Jak vyčistit faucet

Každý má rád lesklý, čistý faucet. Pokud máte tvrdou vodu, jsou bohužel vápenaté usazeniny běžným problémem. Nemusíte se však vzdávat. S běžnými domácími potřebami a trochou tuku na lokty odstraníte vápník z kohoutku a povrchu faucetu. Abyste si tuto práci trochu usnadnili, měli byste také provádět pravidelné čištění alespoň několikrát za měsíc.

Metoda 1 ze 3: Provádění běžných čištění

 1. Obrázek s názvem Vyčištění faucetu Krok 1

  1 Použijte směs mýdla na nádobí. Rozhodněte se pro jemný čisticí prostředek, abyste zabránili poškození povrchu faucetu. Do malé misky nalijte 1 až 2 polévkové lžíce (15 až 30 ml) mycího prostředku. Přidejte 2 šálky (0,47 l) teplé vody. Smíchejte ingredience s jídelním náčiním a vytvořte pěnu.
 2. Obrázek s názvem Clean a Faucet Krok 2

  2 Vydrhněte faucet. Do mýdlové směsi namočte běžný prací prášek. Pohybujte se jemným kruhovým pohybem po povrchu. Základnu, držadlo a krk faucetu důkladně omyjte.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění faucetu Krok 3

  3 Vyčistěte špinavé oblasti zubním kartáčkem. Štětiny starého zubního kartáčku pokryjte jedlou sodou. Přidejte několik kapek vody a vytvořte pasta na jedlou sodu , pokud se rozhodnete. Pohybujte se jemným pohybem tam a zpět, dokud není povrch bez špíny. ODBORNÁ TIP

  Susan Stockerová

  Guru pro čištění Susan Stocker provozuje a vlastní Susan’s Green Cleaning, #1 Green Cleaning Company v Seattlu. V regionu je dobře známá vynikajícími protokoly zákaznických služeb - získala ocenění Better Business Torch Award za etiku a integritu za rok 2017 a energickou podporu spravedlivých mezd, zaměstnaneckých výhod a ekologických úklidových postupů. Susan Stockerová
  Guru úklidu

  Náš odborník souhlasí: Nastříkejte nebo rozetřete svůj produkt přímo na faucet. Pomocí kartáčku na dlaždice nebo zubního kartáčku se dostanete do malých oblastí nebo štěrbin. Dokončete opatrným otřením hadříkem z mikrovlákna.

 4. Obrázek s názvem Vyčištění faucetu Krok 4

  4 Malé praskliny očistěte zubní nití. Odřízněte 12 palců (30,48 cm) kousek nitě. Umístěte strunu mezi praskliny nebo mezery na povrchu faucetu. Pohybujte se nahoru a dolů, jako byste dělali zuby.
 5. Obrázek s názvem Clean a Faucet Krok 5

  5 Povrch opláchněte studenou vodou. Navlhčete čistý hadřík. Přesuňte jej po povrchu, abyste odstranili mýdlovou směs, špínu a gunk z čištění nitě. Pokračujte v oplachování, dokud není povrch zbaven nečistot.
 6. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 6

  6 Povrch osušte hadříkem z mikrovlákna. Použijte jemné tahy tam a zpět po celé ploše. Pokračujte, dokud není povrch zcela suchý. Tento krok také zanechá pěkný lesk. reklama

Metoda 2 ze 3: Odebrání nahromaděného vápníku z kohoutku

 1. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 7

  1 Noste gumové rukavice. Ochrání vaši pokožku před chemikáliemi a dráždivými látkami v mnoha odstraňovačích vápníku. Než začnete čistit, ujistěte se, že jsou bez nečistot. V případě potřísnění čističe použijte rukavice, které zakrývají celé nebo většinu předloktí.
  • Tento krok můžete přeskočit, pokud používáte ocet.


 2. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 8

  2 Zředěný odstraňovač vápníku ve vodě. Smíchejte jeden díl odstraňovače vápníku, jako je CLR, a jeden díl vody v misce nebo staré plastové nádobě. Vyberte si kontejner určený k recyklaci. Na většinu kohoutků stačí 1 až 2 polévkové lžíce (15 až 30 ml) každé složky.
  • Pokud nemáte příliš mnoho vápníku, můžete místo CLR a vody použít neředěný bílý ocet. Tato metoda bude trvat mnohem déle, asi 24 hodin, ale je neškodná pro holou kůži a bezpečná pro většinu povrchových úprav faucetů.
  • Vyhněte se používání odstraňovače vápníku nebo octa na železo nebo nikl kohoutky. Tyto čisticí prostředky odstraní povrchovou úpravu spolu s gunkem, který čistíte. Přečtěte si uživatelskou příručku nebo se obraťte na místního instalatéra.
 3. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 9

  3 Nalijte směs do plastové tašky. Použijte sendvičový sáček běžné velikosti. Nezáleží na tom, zda má pytlík zapínání na zip. Nalijte opatrně. Pokud máte obavy z rozlití směsi, nalijte ji do pytle přes trychtýř.
 4. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 10

  4 Připevněte tašku k faucetu. Držte vak v mírném úhlu, aby se směs nahromadila v jednom z rohů. Otevřený konec pytle opatrně nasuňte na faucet. Poté do směsi ponořte kohoutek. Pytlík bezpečně připevněte k faucetu gumičkou. Kohoutek nechte jednu až dvě hodiny namočit.
 5. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 11

  5 Sundejte pytlík. Uvolněte gumičku. Opatrně vysuňte tašku z faucetu. Udělejte to pomalu. Přečtěte si štítek na vysavači a zkontrolujte pokyny k likvidaci. Čisticí prostředky jako CLR jsou biologicky rozložitelné a lze je nalít do kanalizace nebo na toaletu.
 6. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 12

  6 Vydrhněte uvolněné nahromadění. Použijte starý zubní kartáček nebo magickou gumu. Drhněte jemným pohybem tam a zpět. Pokud je kartáček na zuby nebo kouzelná guma příliš pravidelný, pravidelně jej vymývejte. Pokračujte v tom, dokud není nahromadění zcela odstraněno.
 7. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 13

  7 Osušte faucet hadříkem z mikrovlákna. Pohybujte se jemným kruhovým směrem nebo tam a zpět. Věnujte zvláštní pozornost kohoutku, abyste zpomalili budoucí hromadění vápníku. Pokračujte, dokud faucet úplně nevyschne. reklama

Metoda 3 ze 3: Odebrání vápníku z faucetového pokovování

 1. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 14

  1 Osušte faucet čistou utěrkou. Mokrý povrch zředí ocet a způsobí neúplné čištění. Přesuňte ručník po celé základně faucetu. Ujistěte se, že je absorbována každá poslední kapka vody.
 2. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 15

  2 Použijte bílý ocet. Naplňte malou misku neředěným bílým octem. Namočte pračku nebo starý kus oblečení do octa, dokud není nasycen. Nevyždímejte přebytek.
 3. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 16

  3 Přetáhněte látku přes postižená místa. Úplně je zakryjte. Zatlačte na hadřík, abyste se ujistili, že je v úplném kontaktu s povrchem. Utěrku nechte na místě alespoň hodinu.
  • Pokud v misce zůstane nějaký ocet, nalijte jej na hadřík, abyste ještě více nasytili oblast pokrytou vápníkem.
 4. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 17

  4 Faucet vydrhněte drhnoucí houbou. Použijte texturovanou stranu houby. Použijte pohyb tam a zpět. Nedrhněte příliš tvrdě, protože to může poškrábat povrch. Měli byste vidět, jak se začínají uvolňovat usazeniny vápníku.
 5. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 18

  5 Opakujte postup pro tvrdohlavé nahromadění. Resaturujte hadr v octě a nechte jej sedět na usazeninách. Pokrývejte pouze oblasti, kde stále vidíte nahromadění vápníku. Nechte hadřík sedět další hodinu a vydrhněte postižená místa, abyste odstranili vápník.
 6. Obrázek s názvem Clean a Faucet Step 19

  6 Osušte faucet hadříkem z mikrovlákna. Používejte jemné kruhové nebo tam a zpět tahy. Tím se povrch kromě vysušení vyleští. Pokračujte, dokud nezůstane voda. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním skvrny na faucetu? Zkuste použít ocet v uzavíratelném sáčku. Přivažte jej k faucetu umyvadla a nechte ho tam přes noc, abyste viděli, co se stane.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jste znalí instalatérských prací, odstraňte z faucetu provzdušňovač potažený vápníkem a namočte jej na jednu až dvě hodiny do ředěného odstraňovače vápníku. Tím se odstraní hluboce zapuštěné usazeniny, které by metodě pytloviny mohly chybět.

reklama

Varování

 • Nepoužívejte na svůj faucet abrazivní čisticí prostředky, než si prostudujete záruku výrobce. Mohli byste jej zrušit, pokud provádíte intenzivní čištění, které vede k poškození.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Odstraňovač vápníku
 • Sendvičová taška
 • Gumička
 • Kartáček na zuby
 • bílý ocet
 • Žínka
 • Prostředek na mytí nádobí
 • Utěrka z mikrovlákna
 • Prášek do pečiva
 • Dentální nit


Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Podívejte se, jak sledovat 2. sérii seriálu Very Cavallari online prostřednictvím živého přenosu s kabelem nebo bez něj.

Jak restartovat svůj život. Mnoho důvodů vás může přimět stisknout tlačítko „obnovit“ ve vašem životě. Možná procházíte rozvodem, překonáváte závislost, uzdravujete se z vážného zranění nebo nemoci nebo přestavujete po emocionálním ...

Pokud to s vývojem své hry myslíte vážně, je kontinentální přilnavost nezbytností. Přečtěte si o jeho původu, o tom, jak jej držet, a o různých střelách, které můžete zasáhnout.

Jak vylepšit svoji golfovou hru. Ať už jste profesionál nebo začátečník, golfovou hru si může užít kdokoli. Golf je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a zůstat atletický. Bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti, je skvělé vyvinout úsilí, abyste se zlepšili ...

Ať už stavíte perfektní halloweenský kostým, nebo chcete svůj šat okořenit vintage nádechem, práce se retro styly je neuvěřitelně zábavná. Termín „retro“ může znamenat cokoli, co odkazuje na minulost, ale obvykle ...

Jak vytvořit sportovní centrum na Animal Jam. Máte rádi sport a Animal Jam? Proč ty dva nespojit? Vše, co potřebujete, jsou nějaké položky, vhodný doupě, a máte hotovo! Najít vhodný den není snadné. Vydejte se do přírody a ...