitelný a obohacující zážitek. Pokud chcete dokázat svou atletiku na mezinárodní scéně, musíte si vybrat sport a trénovat přísně. Díky vytrvalosti a správnému myšlení budete na cestě k dosažení svého cíle.

Část 1 ze 3: Vytyčování

 1. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 1

  1 Posuďte svoji fyzickou zdatnost. Je snadné podívat se na olympioniky v televizi a pomyslet si: ‚To bych mohl! ' Pokud to čtete s pytlíkem čipů v klíně a lahví sody po boku, možná budete chtít znovu přemýšlet. To je vážná věc. Lidé věnují roky svého života dosažení olympijských her. Jste ochotni udělat totéž?
  • Jak již bylo řečeno, různé olympijské sporty vyžadují různé typy kondice, flexibility a dovednosti. Plavci, fotbalisté a ostrostřelci mají velmi odlišné tréninkové režimy.


 2. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 2

  2 Vyberte si svůj sport. Takže, jde o to: pravděpodobně si budete chtít vybrat sport, kterému se nějakou dobu věnujete. Celá tato 10 000 hodinová, 10 let praxe není 100% pravda, ale není to daleko. Typický olympionik hraje tento sport kdekoli od 8 do 19 let, než dosáhne olympijských her.
  • Většina olympioniků začínala mladá, sportovala na základní škole. Pokud je vám více než 30 let a nemáte závodní sportovní zkušenosti, zvažte lukostřelbu, střelbu nebo curling.
  • Je mnohem snazší dostat se na olympiádu v méně populárních sportech. Na olympiádu se dostane méně než 1 z 30 000 amerických basketbalových nebo tenistů v porovnání s přibližně 1 ze 100 závodníků v judu. To znamená, že možná nebudete mít na výběr: je téměř nemožné dostat se na olympijské hry ve sportu, do kterého jste se nezamilovali.
 3. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 3

  3 Připravte se na dlouhodobý trénink. Budoucí olympionici věnují tomuto sportu tisíce hodin. Zde je hrubý příklad typického tréninkového plánu:
  • Když byl tento sport poprvé představen jako preteens: 250 hodin tréninku ročně, více než 6 měsíců.
  • Po vytvoření juniorského národního týmu jako dorostu: 600 hodin ročně po dobu 9 a půl měsíce.
  • Poté, co jsme vytvořili tým olympijských her v pozdních dospívajících nebo dvacátých letech: 1100 hodin ročně po dobu 11 měsíců.
 4. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 4

  4 Získejte trenéra. Většina olympioniků říká, že koučink je nejdůležitějším faktorem úspěchu, a doporučují ho ještě před soutěží na místní úrovni. Trenér vám pomůže trénovat efektivně a bez zranění, naučí vás nové taktiky a strategie ve vašem sportu a provede vás světem soutěží.
 5. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 5

  5 Nechte si práci. Finance mohou být vážným omezením pro elitní sportovci Čím dále se ve sportu dostanete, tím více utratíte za koučování, vybavení a cestování. Je tak běžné, že se rodiče olympijských nadějí rozpadají, že americká vláda zkoumá program, který jim pomůže. V určitém okamžiku můžete získat vysokoškolské stipendium nebo sportovní sponzorství, ale mnoho olympijských sportů v těchto oblastech nemá velké příležitosti.
  • Pokud můžete, najděte si práci, která podporuje váš trénink, například práci v posilovně nebo bazénu. Věnovat se koučování sám je skvělý způsob, jak zůstat ponořeni do svého sportu.
  • Flexibilní hodiny jsou dalším obrovským přínosem, protože budete potřebovat nějaké vážné volno, jakmile budete soutěžit na národní nebo mezinárodní úrovni.
 6. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 6

  6 Měj sen. Víte, jak se říká, pokud chcete být hercem, nemůžete mít plán B? Co když chcete být čímkoli, co vyžaduje práci, musíte chtít vy a nic jiného? Být olympionikem je jednou z těchto věcí. Musíte to tak moc chtít, abyste to jedli, spali a dýchali. V noci se vám o tom musí zdát. Toto není koníček na nedělní odpoledne.
  • Bez týmu se tam nedostanete. Rodina, kolegové sportovci, trenéři a všichni podporující lidé ve vašem životě vám pomohou zůstat motivovaní a splnit si svůj sen.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Jaká je výhoda přípravy na olympiádu v méně populárním sportu, jako je judo?

Trénováním strávíte méně času, než byste strávili populárním sportem.

Ne nutně! I když je tento sport méně populární než basketbal, plavání nebo krasobruslení, přesto musíte tréninku věnovat tisíce hodin. Pokud se například stanete olympijským týmem v pozdním mladistvém věku, strávíte tréninkem přibližně 1100 hodin ročně. Zkuste jinou odpověď ...

ne u wii tenis
V méně populárních sportech je k dispozici více atletických stipendií.

Ne tak docela! Mnoho méně populárních olympijských sportů nemá k dispozici významná stipendia ani sportovní sponzorství. I když soutěžíte v populárním sportu, budete s největší pravděpodobností potřebovat práci, která vám poskytne peníze potřebné na školení, trenéry a vybavení. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

kde mohu poblíž hrát tenis?
Je snazší dostat se na olympiádu, pokud soutěžíte v méně populárním sportu.

Že jo! Pokud je sport méně populární, budete mít na cestě na olympiádu menší konkurenci. Například na olympiádu se dostane méně než 1 z 30 000 amerických tenistů, zatímco 1 ze 100 uchazečů o judo se zúčastní. To však neznamená, že je snazší hrát sport, pokud je méně populární. Různé sporty vyžadují různé druhy dovedností. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 3: Začínáme být vážní

 1. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 7

  1 Trénujte tvrdě, ale chytře. Během tréninkové sezóny elitní sportovci často trénují šest dní v týdnu, ale to neznamená neustálé tréninky. Například při vzpírání může tréninkový den zahrnovat pouze dvě hodiny zvedání a osm hodin zotavení a aktivního odpočinku. Vaše tělo potřebuje čas na zotavení, aby bylo silnější a zdravější, a přílišné tlačení je cesta do nemocnice, ne na olympijské hry.
  • Křížový trénink je další cennou součástí tréninku. V závislosti na vašem sportu věnujete různou dobu tréninku flexibility, síly a vytrvalosti.
  • Přesný rozvrh tréninků závisí na vašem sportu, což je součástí toho, proč je trenér tak cenný.
 2. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 8

  2 Soutěžit. Je v pořádku mít trenéra, cvičit každý den a brát to vážně, ale pak musíte vyzkoušet své dovednosti. V mnoha sportech je to jediný způsob, jak vylézt po žebříku a nakonec si všimnout (spousta olympijských sportů nemá „vyzkoušení“). Začněte tedy lokálně, přejděte na region a nakonec zasáhněte Nationals!
  • Čím víc něco děláte, tím je to snazší. Představte si, že by olympijské hry byly vaší první soutěží! Získání spousty soutěží, i těch malých, vás psychicky připraví.
 3. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 9

  3 Sledujte svůj život 24/7. Netrénujete několik hodin denně - cvičíte 24/7. Všechno, co uděláte, bude určovat váš pokrok, výkon a úspěch. To vyžaduje pečlivost, vytrvalost, trpělivost, duševní stabilitu a disciplínu. Zde je důvod:
  • Vaše dieta. Všechno, co jíte, vás ovlivňuje. Načtěte sacharidy ve špatný čas a vaše cvičení by se mohlo zhroutit a spálit. Příliš mnoho kofeinu a nespíte. Příliš mnoho nebo příliš málo čehokoli, co vám brání ve výkonu na 110%, je zakázáno.
  • Spát. Většina olympijských nadějí spí každou noc 8 až 10 hodin spánku a často si během dne zdřímnou 30 až 90 minut. Vaše tělo potřebuje prostoje k opravě a dobití po intenzivním cvičení.
  • Vaše životní návyky. Pokud sestřelujete 40 PBR mezi bongovými zásahy, není to pro vás. Nechme to tak.
 4. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 10

  4 Získejte financování. Pokud už nějakou dobu soutěžíte, je možné, že si vás všimnou. Smetana obvykle za svůj čas dostane alespoň nějaké peníze, ať už od sponzorů nebo od správní rady vašeho sportu. Nečekejte, že vyděláte velké peníze, ale sledujte příležitosti.
  • Z tohoto důvodu se podívejte na to, že jste součástí NGB svého sportu. To je národní správní rada pro cokoli, co děláte. Čím více o sobě dáte vědět, tím lépe.
 5. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 11

  5 Stanovte si cíle. Konkrétní, dosažitelné, krátkodobé a dlouhodobé cíle. Potřebujete věci, na kterých byste se měli zaměřit a které nejsou „být úžasné“ nebo „trénovat každý den“. Existují rekordy, které si zaslouží překonání. Existuje konkurence, kterou lze kvantifikovat. Stanovte si tedy cíle pro tento týden. Stanovte si cíle pro tento měsíc. A stanovte si cíle pro letošní rok. Srovná vaše úsilí jako nikdo jiný.
  • Skvělé na tom je, že budete pravděpodobně řešit spoustu čísel. Ať už to jde rychleji, obtížněji nebo děláte více, je s tím spojeno číslo. Sledujte tedy sami sebe a to, čeho jste schopni. Pokud víte, kde jste začali, víte, kam jste šli - a kam můžete jít.
 6. Obrázek s názvem Staňte se olympionikem Krok 12

  6 Upřímně se zhodnoťte. Miliony sportovců jsou dost dobré na to, aby mohly soutěžit na nějaké úrovni. Abyste věděli, jestli jste z věcí olympijské kvality, musíte se na sebe podívat realisticky. Jak to porovnáváte? Jak dlouho vám bude trvat, než začnete srovnávat? Vyplatí se časová investice? Jaký byl váš pokrok? Co je proveditelné? Co na to říká trenér?
  • Je důležité to dělat pravidelně. Určitě to vezme zábavu, ale děláš rozhodnutí, které ovlivňuje roky tvého života. Musíte vědět, kde stojíte v daném časovém okamžiku. Musíte rozvíjet schopnost přijímat zpětnou vazbu, hodnotit svůj pokrok a chápat, jaké oběti je třeba přinést, pokud chcete pokračovat.
 7. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 13

  7 Pusťte svůj společenský život. Olympijské hry nejsou vždy zítra. Mohou nastat chvíle, kdy právě trénuješ, aby ses zlepšil. To jsou dny, kdy to zabere jen většinu vašeho dne! Pak je tu doba, kdy je olympiáda za půl roku a je to celý tvůj život . Psychicky se připravte na práci na plný úvazek mimo rodinu a přátele.
  • Nebude to snadné. Budou dny, kdy bude mít pocit, že to ani nestojí za to. To jsou dny, kdy musíte chytit svou mysl za corpus callosum a zápasit s ní v podrobení. Neudělali jste všechnu tu práci pro nic za nic. K pití krabicového vína a sledování špatných filmů se svými přáteli, kteří nejsou sportovci, se můžete vrátit později.
 8. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 14

  8 Znát bolest. Nemusíte to nutně milovat, ale musíte to vědět, tolerovat to a dokonce o to někdy požádat. Jak napsal autor a běžec Haruki Murakami, díky bolesti můžeme „získat pocit [...] skutečného bytí naživu . ' Některé dny nebudete moci zvednout ruce nad hlavu. Ale ten pocit přejde, a až se to příště stane, nebude se cítit tak špatně.
  • Zranění zde není k smíchu. Mluvíme o promarnění let vašeho života, pokud se zraníte. A někdy, jistě, to chce trochu bolesti, aby se zabránilo velké bolesti. Pokud si z toho vezmete jednu věc, je to tak být v bezpečí . Nikdy si neubližujte tak silně, abyste se z toho nemohli vrátit. Zjistěte, co vaše tělo zvládne a co ne. A buď opatrný.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Který z těchto sportovců má nejlepší olympijský tréninkový režim?

Marla v noci spí deset hodin a přes den si zdřímne na 30 minut.

Ano! Spánek je zásadní, pokud trénujete, protože dává vašemu tělu spoustu prostojů, aby se samo opravilo a dobilo. Pokud trénujete na olympiádu, snažte se spát 8–10 hodin v noci a v případě potřeby si během dne zdřímněte 30–90 minut. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Tim vždy tlačí své tělo na hranici možností a dává 110%

Ani náhodou! Trénink na olympijské hry bude zahrnovat bolest a je lákavé posunout své tělo za hranice. To ale může vést ke zranění, které vás může na roky nebo na celý život vyřadit z tréninku. Nezapomeňte tvrdě trénovat, ale vždy buďte opatrní. Zjistěte, co vaše tělo vydrží a co ne. Hádej znovu!

pravidla tenisového tiebreaku
Izzy trénuje šest dní v týdnu a nikdy se nesrovnává s jinými sportovci.

Téměř! Šest dní v týdnu je typický tréninkový plán, ale na olympiádě budete soutěžit s dalšími špičkovými sportovci, takže musíte vědět, jak se k nim stavíte. Vyhodnoťte se ve srovnání s ostatními pravidelně a upřímně, abyste věděli, jak moc se musíte zlepšit, abyste byli na olympiádě konkurenceschopní. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Chcete další kvízy?

sledujte online zamčené v zahraničí

Část 3 ze 3: Jít si pro medaili

 1. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 15

  1 Zúčastněte se mistrovství republiky. Pro mnohé jsou národní mistrovství v jejich sportu klíčem ke zbytku jejich kariéry. Právě tam můžete být vyhledáni na olympijské hry a zajistit si příštích pár let svého života. Takže jakmile odstraníte všechny menší soutěže, je na čase jít do toho nebo jít domů.
  • Ne všechny sporty samozřejmě fungují stejně. Některé sporty mají olympijské zkoušky a některé dokonce vyzkoušené a vyzkoušené. Ale být v národním týmu, i když to není zaručený způsob, jak se dostat na olympiádu, je docela dobrý krok.
 2. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 16

  2 Najděte zemi, kterou chcete reprezentovat. Můžete reprezentovat pouze zemi, která vás přijímá jako občana - ale jakmile jste elitní sportovec, není těžké toho dosáhnout. Některé týmy mají zvláštní požadavky, ale pokud máte předka z cizí země, podívejte se na soutěžení pod hlavičkou tohoto národa.
  • Mohou existovat týmy, o kterých jste ani neslyšeli a které nevyžadují, abyste získali nové občanství. Američtí občané mohou například soutěžit ve jménu Guam, Marshallovy ostrovy nebo Americká Samoa - a o tato místa téměř neexistuje konkurence.
 3. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 17

  3 Kvalifikujte se a ovládněte olympijské zkoušky. I když ne všechny sporty jsou stejné, možná se budete muset zúčastnit olympijských kvalifikačních zkoušek. A tam musíte být nahoře mezi zúčastněnými - ne jen dobře. Jakmile zabodujete na vrcholu svého sportu, jste oficiálně in! WAHOO! Podívej se, jdi.
  • Dobře, to nemusí být nutně pravda. Vezměte si například box: i když ovládnete zkoušky, možná se budete muset zúčastnit národního turnaje (nová pravidla, o kterých si dokážete představit, že by z nich závodníci neměli velkou radost). Ale i v těchto rohových případech je dobré zvládnutí pokusů velkou podporou.
 4. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 18

  4 Zvykněte si na cestování. Mezi soutěžemi, tábory a návštěvami různých školicích center můžete cestovat pořád. Nejen, že to stojí docela penny, ale také to může být docela vyčerpávající. Je to těžké pro vztahy a je to trapné žít z kufru, ale uvidíte svět - i když většinou oknem letadla.
 5. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 19

  5 Zvažte přesun do olympijského tréninkového centra. Mnoho zemí má specializovaná zařízení pro výcvik olympijských sportovců. Ty nabízejí přístup ke špičkovým trenérům a vybavení a seznamují vás s mezinárodním společenstvím ve vašem sportu. některá tréninková centra dokonce nabízejí životní prostor sportovcům, což může být velká finanční pomoc.
  • Střediska olympijského výcviku v USA se nacházejí v Colorado Springs, Lake Placid a Chula Vista.
 6. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 20

  6 Odpočinek. Žádný vtip. Mnoho olympioniků to s nástupem olympiády bere trochu snáze. „Trochu jednodušší“ zde je samozřejmě mnohem těžší, než by si každý normální člověk kdy vysnil, ale přesto. Nechcete si ublížit, vyhořet nebo jinak riskovat své šance. Tak si to užijte. Těžké věci se blíží. Právě teď si zasloužíte trochu prostojů.
 7. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 21

  7 Vizualizujte úspěch . Vizualizujte si každý krok procesu a to, jak chcete, aby se hrál. Vizualizujte si každý centimetr své akce, každé umístění vašeho těla, každý úsměv, který chcete udělat pro kameru. Když si to všechno odehrajete v hlavě, než budete pokračovat, může to být neuvěřitelně uklidňující. Nešílet se je polovina bitvy!
  • Každý seriózní sportovec má svůj vlastní „rajónový“ rituál. Vaše by mohla být rozjímání , jóga , nebo dokonce zaseknutí do vaší vlastní ústřední melodie. Cokoli dostane váš mozek na správné místo, je to, co byste měli dělat. Poznáte to, až to ucítíte!
 8. Obrázek s názvem Staň se olympionikem Krok 22

  8 Mít srdce. Je to trochu sýrové, ale je třeba to říci. I ti nejpřirozeněji talentovaní lidé selžou, když v tom nemají srdce. Slušný sportovec, který nechce na celém světě nic jiného než vyhrát, může nejlépe sportovce, který si přeje, aby byl někde jinde. Tak se do toho pusťte. Může to znamenat rozdíl.
  • Dobře, pokud hledáte něco trochu vědečtějšího, máme to: vyšla britská studie, která říká, že to není vrozený talent, ale konec. `` Rozdíly v raných zkušenostech, preferencích, příležitostech, návycích, školení a praxi jsou skutečnými determinanty excelence. ' Pokud tedy nevěříte sýru, polemizujte s vědou. I když se nenarodíte jako nejlepší, můžete se stát tím nejlepším.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Kterou z následujících zemí byste mohli reprezentovat na olympiádě, pokud jste se narodili v USA a máte občanství ve Francii?

Guam

Opravit! Američtí občané mohou na olympiádě soutěžit o Guam, Marshallovy ostrovy nebo Americkou Samou. Bonusem navíc je, že v těchto místech je o olympijské místo menší konkurence. Samozřejmě můžete také soutěžit o USA nebo Francii. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Německo

Ne tak docela! Abyste mohli na olympiádě soutěžit o Německo, musíte být německým občanem. Některé olympijské týmy mají na své sportovce dokonce dodatečné požadavky, podívejte se tedy na proces soutěží o konkrétní zemi na olympijských hrách. Existuje lepší možnost!

Kanada

Zkus to znovu! Chcete -li soutěžit o Kanadu na olympijských hrách, musíte být kanadským občanem. Chcete -li soutěžit o Kanadu, vyhledejte požadavky na občanství a také další požadavky potřebné k připojení se k jejich olympijskému týmu. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Ukázkový rozvrh tréninku, dieta a seznam sportůUkázkový plán olympijského tréninku (skok do dálky)


Ukázka olympijského dietního plánu (sprinter)


Olympijské sporty

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 16 a běh mě opravdu zajímá. Existuje nějaká naděje, že bych se mohl zúčastnit olympijských her 2020? Pokud jste ochotni tvrdě pracovat a tlačit se na to, je to docela možné. Zatímco 20 let je o něco mladší, než je průměr za poslední roky, někteří lidé mladší než vy v minulosti soutěžili a dokonce získali medaile.
 • Otázka Je mi 13 a chci být olympijským překážkářem. Jak mám vůbec začít? Trénujte, trénujte, trénujte! Získejte trenéra a začněte s místními soutěžemi, pak pokračujte k regionálním a národním! Výbor si vás všimne, pokud dosáhnete významné výhry nebo série.
 • Otázka Je mi 10 a dobře se potápím; mohl bych to někdy zvládnout? Jde o mnoho věcí, například o to, jak jste dobří a jestli můžete být připraveni zasvětit tomu svůj život.
 • Otázka Dostáváte peníze na cestu na olympiádu? Ne proto, že byste šli, pokud nejste sponzorováni. Když získáte medaili, dostanete zaplaceno. Za atletiku dostanete zaplaceno za to, že jste šli na olympiádu.
 • Otázka Jaký sport si mám vybrat? Malé packy Záleží na tom, jaký sport tě baví. Vybírejte si pouze sport, pro který jste ochotni strávit velkou část svého života tréninkem. Pokud vás nenapadá nic, co by splňovalo tyto požadavky, raději se soustřeďte na něco jiného.
 • Otázka Je v pořádku začít cvičit, když mi je 17 a nevím, jak plavat? Absolutně. Pokud milujete pobyt ve vodě a chcete tomu zasvětit svůj život, jděte do toho.
 • Otázka Mohu začít trénovat na kole ve 13 letech? Absolutně! Máte před sebou dlouhou cestu, takže začít cvičit ve 13 letech by byl chytrý nápad.
 • Otázka Jaká je minimální věková hranice pro účast na olympiádě? Pro olympijské hry obecně není stanovena žádná konkrétní spodní věková hranice; mezinárodní federace pro každý sport má svá vlastní omezení. Minimální věk pro box je například 17 let; pro krasobruslení, 16; pro zápas, 17; a tak dále.
 • Otázka Jak se mohu stát olympijským boxerem? Tvrdě cvičit. Nemůžeš jen chtít; musíš si to vydělat. Po boxu dejte všechno, kromě školy. Měli byste také zvážit pořízení trenéra, který se specializuje na olympioniky.
 • Otázka Je mi 16, je pro mě příliš pozdě? Ne, pokud máte přirozený dar a zájem zasvětit svůj život tréninku na akci, není vůbec pozdě.

Populární Problémy

Ocitnout se v situaci, ve které je láska jednostranná, může být obtížné. Možná, že váš milostný zájem neví o vašich pocitech; možná jste ve vztahu, ale cítíte, že vás váš partner nemiluje tolik jako vy jeho ...

Jak otestovat svoji sílu. Zjistit, jak jste silní, je skvělý způsob, jak si stanovit fitness cíle. Může to být také zábavný způsob, jak zjistit, který z vašich přátel je nejsilnější! Existuje celá řada způsobů, jak určit ...

Istomin dosáhne mise „nemožné“ vítězstvím Djokoviče

Jak rozmotat Newtonovu kolébku. Newtonova kolébka může sloužit jako dekorace, vzdělávací hračka nebo vědecký nástroj k prokázání fyzikálních principů. Jeho základní funkcí je ukázka principu zachování hybnosti ...

Fotbal je extrémně zábavný sport, hraje se na mnoha různých úrovních, od profesionálních po rekreační. Různé úrovně hraní mají různé požadavky na oblékání, ale pro hraní kdekoli a kdykoli je třeba dodržovat několik obecných pravidel ....